Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Imi place de altcineva !


Recommended Posts

Tie chiar nu iti chiuie sirenele de alarma in cap??? Nu vezi ca e o situatie anormala si una si alta (cu oricare dintre barbatii din viata ta)? E chiar anormal ca un barbat asezat, inteligent si calculat sa isi ia catrafusele si sa se mute in alt oras ca sa... te ajute?... Ne invatam copiii cum sa se fereasca de situatii periculoase... Tu draga mea esti total naiva! Cum naiba te duci in casa unui om necunoscut???... Doua zile pe net nu se pun! Nu il cunosti... Poate fi un nebun, un maniac sexual, un criminal! dar nu... tu faci fitze! Nu conteaza ca lucreaza in politie! Sint atitia perversi si in politie! Eu am aproapte 40 de ani, deci iti vorbesc cun le vorbesc fetelor mele! Ai grija mare te tine, mai in gluma, mai in plictiseala, mai din naivitate... te poti baga in situatii care nu iti vor aduce nimic bun... Ai auzit de "rape drug"?... Ai auzit de "trafic de persoane"?... Si sa nu imi spui ca nu ti se poate intimpla tocmai tie! In loc sa te tot gindesti pe cine sa iubesti... Il iubesc pe actualul...ba nu...pe ala strainu (pe care il si visez alintindu-l in limba lui! - chiar... stii cam cit timp iti ia sa fii fluent intr-o limba ca sa poti visa in limba aia?), ba nu...pe ala de la politie... Mai bine ai incerca sa te iubesti pe tine! Daca ti-am spus ca iti trebuie o pauza de cel putin un an nu m-am referit la pauza ca la o pedeapsa. Ci mai degraba ca un timp acordat persoanei tale, pentru autocunoastre, pentru recladirea self-esteem'ului, pentru recapatarea increderii in tine. Da, o sa fie greu, dar la sfirsitul acestui timp vei fi stapina pe tine, pe sentimentele tale, vei judeca mai clar si daca vei fi pusa din nou fata in fata cu unul care ridica palma la tine... vei sti ca nu este normal si vei spune STOP!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Stiu deja ca nu e normal sa ridice cineva mana la mine! Nu iubesc pe nici unul ! Nu iubesc pe nimeni.Ma iubesc pe mine si fac orice pt fericirea mea. Omul asta nu pleaca din oras ca sa ma ajute pe mine,dar poate pleca in alt oras unde sa ma ajute si pe mine intr-un fel sau altul. Da,stiu ..a fost anormal ca am avut curajul sa ma duc la el acasa.De asta mi-am dat seama.Dar am avut noroc,asta e...Putea sa fie rau! Sunt lucruri pe care nu le faci de 2 ori in viata.Ca de exemplu nu m-as mai incurca cu unul ca fostul meu prieten !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dhariana,am si eu o curiozitate,in ce tara te afli acum,ca mi se pare atat de simplu pentru tine cand vad cat de usor ai putea sa te muti dintr-un oras in altul,de parca schimbi ciorapii,nu alta.....In legatura ca te-ar putea ajuta politistul si cu slujba si cu mutat si ca ar ca accepta un serviciu acolo unde ti-ai dori tu,mi se pare cam tras de par,te stie de foarte putina vreme si deja iti pune lumea la picioare.Ca tine pot fi si alte fete cu care se intretine pe net,sau crezi ca esti singura amica?Cred ca ar trebui sa fii un pic mai realista si sa ai rabdare pana ce ajungi sa il cunosti mai bine.Faptul ca are un copil nu e o tragedie,mai ales ca nu locuieste cu el,problema este ce te-ai face tu doamne fereste daca peste vreo 10 ani divortezi si ramai si tu cu un copil?Oare asa ar gandi si barbatii pe care ii vei cunoaste cand vor auzi ca ai si tu un copil? Sybille [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Dahriana
Nu ma interesa deloc persoana lui.Nu-l luam in seama.Mi-a cerut nr de tel..nu i-am dat nimic.El mi l-a dat pe al lui..si mi-a zis sa-i dau un beep si sa ma sune sa ma auda,cand o sa vreau eu asta.L-am lasat sa creada ca o sa o fac..si n-am facut-o.Am crezut ca a disparut cu totul.Dar seara m-a cautat din nou.Nu intelegeam de ce ma mai suporta.Mi-a zis ca ma intelege ca sunt intr-o situatie dificila si atat de singura.Sa-l las sa ma ajute,sa-mi fie prieten,sa ma scoata din rutina.Si am ramas sa-l caut eu..atunci cand o sa vreau.Si au trecut 2-3 zile..cat era el liber si putea si n-am facut-o. M-a cautat din nou.Si mi-a zis ca nu a mai acceptat nimanui oscilatiile astea,dar nu stie de ce vrea sa ma cunoasca. Si m-a tot sunat.Uneori ii raspundeam,alteori nu..cum aveam eu chef.
Eu cred ca un barbat sanatos la cap n-ar tolera asemenea capricii si impolitete. ************************ When you want something you never had, you have to do something you've never done. ************************ Preparing to run away. [url="http://cinematozaur.com/mentol/listen.php?file=5612b360-578a-40a4-bcee-639b5ea1ba01&id=1205243662078"]*[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,ma aflu intr-o alta tara acum.Deci n-am oferit aici toate detalii,de asta e mai greu de inteles. Dar n-as vrea sa ma cunoasca careva de pe aici si sa nu stiu... Cristina A,pai ce ar trebui sa faca un barbat? Sa accepte doar femeile care cedeaza din prima ? Barbatilor chiar le plac femeile care ii tine pe jar,care ii mai lasa cu ochii in soare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Dahriana
Cristina A,pai ce ar trebui sa faca un barbat? Sa accepte doar femeile care cedeaza din prima ? Barbatilor chiar le plac femeile care ii tine pe jar,care ii mai lasa cu ochii in soare...
Am ramas [:0] fara piuit... Nu-mi vine sa cred ca tu chiar crezi ce scrii! Chiar crezi? Singurul meu sfat: Get a life, then get a man! O sa-ti ia ceva timp... ************************ When you want something you never had, you have to do something you've never done. ************************ Preparing to run away. [url="http://cinematozaur.com/mentol/listen.php?file=5612b360-578a-40a4-bcee-639b5ea1ba01&id=1205243662078"]*[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina,poate am eu o impresie gresita asupra a ceea ce inseamna o relatie... Problema este ca,daca nu ma tine un pic pe jar,eu una ma plictisesc.Si asta ma enerveaza!! Probabil e anormal !! V-am cerut sfaturi,pareri,reprosuri.Spuneti-mi unde gresesc,unde am gresit..si ce sa fac de fapt.Ca nu inteleg mare lucru.Imi ziceti doar ca nu va vine sa credeti ce zic...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...