Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

S-a incheiat un vis...


Recommended Posts

Buna fetelor! Astazi m-am simtit tare rau, tot citesc mesajele voastre si imi dau seama cata dreptate aveti. Sunt de fapt lucruri pe care la gandesc si eu de mult, dar parca tot incerc sa gasesc explicatii, sa sper intr-o minune, sa-i gasesc scuze. Cred ca sunt penibila. Am obosit, nu mai vreau decat sa ma linistesc, astazi am avut un sentiment foarte clar ca nu o sa mai salvam nimic din relatia noastra, nu facem decat sa tot amanam inevitabilul. I-am cerut din nou sa am o discutie cu amanta, dar nu a facut dacat sa-mi spuna ca nu se poate, ca ea nu o sa accepte niciodata asta, ca ii este teama sa nu o iau la bataie,[bang] etc. Asta este, e alegerea lui, si poate e mult mai bine ca e asa. Alina, mesajul tau m-a cutremurat. Mi-am amintit din nou de toata perioada sarcinii, de stresul enorm prin care am trecut, de nevoia disperata de a-l simti pe sotul meu alaturi de mine, de serile cand il asteptam acasa si el avea telefonul inchis si ajungea pe la 11 noaptea. Si mi-am amintit de momentul nasterii, cand mi-am dat seama ca epidurala nu prinsese, dar durerile nu mai contau. Singurul lucru care mai conta era monitorul care inregistra bataile inimii lui bebe, si groaza prin care treceam cand bataile incetineau, si apoi linistea si fericirea pe care am simtit-o cind l-am vazut prima oara pe baietzelul meu, si am vazut ca traia si era sanatos. SI pe urma, la cateva zile, durerea imensa prin care am trecut cind sotul meu a plecat in delegatie la mare, si a venit acasa cu o camasa care nu era a lui (o primise cadou), si nu a stiut ce explicatii sa-mi dea. Erau doar cateva zile de la nastere, si eu nu am putut dormi deloc o noapte intreaga, pentru ca mi-am dat seama de adevar. Si de atunci a inceput cosmarul. Nu ma puteam ocupa cu adevarat de copilul meu, pentru ca eu stateam mereu cu ochii pe ceas sa vad cand vine acasa, de ce intarzie, de ce are telefonul inchis, de ce nu mai schimba nici un cuvant cu mine, de ce evita sa facem sex. In prima luna, mama a stat cu mine, si imi era si mai greu, pentru ca trebuia sa ma prefac fata de ea ca sunt fericita, ca sa nu o fac sa sufere. Plangeam doar cand ramaneam singura, si noaptea. Absoluta, mama lui nu stie decat o parte din adevar. Adica stie doar ca a avut o aventura, care s-a terminat in septembrie. Ea este o persoana extrem de credincioasa, dar nu stiu ce gandeste despre asta, pentru ca nu ne-am mai vazut de cateva luni. Oricum nu aveam o relatie foare apropiata, si nu cred ca il poate influenta prea mult pe sotul meu. Cred ca o sa vina vineri pe la noi si atunci o sa ii spun eu totul. Lau-Meli, ai dreptate, nu mai are nici un rost sa prelungesc suferinta asta. Adica suferinta oricum o sa fie, dar macar o sa ma mai linistesc, nu o sa mai stau mereu cu ochii pe ceas si pe telefon. O sa incerc sa-mi vad de viata mea si de copilasul meu. Ralualexandrei, felicitari pentru cei trei copilasi si pentru relatia frumoasa pe care ai reusit sa o pastrezi cu sotul tau atitia ani. Sunteti un exemplu si va admir pentru asta. Madutzu, Larisa [pup] Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cristina eu as zice sa-i spui totul soacrei tale in prezenta lui. Si as mai avea o idee. De ce nu-ti iei zambetul la tine, copilul in brate si sa te duci sa-i faci o vizita la serviciu. Sa fie ceva de genul: buna, am iesit cu copilul la plimbare si am zis sa trecem pe la tine pe la serviciu, toata sa fii numai un zambet. Sa vezi ce fata face, sa vezi ce relatie de serviciu are cu aia, nu stiu sa vezi ce e acolo. Repet....nu te duci sa faci scandal acolo, te duci toata numai un zambet.....eu stiu....as zice sa incerci si asta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina_ana am citit ce ai mai scris intre timp, sper ca acum te simti mai bine [grup]. Am vazut ca din nou ai incercat sa-l convingi sa aiba loc o intalnire in 3 si ca el, refuza din nou sub diferite pretexte, spunand ca ii e frica sa nu o iei la bataie pe "cucoana" si ca ea nu ar accepta intalnirea cu tine. Parerea mea este ca el, prin asta dovedeste inca o data ce sentimente are fata de ea, pentru ca lui nu-i e frica de ceea ce ai putea simti tu ci de faptul ca ai putea sa o iei pe doamna la bataie, se gandeste ca Ea sa nu sufere, nu TU! Am citit si ce ti-a scris absoluta si subscriu. NU vreau sa te influentez in nici un fel, este doar ceea ce gandesc eu in privinta asta. Sper, la fel cum am mai zis, sa faci ceea ce simti ca trebuie sa faci, ca sa fii linistita impreuna cu odorul tau iubit, care merita numai ce e bun.