Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clonarea umana


b.nica

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Exista multe indicatii dupa care clonarea s-ar fi efectuat in secret cu ceva timp in urma, sub preteztul securitatii nationale. teoria general admisa este ca, clonele nefiind create de D-zeu, ar fi creaturi fara suflet. Acest lucru ar permite demonilor sa intre in ele, si sa serveasca regatul terestru al lui satan. (asta am citit intr-un articol- www.stargods.org/SatansKingdom.html) acei fii ai lui D-zeu care au vazut ca fiicele oamenilor sunt frumoase sunt ingeri cazuti care au venit pe pamant nu numai atrasi de frumusetea pamantencelor, ci si pentru a-l impiedica pe Isus sa se nasca (ca sa corupa genetic omenirea -de aceea cred ca se acorda in Biblie importanta liniei genetice -avem toata linia genetica a lui Isus)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Linie genetica a lui Isus??Care?Aia care nu se potriveste de la "autor" la altul?Si cum sa aiba Isus o linie genetica?Nu era de natura divina,nu era Fiul-Dumnezeu intrupat? Acum are si stramosi muritori? "Dumnezeu da viata si Dumnezeu ia viata!" "si eu pot da viata(copii mei) si eu pot lua viata(omori)!" "Dumnezeu face soarele sa rasara la Est,fa-l tu sa rasara la Vest!" "Si a tacut plecindu-si capul!" Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Noutati[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Amira scolarita[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=30f78e9baad27e25a5c2d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url"] la joaca si undokai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu ma refeream la asta: Evanghelia dupa Matei cartea neamului lui Isus Hristos. 1.1 Cartea neamului lui Isus hristos, fiul lui David, fiul lui Avraam 2. Avraam a nascut pe Isaac;Isaac a nascut pe Iacov; Iacov a nascut pe Iuda si fratii lui; 3. Iuda a nascut pe Fares si Zara, din Tamar:Fares a nascut pe Esrom; Esrom a nascut pe Aram; 4. Aram a nascut pe Aminadab; Aminadab a nascut pe Nasson, Nasson a nascut pe Salmon; 5. Salmon a nascut pe Boaz, din Rahab; Boaz a nascut pe OBed, din Rut; Obed a nascut pe Iese; 6. Iese a nascut pe imparatul david. Imparatul David a nascut pe Solomon, din vaduva lui Urie: ....... pana ajungem la Isus. citind Biblia se pare ca toti cei care figureaza in aceasta linie genetica au fost oameni dupa inima lui D-zeu. Si apoi de ce sunt toti enumerati in Biblie? eu nu cred ca la intamplare. Nu eu zic ca are stramosi muritori, Biblia zice. Isus a fost complet uman si in acelasi timp complet D-zeu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Biblia nu zice ca are stramosi muritori, ci ca neamul respectiv a fost binecuvantat ca pe linia lui sa se nasca Isus. Referitor la faptul ca atunci cand l-a creat pe om, D-zeu stia ce se va intampla, din pacate pt. noi primii nostri stramosi au ales sa nu il asculte pe D-zeu, scopul Lui nu era ca noi sa suferim,ci dimpotriva. Si daca ne gandim ca omul nu a fost in stare sa construiasca un singur robot care sa se apropie de complexitatea cu care suntem noi creati, acum venim cu supozitii ca vom crea oameni!Sa fim seriosi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...