Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri ( 7 )


Recommended Posts

quote:
Originally posted by dayanara
stie cineva ceva despre siropul pikovit? din romania nasa lui ivan are un baietel care nu mananca si dupa siropul asta cica a inceput sa manance ca spartu` si i.am zis sa.mi aduca si mie [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Oanacat i-a dat lui Nico, adevarat e ca copilul papa fff bine, insa i-a dat stari de moleseala si somnolenta fetitzei; ii face rare cure fetei ca o supara rau dintii si nu prea papa; [url="www.helpsonia.com"]Ajutati-o pe Sonia[/url] mamica de bubamara (02.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pe fuga ca n-am timp: Si-a revenit cu bine din anestezie, fara voma, in schimb flamand rau, de ieri ne-am mutat in casa mc donalds, suntem cu sotul, de luni vine mama, si avem laptopul cu noi. Ce sa spun....e groaznic totul, dar asta este si n-avem ce face, il tin numai in brate, ca mi-e frica sa nu se loveasca la op, si-s rupta cu mijlocul, 2 zile am zis ca mor, cat am stat in spital, nici la wc nu puteam sa ma duc , mai rugam pe cate o mamica din salon sa se uite la el cand dormea, altfel imi era teama sa fug de langa el. Acum, aici e mai bine, mult mai bine, suntem doar noi in camera, plus ca sta si sotul, il mai ia si el, nu mai sunt singura. Daca vreti sa cititi mai multe, intrati la parintii intreaba- hipospadias. Bambo, am vazut ca v-ati intors, bine ca ati scapat de acolo. Aici nu sunt gandaci sau alte ganganii, e curat, se vaita o mamica din alt salon ca vazuse un purice pe copil, acum nu stiu...n-am vazut. In schimb ...ce cazuri vezi prin spital....te ingrozesti: copil de 4,4 ani cu tumoare la stomac, altul de 12 la intestin...copil de 3 sapt cu hidronefroza grad 4 plus o umflatura pe nas, doctorii se temeau sa nu fie ceva malign, dar din tomografie a reiesit ca nu este, si saracul era asa de mic....iar maica-sa de 38 de ani, singurul copil, sarcina obtinuta foarte greu, dupa 10 ani de incercari. Va spun, groaznic, strangeti-va copiii in brate si multumiti lui Dumnezeu ca-s bine sanatosi. Gata, poate mai intru pe seara. Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

marani - merci, vad ca totusi da rezultate am sa incerc o cura din asta cu pikovit am mare incredere in doctorii de aici, dar in ceea ce priveste mancatul nu te baga in seama, atata timp cat copilul nu pierde greutate, chiar daca nu ia un timp si eu nu sunt dispusa sa.l las sa piarda cu buna stiinta, ei au spus ca prefera slab ca le e frica de cresterea numarului de copii obezi roxana - n.am stiut ce e hipospadias, acum am cautat in wikipedia, si mi.a ramas in cap ca daca se opereaza inainte de 3 ani, sansele sunt foarte mari sa nu aibe nici.o urmare, dar cred ca tu stiai asta demult, bine ca sunteti acasa multa sanatate si eu am fost cu ivan in spital aici cand s.a deshidratat si conditiile erau de lux sa spun asa, cu toate astea nu nici.o placere sa stai in spital, intr.adevar de ajuta sa ai niste conditii, dar acasa e cel mai bine :) [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare, ne-am strans si noi pe acasa. daca am avut bunica sa stea cu bebe - am mai colindat si noi prin oras. I-am luat pasusii o caciulita de vara de la expozitia din oras, un lego din 4 piese de lemn si 2 sonerii pe care i le-am momtat pe tricicleta - mama mama ce mandra eracu ele in parc - claxona toti copiii.