Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

S-a incheiat un vis...


Recommended Posts

nu cred ca mai este ceva despus despre caracterul lui,cristina este convinsa si stie care-i este drumul.sa-si retraiasca durerile nu o ajuta, nu oface mai tare ci dimpotriva . observatia am facut-o tocmai ca o forumista a detaliat aceasta parte a suferintei cristinei...iar apoi si-a cerut scuze cand si-a dat seama ca i-a reinviat durerea si a facut-o sa sufere.nu cred ca mai e nevoie sa punem paie pe foc. cred ca,CRISTINA,are nevoie de suport sa iasa din durere,sa mearga mai departe,nu sa detalize aspecte si momente din trecutul ei....ce a fost nu se mai poate schimba,si nu are rost sa se mai chinuie privind in urma si despicand firul in 4..ca sa"cunoasca detalii pe care ea sigur nu le stie". sunt deacord ca scriem ca sa o sustinem pe cristina si nu sa o infundam in butoiul depresiei si durerii. [url="http://andreanum.wordpress.com/2008/02/08/bagajelul-de-amintiri/"]Mata Emma lupta iar cu cancerul[/url] http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true# http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu ne certam Cristina,ne spunem `parerile,eu vreau doar sa nu mai suferi..sa privesti de azi in viitor si nu in trecut..sa nu-ti mai aduci aminte de nimic ...nici macar de EL,sa fi fericita lanaga puiul tau care este perfect si pe care l-ai dorit atat.[flo] imi pare bine ca nu mai plangi..ai grija de tine ,ca puiul tau te vrea vesela si frumoasa ,nu trista si cu ochii umflati[:D] apropo de atacul de panica ...si eu am trecut prin asta tot dupa pierderea sarcinii,poate ca ar trebui sa mergi la un medic,ai grija..iesi la aer,intalneste-te cu prietenii razi. larissa[flo]stiu ca nu-i vrei raul. [url="http://andreanum.wordpress.com/2008/02/08/bagajelul-de-amintiri/"]Mata Emma lupta iar cu cancerul[/url] http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true# http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CRISTINA,draga mea si eu trec exact prin ce treci tu,desi in cazul meu evenimentele nu au fost asa dure(asa cred),noi tocmai am avut prima infatisare la divort si nesimtitul nu recunoaste nimic,dar pt nimic in lume nu mi-as dori sa-i cunosc mandra(fantoma cum zice el),nu m-ar ajuta la nimic,mi-as face rau tot mie.Si eu trec prin momente oribile,am de infruntat un ipocrit de sot,niste parinti care nu ma inteleg,plus doua fetite care plang dupa tatal lor si un divort care cred ca nu se va sfarsi prea curand.Trebuie sa fi tare=dar mai ales sa pari indiferenta,sa nu-ti mai pese de nimic,doar de tine si de baietelul tau.Cred si eu ca daca te vei muta totul va fi mult mai usor,iar sotul tau se va trezi singur intre patru pereti,va avea liber la mandra lui,care fi sigura ca nu va mai fi atat de interesanta,daca poate sa o intalneasca fara ca tu sa-l prinzi.Incearca sa-ti iei inima-n dinti si sa pleci fara nici un regret,stai singura un timp si vei vedea ca totul va fi bine.Oricum,sfatul meu e,sa nu te grabesti cu divortul cum m-am grabit eu,lasa sa mai treaca putin timp si vei vedea ca toate se vor rezolva de la sine.Cred ca nu ai facut bine ca l-ai lasat sa citeasca discutia de pe forum,pt ca el stie tot timpul ce simti tu,tot ceea ce vrei sa faci si.....la cat e de sadic....nu stiu ce sa zic....TE PUP!