Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Imi place de altcineva !


Recommended Posts

Da,cam asa e. Acu` dati-mi in cap. E simplu,cautand gandirea unor barbati a ajuns sa-mi placa a unuia dintre ei.Si confruntand gandirea cu aspectul fizic,a ajuns sa-mi placa el ca persoana. Deci nu-s indragostita,n-am inceput sa visez la cai verzi pe pereti. Ma mentin realista,si sunt cu picioarele pe pamant. Daca ar fi sa despicam firul in 4 acum,ar trebui sa aflam de ce El. Ei bine,asta nu stiu. Nu sufera dupa nici o fosta iubita,nu pare dezechilibrat,nu este in nici o suferinta,nu e omul care sa o faca pe inaccesibilul,nu e increzut. Deci nu seamana deloc cu ce-mi placea mie pana acum,dar imi place ! Si culmea..ca si el ma place[alcool] Buun,dar acum ce fac? Adica..nu pot renunta la relatia mea pt o himera,nu pot lua nici o decizie,nu imi fac nici un plan. M-a invitat la cina in oras si l-am refuzat.Nu vreau sa ma simt vinovata ca ies cu altcineva. Si revin acum,la vorbele Sanzianei,doar ca eu m-am simtit chiar mai bine decat s-a simtit ea cand a primit complimente. Chiar uitasem ca sunt atragatoare. Dar totusi..mi-e frica..nu stiu de ce.Nu vreau sa ma agat ca si maimuta de o liana,lasand-o pe cea din urma,cu toate ca asa mi-ar fi cel mai bine,la cat de mult urasc singuratatea. Dar in acelasi timp,netul te fura repede.Nu i-am atribuit nici o calitate,nu imi imaginez nimic alaturi de omul asta,tocmai sa nu il vad alfel decat e. Si totusi,e primul barbat care imi place de cand sunt cu actualul.[alcool] Sunt fericita,magulita,dar ma simt in acelasi timp vinovata.Vinovata ca am primit complimente si ca cineva vrea sa ma cunoasca asa cum sunt eu. M-a avertizat ca o sa se tina dupa mine.Bun,dar am omis ca am o relatie,poate nici nu o mai consider.La cat timp petrecem separat,nu stiu daca se mai poate numi relatie.. As cam vrea sfaturi..si reprosuri..accept orice. Imi place de altcineva,asta e!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

e o infatuare de moment? in multii mei ani de casnicie mi s-a intamplat si mie de cateva ori sa "imi placa" altcineva. Si cand incepeam sa visez cum ar fi cu EL, mereu, absolut mereu realizam ca ce am eu deja el nu imi poate oferi. Ca eu ma simt al naibii de bine in casnicia mea, ca sunt rasfatata si ca rasfat! ca imi place sa vin acasa, imi place tonul vocii lui, imi place mirosul pielii lui...si himera ramanea himera! Doamne'ajuta! [url="http://community.webshots.com/user/TribulOstacheV"]POZE[/url] http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de Dahriana Buun,dar acum ce fac? Adica..nu pot renunta la relatia mea pt o himera,nu pot lua nici o decizie,nu imi fac nici un plan. M-a invitat la cina in oras si l-am refuzat.Nu vreau sa ma simt vinovata ca ies cu altcineva.
Buun, deci: 1. Tu nu ai o relatie. Tu ai o problema. 2. Tipul asta nu e o himera, e un om in carne si oase care ti-a aratat simpatie si interes. 3. Ideal ar fi sa-i explici (foarte pe scurt si concis) ca tocmai esti pe cale sa iesi dintr-o forma de dependenta pe care tu ai confundat-o cu o relatie, sa-l intrebi daca are chef sa te astepte pana iti lingi ranile ramase din vechea "relatie" si sa te mai intrebe de cina in oras peste vreo 2 luni. Daca o face, ai mai multe criterii de apreciere. Dar nu uita ca trebuie mai intai sa te desparti de actualul.
Felicia [gravi] 25+ mami under construction pentru [baietel] - David
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url]
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dahriana,parca stiu ca nu sinteti casatoriti si ai postat deja vreo doua subiecte care sint foarte relevante in legatura cu relatia voastra.Din pacate nu exista certitudini 100% in nici o relatie .Actualul e posibil sa nu remarce faptul ca ai plecat, daca e concentrat la calculator.[:D]Totusi daca vrei neaparat un sfat n-ar trebui sa dai niste detalii?Sa-i putem compara.[:D] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi place mie partea asta cu detaliile[bis] Deci......amandoi sunt in zodia Berbec![bang] Cred ca am spus tot[:D]ahaha Bine,dar s-ar putea sa nu semene..eu stiu ...[bang] Tipul asta,sa va zic de el.E licentiat,are serviciu stabil,este cu 7 ani mai mare decat mine,nu a fost casatorit niciodata si nu e roman! Asa booooon.Deja e o f mare diferenta cred! Mi-a spus ca nu a avut niciodata o relatie serioasa*serioasa in sens de concubinaj,planuri de casatorie,copii etc).Dar nu-mi pare deloc un flusturatic.A zis ca pur si simplu nu a gasit persoana potrivita si nu a vrut sa stea cu cineva doar pt ca asa trebuie. E f sociabil,extrovertit(ca mine),punctual.Pana acum,cam asta am vazut eu la el. Actualul: Nici nu stiu ce sa zic de el,ca am scris asa multe aici.Spun cum era la inceput,sau cum e acum ? Daca spun cum e acum,cu siguranta nimeni nu-mi va spune alege-l pe el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MissParker
quote:
Initial creeata de Dahriana Buun,dar acum ce fac? Adica..nu pot renunta la relatia mea pt o himera,nu pot lua nici o decizie,nu imi fac nici un plan. M-a invitat la cina in oras si l-am refuzat.Nu vreau sa ma simt vinovata ca ies cu altcineva.
Buun, deci: 1. Tu nu ai o relatie. Tu ai o problema. 2. Tipul asta nu e o himera, e un om in carne si oase care ti-a aratat simpatie si interes. 3. Ideal ar fi sa-i explici (foarte pe scurt si concis) ca tocmai esti pe cale sa iesi dintr-o forma de dependenta pe care tu ai confundat-o cu o relatie, sa-l intrebi daca are chef sa te astepte pana iti lingi ranile ramase din vechea "relatie" si sa te mai intrebe de cina in oras peste vreo 2 luni. Daca o face, ai mai multe criterii de apreciere. Dar nu uita ca trebuie mai intai sa te desparti de actualul.
Felicia [gravi] 25+ mami under construction pentru [baietel] - David
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url]
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE

