Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

haideti sa vorbim despre AMANTE


Recommended Posts

Brotacel daca te ajuta cu ceva nici eu nu stiu ce caut la acest sb. [:D].Uita de dumnealui si bucura-te de viata. Eu sper din suflet ca totusi nu o sa uite ca e tata.Pentru ca indiferent de greselile noastre copiii nu au nici o vina ca sunt parintii dezorientati, la menopauza, andropauza sau in cautarea iubirii pierdute. Ei trebuie sa stie ca au mama si tata. Si de dragul lor trebuiesc pastrate aparentele. Nu am copii dar asa gandesc eu. Si daca nici tata nu e ...apai sa-l ia naiba ca nu ai pierdut nimic. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Barbatii merg in paralel pt ca asa cum nevasta nu le poate satisface toate nevoile, nici amanta nu le poate satisface toate nevoile. Nevasta le satisface 2-3 nevoi si amanta alte 2-3. Niciodata una nu poate sa le satisfaca pe toate. Asa ca sa se intrebe si amanta de ce nu sare dumnealui hop tzop imediat sa isi paraseasca nevasta si ce nu face ea, amanta, suficient, nu sa se imbete cu apa rece la ideea bigudiurilor si kilogramelor nevestei. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu bigudiurile si hemoroizii mi-a placut. Dar ciudat. In toate cuplurile cu sotii "traduse" stiute de mine, ele sunt chiar super. (Desigur, nu mai arata ca la 18 ani, dar nu vad de ce paranoia asta de a mai fi ca la 18 ani. Chiar trebuie sa ne fie rusine sa ne asumam virsta?) Barbatii care inseala o femeie o fac pentru ca asa doresc ei. Pur si simplu nu are legatura cu sotia, cu kilogramele, cu hemoroizii. Evident, pentru ca vina trebuie sa poarte un nume, a luat numele nevestei. Catalina 2003, fiecare are dreptul la fericire! Evident, si barbatii au dreptul la fericire. Dar draga mea, si noi. [:D] Nu vad de ce noi trebuie sa stam pe ace, sa "hranim" la relatie, sa fim "vinovate" de hemoroizi, si kg, si altele, si ei, vai cocosii neintelesi... Intr-o relatie sunt 2 si ar trebui sa munceasca amindoi. Dar amanta apartine numai la 1! Mai degraba merg chestiile cu ADN-ul, cu vinatoarea, cu instinctele inaintea ratiunii, dar asta ca femeia este vinovata si ca barbatul are dreptul la fericire e ... Poate vrei sa spui ca are dreptul la o portie de egoism? Sau ca i se tolereaza egoismul mai mult decit unei femei?! Sau ca sunt crescuti egoisti si ingimfati, educati sa "prade" femeile! Dar dreptul la fericire nu ii scuza chiar deloc. Stii, ca la un copil care da muzica mai tare: "lasa-l draga sa fie si el fericit!" Nu conteaza cit deranjeaza celelelate fericiri. Si noi, femei - mamici ingaduitoare, ii mingiem pe cap si ii intelegem. Doar na, "au dreptul la fericire". Femeia oricum este "proiectata" sa se sacrifice. Oricum, ORICAREI femei inselate i se poate gasi e o vina. Pentru ca nimeni nu este perfect, nu-i asa? Uneori, chiar prea multa straduinta strica. Si neglijenta tine aproape.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oocristina exemplul cu bigudiurile si hemoroizii l-am dat pentru ca tematica este AMANTA. Daca era amantul uzam de scarpinatul la coite, ragaitul si vanturile trase fara jena de catre sot. Nu vreau eu sa ma transform in sustinatoarea sotilor nestatornici dar adevarul este ca si femeile si barbatii inseala atunci cand nu mai gasesc fericirea in caminul conjugal. Si daca este in cautari este simplu. Nu va fi asfaltina va fi betonina. Si cata vreme asfaltina sau betonina nu imi este prietena(caz in care probabil mi-as pierde putintel controlul si i-as scoate un ochi) apai sa se duca si sa astepte pana l-oi chema eu inapoi. Sa nu o mai lungesc - ideea era ca atunci cand un cuplu se duce pe apa