[bibe] de papat - a papat asa si asa azi - dar deja m-am obisnuit si vedem cum mergem in continuare. roxana trist de povestesti tu acolo. Ma bucur ca sunteti cat de cat ok. Voi citi sidincolo - dar oare cat maitre sa stati in spital? Tu cum esti cu moralul? Doctorii ce au zis? ti-am scris azi pe mess- dar nu stiu daca ai avut timp de asa ceva. [pup] si tinem pumnii in continuare. Fetele cum sunt? [pup] dayanara eu stiam si de polivital - niste picaturi - si astea nici nu dau somnolenta. Mai intreb si eu. Buna faza cu gandurile negre de la urgente. Ai grija data viitoare. [pup] Dbunny ai incercat sa-l culci pe o perna mare - deci nu sa stea doar cu capul pe ea - ci cu tot corpul. Ca si cum ar sta pe un plan inclinat? Noi asa rezolvam mucii noaptea - si normal cu aspiratorul langa pat dormeam - si cand nu se mai putea - o aspiram. Dodo-pui astazi am baut cafeaua mai mult pe fuga - dar maine - promit sa fiu la apel. [pup] gata bagajele? angi_m nu-mi vorbi de cum aratati voi acum nu stiu cat timp - ca nu stiu ce cautam prinsertare intr-o seara siam dat peste niste albume vechi de poze - Doamne ce talie, Doamne ce ten ... fara riduri, Doamne ce tanara eram odata. M-a apucat si plansul atunci. [bang] Care BE ii place Karei? Stai sa vad: Baby Neptune - Discovering Water - pentru ca e cu apa -s i ea e innebunita dupa apa. Baby MacDonald - A Day On The Farm - pentru ca e cu animale. Baby Dolittle - World Animals - idem Numbers Nursery - pentru ca-i place lu mami - si face in diferite moduri care o bine-dispun pe Kara. Brainy Baby - Abc's si Brainy Baby - 123's pentru ca sunt multi copii si le rade si le zambeste la toti. Cam astea sunt preferatele - desi ne uitam prin rotatie la toate - plus ca am facut niste selectii din toate si am extras doar secventele gen teatru de papusi - si ne uitam zilnic si la alea - sunt mult mai scurte si asa are rabdare. Nu s-a uitat din prima la BE - am insistat eu ... iar acum e o adevarata placere sa le priveasca. Cauta sa le descarci - si daca nu merge treaba - spui la baba si facem un colet - ca doar am mai procedat asa si cu alte mamici din grup. [pup] Noi ne mai uitam cu mare drag si la DVD-urile de la BABY HUMAN - cumparate cu revista BABY. - ii plac tare mult copiii - [:D] desiree si dbunny tocmai de aceea am cumparat acea sticla - pentru laptele de dimineata. [;)] Incercam, incercam. kokorina pupa mama pe ea sa nu mai fie nervoasa. [pup] te asteptam cand iti mai revii sa ne vb de voi. [pup] marani nu cred ca este o greseala de-a ta - are si fata preferinte - poate in timp ... cine stie? hai ca mai ai doar ziua de maine si vine sotu home. [pup] fug sa citesc despre Calin al Roxanei si mai revin [pup] toate regasitele [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup gagici!!! Noi suntem bine. doar ca nu am mai avut timp asa mult de scris ca am stat acasa si doar eu cu el mama plecata si tati la servici. e asa de scump si face atatea... Azi am stat toti trei, am fost la cumparaturi, la starbucks la o cafea si acasa. super copil cuminte. dar....nu a vrut sa doarma deloc la pranz deloc. era rupt de somn si plangea si nu a dormit. a adormit acum la 9 dus...sper sa doarma bine. Dbunny, nu mi se pare grea retea si ma bag. da de luni, vb lui desiree, maine ave musafiri la mici si gratare[:D]. m-am cantarit si am 60. am cantar digital deci e OK. mai am de salbit vreo kile sa fiu ca inainte de alex dar ma multumesc si cu 5. de luni povestim. Miro unde ai gasit roaba? sa caut si io pe aci...poate gasesc. ca e faina.. Koko nu fii nervoasa. si io cu rusii, dar ce sa facem? asta e . Alex sa iti treaca starea asta. Roxana ma ingrozesti. sa stii ca multumesc mereu lui Dumnezeu ca am copil sanatos. Bambo, ce ma bucur de vesti. Dodo, cum e BOdoganel? va pup pe toate toate. si sper sa mai reusesc sa scriu... [url="www.sonia.as.ro"]Ajutati-o pe Sonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by roana Miro unde ai gasit roaba? sa caut si io pe aci...poate gasesc. ca e faina..