[pup] Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Lau-Meli [8**] si [biz] " Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta " [url="http://good-times.webshots.com/album/562067710eLADkd"]Concediul visat[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Poveste[/url] [url="http://da.daisypath.com/ZT4Np3.png"]Doi zapaciti![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina am citit povestea ta este incredibil ce se intampla nici nu vreau sa cred ca exist astfel de situatii, dar pentru puiul tau fi tare si lupta pentru ceea ce crezi tu ca merita si pentru valorile tale cel ein care crezi cu adevarat! ce a spus absolut ami se pare o idee buna si daca nu ai putere sa mergi singura venim noi cu tine sa te sustinem![grup] Nu stiu daca aceasta actiune te va face sa suferi si mai mult dar un impact tot va avea, sunt sigura ca si colegii de serviciu stiu.....dar nu au avut ocazia impactului vizual al realitatii tu cu copilul in brate in vizita si el cu .... nu vreau sa ii spun in nici un fel! PS si eu am avut o sarcina ff grea, dar asta nu e un motiv sa iti gasesti pe altcineva, a fost si plecat vreo 3 luni cu serviciul, eu in spital aceastya perioada, dar cand s-a nascut bb a fost langa mine zi si noapte nu m-a evitat niciodata de fapt a venin in intampinarea mea! [URL="http://s81.photobucket.com/albums/j201/vladut05112003/"]POZE VLADUT[/URL] "Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina motivul pe care ti l-a servit ca sa refuze intalnirea dintre tine si tzoampa aia mi se pare cel putin penibil,cum adica ii e frica ca o vei lua la bataie?asa de putin de cunoaste incat sa creada ca te-ai cobora in asemenea hal???pai aia nu merita din partea ta nici "hai sictir" daramite sa faci efortul de a ridica palma la ea.Si eu cred ca in continuare vrea sa o protejeze si asta spune multe,cred ca trebuie sa-ti vezi de viata ta si a celui mic,cred ca nu merita sa mai pierzi nici un minut si trebuie sa incepi sa te bucuri de minunea ta mica,gasesteti linistea in zambetul puiului tau in micile progrese de zi cui zi,cresc atat de repede,sunt atat de dulci incat e pacat sa ne consumama energia cu niste persoane care nu merita cand am putea in schimb sa fim alaturi de piticii nostri si sa privim lumea prin ochii lor.O persoana cu un suflet atat de frumos ca al tau,o femeie cu o asemenea coloana vertebrala si tarie de caracter sigur va gasi un barbat ADEVARAT sa o aprecieze la justa ei valoare. [pup] Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/ralualexandrei/album?.dir=/2037&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//f2.pg.photo"]album no1 [/url] [url="http://community.webshots.com/user/ralualexandrei100"] album no2[/url][url="http://community.webshots.com/user/andraaa"] albumul no3[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu subscriu la ultimile raspunsuri de aici. Mi s-ar parea penibil sa faci asa ceva. Adica sa te duci cu copilul la el la job. La fel de penibil cu a-ti dori o intalnire in trei. Ca sa faceti ce? Sa rezolvati problema? :) Sa fim seriosi. Cristina tu esti sotia lui, esti mama copilului lui iar ea nu e nimeni. E doar o persoana ce a dorit sa intre in mocirla cu el. El a invitatat-o si ea a intrat. Problema lor. De ce sa te duci si tu in murdaria lor? Stai acolo in demnitatea ta! Si pana la urma de ce sa ai ceva cu ea? Ti-a facut ea ceva tie? Eu nu cred. Omul cu care ai impartit atatia ani din viata te-a tradat. Cel caruia i-ai adus pe lume un copil te-a tradat in cel mai nepotrivit moment. Da-i lui cu poseta in cap daca vrei ( desi n-am vazut niciodata asta ca o solutie) dar nu ei. O minte si pe ea ca si pe tine fii sigura de asta! Si daca nu era ea era alta si poate fi alta oricand chiar daca ea dispare din peisaj. Nu ti-a furat ea barbatul s-a dus el de unul singur. Eu n-am sa inteleg niciodata inversunarea femeilor fata de acea Ea ce " ii fura" barbatul. Eu as putea sa beau si o cafea cu ea daca ar fi cazul. La o adica de ce nu? [hot] Daca tot ar deveni un bun partajabil schimbam si noi impresii ca intre femei [alcool]. Pot sa ii zic sa il si ia, sa se spele pe cap cu el, ca mie oricum nu imi mai trebuie asa folosit de alta. Ce am zis acum e evident o rautate. Da, nu's convinsa ca n-as comite-o! Daca cu ea as bea o cafea pe el l-as trata cu indiferenta. Asta il doare cel mai mult pe al meu. Pot sa tip, sa urlu, dar nu suporta sa il ignor. Da' eu is rea si mandra! Ai putea sa incepi sa il ignori, sa iti vezi de viata ta, de copil chiar daca ramaneti impeuna. Si daca o sa te recucereasca ramane de vazut. Dar asa sa stai si sa