sambetei vina trebuie cautata de ambele parti.Mai mult sau mai putin.Si chiar daca eu sunt painea lui DD fara vina si el nu ma mai vrea , asta e...inseamna ca isi doreste altceva sau pe altcineva. Si va cauta pana va gasi pe altcineva. Si daca altcinevaul nu va fi bunul samaritean sau Zana cea Buna sa ii explice cum e cu nevasta suferinda ,si mai mult de atat incep sa apara sentimente asta e ...cineva ramane cu buza umflata.Dar ce incerc sa spun este ca ultimul lucru pe care tb sa il facem este sa blamam amanta,sa incercam sa ii ghicim caracterul ,sa ii smulgem parul din cap ,eventual sa o calcam cu masina. Pentru ca ea este ultima vinovata in povestea destramarii unei casnicii. Mai e si cazul in care dumnealui are o alta problema.Nu poate sta cu putica la purtator si arunca cu dansa in populatia feminina precum cu placintele calde dar se intoarce la sotie. Iar in cazul asta nu mai vorbim despre amante, relatii stabile, bla bla si nu face subiectul discutiei. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]eu pot sa vorbesc doar in numele meu... in numele sotiei inselate..si "bantuite"de amanta... cand nu prea stii cu ce se manaca chestia asta cu amantele e ca si cum ai incerca sa spui ce buni sunt cainii aceeia sant-bernard (de mancat,evident) dar tu nici n-ai gustat! amanta,saracuta nu a avut nici o vina...bat-o vina!(ca sa rimeze! [:D]) stia doar ca barbatul e casatorit,ca are un copil mic...ba ma cunostea chiar si pe mine... si stiind asetea statea cu mana numai pe tel. si suna acasa la orice ora din zi si din noapte .... suna si nu vorbea....si suna cu orele... chiar daca scoteam tel din priza ea continua... uneori mai si vorbea si-mi spunea mie ca eu ca sa-i fac daca ea iubeste un om [:D] i-am spus sa-l ia la ea..da' nu putea ca avea barbat... a si suna pe privat ca sa nu stiu numarul sa sun la barba-su... fostul sot imi spunea ca e una nebuna(si chiar credeam ca cine ar suna asa ore in sir daca ar fi normal la cap [:D])... vrei/vreti sa vb de vina mea? [^] nu sunt grasa,nu sunt urata,nu sunt nici proasat....sunt doar modesta [:D] vina mea a fost ca nu am divrtat in momentul in care am aflat...dar....cand treci prin asa socuri ramai putin derutata...unele/unele mai mult altele/altii mai putin... eu am fost derutata mai mult,ca sa fac?![bang]...si am avut destule motive sa nu ma pot trezi la realitate...unul a fost moartea mamei mele...boala ei... nu mai intru in amanunte... ceea ce vreau eu sa spun e ca fiecare are partea lui de vina..amanta,sotul,chiar si eu...dar acum depinde si in ce procente! ca sa spui ca amanta e "sfata nu stiu care" mi se pare..nu zic cum [:o)] n-am calcat-o cu masina,n-am macar n-am vrut sa vb cu ea...ca nu am avut ce... ce sa-mi spuna ea mie?sau eu ei?! ea era super convinsa ca face asta din iubire..si cum in iubire si in razboi... nici macar n-am urata-o ... ce poti ura la un om fara caracter?!...fara nimic... eu cred ca oamenii acestia sunt goi,ca in numele asa zisei lor iubiri nu fac decat rau... e mult mai corect sa transezi problema...si cu toate suferintele de moment sa incerci sa faci asa cum te apuca indragosteala atunci...adica sa ramai cu "marea iubire a vietii tale"[olala] dar eu nu am inteles de ce a tb sa fiu tarata in toata mocirla asta cand era atat de simplu sa se temine totul....si ... si sa se insoare cu amanta..pe urma sa ma caute pe mine ca sa fiu amanta[}:)]..aporpo(brotacel),eu as face putin misto de fosta amanta..i-as baga vreo cateva strambe ca sotul ei si fostul meu sot mai are o rel si cu mine..sa vada si ea cum e si din pozitia sotiei[}:)]inselate... orium daca omul are deja ganduri din astea...adica