gand la gand cu voie buna. chiar voiam sa-ti spun ca am vazut azi si in talcioc o roaba - acolo costa 25 lei. La noi la librarie - de unde am luat-o pentru Mark costa 23. Deci - la librarie normala am gasit-o. cauta si tu - daca nu gasesti - da de veste - ca facem pachet si pentru voi. [il] fetelor - nu mai pot sta acum - socro e inca la noi - e cazata taman in camera cu calcu - asa ca - noi ne retragem ... pe maine va pup pe toate toate [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara fetele!!! nu-s mai breaza decat ieri,dar mi-am spus ca si asa nu rezolv nimic daca imi tin nervii in pioneze.zic:hai sa intru sa salut fetele si sa-mi mai bat si eu aci gura cu cate una alta... ROXANA....refacere rapida!ma duc sa citesc si eu la celalalt subiect
quote:
strangeti-va copiii in brate si multumiti lui Dumnezeu ca-s bine sanatosi.
[flo][flo][flo][flo]este foarte adevarat....si chiar ca multumesc lui Dumnezeu ca sant sanatosi.prin ce momente ai mai trecut si tu,dar bine totusi ca santeti ok acum si ca sotul te ajuta si nu mai esti singura,asa cum spui.mi-am adus si eu aminte cand am stat la clinica cu sandokanii si venea sotul la noi....nu mai eram singuri,era tati cu noi,face mult.tu esti ok? DAYANARA.....bine ai venit si pe la noi!ma bucur ca ne scrii si noua.citisem ce scriai despre conditiile de lux din spitalele de la voi si cu toate astea nu-ti doreai sa stai acolo.exact ca si aici.mai mult decat lux ca la hotel ritz,in clinica in care am stat pana am nascut si dupa, si cu toate astea....cel mai bine e acasa.pupam pe ivan si mamica lui! ROANA.....asa-i ca-i naspa cand te cotropesc rusii?deci si tu esti ca si mine...sa ne luam de mana.felicitari pt super copilul cuminte.pupici si voua! MIRO.....ori m-au ajuns pupicii,ori mi-au trecut nervii....cert e ca sant aici nu?ietete cu claxoane la trotoneta,cine mai e precum kara in parc?va zic eu,nobody....si ce buna se dadea cand claxona...bai sa mor de nu mi-o inchipui....haaaaaaa!!!! DBUNNY.....de luni dieta???pe bune?fa-te gagica faina,ca s-ar putea sa te vizitez la toamna....vin la mare.al meu m-a intrebat daca mai e valabila oferta in spania....haaaa!!!el chiar crede ca il gazduiesti....haaaa!!!si ca se lipeste si de o bucata de pizza...asa isi aduce el aminte mesajul pe care i l-am tradus cand tu scrisesei.....glumesc,dar sotul chiar ca m-a intrebat de oferta..... mama lor de muci,nu stiu ce sa-ti spun sa faci pt ca nu m-am confruntat cu problema asta,insa ai vazut ca MIRONA ti-a zis ce sa faci,incearca si poate e bine asa cu perna si aspiratorul langa vo nopatea.tare-i rau de dormit asa cu nas infundat si mucii in gat...sper sa treaca repede si sa scapati de ei... Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dayanara, multumesc, sunt informata, astia din spital se mirau ca am venit dotata cu tot ce trebuie, dar ei nu stiu ca sunt in legatura cu mamici care au trecut si ele pe aici[:D] Ce-i cu Baby einstein? ce este de fapt, filmulete sau ce? Vreau si io[:D] Mirona, am vazut ca-mi scrisesesi, dar cand am intrat eu nu mai erai tu, nu bag mana-n foc, parca ti-am si scris ceva. Si spui ca te-ai pricopsit cu una bucata soacra?