Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Imi place de altcineva !


Recommended Posts

nu,n-ai inteles.majoritatea ti-a sugerat sa-ti faci prima data curatenie in viata,adica sa te desparti de actualul.si sa stai o perioada singura.abea dupa aceea ar trebui sa incerci alte relatii. <<Omul este un strop de natura,cu zile de primavara si zile de toamna,cu cadura verii si cu frigul iernii...>>
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu stiu,eu sunt genul care uraste singuratatea... As vrea bineinteles sa am o perioada eu cu mine,dar nu prea lunga ca o iau razna.Nu vreau neaparat sa sar intr-o alta relatie.Nici nu am de gand.As vrea decat sa-l cunosc pe omul ala si incet,incet sa vedem ce si cum.Nu ne intalnim pe post de iubiti,nici nu avem cum..nu ne cunoastem. Mi-ar placea sa stiu ca exista un om care e langa mine,un prieten f bun,o persoana care ma apreciaza. Nu stiu daca ma fac eu inteleasa....[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Dahriana
Happy in To,pai l-am vazut pe webcam. Cum altfel ? Si oricum,nu cred ca,toti oamenii de pe net sunt niste depravati pusi pe glume. Mai exista si oameni normali.
Perfect adevarat, drept exemplu, eu cu sotul meu ne-am cunoscut pe net, si, consider eu, suntem niste omeni normali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia,ma bucur f mult pt tine. Cu siguranta exista oameni fericiti care s-au cunoscut pe net.Pana la urma..ce atata teama ...e un alt mijloc de a cunoaste persoana potrivita tie. Daca iti iei toate masurile de protectie,nu risti nimic. Pana la urma..cand cunosti un barbat in viata reala,il vezi fizic si atat.Stii la fel de multe..sau cred ca mai putin..decat ai putea afla despre el vorbind fara sa va vedeti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dahriana, singuratatea e grea, apasatoare, rece dar...este si o buna povatuitoare, adica stand si un pic singura ai sansa sa gandesti si un pic la rece , ceea ce face bine cateodata. Asa ca ,curatenie si ordine: o termini cu actualul , iei o pauza, si apoi o noua relatie.Asta nu insemna ca atunci cand iei pauza nu mai vorbesti pe net cu celalalt, vorbesti ca, doar nu inseamna ca ai deja o relatie.Iar pe perioada cat esti in pauza te sfatuiesc sa si iesi cu prietenii la un suc, la o distractie. Bafta draga mea! Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corect pentru toate cele trei parti implicate ar fi sa iesi din relatia care nu te satisface, inainte de a intra in cealalta. Nu e o certitudine ca omul acesta se va dovedi dragostea vietii tale si veti trai fericiti impreuna pana la adanci batraneti, insa merita sa iti acorzi aceasta sansa. Renuntarea la relatia ta actuala este o decizie care nu este determinata de faptul ca ai intalnit pe altcineva, ci de faptul ca relatia ta actuala merge extrem de prost. Asa ca nu ar trebui sa te simti vinovata. Nu iti spune nimeni sa te calugaresti, dar o scurta perioada de singuratate, de reflectie, de asezare a apelor dupa incheierea relatiei actuale, nu trebuie sa te sperie, nu iti poate fi decat de ajutor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dahriana, eu cred ca tie iti place de cineva, nu de altcineva. [:D] Iti place de un el. Foarte bine. Si, care e intrebarea?! Omului i-ai spus adevarul: n-ai alta relatie. Ca ai pe acasa o entitate virtuala care se joaca la calculator, nici o problema. Impacheteaza-i PCul si trimite-l sa butoneze din alta parte. Nu vad ce te retine. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Elise,esti totala! Multumesc fetelor pt sfaturi. Deci sa va zic ce-am facut: Aseara am vb muuult,ca de obicei,cate ore. Actualul a venit si s-a pus direct pe joc,deci nu a sesizat ca eu traiesc in alta lume. Am facut insa...greseala ..sau nu stiu cum sa ii spun,sa ii dau nr de tel.Si dupa ce am iesit mi-a trimis un mesaj[bang] Eu am tel pe vibratii,dar s-a auzit.M-am ingalbenit cand am vazut ca vibreaza. Actualul,a sarit rapid de la joc,ca niciodata! A venit direct la mine sa ma intrebe cine e si sa-i arat tel.I-am zis ca e compania de telefonie mobila.Era o ora tarziu,era absurd ce am zis! Nu m-a crezut! I-am spus sa-si vada de joc si sa ma lase in pace. Acum a inceput sa intre la banuieli... Aseara cu respectivul,am vorbit mult si ti-am ascultat sfatul MissParker.I-am spus ca nu sunt pregatita pt o relatie,ca ..tre printr-o perioada mai putin fericita,din cauza unei relatii care m-a cam distrus.. A inteles si mi-a spus ca,o sa astepte cat e nevoie ca sa ne cunoastem.[alcool]Ma mir si eu..ma asteptam sa o ia la fuga. Pe urma..am inceput sa bat in retragere..ii spuneam ca nu suntem aceiasi natie,ca nu vad un viitor intre noi.Nu stiu de ce,nu ma vad destul de buna pt el. Si ..parca mi se pare ireal ca ma vede mai buna,mai frumoasa si mai desteapta decat sunt.Mi se pare chiar ..sa zic enervant..Adica : "De ce sta dupa mine inca? " Asta ma mira.Ma enerveaza normalitatea lui,dar imi dau seama ca eu sunt defecta in cazul asta. Nu o sa ne intalnim curand,asa am decis si a zis ca o sa ma astepte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...