Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Imi place de altcineva !


Recommended Posts

Elise,ai dreptate.Nu imi arde neuronii deloc nici prietenia cu el si banuiesc ca nici o relatie cu el.Pt ca,ii place sa acorde timp persoanei cu care este,pt ca el spune ca,fiecare are nevoie de timpul lui,de hobby`urile lui.Si mi se pare ca,gandeste corect.Dar cum ma fac eu dintr-o femeie f geloasa,posesiva cum am fost,in ceva normal ? Sau...ar exista posibilitatea sa ma transform dintr-o data cand vad ca e altceva. Prietenia cu el,am de gand sa o continui,pt ca pur si simplu ne face bine la amandoi.Ne simtim bine unul in compania altuia. El in 2 luni va trebui sa-si aleaga un oras,dintr-o lista pe care a primit-o de la cei mai mari ca el.. Il va pune in post de conducere intr-un oras mult mai mare.Acum ...el vrea sa stie ce aleg eu.Ar vrea sa ma ajute sa plec de aici,ca i-am zis ca nu vreau sa mai raman in oras cu fostul.Ma pune sa aleg unde as prefera eu sa merg,sa ceara acolo. I-am spus ca nu garantez o relatie..eu eram 99% sigura...dar na.. Oricum el vrea sa ma ajute sa plec de aici,in alt oras si sa-mi gaseasca el de munca acolo.Ca el are cu cine vorbi.Si totul fara sa-mi ceara nimic in schimb.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sa-ti spun si eu ce cred: tipul cel "plictisitor" se va satura la un moment dat de oscilatiile tale, pe care tu pari a ti le accepta cu mare usurinta.... s-ar putea sa-ti para rau ca nu faci niciun efort sa te ajuti pe tine. Nu, nu vreau sa zic sa intri intr-o relatie cu el, dar SA-L VEZI cu ochii ratiunii, poate e chiar ce-ti trebuie acum: o prietenie cu un om normal! Si asta ti-o spune o "femeie care a iubit prea mult" si care a "fost acolo". Poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da..si eu ma gandesc de acea saturatie a lui. De la inceput am fost oscilanta cu el.Adica..cand am inceput sa vorbim faceam fitze...[alcool]si figuri. Nu ma interesa deloc persoana lui.Nu-l luam in seama.Mi-a cerut nr de tel..nu i-am dat nimic.El mi l-a dat pe al lui..si mi-a zis sa-i dau un beep si sa ma sune sa ma auda,cand o sa vreau eu asta.L-am lasat sa creada ca o sa o fac..si n-am facut-o.Am crezut ca a disparut cu totul.Dar seara m-a cautat din nou.Nu intelegeam de ce ma mai suporta.Mi-a zis ca ma intelege ca sunt intr-o situatie dificila si atat de singura.Sa-l las sa ma ajute,sa-mi fie prieten,sa ma scoata din rutina.Si am ramas sa-l caut eu..atunci cand o sa vreau.Si au trecut 2-3 zile..cat era el liber si putea si n-am facut-o. M-a cautat din nou.Si mi-a zis ca nu a mai acceptat nimanui oscilatiile astea,dar nu stie de ce vrea sa ma cunoasca. Si m-a tot sunat.Uneori ii raspundeam,alteori nu..cum aveam eu chef.Cand l-am auzit prima data la tel,mi-a placut f mult timbrul lui vocal.Un om care vorbeste cu calm,rar,hotarat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma l-a gasit pe alcoolicul cu care e acum si cu care face casa de mai bine de 10 ani. "Asta e bun" ...! [/quote]Am impresia ca inca nu ai invatat nimic de la viata.De fapt tu ce iti doresti?[:-/]Unul care nu te respecta [B)]sau unul care iti ofer o stabilitate, intelegere, iubire[pup]?Sper ca nu te-ai suparat dar cred ca noi fetele trebui sa te tragem de maneca sa te trezesti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si stii ce face o femeie din asta dependenta? Cand tipul cel "plictisitor" se satura de figurile ei si nu-i mai da prea multa atentie, incepe sa se tina dupa el cu disperare, pentru ca resimte senzatiile de abandon emotional din trecut...(din nou, proprie experienta, uite, daca te intereseaza povestea mea asemanatoare: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99373) Sper sa nu te gasesc curand cu un subiect de genul asta... In alta ordine de idei... Nedumerire: Eu inteleg ca ai recunoscut ca ai o problema in relationarea cu barbatii...Or, ce vad eu din postarile tale este ca tot incerci sa schimbi partenerul , deci sa fii cu altcineva, cand de fapt ar fi cazul sa-ti indrepti atentia spre tine, sa te ajuti pe tine, inainte de a avea un alt partener. Si astea nu sunt numai vorbe goale, clisee. Pana nu te schimbi pe tine, macar putin, nu vei putea avea o relatie normala, de fapt , si asta e si mai trist, nu iti vei putea DORI o relatie normala! Poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dahriana, eu nu ma hazardez la "e minunat, accepta-l!" Nici n-as avea cum. Am mai povestit pe undeva - cred ca tot la un subiect al tau - ca relatiile mele urmau ciclul iubesc eu/iubeste doar el/iubesc doar eu si "scot din mizerie"vruenul sau macar incerc/ naufragiez intr-o relatie in care iubeste doar celalalt.... Nici unul dintre cazuri nu e fericit.Ambele sint extreme. Idela ar fi sa gasesti un echilibru intre sentimentele lui si ale tale. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred ca prietenia intre unul care iubeste (sau e pe punctul sa) si unul indiferent ar fi cale... catre ceva. Da'eu-s ceva mai extremista. [:D] Nu mi se pare normal ca DEJA sa te puna pe tine sa-i decizi viitorul, de exmeplu... Eu n-as fi fost incintata de treaba cu mutatul lui in ce oras prefer eu . As fi fost ingrozita. In caz ca era pe bune... nu doar bla bla... desigur... Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...