Va trebui sa revin asupra subiectul si sa-i spun ca de fapt ma impiedica ceva. I-am spus ca nu am pe nimeni.Pai la felul in care merge relatia mea,daca i-as fi spus ca am un iubit cu care locuiesc..orice om normal crede ca,ai o relatie f buna cu respectivul din moment ce ai ales sa-ti imparti viata cu el..si mai mult ca sigur ar fi batut in retragere. Mi-a spus ca nu vrea aventuri,nu vrea femei care au deja o relatie. El vede ca eu bat in retragere cu absolut tot,dar nu ii spun motivul...deviez de la subiect.Mi-a cerut numarul de telefon si nici pe ala nu i-l pot da.Daca ma suna,ar fi destul de nasol. Azi m-am aranjat[bis],m-am imbracat cu altfel de haine,m-am machiat..am avut asa o stare buna.Actualul nici macar nu a observat! [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fa-ti un serviciu si lasa-l pe actualul ca oricum are ochi mai mult pt jocuri decat pt tine(asta ar trebui sa fie un motiv serios de a-l lasa balta) si daca iasa ceva cu cel nou, bine, daca nu, move on. Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005) "With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand eu mi-as face "curat" in relatia actuala. Inainte de orice. Apoi as lasa timpul sa aseze orice fel de relatie noua, nu as renunta, dar nu m-as grabi. Marius Pernes www.marius.rdsor.ro / [url="http://community.webshots.com/user/mariuspernes"]Mai multe...[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun,dar ce sa-i spun. Daca stau bine sa ma gandesc,daca i-as spune ca am o dependenta de un actual sau fost prieten,e posibil sa renunte. Ce facem ...devenim : el victima si eu calaul ? Ii predau lui fostul meu rol ? Nu e corect,nu? Daca mi-ar spune mie cineva asa ceva,mi-as cam vedea de treaba mea,in momentul asta. In trecut,incercam sa-l ajut. Daca m-ar ajuta,nu stiu daca l-as mai vedea cu aceiasi ochi. Deocamdata nu e pansamentul meu si nici eu al lui.Suntem pe pozitii egale si n-as prea vrea sa schimb asta. Nu mi-as dori sa amestec relatiile,la fel cum m-a deranjat si pe mine chestia asta intotdeauna la altii. Nu stiu pur si simplu ce sa-i spun.Daca sunt evaziva,o sa ma creada o neserioasa,nesincera. Nu ma pot intalni cu el sub nici o forma,nici ca amici.In mod sigur n-as sari de gatul lui daca l-as vedea,macar sa vorbesc cu el fata in fata. Dar in primul rand m-as simti prost fata de actualul sa ma vad cu altul si nici nu prea vreau sa mint.In nici un caz nu pot fi sincera sa ii spun ca merg sa ma vad cu altul. Problema este ca,nu mi-am propus sub nici o forma unde s-a ajuns.Dar ma gandesc la el involuntar si nu e ca o iluzie care ma scoate din actuala relatie..pt ca in actuala relatie sunt ca si singura de mult timp. Nu e cum se potriveste,e cum se nimereste..! Vroiam sa astept o perioada mai indelungata pana sa cunoscu pe altcineva,asta dupa ce renuntam la relatia asta.In nici un caz nu am vrut acum !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...