Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri ( 7 )


Recommended Posts

kokorina - si eu sunt disperata sa.i iau lui ivan niste pantaloni albi, chiar azi ma duc sa caut sa purtati sanatosi hainutele noi si frumoase diana - ce analize ai facut si cele de hormoni cumva tsh t4 etc? eu le.am repetat iar si mi.au iesit bune , mai putin fierul care este peste limita, e mai mare - sunt fieroasa :)) ah si saptamana trecuta mi.am facut si citologia [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu va mirati ca va scriu pe la ora asta?ceva neobisnuit pt mine.dorm copchii,eu fierb niste legume cu carne....azi facem dieta toti 4 ca ieri am mancat ca niste sparti spaghetti.afara e o vreme de sa nu-ti scoti nici macar dusmanul din casa....atata mai ploua si e rece si parca si ninge....oricum vremea "plange".dupa ce se trezesc copchii,papam si apoi plecam in italia(care e la 30 km distanta granita).....si imediat dupa granita e un centru comercial deschis si duminica.aici nu e nimic deschis duminica,si cateodata e o plictiseala de mori,te-ai duce si n-ai unde....asa ca,impuscam doi iepuri.poate mai cumparam ceva,mai alearga si copchii,ii scoatem din casa....maine iar e luni.offf ALEXUCA.....toata buna dispozitie a mea ti-o trimit tie(stai linistita ca eu mai am mici rezerve si ma servesc de ele)....dupa ce ti-o recapeti pe a ta,mi-o trimiti inapoi pe a mea.oki-doki?pupici la mark care stie sa faca o groaza de lucruri.... Doamne ce metoda,mi se pare mai rea decat daca i-ar da o palmuta la fund.mi se pare ca il injoseste cu metoda asta,mi se pare total primitiva si cauzatoare de traume psihice....e dereglata d-na care face asa.asta e parerea mea.... DAYANARA.....da,eu cu pascal am avut mari emotii si am trecut prin clipe de cosmar cu inghititul.mi-a fost multa vreme teama sa-i dau ceva in manuta.....nu am sa spun ca am rezolvat eu cumva problema asta...poate ca si-a rezolvat-o singur,ca eu concret nu am facut nimic decat sa-l mai pacalesc dandu-i de la mine din mana sa muste din biscuite pana la semnul unde puneam eu degetul.apoi incet-incet ii dadeam lui in manuta...ma luau transpiratiile si panica de cele mai multe ori cand il vedeam ca se inneaca si eram si singura acasa....deci concret eu nu am facut mai nimic,cred ca de la el a venit.mai ai rabdare,ca ai sa vezi ca tot singur se va invata sa inghita si sa mestece corect...ai incredere si rabdare....nu ai ce sa-i faci practic. MAYAIONE....da,la faza cu aragazul e cam naspa.as avea o groaza si o teama si nu cred ca m-as misca de acolo atata cat as avea ceva pe foc.la noi,e ca sophia are treaba cu masina de vase si de cate ori ii dau drumul,mereu am alt program de care n-am nevoie,dar ea stie cel mai bine ce e bun pt vasele mele.la aragaz,nu am vazut sa umble la butoane si totusi ma bucur ca oricum daca ar umbla,am un aragaz care daca nu am oala,tigaie pe ochiul respectiv,nu functioneaza...de descurcat trebuie sa ma descurc,ca nu am incotro.simplu nu este...dar totusi niste poze cu mamica de ana cand vedem??? o duminica placuta! Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LISTA CURATENIE : DANIELA_B DBUNNY la DANIELA_B ma duc prima,fara suparare si nu maacuzati nici pe mine de "nepotism"...ca nu pot fi niciodata nepoata lu' sor'mea.....dar hainele in dulap imi place mai mult sa le aranjez decat sa fac curat.asa ca dulapurile mai intai si pe urma aspiratul.corect???? cine mai doreste,sa se inscrie pe lista...vin negresit! Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-ati atins unde ma doare cel mai tare...curatenia! in fiecare zi spalam, scuturam, lustruim si aranjam; dar asta nu e curatenie cum ii place lui marani...de cand s-a nascut bubamara n-am mai facut o curatenie adevarata, geamurile mele nu-s spalate de ff mult timp...ca la tigani arata...i-am zis lui cazacu sa nu spalam ca si asa vindem apartamentul! hihi...concluzia, Kokorino cu mare drag treci pe la Piatra Neamt!!!!!!!!! e cald aici deci poti veni cu tinute din in! mor de ras cand citesc cate zici si povestesti, iar faza cu dior m-a terminat...stai cu dior pe forum, brava! Angi...ce sa-ti zic de caninii ei...probabil iunie o vor prinde cu unii neiesiti..la cum cunosc clontzii ei...Are dintii lungi, mari..masele de urs..asadar caninii dc nu ar fi de ursoaica? ziua e ok, ne intelegem fff bine eu cu ea si cu tata...mai rau cu altii, ne intra chiar prieteni in casa pe care ea ii place si face urat la inceput, le arata usa si le face "pa", adica sa plece omul...dupa maxim 5 min isi pleaca capul pe genunchii lor - adica ii iubeste! noaptea iar as putea zice ff bine, pe la 3.30 o necajesc dintii si urmeaza o foiala, scancete sau treaza uneori pana pe la 5. Dar supravietuim! Am fost la zoo, iar singurele ca-s speriate mamele de la bloc...n-am vazut asa ceva! si ne-am dus sa ne asiguram ca nu se inchide gradina asa cum citii in ziare..oricum situatia e incerta, marti scria ca se inchide, vinerea nu se mai inchidea ca e conform normelor UE. Frumos pt bubamara, apoi rascolit in pamant cu degetele...venit acasa cu baloane ca-n fiecare duminica...Multumesc lui Miro care tine evidenta zileleor pana cand vine tata acasa! [pup]! maine apare dar s-a bagat intr-un proiect extrem de important si cu parere de rau ne-a zis ca pana la 1 mai o sa fie plecat vichendurile.. De Paste mergem pe Ceahlau!!! si apoi in Germania o saptamana sa sarbatorim 4 ani de casnicie (1 Mai)!! de abia astept, sper sa nu intervina nik... duminica placuta!!!!!!!!!!!!!! [url="www.helpsonia.com"]Ajutati-o pe Sonia[/url] mamica de bubamara (02.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by kokorina
LISTA CURATENIE : DANIELA_B DBUNNY la DANIELA_B ma duc prima,fara suparare si nu maacuzati nici pe mine de "nepotism"...ca nu pot fi niciodata nepoata lu' sor'mea.....dar hainele in dulap imi place mai mult sa le aranjez decat sa fac curat.asa ca dulapurile mai intai si pe urma aspiratul.corect???? cine mai doreste,sa se inscrie pe lista...vin negresit! Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
[:p][:p][:p] Nu eczixta dulapuri mai bine aranjate ca ale tale! Pui eu pareu, pe orice, cu oricine ...deci...nepotisme ca vii la mine intii ---ooo! unde n-ai veni chiar miine?---( ca eu am nepoti pe Pascal Andreas si Sophia Maria) si prin tranzitivitate... (:-D) Gher'it, mamique du veveritzue? www.helpsonia.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Noi suntem mai bine ieri si azi am fost la schimbat pansamentul,pe brat nu e prea mare schimbarea dar merge spre bine,pe fata se vede din ce in ce mai putin,pe gat a cazut si acolo cojita,cum am ajuns acolo ia pierit zambetul de pe buze,parca stia ce o asteapta mitica,dupa am fost la porumbei tare fericita a fost [il]a alergat dupa ei pana a obosit [:D] Alexandra-ce scump e Mark cu roaba [il]si stie si de toate dragul de el [il] [:0]saracul copil,la spital toate mamicile dadeau palmute la copii ca nu stateau cuminti,nu destul aveau saracii dureri de la arsuri[bang] Marani-[pup]fetele Dayanara-am incercat sa-i dau Antoniei pikovit dar nu-l vrea [xx(]nu-i place gustul,asa ca tot la polyvital am ramas [pup] Kokorina-caprita e mai bine,nu prea o mai dor arsurile,fuge se joaca [il] mama ce harnica esti[pup] Roxana_c-refacere rapida si tie multa putere [pup] Dodo-pui-tinem pumnii [pup] fug langa antonia la somnic [|)]duminica palcuta
[url="http://s178.photobucket.com/albums/w248/bamboletta_roxy/luna%2016/"]Bamboletta[mamica][/url] si [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png"][zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by kokorina
LISTA CURATENIE : DANIELA_B DBUNNY la DANIELA_B ma duc prima,fara suparare si nu maacuzati nici pe mine de "nepotism"...ca nu pot fi niciodata nepoata lu' sor'mea.....dar hainele in dulap imi place mai mult sa le aranjez decat sa fac curat.asa ca dulapurile mai intai si pe urma aspiratul.corect???? cine mai doreste,sa se inscrie pe lista...vin negresit! Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
pune-ma si pe mine pe lista, ca tocmai ce mi-au plecat mosafirii....[:D] revin !
