Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Arad (92)


Recommended Posts

Buna seara LA MULTI ANI FLAVIA LA MULTI ANI OVI Of ,ce rau imi pare sa vad ca sunt iar atatia bolnaviori. Mara, Ioana ,Diana sa va faceti bine cat mai repede[pup] Clau ce pot sa-ti spun si eu decat sa te linistesti ,si ii doresc tatalui tau refacere cat mai rapida. [pup] ca ai fost draguta si te-ai deranjat pentru mine. Carmen nasol cu cazatura ,bine ca nu te-ai lovit la burtica, dar destul e sa te doara si noada .Si eu sunt anchilozata ,sambata de-abia am putut sa ma deplasez prin casa m-a durut burta in partea dreapta ,spatele si tot piciorul drept ,cred ca sarcina apasa pe ceva nerv sau habar n-am ca dintr-o data imi trece apoi cand isi aduce aminte iar ma blocheaza . Am vazut pozele ,ce ti-a crescut burta . Si asa ca o veste ,ca nu ma pot abtine ,am fost azi la doctor si din cea vazut el ,ca nu prea a vrut sa ne-arate se pare ca David va avea o surioara. Sper sa fi vazut bine ,sa nu fie vreo alarma falsa . [pup] Ildi [gravi] si [sofer] David (2 mai 2006 )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ildi, felicitari pentru fetita [bis], sa fie sanatoasa si sa ai sarcina usoara in continuare![pup] Inainte de-a scrie mesajul am mers sa modific listuta (sa adaug caruciorul roz) si apoi am vazut ca Gabi a deschis capitolul.[:D] Gabi, pune tu emoticonul te rog.[^]
[vampa]Alina cu [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653339.png"] Adelina[/url][pis] (31.08.2006) & [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653351.png"]Dragos[/url] [bonjovi](11.04.2002) [url="http://community.webshots.com/user/alinamorostes"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ildi ce fain ca vei avea fetita!! Macar una in seria asta sa avem si noi. Clau nu-ti mai fa griji pentru tatal tau. Operatia nu e foarte grea si va trece. Roaga-te pentru el si sa vezi ca te vei simti mai bine. Cristina cum se simte Mara? de ce nu incerci si tu la homeopat? Ai vazut cate fete de aici sunt super multumite de tratamentul homeopat ( inclusiv eu[:D]) . Mai vreau sa adaug ceva in plus fata de ce au spus fetele relativ la administrarea de antitermice. Daca are febra mare nu intra in panica si nici intr-un caz nu administra 2 antitermice concomitent, sau chiar mai bine e sa incerci sa cobori cu una-doua liniute temperatura si apoi sa administrezi antitermic. Asta e valabil pentru valori mari de peste 39 cu 5. De regula antitermicele au ca efect imediat ridicarea putin a temperaturii si abia apoi scaderea ei. Se pare ca asta ar fi de cele mai multe ori si cauza convulsiilor la copii. Daca gresesc sa ma corecteze doctoritele. Multa sanatate celorlalti bolnaviori parinti si copii. Eu am fost vineri la control, nu l-am mai vazut pe bebic, dar am primit un tuseu care a concluzionat ca nu se va intampla saptamana asta nimic. Doamne ce rau imi pare de Florys[q],na si asa eram in dispozitie bocitoare acum plang de-a binelea. E din Liban nu? A fost o vreme cand chatuiam impreuna. Am fost insarcinate cam deodata cand l-am avut pe Alex. Eu [gravi] cu [baietel]si Daria- 29.01.1999[zana]; Alex - 07.02.2003[bonjovi]; Matia - 31.10.2006[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin sa ma vaicaresc la voi ca nu mai pot, cred ca voi face noapte alba de nervi, stres si disperare. N-aveti decat sa ziceti ca sunt cea mai vaicareata de pe forum, dar n-am cui sa zic exact ce simt si pur si simplu explodez. Deci din ciclul toate mi se intampla numai mie.......... Nu mai am femeie la copii. A