Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clonarea umana


b.nica

Recommended Posts

Ham, esti surprinzator,uneori imi dai senzatia ca raspund persoane diferite la nick-ul tau,pt. ca uneori dai senzatia ca ai ceva de lamurit cu credinta ta iar alteori raspunzi cu claritatea unui cristal! Da si eu cred ca nimic nu se intampla fara voia Domnului dar noi trebuie sa ne asumam consecintele faptelor noastre.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
citat din mesajul lui b.nica
Ham, esti surprinzator,uneori imi dai senzatia ca raspund persoane diferite la nick-ul tau,pt. ca uneori dai senzatia ca ai ceva de lamurit cu credinta ta iar alteori raspunzi cu claritatea unui cristal! Da si eu cred ca nimic nu se intampla fara voia Domnului dar noi trebuie sa ne asumam consecintele faptelor noastre.
Dumnezeu ar putea interveni oricand(in sensul ca are aceasta putere) dar legile impuse de El insusi nu ii permit acest lucru. Omul a ales sa fie liber. Acum plateste.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

itat din mesajul lui ham Dumnezeu lasa sa se-ntample doar ce VREA sa se-ntample; d-aia-i Dumnezeu, NIMIC nu se-ntampla fara vrerea Lui; deci Hitler, Hirosima sau Ebola sunt sunt de la El. De ce? El stie... "Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..." Hitler era un om bolnav.Un OM deci. Hirosima e locul in care alte minti bolnave au ucis o multime de oameni. Ebola este o boala,care loveste mortal. Daca DD vrea sa injumatateasca populatia pamantului,foloseste natura.Un potop,un foc,un cutremur.Adica lucruri care chiar nu pot fi controlate de oameni. Nu cred ca Dumnezeu alege sa se foloseasca de un nebun ca hitler pentru a ucide oameni.Pentru ca DD nu are nevoie de ajutorul lui hitler. La fel,nu cred ca DD da o boala ca asa are el chef,ca mai apoi peste ani sa permita gasirea leacului.Iar nu are sens.(pentru mine,evident) Ca o concluzie,hitler,bomba,boala sunt ingaduite de DD dar nu pentru mult timp.Nu inseamna ca el le produce.Le produce omul,care vrea sa fie atoatestiutor si innebuneste sa aiba puterea.Iar DD solutioneaza acest avant,odata si odata. [pup][flo][flo] pt tine ladyj!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui eternell
[quote]citat din mesajul lui b.nica
Ham, esti surprinzator,uneori imi dai senzatia ca raspund persoane diferite la nick-ul tau,pt. ca uneori dai senzatia ca ai ceva de lamurit cu credinta ta iar alteori raspunzi cu claritatea unui cristal! Da si eu cred ca nimic nu se intampla fara voia Domnului dar noi trebuie sa ne asumam consecintele faptelor noastre. <hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote"> Dumnezeu ar putea interveni oricand(in sensul ca are aceasta putere) dar legile impuse de El insusi nu ii permit acest lucru. Omul a ales sa fie liber. Acum plateste.
Eu nu cred ca aceasta alegere s-a intamplat PESTE vointa Dumnezeirii; asta ar insemna ca nu mai este Dumnezeu Atotputernicul si Atoatestiutorul; eu cred ca ASA A VRUT Dumnezeu sa se intample; de ce? Nu stiu, fac presupuneri... Si, raspunzandu-ti b.nica, nu am treaba cu credinta ortodoxa ci cu ce a ajuns ea, transformata in taraba si unealta de manipulat prostimea, de cei lacomi ce o conduc. (citeste in blog, am scris o lista a averilor adunate de ortodoxie, care tooot creste, in fiecare an....). "Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui ham
Eu cred ca El ne-a creat asa, cu pacatele noastre cu tot, STIIND ce va urma. "Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."
