Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Imi place de altcineva !


Recommended Posts

Mama ta isi face si ea griji ca doar esti copilul ei...nu trebuie sa te superi pe ea, tu mergi pe drumul tau ... Pana la urma, chiar daca dai gres, tu vei fi singura care va suporta consecintele...asa ca nu are rost sa dai prea multe explicatii. Iar daca totul iasa ok atunci o sa se bucure si mama ta. Pana nu risti nu castigi si pana nu incerci nu sti cum e. Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dariana,gandeste ca acum esti la o rascruce de drum din viata ta. Daca renunti la hotararea pe care ai luat-o, ai sa te intrebi toata viata cum era bine; oricum in situatia care esti acum nu ai nimic de pierdut, din contra, cel putin scapi de alte vanatai. Nu ai de unde stii ca nu apare si soarele pe strada ta. Mult curaj.Si mamele se mai insala uneori.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmm..si ca sa vedeti cat de ciudata e viata. Deci..cu tipul..urmeaza sa ma intalnesc zilele astea. Buun...dar am omis sa spun,ca mai vb cu 2-3 baieti inafara de el..i-am cunoscut in acelasi loc. Dar mie mi-a atras atentia doar I. Bun..dar unul dintre ceilalti cu care mai vorbesc,se tinea dupa mine incontinuu.Locuieste intr-un oras apropiat,lucreaza in politie. Imi placea ca om.E inteligent,matur,pasionat de istorie,calatorii. Dar..eu am zis nu oricarei intalniri intre mine si el si nu l-am bagat in seama. Nu ma atragea ceva la el..nu stiu..linistea,faptul ca e asa realizat.Ma gandeam ce nevoie are el de mine.Si cum e nou in orasul in care e si nu cunoaste pe nimeni,a insistat sa ne cunoastem.Eu am tinut-o una si buna..ca nu si nu.Stia ca vorbesc cu un alt tip,cu care vreau sa ma intalnesc. Bun..dar ieri am ajuns in oras la el,cu o alta treaba si am stat cateva ore.In timpul asta,m-a sunat la tel.Si i-am raspuns. Initial am vrut sa-l mint,sa nu ii spun ca sunt prin zona,dar i-am zis adevarul.A vrut sa ne intalnim,sa ne cunoastem.Nu intelegeam ce tot vrea,de ce eu! Imi placea,dar parca nu vedeam langa el ceva senzational. Si totusi,am acceptat sa ne vedem.Si ne-am vazut! Facusem noi o gluma mai demult,ca el nu stie sa gateasca,cu toate ca,locuieste singur si stie sa faca de toate in casa,inclusiv gatit. Mi-a propus sa mergem in alt oras,sa vizitam un castel.Am zis..bun.I-am cerut intai sa-mi arate legitimatia,ca n-am incredere.Si mi-a aratat! Am zis,hai ca incercare moarte n-are.Cunosc un om.El ma place mai mult,dar eu am zis: Amici ! Boon si am vrut sa luam masa si apoi sa plecam.Dar era in pauza restaurantul unde trebuia sa mergem si eram aproape de casa lui.Si mi-a zis : Hai sa fac eu ceva sa mancam,sau daca n-ai incredere sa intri la mine in casa,fac eu ceva repede si ma astepti si plecam sa vizitam castelul. Am stat,m-am gandit..avaeam incredere in el..si m-am gandit..ce putea sa-mi faca.. Si am ales sa ma duc,dar sa nu ramanem mult timp. O sa va para o nebunie ce-am facut..o chestie..mmm ..aiurea. I-am spus f clar,sa nu creada ca fac asa de obicei,ca nu sunt genul.A inteles! Si fetelor,pt prima data in viata mea,am vazut barbat sa gateasca.La el in casa,ordine mai ceva ca la mine! Curatenie,totul la locul lui.Un om foarte ordonat! Mi-a gatit,ma uitam ca proasta la el..nu-mi venea sa cred ca vad asa ceva.Incepeam sa ma gandesc: Cate am pierdut in viata asta! Si ce barbat am avut eu! Mi-a pus inclusiv in farfurie,am mancat impreuna,am povestit,ne-am simtit f bine. Mi-a spus ca,ma vrea momentan ca amica,pt ca stie in ce situatie sunt. Cu el am vb mult,dar ca amici..nu stiu de ce,dar nu-l vedeam altfel.Poate pt ca,era asa matur,calculat.Nu vedeam nebunie deloc..nu vedeam in el un barbat care m-ar putea lovi vreodata.. Nu s-a atins de mine,cat am stat la el in casa,nu mi-a propus nimic.A fost mai serios decat ma asteptam. Si culmea: am descoperit un om,sensibil,pasionat de calatorii,cu un simt al umorului f dezvoltat,calm,calculat,cu