facut o faza ultra nasoala pentru care Susu a decis sa o dea afara, nu ca nu i-as da dreptate, dar... De fapt nici nu stiu unde e partea cea mai proasta . Ca nu mai am femeie sau ca a chemat-o pe maica-sa si se va infiinta la sfarsitul saptamanii. Cel mai nasol e ca m-a traznit ca o bomba, eu n-am stiut nimic. Sa incep cu inceputul ca altfel nu mai pricepeti nimic. Noi am cumparat in decembrie/ianuarie de la fratele tipei pianina pentru Daria. Susu a fost cel care s-a inteles cu el , i-am dat 700 euro si pentru 300 am dus pianul Dariei la scoala urmand sa-l vanda el si sa-si ia banii. Asa ca din privinta pianinei noi am fost linistiti ca e achitata integral, sau macar undeva pe acolo. De vreo 2 saptamani am rezolvat cu actele pentru masina( logan cu 7 locuri in leasing pe firma mea), doar ca neavand nimic pe stoc care sa semene cu ce am vrut noi urma sa asteptam cam o luna jumate pana se fabrica una special pentru noi. Azi dimineata ( eram inca acasa) ma suna tipul de la verbita ca a gasit una pe bursa care corespunde, dar ca sa o putem retine trebuie sa platim cat mai urgent avansul. Na si de aici o serie de telefoane intre mine Susu si verbita, din care mai mult ca sigur tipa a dedus ca noi ne luam masina. Pe la pranz primesc telefon de la frate-su ca suntem niste nesimtiti ca de cand ii datoram diferenta pe pianina, si alte minuni. Na, l-am rugat frumos sa-l sune pe al meu sot cu care de altfel s-a inteles ( eu nici nu am tratat deloc cu el, si numarul meu probabil il avea de la sora-sa)si sa se lamureasca cu el ce bani ii mai datoram si cum, ca eu stiu ca nu mai avem datorii la el. Eu [gravi] cu [baietel]si Daria- 29.01.1999[zana]; Alex - 07.02.2003[bonjovi]; Matia - 31.10.2006[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din greseala l-am trimis, bine ca nu l-am sters. Cand vin acu seara acas cu pruncii de la balet aflu de la Susu ca omu nu mai recunostea nimic din intelegerea lor cu pianul, ba mai mult sustinea sus si tare ca noi suntem plini de bani si facem afaceri pe spinarea lui de om sarman. Susu s-a enervat la culme, a tras rapid concluzia ca asta-i mana sora-sii si a dat-o afara. Pe cand am venit eu acasa deja rezolvase cu maica-sa sa vina. Era si foarte incantat ca a rezolvat el tot si eu nu trebuie sa-mi fac griji pentru nimic. Pe naiba. Sunt ingrozita ca va trebui sa stau cu soacra-mea in casa cine stie cat timp. Hai ca daca mai mergeam la servici mai era cum era, dar daca nasc si stau toata ziua in casa drept inebunesc. Pe de alta parte ma dispera faptul sa am un strain permanent in casa, hai pana la 15-16 si dupa aia liber, dar non stop? si asa suntem multi....... si n-ai nici un pic de intimitate, mai ales dupa ce nasti cand toate iti curg [bang] Cum sa-i zic lui Susu ca eu mai preferam pe nesinmtita aia decat pe maica-sa? Si pe mine va pica sa gasesc alta femeie si eu pur si simplu nu mai am nervi pentru asa ceva. Sunt atat de stresata ca cred ca ma inhib si nici de nascut n-am sa mai pot naste. Ma duc sa-mi bag capul intr-o perna sa bocesc. Cred ca asta am sa fac toata noaptea si maine si pana la veacul veacurilor. Eu [gravi] cu [baietel]si Daria- 29.01.1999[zana]; Alex - 07.02.2003[bonjovi]; Matia - 31.10.2006[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ildi felicitari pentru fetita. [bis] Alina, am sa ma stradui sa pun emoticonul cu carucior roz. Sper sa reusesc. Miha,of Doamne. Las ca esti femeie puternica si o sa treci cu bine peste toate. Priveste partea buna a lucrurilor. O sa ai ajutor non stop. Iti dai seama ca o sa ai nevoie dupa ce nasti, deoarece cu 4 copii o sa faci mai greu fata. Nu ne-ai zis cum a ramas cu masina pana la urma? O luati pe asta? Anca, la multi ani sotului tau. Uitasem... mi-a spart Ioana gura azinoapte. Mi-a tras un cap de am vazut stele verzi. Bine macar ca e la coltul gurii si nu se vede asa tare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