de a avea o alta amanta si tot o s-o faca pana la urma...e o chestie de timp[pk] asa ca traiasca amantele...mai simtim si noi ca traim [:p] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxij, bine ca m-ai luminat de unde e intersul ex-ului fata de mine :). POate si fiindca dra/dna a cam devenit cu greutate in ultimul timp (30kg peste - >a se citi amicii, ca eu n-o stiu si nici nu-mi doresc). Violeta, poate ar trebui s-o astept la cotitura, cand o ramane si ea insarcinata, sa-l destresez la o orizontala pe ex, ca poate asa o intelege si ea cam cum mi-a fost mie... (de fapt, nu mi-a fost atunci, ca nu m-am prins; mai tarziu am experimentat o gama de trairi pe care mi le-as sterge din memorie) Sa nu radeti de mine, dar uneori ma intrebam: mai, oare si-a dat omul seama ca a stricat rostul unei familii, ca un copil sta si asculta pasii pe scara daca fac imprudenta sa-i spun ca azi vine tati la el... Dar cred ca magnetul e doar strugurele, acru acum pentru el. Dar retineti aspectul mentionat anterior: un barbat insurat si refuzat trage concluzia ca EU am o problema :) N-aduce anul ce-aduce ceasul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E veche dar sper sa va descretesc fruntile. Un cuplu, sot si sotie, iau cina intr-un restaurant de lux al capitalei. La un moment dat se apropie de masa lor a femeie foarte atragatoare si clar mai tanara decat sotia. Necunoscuta se apleaca si-l saruta pe barbat cu un gest plin de familiaritate si tandrete. Sotia hiper-revoltata intreaba: -Cine e fufa asta? La care sotul raspunde calm: -E amanta mea! Sotia riposteaza pe un ton incarcat de decibeli: -Divortezzz!!! Ma mut inapoi la mama! Sotul nu-si pierde calmul si-i raspunde: -Bine, daca tu crezi ca iti va fi mai bine asa. Dar nu uita ca dupa divort se vor termina vacantele in strainatate, shopping-ul de Craciun la Paris, vacantele de schi in Alpi si asa mai departe. Eu nu tin neaparat sa divortez, dar nu iti voi sta in cale. Minute de tacere in clinchet de tacamuri... Deodata se deschide usa si intra cel mai bun amic al cuplului la brat cu o femeie tanara si atragatoare. Sotia intreaba consternata: -Cine-i tipa care a intrat cu M.? Sotul raspunde fara vreo modificare in tonul vocii: -Este I, amanta lui. Dupa alte cateva secunde de tacere se aude vocea sotiei spunand: -A noastra-i mai frumoasa! Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu Violeta, [flo], m-am cam saturat de "fiecare are partea lui de vina". Mereu vorbim de vina, de cauza, de scuze, de intelegere. Dar niciodata nu vorbim de responsabilitate, incredere, respect. Singura "vina" a sotiilor este, poate, increderea acordata. Faptul ca acordam incredere maxima si asteptam sa ne fie rasplatita increderea tine de iubire. Asta este iubirea adevarata. Cind esti dispus sa te oferi fara teama. Iubirea normala presupune incredere. Altfel nu iubesti. Teama nu este iubire, ci patologic. Nu trebuie sa ne scuzam niciodata sau sa ne invinuim pentru ca iubim. Uneori poate ca iubim prea mult, dar nici asta nu este o vina, ci o dependenta. Dar subiectul este despre amante. Doar fraza Catalinei Sa nu o mai lungesc - ideea era ca atunci cand un cuplu se duce pe apa sambetei vina trebuie cautata de ambele parti."" care apare mereu ma irita. Vina este EXCLUSIV a sotului, pentru ca este alegerea lui UNILATERALA sa se amestece intr-o relatie extraconjugala. Sa nu ne mai victimizam atit si sa devenim paranoia in incercarea de a ne tine cu orice pret sotii acasa! Da, amantele ... sunt si ele femei. Ca noi toate. Femei care fac propriile alegeri pentru ele insele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...