[;)] Bai frate, sunt varza cu memoria, uit de la mana pana la gura, mi se mai intampla si pana acum, dar acum am ajuns ca stau de vorba cu cineva si la un moment dat - in timpul discutiei- uit despre ce vorbeam[bang][bang] Fetele-s acasa, maine vin in vizita cu varul meu si cu nevasta-sa, ca daca taica-su a fost cu mine, n-a putut sa le aduca el cum le promisese. De stat aici mai stau o zi dupa ce-i scoate sonda, cred ca cel mai devreme joi sunt acasa. Koko, [pup], sunt destul de bine, cu morcovul in [indecent], inca vreo luna cel putin, pana aflu daca a reusit operatia sau nu. Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Roxana... speram sa va recuperati cat mai repede[pup] am citit la parinti intreaba...ma cam sperie idea...ca dani ar avea criptorhidie...outele lui sunt tot timpul sus.. exista dar mai tot timpul sus, pediatrul imi spune ca trebe operat pana la 2 ani, chirurga zice ca mai vedem noi cum evolueaza pe la 5 ani...[bang] Da da Koko, eu desiree si roana...eu nu mai pot, am 64 dar jur pe ce vrei ca arat ca de 75! am un colac de salvare in jurul taliei gros si tare si-un burtok..si pulpele s-au marit si-n lung si-n lat(sa nu vorbesc de vergeturi, parca-s mai vizibile in loc sa se stearga...)...m-ai vazut tu in pozele de la Timisoara dar aia a fost cand am ajuns in Romania, nu cand am plecat...cu salamuri si placinturi dupa mine...si blugii aia ma fac mai slaba dar nici vorba... perna mare d'aia ca in romania n-avem...aici modelu-i subtire..lung de 90 si lat de 35cm...pricum sub rotile patutului am pus carti sa-i ridic capul si Dani are o pernuta mica... Ce nazbatii fac sandokanii? Intrebare: avem iesiti 8 dinti si 4 masele si acum suntem iar cu deranjuri in gura(la noi e cu obrajori calzi si rosii la fiecare dinte nou)...acum ce dinte-i la rand? sau e colt?[bang] deja-i plina gura la el de dinti, dar tot ii mai iasa...cand se termina cosmarul dintilor? Bambo cum sunteti? Miro... vreau si eu bunica, soacra orice...sa-mi stea cu cupilu pana yo dau jos perdele spal jaluzele una alta...ca vine iepurashu si yo n-am facut cuibu... Dayanara am vrut sa te intreb: alergia lu' Ivan cat dureaza? adeca...peste cat timp incerci sa-i dai iar ou? oul de prepelita ii la fel de periculos? oul din paste sau chec il afecteaza?(scuze daca scriu tampenii, m-a cuprins curiozitatea, tre sa fi mai limitata la bucatarie ca si restul, nu?...) Pup toati fetiliii Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by roxana c. Bai frate, sunt varza cu memoria, uit de la mana pana la gura, mi se mai intampla si pana acum, dar acum am ajuns ca stau de vorba cu cineva si la un moment dat - in timpul discutiei- uit despre ce vorbeam[bang][bang]
oooooh, acolo yo-s pe locurile 1, 2 si 3! fii atenta: las pe Dani la cresa si plec spre servici(alt sat). In timp ce conduc ma gandesc ca ziua respectiva luam masa in oras... 5 minute mai tarziu imi dau seama ca am luat-o spre oras in loc s-o iau spre satucul cu servishiu...[:D] Luni primesc rezultatu analizelor de sange postnatale!!!! poate-mi zic astia ca neuronu meu sufera de singuratate, atunci sa vezi! Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...