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Astazi m-am trezit cu moralul mult mai bun!!! Ma pregatesc sa ies la plimbare! Vine cineva prin parcul Moghioros? (Anasia, Miruna!!!!). Eu o sa fiu acolo pe la 12.30. Principe, referitor la atacurile de panica, atunci cand am inceput sa le am pentru prima oara, am fost la mai multi medici, ca eu credeam ca am ceva grav. Dar dupa ce toate analizele mi-au iesit perfecte, o doctorita s-a "prins" de ce sufar de fapt si mi-a dat xanax. Horor medicament, eram leguma-leguma de la el. SI cand am mai citit si pe prospect ca in cazul in care raman insarcinata trebuie sa renunt la bebe, l-am aruncat cat colo. Nu mai imi trebuie niciodata. Eu am invatat sa ma controlez cand ma apuca, incerc sa ma linistesc, ma gandesc la altceva, si trece. (principalul simptom este ca simt ca nu mai pot respira). Daiana, te admir ca esti atit de puternica si nu cedezi in fata sotului. Am observat si eu ca indiferenta doare cel mai tare. Si da, vreau sa ma mut singura ca sa il las sa se intalneasca cu ea in voie, in cazul in care mai doreste asta. De ce sa sufere el ca din cauza mea nu isi poate vedea iubita?[:D] Ii las sa fie fericiti, daca si ei i-o trebui un asemenea barbat! Doar un lucru as vrea sa-i spun: sa aiba grija cand o ramane insarcinata, ca de, tentatia e mare, femei disperate sunt multe, ea nu o sa mai poata face sex cu el, si ooops!!! Apare alta in peisaj! Hai ca acum sunt rea, mai bine ma duc sa ma plimb! Si diseara ies cu prietenii la restaurant sa ne destrabalam, de-abia astept!!![bis][bis][bis] Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina_ana asa te vreau!!!!!!!!!Sa te duci sa te distrezi si sa te relaxezi si sa nu te mai intereseze deloc unde e el si ce face!!!! [pup][pup] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Musette&year=2008&month=9&day=11&babycount=1"]asa creste minunea noastra,un baietel[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev254pp___.png"]Doamne ajuta in continuare![/url][ruga] [gravi]15+[baietel][ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cristina_ana
Hai ca acum sunt rea, mai bine ma duc sa ma plimb!
Si ce dak? [:D] Fii "rea", asta te ajuta sa te descarci! Nu e cazul sa pierdem timp si nervi pentru a "intelege" lipsa de logica a altora (tradarea, minciuna, prostia, meschinaria, vulgaritatea) si nici sa ne fortam sa avem compasiune pentru oamenii care ne fac rau si pe care nu-i placem. Centrul vietii tale esti tu insati si bebelusul, asa ca nu face nici un lucru impotriva caruia simti vreo rezistenta interioara (oricat de mica). Nu te compara cu hamanta, nu te intreba "de ce ea si nu eu?", nu-i permite individului sa fie "judecatorul", fiindca viata ta e unica si fara termen de comparatie. Acest mesaj este parerea mea personala vizavi de persoanele in chestiune: dupa ce ai povestit episoadele cu "psiholoaga" si plecatul la mare, dezgustul meu fata de barbatel si hamanta (cata vulgaritate au!) este total. Sunt oameni in toata firea, Cristina_Ana, n-au decat sa traiasca in mocirla lor, nu e responsabilitatea ta sa-i scoti de-acolo. Sunt atatia dezaxati pe lumea asta, n-o sa ne apucam acum de munca de sisif ca sa-i schimbam (si cu atat mai putin daca ei nu vor sa se schimbe), singura noastra responsabilitate e fata de propria persoana si este aceea de a ne face viata frumoasa si de a trai in armonie cu noi insine. Tu ai nevoie de oameni de calitate in viata ta, asa cum esti si tu [pup], acelora cauta-le compania si evit-i pe zombie si pe cei care nu sunt interesati de starea ta de bine. Fii tu insati si vei vedea ca vei trece peste asta si vei atrage exact oamenii pe care ti-i doresti si de care ai nevoie (ai observat cata lume te simpatizeaza aici pe forum? De ce crezi oare?)