Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

S-a incheiat un vis...


Recommended Posts

Ar fi bine sa il informezi de consecintele faptelor lui...n-ar fi exclus sa creada ca il "ameninti din nou cu divortul". Asta daca tu esti 100% decisa sa faci pasul asta. Mi-am adus aminte ca soacra ta era o persoana foarte credincioasa...ma intreb ce va zice acum de odoru' din dotare! Larisa si Alexia [zana](13 iulie 2006) http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/ [url="http://www.sonia.as.ro"]S-o ajutam pe Sonia![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Larisa, sunt 100% hotarata sa fac pasul acesta. Si cred ca si-a dat si el seama. Cat timp credeam ca a incheiat relatia cu respectiva, am vrut sa mai incerc, dar acum, cind stiu adevarul, nu pot tolera asa ceva. Am crezu ca a fost o simpla aventura, dar se pare ca e ceva mai serios. Si eu nu mai am ce cauta langa el. Soacra mea nu a mai vorbit cu mine de cand a aflat ca vreau sa divortez. Ea oricum sta la Ploiesti si ne vedeam si inainte foarte rar. Nu prea ii pasa nici de nepotul ei. Nu stiu ce crede despre situatia asta. Nu vorbeste decat cu Dan. Eu acum plec cu prietenele la restaurant. Profit ca e mama la mine si sta ea cu bebicul. Mai vorbim diseara! Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea,stai linistita ca nu va recunoaste nimik,veci.Eu sunt in aceeasi situatie,am introdus actiunea de divort fe 6 martie,iar el...e la fel cu NU in brate,nici sa-l omori nu zice nimic,ma face pe mine paranoica si imi spune ca vorbesc despre fantome.Chiar nu-i inteleg pe barbatii astia(unii),adica,nici cand nu mai au nimic de pierdut nu vorbesc.Cred ca vor sa-si protejeze idilele,sau nu stiu ce sa zic.Al meu nici macar nu plange,Cristina,e doar super agitat si nervos.Cata lipsa de bun simt!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina-Ana-am sa repet din nou:esti o fata puternica,frumoasa,desteapta si cu o comoara de copil,ai toate avantajele de a duce o viata fericita...nu te distruge pentru cineva care nu merita,care a avut nerusinarea sa iti faca asa ceva!Sa ii fie rusine!!Te.a ranit fara sa ii pese,cand tie iti era atat de greu el se distra cu alta...De ce sa plangi tu,tu care nu ai gresit cu nimik?Lasa-l pe el sa se consume caci fii sigura ca va plange cand se va trezi singur,fara tine langa el!Tu i-ai dat inca o sansa(vorba aceea fiecare merita o sansa)dar el,el ce a facut?In loc sa profite de sansa oferita si sa te faca cea mai fericita femeie el a continuat sa se intalneasca cu acea"......."(pun punctulete sa nu vorbesc prostii)...Nu plange,nu merita nici o lacrima!!Iti va fii greu,usor nu iti va fii dar trebuie sa iti aduni puterile si sa incepi o noua viata cu baietelul tau scump...nu mai pierde nici o zi!Probabil ca nici acum nu te ia in serios cand ii spui ca divortezi,lasa-l nu te mai enerva nici o secunda pentru el,arata.i ca EL E CEL CARE A PIERDUT SI NU TU!Capul sus draga mea.Si singura nu vei fii nicioadata il ai pe micutul tau pentru care ai luptat atat de mult,pentru care ai facut totul!Eu sunt alaturi de tine si te iau in brate chiar daca momentan numai virtual! [url="http://tac.families.com/cb/223766.png"]Some people only dream of angels...I held one in my arms[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, sa stii ca de aseara nu am mai varsat nici o lacrima. (doar cind am citit mesajele voastre mi s-au umezit ochii). Ai dreptate, el e cel care pierde. SI crede-ma, nu vreau sa par lipsita de modestie, dar chiar a avut o viata frumoasa cu mine. De fapt pana acum un an imi repeta tot timpul ca are tot ce-si poate dori un barbat pe lumea asta, si singurul lucru care ne va intregi fericirea ar fi un copilas. Anul viitor urma sa ne facem o casuta a noastra, pe pamant si ne propusesem sa mai avem un bebe. Si uite cum si-a batut el joc de visele noastre! Daiana, stiu povestea ta si cand am citit-o prima data m-am infiorat, pentru ca mi s-a parut extrem de asemanatoare cu a mea. Te-am admirat pentru cat de hotarata esti si cred ca si tu m-ai influentat putin in subconstient sa pun capat minciunii. Larisa, ai avut dreptate. S-a enervat groaznic cand a venit acasa si eu nu eram. M-a sunat in disperare si insista sa-i zic unde sunt si cu cine. I-am zis ca sunt la restaurant cu niste prieteni si mai rau a facut. Vroia sa vina dupa mine. Cand am ajuns acasa se invartea pe langa mine ca un leu in cusca. L-am trimis sa doarma in alta camera, dar nu a vrut. Sincer, nu stiu ce mai spera. Am senzatia ca amanta e casatorita, ca altfel nu-mi explic de ce nu se duce la ea noptile. Noi am vandut apartamentul in care stam acum si cind eu o sa ma mut in celalat, el va fi nevoit sa stea in chirie pe undeva. Si la cat sunt chiriile de mari, il cred ca este disperat si nu stie cum sa ma prosteasca din nou. Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina_ana, te admir ca esti atat de hotarata, calculata si frumoasa. Iti doresc multa putere. Din toata treaba asta numai el va avea de pierdut si va veni si ziua cand va realiza ce prostie a facut. Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006) [URL="http://community.webshots.com/album/413983623DOHqnP"]Camera lui Luca/Finding Nemo[/URL] si [URL="http://good-times.webshots.com/album/557235620iZEBjC?start=0"]Camera Evei-Gradina cu flori vesele[/URL] [URL="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Binecuvantarea[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina,parerea mea e,ca daca o mai lungesti in acest cosmar o sa o iei razna,ia o hotarare(dar definitiva) si ia-ti viata de la capat.Sa stii ca eu am 2 copii(4 si 11 ani)si sunt constienta ca-mi va fi super greu,dar sa traiesc in minciuna si langa un om caruia nici macar nu-i pare rau pt ce a facut....NICIODATA!!Iti doresc sa fi puternica si increzatoare.Nu uita ca dupa ploaie vine soarele(si eu il astept)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...