clau si anca sa va traiasca sotii! ildi Doamne ajuta sa fie sanatoasa! miha imi pare tare rau,eu te inteleg perfect ci nevoia de intimitate,soacra-mea sta sub noi,e totul separat si eu sub nici o forma nu simt ca am intimitate....dar daca macar e genul de femeie care sa te ajute,sa puna mana sa faca ceva nu doar "sa arunce cu privirea" e bine,cateva luni pana te aduni si-ti gasesti pe cineva ...daca aud oricum te anunt. am fost ieri in ungaria,am luat scaun de masina dar am ajuns aseara la 10,30.a fost blocat drumulpe la nadlac,am asteptat 40 de min,nimeni nu ne zicea nimic,elisa era obosita plangea,al meu negru de suparare,a sunat la 112 sa ne zica cat mai dureaza,nu stiau decat ca e blocat si asta e "cica se mai intampla".m-am enervat eu si am inceput sa urlu la aia de la 112*(defapt nici pe ea nu o anuntase nimeni dar nici nu avea vre-un spasm sa vada ce se intampla),m-a pus sa sun dupa 10 min.am sunat din nou si cica va fi blocat 2-3 ore.ne-am urcat inapoi in masina si am trecut vama la unguri pentru a intra din nou in tara pe la turnu....si uite asa ne-am plimbat de am capiat cu 2 masini(a venit si cumnatul meu cu sotia si soacra-mea,nu am incaput toti intr-o masina)si cu imaginea elisei care plangea in scaun cu mainile intinse spre mine zicand "mmmammma".curand nu mai merg nicaieri cu copilul in spate si eu la volan,ma refer la drum lung.a stat cumnatul meu cu ea dar ea vroia la mama si gata. si acum mi-am varsat si io oful...cum intri in tara asta cum se isca ceva sa-ti "ureze bine ai venit in romanica" alina mamica bulinei [url="http://www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0"]Elisa[/url] [zana](20 iunie 2007) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?member=31403"]povestea noastra... [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, eu in privinta soacrei te inteleg perfect..... Oricum, o sa ai timp sa testezi femeia cat o sa stai acasa cu bebelusul. Hai ca nu e dracul asa de negru.....[pup] Pana la urma cand trebuie sa nasti? Poimaine, pe 20, parca era termenul... Ildi, felicitari pt fetita! [:X] Carmen, nasoala faza cu cazatura, cred ca te-ai speriat tare... Bine ca e bebe ok. Te mai doare noada? [flo] Clau, curaj ca o sa fie bine operatia! Facem galerie [disco] Mara e mai bine, au trecut cele 3 zile de febra, acum nu mai are....sau sa zicem ca e subfebrila, 37.5. Cel mai mult a avut sambata noaptea 39.2 cand i-am dat Novocalminul. Duminica a avut 38 si ceva, dar nu a mai urcat la 39, iar luni nici la 38 nu a mai urcat. Insa ieri a facut diaree, banuiesc sa fie de la antibiotic sau de la dinti. Azi a facut kk normal...Doamne ajuta! Cu homeopatul ce sa zic....am inceput o schema de imunizare a aparatului respirator cu Broncho Vaxom, am inteles ca homeopatul tot asta ii dadea. Maine ma duc la control la Marianut si o intreb daca nu e cazul de ceva vitamine, am impresia ca e cam slabit organismul dupa 4 raceli in 7 luni. Va pup si multumesc pt suport! [mamica] de [bibe] [url="http://tac.families.com/ezb/809849.png"]Mara[/url] [foto][url="http://community.webshots.com/user/maria_rubi"]POZE[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...