! Suntem alaturi de tine! ************************ When you want something you never had, you have to do something you've never done. ************************ Preparing to run away. [url="http://cinematozaur.com/mentol/listen.php?file=5612b360-578a-40a4-bcee-639b5ea1ba01&id=1205243662078"]*[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Musettepink, a fost tare frumos aseara, m-am simtit tare bine si m-am relaxat. Am fost cu bebe mic, care cred ca s-a distrat si el, ca toata lumea i-a dat atentie. EL e obisnuit cu restaurantele si oamenii, ca eu l-am luat cu mine de cand s-a nascut peste tot si unde e lume multa se simte in elementul lui![;)] Cristina_A, mi-ai scris asa de frumos, ca mi-au dat lacimile![pup] Nici mie nu imi vine sa cred cata lume e alaturi de mine, si ma sprijina. Sunt o norocoasa, pentru ca am foarte multi prieteni, si in viata reala si aici pe forum![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

principe, n-am fost rea. Am zis pur si simplu ceee ce gandesc. La mine perioada cu epiziotomia a fost cea mai grea, nu s-a prins, era clad, ma durea ingrozitor. Plangeam de durere. Imi era rusine sa plang de fata cu mama sau sotul dar plangeam mult singura. Facusem si furia laptelui, eram slabita, obosita si bebe plangea langa mine. Nu doresc nimanui asa niste dureri si mai ales pe o perioada asa de mare. Eu si acum ii mai reprosez sotului ca n-a facut in asa fel incat sa stea mai mult acasa. A stat o sapatamaa apoi l-au chemat astia la job...ca vezi Doamne ardea fara el. Da' trebuia sa moara cu ei de gat..sa-si dea demisia daca era nevoie. Atunci nu i-am cerut asa ceva dar judecand retrospectiv sunt foarte dura poate si pentru ca nu pot sa uit deloc durerile de atunci. Si totusi a facut omul cam tot ce putea in perioada aia. Tin minte ca l-au trimis in delegatie la Sinaia 4 sau 5 zile. S-a certat cu ei si a facut naveta adica dormea noptile in Bucuresti, desi atunci mama lui era cu mine. Se gandea ca daca eu sau bebe ne simtim rau trebuie sa fie acasa sa ne duca la spital. Si uite asa venea seara din Sinaia si pleca dimineata la 5 cu trenul. A fost tare greu. Aveam senzatia ca nasc in fiecare zi de cateva ori, asa dureri aveam. Mama a venit o saptamana apoi s-a intors la ale ei. Soacra la fel, a stat 10 zile si gata a fugit. Mi-am promis ca la urmatorul bebe angajez bona cu 2 saptamani inainte de nastere si nu mai am nevoie de nimeni. La cata durere am indurat eu atunci ..nu pot sa nu judec atat de dur ce s-a intamplat si mai ales aspectul in speta. cristina, eu nu stiu cum ai suportat tu pe finalul sarcinii faza cu inchisul telefonului de catre el. Eu asa cum stii ultimle 3 luni de sarcina le-am stat la pat,( aveam colul deschis pe interior) fara sa am ridic de acolo si imi sunam sotul destul de des evident. Daca vorbea cu alticineva inchidea si ma suna imediat speriat sa nu fi patit ceva sau sa ma simt rau etc. Si el statea cu telefonul inchis? Iar o sa ziceti ca sunt rea....da' nu pot sa il inteleg pe omul asta si pace! Larisa si Alexia [zana](13 iulie 2006) http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/ [url="http://www.sonia.as.ro"]S-o ajutam pe Sonia![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Larisa, off, ce bine te inteleg cu perioada de dupa nastere! Tot asa dureri mari am avut si eu de la epiziotomia aia, am avut o taietura imensa, parca nici nasterea nu m-a durut asa de rau. [q] Si faza cu telefoanele inchise seara trebuie sa recunoasc ca s-a intamplat in special dupa ce am nascut. Tin minte ca l-a avut inchis si inainte de nastere, o data, dar in special nu imi raspundea cand il sunam seara. (Mi-a zis sa ii trimit mesaj daca nasc [bang]). Asa, in timpul zilei, ma suna si el mereu sa ma intrebe ce fac, daca e ceva nou, dar intalnirile le avea seara, probabil 2-3 ore, si atunci "disparea din peisaj". Dupa nastere, lucrurile s-au agravat la el, deja era extrem de "pierdut", nu venea acasa decit sa se culce si sa manince. E clar ca femeia respectiva i-a luat mintile si l-a intors impotriva mea urit de tot. Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...