Asta este altceva! Aici sunt de acord. DD ne-a creat asa cum suntem, dand omului liber arbitru.Deci,daca omul este in esenta bun,el poate deveni rau ca asa vrea el.(omul) Desigur ca DD cunoste traiectoria fiecaruia,deci DD stia de hitler si alti criminali,stia de cruciade si alte enormitati. dar nu inseamna ca EL le-a facut.Inseamna doar ca stia ca au sa vina,pentru ca omul poate fi rau in loc sa fie bun. Imi este greu sa cred ca, daca exista o Inteligenta suprema in acest univers,poate fi atat de uman-cruda incat sa se coboare la nivelul ´´creatiei´´ si voit,sa trimita un nebun sau mai multi care macelareste oameni. daca DD vrea sa pedepseasca si sa infraneze raul,are El alte variante,nu crezi?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Dumnezeu nu se joaca cu noi Lady J,Dumnezeu ne ofera sansa, nesperata,ca sa invatam din greselile noastre! Banuiesc ca cu cat invatam mai repede si mai bine ce inseamna indumnezeire, cu atat suferintele noastre sunt mai scurte! Inteleaga cine ce vrea din ceeace am spus!
Nu am spus ca Dumnezeu se joaca cu noi.Iar Il umanizam peste poate? Daca nu ai inteles ce am spus,intreaba si mai spun odata.dar te rog nu trage concluzii aiurea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca stau si ma gandesc bine, au existat cel putin doua momente in care Dumnezeu a intervenit in evolutia omului. Unul ar fi momentul in care, "fiii lui Dumnezeu, vazand ca fiicele oamenilor sunt frumoase, si-au ales neveste dintre ele... Si asa s-au nascut uriasii din vechime". Moment care are ca si consecinta Arca lui Noe. Ce seamana mai mult cu o ... misiune de salvare a ceea ce a mai ramas din omenirea acelor vremuri! Apoi, cand desfraul si pierzania erau in toi, a mai intervenit din nou. Sadoma si Gomora... Mie oricum acel Dumnezeu, cu Fiii care se casatoreau cu pamantencele si cu misiuni de pedepsire ori salvare nu prea imi seamana cu Dumnezeul Cosmic, cel Omniprezent, Omnipotent...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana la clona umana (ma rog, prezentata oficial), uitati [url="http://www.cotidianul.ro/cainii_clonati_noul_produs_hi_tech_al_coreii_de_sud-52079.html"]clone_catelusi[/url] [cool] ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2720628280059491989seZdoY"]arta la 3,4 ani[/url] dans la 3,9 ani [url="http://es.youtube.com/watch?v=rZyUDQeitzc"]1[/url] [url="http://es.youtube.com/watch?v=ePI4eTN0PwM"]2[/url] [url="http://es.youtube.com/watch?v=Wtaq4mLAYIc"]3[/url] [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Mai, da': "21. Atunci a adus Domnul Dumnezeu asupra lui Adam somn greu; si, daca a adormit, a luat una din coastele lui si a plinit locul ei cu carne. 22. Iar coasta luata din Adam a facut-o Domnul Dumnezeu femeie si a adus-o la Adam. 23. Si a zis Adam: "Iata aceasta-i os din oasele mele si carne din carnea mea; ea se va numi femeie, pentru ca este luata din barbatul sau." nu este tot un fel de clonare si nu-ti rezulta o fiinta- Eva cu ADN-ul identic cu Adam? Nu apare pericolu' consangvinizarii prea stranse? Si de unde diversitatea de dupa? Doar de la: Capitolul 6 1. Iar dupa ce au inceput a se inmulti oamenii pe pamant si li s-au nascut fiice, 2. Fiii lui Dumnezeu, vazand ca fiicele oamenilor sunt frumoase, si-au ales dintre ele sotii, care pe cine a voit. 3. Dar Domnul Dumnezeu a zis: "Nu va ramane Duhul Meu pururea in oamenii acestia, pentru ca sunt numai trup. Deci zilele lor sa mai fie o suta douazeci de ani!" 4. In vremea aceea s-au ivit pe pamant uriasi, mai cu seama de cand fiii lui Dumnezeu incepusera a intra la fiicele oamenilor si acestea incepusera a le naste fii: acestia sunt vestitii viteji din vechime. Deci toti avem si sange Dumnezeesc in vine, suntem stra-...-stra-nepoti de Dumnezei? "Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...