Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

S-a incheiat un vis...


Recommended Posts

quote:
Originally posted by cristina_ana
Va multumesc din suflet pentru toate cuvintele voastre frumoase. Nu mi-a venit sa cred cate mesaje am primit in aceasta noapte. Eu am reusit cu greu sa adorm, abia spre dimineata, doar doua ore. Dar ce ma mira este ca nu am varsat nici macar o lacrima. Stiu ca or sa vina zile grele, stiu ca am sa plang mult timp de acum incolo, dar deocamdata ma simt usurata ca am luat in sfarsit aceasta decizie. Din punct de vedere material nu depind deloc de el. Am un apartament al meu in care ma voi muta saptamana viitoare, am un serviciu bun si ceva bani la banca. Asa ca macar din punctul acesta de vedere stiu ca o sa ma descurc. Imi doresc doar din tot sufletul sa nu ajungem la lucruri urate, macar de dragul copilului. As vrea sa reusesc sa nu il urasc. Astazi vreau sa-mi salvez pe un DVD toate pozele noastre din perioada fericita. Am avut niste ani foarte frumosi, si indiferent de ce se va intampla de acum incolo, trecutul nu mi-l poate lua nimeni. Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007) [url="http://www.flickr.com/photos/9304217@N08/?deleted=603767135"] POZE [/url]
Draga Cristina, ma bucur ca gandesti asa. Fa cee ce crezi tui ca este cel mai bine.Daca ai avut o casatorie frumoasa, nu iti poate lua nimeni amintirile, pe care cu siguranta , i le vei arata si micutului tau cand va creste. Daca nu depinzi material de el, iar dragostea a disparut( din partea lui), atunci nu are rost sa mai astepti , sa crezi ca sotul tau se va schimba.Te-a lasat singura cand iti era mai greu si asta nu e de iertat.E copilul lui, dar a preferat mangaierile unei amante in locul manutelor copilasului lui si ale tale. Eu n-as putea sa iert. Iti doresc sa ai puterea sa o iei de la capat.Baiaetelul tau iti va umple viata si golul lasat in suflet de catre cel care ti-a fost alaturi atata timp. Mult noroc! Mariaanna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sunt in aceeasi situatie ca tine. Si eu am decis acum sa renunt la o casnicie erodata fundamental. Sunt ingrozita de ce ma asteapta, ma intreb daca voi putea sa imi reordonez viata altfel, cat va trece pana va durea mai putin, pentru ca tot ce simt este mult prea mult, ma sufoca. Inteleg, deci, perfect prin ce treci. Iti inteleg nedumerirea data de spulberarea unui numar mare de ani din viata, ca si cum nu ar fi fost, ca si cum nu ai fi cladit nimic...Iti inteleg frustrarea, deznadejdea, indoiala de a o putea lua vreodata de la capat, ori macar de a veni pe linia de plutire. Vom iesi cu bine din asta, nu se poate altfel. Doar daca nu ar durea atat....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine socul "ala mare" a trecut dupa vreo 2 luni ... m am scaldat in lacrimi si suferinti si nopti nedormite ink vreo 3, acum dupa 6 luni pot zice ca dorm noptile tun, am acea ordine a lucrurilor si am ochii larg deschisi :-) Si zambesc cat de mult pot, ma ajuta. Ma ajuta foarte mult fi`mea, asa cum e ea toata, o minune :-) Ma juta unele prietene (pe unele le am pierdut pe drum cand am avut nevoie doar de niste urechi care sa ma aculte), am prieteni foarte buni, colegi saritori ... asa k am supravietuit decent :-) Am planuri, fara planuri nu puteam trece de la o zi la alta. Cris, te pupam. Contrapunct, si pe tine. ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2720628280059491989seZdoY"]arta la 3,4 ani[/url] [url="http://family.webshots.com/photo/2304397830059491989URxETK"]Alba ca Zapada[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina, imi pare tare rau prin ce treci acum , sufletul tau e in rupt in mii de bucatele si mi se rupe si mie sufletul acum cand citesc mesajul tau . nu se poate sa uiti brusc casnicia fericita si toate visele pe care le aveati impreuna, o sa treaca ceva timp , dar nu te mai chinui , nu-l chinui nici pe el . mai bine acum cand e bebele mic , gandeste-te la el , de acum numai pt el o sa traiesti si toate visele si sperantele la el o sa se indrepte . ai mare noroc de bebe si ai sa vezi ca el o sa te ajute sa treci peste toate , o sa-ti de-a putere si curaj. o te uiti de toate cand o sa faca primul pas , cand o sa zambeasca smecher , cand o sa te stranga te mana , ai sa vezi . si totusi, viata nu se opreste aici , prioritatea e copilasul tau care are mare nevoie de tine . am incredere si stiu ca ai sa treci peste toate greutatile , ...asa suntem noi , femeile , suntem mai puternice decat credem . multi pupici pt tine si bebele tau si sa stii ca toate suntem alaturi de tine , macar cu gandul , e deajuns . curaj!!! Oana,mama unei ingerase de 8 ani :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Cristina, Nu mi-a venit sa cred cand am citit...mi-as fi dorit tare mult sa fie vorba de o alta cristina_ana, nu de fata cu care am discutat atat de mult la odisee. Eric e minunat. Ai un baietel absolut superb si iti seamana! Esti o fata minunata, e pacat sa traiesti in minciuna...meriti iubire, caldura, devotament. L-am vazut si pe el in ultimile foto...e absent...nu e acolo, nu e cu voi. Lasa-l pe drumul lui si mergi mai departe. Te imbratisez cu drag! Larisa si Alexia [zana](13 iulie 2006) http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/ [url="http://www.sonia.as.ro"]S-o ajutam pe Sonia![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina draga, Esti cel mai bun om pe care l-am intalnit in toata viata mea, pana acum! Ma tot intreb de ce oare un om ca tine sa sufere atat de mult!? Daca as putea sa iti iau macar jumatate din durerea pe care o porti in sufletul tau! Noi, prietenii tai, vom fi mereu langa tine si Andrei, zi si noapte! ada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Contrapunct, incearca sa te linistesti. Durerea sigur va trece intr-o zi. Sau o sa ne obisnuim noi cu ea si nu o sa mai fie atat de greu de suportat. Atunci cand mi-a murit copilul am crezut ca o sa imi pocneasca inima de durere, nu credeam ca o sa imi mai revin, desi am incercat sa fiu puternica, sa nu ma las doborata. Incet incet, durerea a inceput sa scada in intensitate. Trebuie doar sa iti gasesti un scop, sa-ti faci niste planuri, cum bine spunea Mamagiuliei. Eu am multi prieteni, care sunt alaturi de mine, si asta conteaza enorm. Si dupa ce ma mai linistesc, o sa incep sa-i caut un nou tatic baietzelului meu. Stiu ca o sa fie greu, dar stiu ca nu e imposibil. Viata e prea scurta si trebuie sa facem tot posibilul sa fim fericiti. Nu merita sa ne distrugem in regrete si plansete vesnice. Eu vreau sa iubesc din nou si sa simt ca sunt iubita. Si imi mai doresc un copil. Si stiu ca o sa am toate acestea intr-o zi. Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...