o viata profesionala mai mult decat aranjata pt toata viata.Si are 26 de ani! Dar....vine problema !! Cand am intrat in casa,mi-au picat ochii pe o fotografie inramata. asezata pe o masuta.Si-a dat seama ca imi pun intrebari. Si m-a intrebat.Stii cine e? Nu asa-i ? Umm..deja mi se inmuiau picioarele.Si a venit bomba.E fetita mea! Are 5 ani ! Mi s-au invalmasit toate in cap.Cum? Fetita ta?? De unde ? Mi-a spus ca nu putea sa-mi spuna chestiile astea pe net,doar fata in fata.Pt ca e ceva intim,e viata lui,trecutul lui. La 20 de ani,a avut o prietena,care a ramas insarcinata.Problema era ca ei nu se intelegeau..si nu aveau de gand sa ramana impreuna,iar ea a ramas insarcinata cand ei aveau de gand sa renunte la relatie. A fost un soc pt el.Avea 20 de ani,o prietena insarcinata si nu era casatorit.Isi dorea sa lucreze in politie,invata pt a intra la academie..era confuz,nu stia ce sa faca cu viata lui.Dar nici un moment nu s-a gandit sa ii propuna avortul. A zis ca,era contributia amandurora,nu o putea pe ea supune unui avort,dar nici sa o faca de ras sa o lase nemaritata si cu un copil. Si de comun acord,au decis sa se casatoreasca civil si sa incerce.Dar personalitatile lor erau asa diferite,incat dupa 1 an au renuntat de comun acord la casatorie,iar el ii plateste ei pensie alimentara fetita si o viziteaza la cateva lui,pt ca locuieste cu mama ei in alta tara. Mi s-a parut ceva ..socant si am stiut ca nu vreau o relatie niciodata cu el ! Nu accept un barbat divortat si cu un copil.E aiurea ce spun ? Suna egoist ? L-a cam durut sa ii spun asta..si nu mi-am dat seama si l-am ranit.Fetita e o scumpa..mi-a aratat poze,filmulete.O iubeste,e un tata bun.Fetita stie ca tati are viata lui si trebuie sa respecte lucrul asta. Dar totusi...are un copil...e divortat... Dar in acelasi timp,ar fi un barbat care m-ar ajuta sa evoluez.E f inteligent,cult,are multe hobby`uri,are ambitie,optimism.E un om cu care iti face placere sa schimbi si 3 cuvinte macar. Am decis sa ii fiu amica si nimic mai mult.Iar el mi-a promis ca ma ajuta sa-mi fie mai bine si din postura de amic si de orice altceva.Pt ca vrea sa faca asta pt mine. Imi place felul lui de a fi,nu ma atrage extrem de mult fizic..adik na..nu are nebunia aia pe care o caut eu la un barbat,e mai calm,mai matur.Dar imi place,cred ca as avea multe de invatat de la el.Mi-a placut totusi sinceritatea lui si faptul ca nu si-a abandonat fiica cum fac altii.Totusi la 20 de ani nu ai prea multa minte,putea sa uite ca are un copil. Ce ati face .. ? Ce sa fac ? El vrea sa ne mai intalnim,sa vizitam multe locuri impreuna,sa fim amici cu posibilitatea de a deveni mai mult.NU i-am promis nimic mai mult..i-am spus si motivul: Trecutul lui ! Suna egoist din partea mea ? Poti refuza un barbat care e atent,gateste,te asculta,te intelege,te ajuta,e inteligent,matur,respectuos...doar pt ca e divortat si are un copil ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Poti refuza un barbat care e atent,gateste,te asculta,te intelege,te ajuta,e inteligent,matur,respectuos...doar pt ca e divortat si are un copil ? " Auzi , dar tu ai realizezi cum suna fraza asta?! Eu nu ii cunosc pe acest tip dar din cate ai povestit tu este un tip/tata cum putin sunt ... a incercat sa formeze o familie doar pentru acel copil , dar nu a fost sa fie ... cel putin a incercat. Cati alti cand aud ca urmeaza sa aiba un copil fug cat ii tin picioarele si insista cu avortul, apoi nu-i intereseaza de viata copilului sau a mamei. Este tousi de apreciat . Daca tie nu-ti place tipul asta este , dar daca ii judeci doar pentru ca a fost casatorit si are un copil, mare pacat faci . Imi pare rau sa-ti spun dar ai o mentalitate redusa,veche formata de familie ... nu-l judeca pentru asta... dupa ce o sa-l cunosti mai bine si are defecte atunci poti sa-l condamni. AliVoogt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...