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

na servus dragelor, i-am trimis pe ai mei pe afara - la mine urla Shania Twain, o praji se coace in cuptor si eu papa alune americane in fata compului. [hot] va pup pe toate pt inceput. [pup] Koko si eu vreau pe lista pentru curatenie. Acuma zau - asa maniace sunteti voi cu curatenia? Va admir - serios! eu nu! fac cat sa nu fie murdar - mai bag din an in Paste cate o generala si cu asta basta. O mai chem pe mama sa ma ajute cand da deja peste. Am incercat si cu femeie - dar nu-i placea lui Dani - si consuma la greu solutii de curatat - si tot nu era la fel de curat ... cum face sotioara lui. Deci va dati seama ce dezastru era, da? Noi avem si un fel de noroc. De fiecare sarbatoare mare mergem acasa la parinti - fiind amandoi din OR - e normal sa mergem la parinti ... cat or trai ei vom merge sa sarbatorim impreuna. Asa ... siatunci la mine curatenia de Paste si de Craciun se desfasoara DUPA, caci niciodata nu suntem acasa. Acuma ... daca o mai vrea socro sa mai stea pana maine ... o trimit dimineata cu Kara pe afara si bag o mini generala - sa fie si aici ceva facut - ca saptamana viitoare plecam ... si iar ramane pe "dupe". si cu asta - basta. verific cuptorul, bag o aluna si revin cu un mesaj din ograda proprie - pe care vi-l tot promit de vre-o saptamana. Sper sa nu apara ai mei - ca sunt in focul creatiei acuma. [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scriu si aici: stiti vreun medicament pe care sa i-l dau ptr facut kk usor, fara sa se screama? Eventual ce alimente? Nu mai stiu ce sa-i dau, de 3 zile mananca doar lapte, lapte cu cereale, dimineata a mai luat si lapte cu biscuiti, si paine. M-a omorat cu painea, mancare nu vrea , la pranz am vrut sa-i dau piure cu ou si cu carnita, pasata....sa-i alunece pe gat, ca asa-i place, dar n-a vrut , a luat 1-2 lingurite si gata, in schimb daca a vazut painea....a tabarat pe ea, si mi-e frica sa nu-l constipe. Am luat acum cereale " noapte buna", am vazut ca scria ca sunt bune si ptr tranzitul intestinal....a mai luat careva? Cum vi s-au parut? Dati-mi idei, ca nu mai stiu, am spus sa-mi aduca mere si Brownul sa le pasez, sa vad cand se trezeste daca mananca. Sa-i pun si o banana in ele sau nu? Dbunny, era un copil operat de asa ceva, nu-i coborasera outele, parca sinechie spunea ca se numeste, dar nu mai stiu, la cate diagnostice am auzit....posibil sa le incurc, dar baiatul era micut, undeva pana in 2 ani daca nu ma-nsel, si stiu ca citisem si eu pe undeva ca daca se opereaza tarziu, risca sa nu poata avea copii, ptr ca in abdomen, sau ....in partea de jos a abdomenului, unde stau acum, e temperatura corpului mai mare si din cauza asta se poate intampla sa nu mai fie functionale. Cauta si tu subiectul , cred ca aici pe forum am citit. Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...