pandesti telefonul, sa te intrebi cu cine ia masa? Nu e chinuitor....? Fa-ti lumea ta visele tale, lasa-l si pe el in peisaj. Dar doar in peisaj deocamdata. Daca isi va recastiga locul ramane de vazut. Important e ca tu ai incercat, daca nu pentru tine macar pentru copilul tau, care sigur ca merita. Dar, fii mai indiferenta fata de el..indiferenta doare...intotdeauna! [hot] Gandesti si fa ceea ce iti place tie. Ti-a dat o libertate de care te poti bucura....si lasa lucrurile sa vina de la sine. Asta cu la ce ora vine, ce face, cum face era important atunci cand il stiai al tau. Acum nu mai este. Si daca nu mai este...de ce sa mai fie important? Te pupic! Larisa si Alexia [zana](13 iulie 2006) http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/ [url="http://www.sonia.as.ro"]S-o ajutam pe Sonia![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exista o vorba din batrani, deci nu a mea, care spune ca " daca o catea nu-si ridica coada, cainele nu se duce dupa ea"....nu cred ca "doamna" respectiva e chiar asa de victima si de nevinovata...daca ea nu raspundea avansurilor lui si l-ar fi refuzat mai mult sau mai putin elegant, el si-ar fi pus pofta in cui si poate s-ar fi trezit mai devreme , probabil ca atunci altfel ar fi stat lucrurile. Dar cata vreme ea a incurajat tot ce a venit din partea lui, si avansuri si cadouri si tot, o face la fel de vinovata ca si el...si nu cred ca nu stia ca strica o familie...Parerea mea. Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Lau-Meli [8**] si [biz] " Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta " [url="http://good-times.webshots.com/album/562067710eLADkd"]Concediul visat[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Poveste[/url] [url="http://da.daisypath.com/ZT4Np3.png"]Doi zapaciti![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se par cam penibile intilnirile astea in 3. nu vad ce as putea sa-mi spun cu amanta. sau ce rost ar avea sa-i povestesc soacrei. pina la urma e o chestiune pe care tb s-o rezolvati voi intre voi. si daca vrea sa demonstreze ceva, sa-si schimbe jobul. pe mine asta m-ar convinge cit de cit. ar fi un gest, intr-adevar, nu promisiuni goale si vorbe-n vint. ar mai fi niste chestii de spus - dar daca citeste si dl, mai bine nu [:D] [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Eu nu inteleg ceva: de ce voi intelegeti/credeti ca daca se intalneste cu respectiva, situatia se va schimba inspre bine? Eu una cred ca daca se va intampla, indoielile vor fi acolo, ba chiar vor incepe altele... Ca tipa e asa eu nu sunt asa... Eu sunt 100% convinsa ca Cristina este de 10 ori mai frumoasa ca tipa aia, dar intalnirea ar alimenta alte intrebari... E nevoie de timp sa vindece ranile astfel incat relatia sa poata fi luata de la inceput. Cris, ca lucrurile sa mearga bine, trebuie sa treaca un timp, sa se mai potoleasca durerea din sufletul tau. Acum nu poti sa treci peste ce s-a intamplat. Relatia trebuie sa inceapa de la zero. Fara gandul ca ar putea sa te raneasca din nou. Ca daca simti asta, inseamna ca nu e momentul sa incepi. Si totusi, hai sa nu dam la o parte si faptul ca sotul incearca sa se comporte asa cum trebuia sa o faca de la inceput. Daca e real sau daca se preface, asta se poate vedea doar in timp. Si muta-te Cris, doar cu Andrei. Asta e parerea mea. Si roaga-te. Chiar daca nu crezi, incepe macar. Asa cum iti zice sufletelul. Un fel de dialog cu cineva care te-ar putea ajuta. Sa nu va suparati pe mine. E parerea mea. Pupici! ada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand am zis sa se duca la el la serviciu nu am zis sa se duca la ea. Am si mentionat sa fie cu zambetul pe buze. Sa vada ce fata face el, sa vada in ce relatii de serviciu e cu ea. E posibil sa fie in birouri separate si la etaje separate.... bine asta nu are nicio legatura, ziceam asa sa vada si ea ce e pe acolo...a fost doar o idee venita pe moment....asa cum am mai spus ea trebuie sa ia din ideile noastre ce considera ea ca e bine... Ce sustin ca ar fi bine pentru ea din cele spuse de mine este faptul ca trebuie sa plece cu copilul de langa el. Ramas singur atunci el poate sa se simta eliberat si sa-si consume in voie aventura sau poate sa realizeze ce a pierdut (se zice ca iti dai seama de ce pierzi decat in momentul in care nu-l mai ai) si sa faca si pe dracu in patru sa recastige ce a pierdut, adica o femeie si un copil ce multi si i-ar dori. Daca realizeaza aceasta pierdere spun sigur ca o sa renunte si la job si la o mana ca sa va aiba din nou langa el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...