Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Imi place de altcineva !


Recommended Posts

Eu nu cred ca o singuratate asa, fortata, in care iti impui sa reflectezi poate aduce mari beneficii. Tu traiesti practic o singuratate in doi, iar in cazul asta, nu mi se pare atat de condamnabil si nesanatos sa "treci dintr-o relatie intr-alta". Acu' depinde si de tine...cand a avut actualul micul puseu de gelozie, te-ai bucurat ca a reactionat sau ti-a parut rau ca a auzit? Daca e al doilea raspuns, intalneste-te cu individul, cunoscandu-l deja "virtual" e usor sa-ti faci o parere despre el, sa-ti dai seama daca e acelasi, vezi daca face ceva "click" si face2face si asta e. Poate e chiar impulsul de care ai nevoie sa iesi dintr-o relatie care mai mult iti mananca nervii...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lo Li Ta,ai dreptate. Reflectez de mult timp in singuratate.Sunt ca si singura de mult timp. Ma rog,ca inca il mai vad in preajma..nu stiu daca se poate numi ca mai am o relatie cu el. Cand a facut actualul criza de gelozie..pur si simplu m-am enervat ca nu ma lasa in pace,dar m-am simtit putin prost...adica na..nu-mi place sa mint.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am raspuns si la celalalt subiect si spun si aici: FUGI! Nu stiu exact care-i situatie voastra cu casa, daca esti in vreun fel dependenta de el din punctul asta de vedere, dar oricum ar fi, fa-ti un bine si gaseste o solutie sa termini povestea asta. Tipul de pe net poate sa fie un bonus sau poate sa nu fie nimic. Iti esti datoare sa incerci. Iar daca gelozia lui nu te-a flatat deloc, ci doar bunu'-simt te-a tras putin asa de maneca...e clar ca actualul nu-ti mai spune nimic. Hai, la urmatorul post sa aud ca ti-ai/i-ai facut bagajele. Nu-mi sariti in cap!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Locuim intr-un apartament inchiriat.Nu-i nici al meu,nici al lui,dar contractul e pe numele lui. Deci cea care va pleca voi fi eu. Intai ar trebui sa-mi caut o chirie si poate un serviciu in alta parte..ca aici sunt cam scumpe chiriile si singura nu stiu daca ma inham. M-ar tenta ideea sa plec in alt oras...dar iar vine prb..singura..?? Uff !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

analiza logica (nu zic finala , ca nu-s arbitru) : -cunosti barbatul cu care traiesti -nu cunosti barbatul cu care vorbesti -nu-ti place barbatul cu care traiesti -iti place barbatul cu care vorbesti -nu iubesti nici un barbat -copii sau obligatii n-ai , fata de nici un barbat incearca sa cunosti , cunoasterea inseamna putere , chiar si pt a cuceri fericirea personala parerea mea e ca obiectiv , ai libertate totala , dar subiectiv, o subordonezi altcuiva , de parca ai astepta ca altcineva sa iti construiasca fericirea , din obligatii social-moral-conjuncturale. in primul rand trebuie sa stii cine esti si apoi sa stii ce vrei si apoi sa-ti ajustezi dorintele la posibilitati. orice om merita sa fie fericit , chiar si numai pt ca durerea si moartea sunt obligatorii in viata. la subiect , daca ai dubii de orice natura , propune o pauza de gandire si experimentare , si apoi concluziile . "nimeni nu-i stapan deplin pe sine insusi si nici nu poate fi vaccinat impotriva neprevazutului "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NU am nici un dubiu ca vreau sa-l cunosc pe cel nou ! Nu am dubii ca vreau sa plec de la actualul. Am dubii in ceea ce priveste moralitatea faptului in sine..dar putin. Si putina teama de ceea ce va urma..dar e amestecata cu dorinta de a afla totusi ce va fi nou. Inca nu pot pleca asa,ar trebui sa-mi iau viata de la capat total..si am nevoie totusi de ceva timp ca sa plec,nu prea mult..ca nu vreau sa astept ceva ce ma va bucura,un prieten f bun,sau un iubit normal. Ma voi ocupa insa sa caut un apartament in care sa locuiesc,nu e chiar usor sa gasesc ceva bun si convenabil.Si ma preocupa f mult ca nu i-am spus acelui barbat care a crezut in mine pana acum,ca eu noaptea imi pun capul pe perna langa un alt barbat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Dahriana
Guestus,nu cred ca are importanta.Oricum este de prin zona,ca sa zic asa.Nu suntem f diferiti ca natie.[:D]
Sper ca e Italia si nu Republica Moldova![:D]Ca la ce mina ai... Si eu sint de acord ca el cu jocul pe calculator e inofensiv ,comparativ cu tine.Adica cu el in casa a inceput idila pe net?Pai atitudinea lui e gluma pe linga a ta.Tu nu mai ai nimic in comun cu el ,decit problema cu chiria,dar ti-e teama sa dai vrabia din mina pe cioara de pe gard. Evident ca imaginatia ti-ar putea juca feste si intilnirea cu minunatul de pe net sa fie o mare deziluzie.Cred totusi ca vorbind la telefon e un pas inainte,e ceva palpabil,real.Adica ce barbat adevarat e in poze ,dar cind vorbeste are o voce efeminata,plingacioasa si pitigaiata. Visezi cai verzi pe pereti cu ochii deschisi si cu el in aceeasi casa...Tu tinjesti dupa o iubire si o cauti cu luminarea.S-ar putea s-o gasesti sau nu,dar nici cu actualul nu vad de ce sa pierzi timpul.Chiar daca ai locui mai modest ,eu zic sa nu stai cu cineva doar ca nu-ti permiti o chirie ,ca asta-i cu adevarat imoral.Restul, cu i-ai spus celuilat adevarul sau nu...spera sa fi fost si el macar in aceeasi masura sincer cu tine.[:D]Abia astept sa vad ce mai faci![pup] Si nu mai analiza atit,cedeaza si tu unui impuls daca vine,ca nu esti nici maritata,nici batrina ....traieste-ti viata. dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dulcetica,nu stiu cat de inofensiv este jucatul lui pe calculator.La cat rade si ce bine se simte tind sa cred ca si-a gasit si o partenera de joc printre altele.[:D] Oricum,eu l-am avertizat cu mult timp in urma,ca asa se va intampla si nu a luat masuri deloc...nici macar nu m-a luat in seama. dulcetica,feelingul imi spune ca,noul sa-i zicem I ...[:D]ca e initiala numelui...a fost mai sincer decat mine...Si daca nu,cu atat mai bine..scap si eu de vina(Glumesc[:D]) Ps: Nu e din Moldova[bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...