Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

S-a incheiat un vis...


Recommended Posts

quote:
Originally posted by cristina_ana
Sunt fericita!!!! In seara asta, baietzelul meu a spus pentru prima oara MAMA!!!! [bis] Si eu tocmai il filmam!!!! Vreau sa va arat si voua filmuletul, dupa ce il descarc. Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)
VEZI?!Deja au inceput sa apara bucuriile!!Felicitari! Mariaanna [url="http://tt.lilypie.com/2AMxp2.png"]cand vine BB?[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cristina, [floare3] Si totusi e disprerat! Insa, din ce zici tu...nu poate sa explice ce a fost, sa iti promita mai mult....nu iti da ezitari ca ai lua o decizie gresita. E derutat, speriat....cine stie poate amanta a vrut si ea doar o aventura si atat! Dupa ce pleci cu bebe va realiza ca a pierdut tot...Dumnezeu stie cum se va comporta! Larisa si Alexia [zana](13 iulie 2006) http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/ [url="http://www.sonia.as.ro"]S-o ajutam pe Sonia![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamagiuliei, Mariaana, asa e, am foarte multe bucurii legate de baietzelul meu. Si sunt absolut sigura ca o sa ii gasesc si un tatic nou. Stiu ca nu o sa fie usor, dar eu sunt hotarata sa fiu din nou fericita. Am foarte multe de oferit, imi doresc sa iubesc din nou si imi doresc enorm inca un copilas. Mcrissa, ai dreptate, am trecut eu si prin lucruri mai dureroase. O sa supravietuiesc si acum. Filmuletul nu am reusit sa il incarc pe flickr, pentru ca este prea mare. Nu stiu cum sa-l fac "mai mic". Larissa, nu stiu daca cu amanta e doar o aventura. Dureaza de destul de multe luni. Poate chiar or fi indragostiti tare unul de altul. Dar nici nu ma mai intereseaza. Eu inapoi nu-l mai vreau niciodata si in nici o conditie. Ieri a lipsit toata ziua de acasa, s-a intors la 12 noaptea Deci nici nu mai incearca sa ascunda nimic. Si-a dat si el seama ca e terminat totul. Daca o sa regrete sau nu mai tarziu, vom vedea. Sunt tare curioasa insa cum se va purta cu copilul de acum inainte. Am uitat sa va spun ceva, Sambata seara a vazut ce am scris pe forum si a citit tot. Nu a spus nimic, absolut nimic, dar a citit fiecare cuvintel. Asa ca probabil va mai citi si de acum incolo tot ce se scrie pe aici. Macar asa sa vada si el ce gandesc, pentru ca o discutie serioasa cu mine nu e in stare sa poarte. Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina, aa...citeste! foarte trist ca dupa 11 ani de relatie sa ajungi sa discuti pe forum...e o grava problema de comunicare si probabil ca o aveti de mai demult! ma gandeam sa ii zic si ceva sotului...da' situatia e destul de trista si pentru el..oricum ar fi nu e usor sa realizezi ca ai pierdut o familie, ca s-a dus o iubire de 11 ani ( sau ma rog cati au fost) si ca in toate astea ai avut rol de decizie. Sper sa merite "cealalta" desi mi-e greu sa cred ca o femeie poate substitui si inlocui pe termen lung tot ce a avut. Pe termen scurt poate, cu siguranta, inceputurile sun frumoase, minunate...doar ca nu dureaza la infinit! Orice om stie asta. Chiar daca a fost din vina lui, din vina ta, chiar daca nu te mai iubeste ( si nu e vinovat ca simte asa) nu e deloc usor pentru nici unul dintre voi! Eu va doresc doar sa gestionati cu calm si luciditate situatia si in numele a ce a fost frumos sa iesiti frumos si din momentul asta mai greu! Si o despartire poate fi eleganta! Larisa si Alexia [zana](13 iulie 2006) http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/ [url="http://www.sonia.as.ro"]S-o ajutam pe Sonia![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dca aciteste, il invit sa incerce sa se vada peste 10 ani ... sa se imagineze cum va fi el peste 10 ani si sa priveasca in urma ... la ce a realizat in ultimii 10 ani ... Daca isi poate rezolva acest excercitiu al imaginatiei ... e mare lucru sa vada limpede balanta in care parte atarna ... Cris, mult curaj !!! Te pupam , stii tu ! ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2720628280059491989seZdoY"]arta la 3,4 ani[/url] [url="http://family.webshots.com/photo/2304397830059491989URxETK"]Alba ca Zapada[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina_Ana si eu sunt alaturi de tine[pup] Din cele descrise pana in prezent cred ca este teribil de frustrant si dureros sa tot vorbesti la pereti. Faptul ca neaga cu dovezile in fata nu arata decat ca este un las. Un las care se ascunde in spatele fustei amantei. Un las care nu este in stare sa isi asume responsabilitatea faptelor: uite asta sunt, nu te mai iubesc, hai sa ne despartim in termeni civilizati. Dar prea putini barbati au aceasta tarie de caracter. Sanse i-ai acordat, daca nu a stiut sa profite fa-l pachet si trimite-l la amanta sau unde i-o place dumnealui. Si atunci cand visam si ne stabilim niste planuri este imposibil sa nu reusim. Sunt convinsa ca Doamne Doamne te va ajuta sa iti intemeiezi o alta familie fericita si sa mai ai un bebe, daca asta iti doresti cu adevarat. De cele mai multe ori apreciem adevarata valoare a cuiva numai dupa ce l-am pierdut. Sper ca sotul tau - inca actual - sa intevete din aceasta lectie si sa ii fie de invatatura. Personal cred ca nici o fapta nu ramane fara rasplata. Tu ai grija de bebe si sa fii mereu la fel de hotarata si puternica. Carolyne
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De recunoscut nu recunosc nimik nici picati cu ceara, asta este una din armele barbatului infidel de pretutindeni, la fel si tacerile, lacrimile, etc. Toate sunt recuzita in lipsa unui actiuni de fond. In plus casnicia nu este o institutie locativa, ca a ai unde locui si cine sa te spele, hraneasca. Sa se duca la mama pentru toate acestea. Daca dameza este casatorita, cu atat mai rau, sa o desparta, sa se lupte pentru dragostea lui. Ma gandeam la titlul tau. S-a incheiat un vis. Asa este. Din momentul in care el a incalcat legamintle voastre, viata voastra s-a schimbat, iar cand ai aflat tu, atunci visul este spulberat. Daca ar fi fost constructiv puteati incerca sa construiti alt vis, dar oricum cel initial murise. Intr-o casatorie visele se constuiesc in doi. Copii sunt o parte a lui, ar nu protagonistii. Adica, daca nu ramane pentru tine, pentru ca nu poate sa traiasca fara tine, atunci lipsa. Copilul il poate vizita, teoretic divorteaza doar de tine. Practica arata ca divorteaza de amandoi. Sunt alaturi de tine. te rog sa iti aminesti ce a aspus Bernard Shaw, "barbatii inseala pentru ca cealalta este alta femeie" adica nu pentru ca este mai buna, mai desteapta sau mai frumoasa. Succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, nu mi-a venit sa cred cand am citit...avem shtrumfi de-aceeasi varsta, am fost colege si la odiseea de 2006, dar n-a fost sa fie atunci - iar tu ai suferit cumplit! [flo] faptul ca sotul tau a fost privat de "bucurii" in perioada sarcinii, si chiar si dupa, a fost pentru un scop nobil. dar ca el nu a fost in stare sa inteleaga si, mai ales, sa te inteleaga, ca nu vede copilul ca pe ceva ce merita orice sacrificiu in viata asta, nu dovedeste decat ca el nu merita niciun fel de bucurii reale, ca el, de fapt, nu te merita. scurt! imi inchipui cat de greu ti-a fost si iti este, stiu cum e sa fii mai tot timpul singura cu copil mic (al meu barbat, din fericire, chiar munceste zi lumina si pleaca in delegatii reale). gandeste-te doar ca-l ai pe Andrei si ca toata energia ta trebuie sa se canalizeze asupra lui. faptul ca a spus "mama" intr-o asa perioada nu face decat sa intareasca ideea ca bucuriile si implinirea pe care ti le da un copil nu poate sa ti le ofere nimeni altcineva. eu sunt de principiul ca barbatii sunt de 2 categorii: unii care au infidelitatea in sange (adica, e patologica - calca in strachini oricum; daca nu au motive, si le imagineaza) si unii (mai rari) care nu inseala nicicum (fie din principiu, fie ca asa sunt ei "setati"). in aceeasi ordine de idei, nu sunt adepta acordarii unei a doua sanse; cine a calcat o data stramb, cu siguranta o va mai face, asa ca de ce sa ne amanam agonia?! cu cat as oscila mai mult, cu atat i-as da mai multa apa la moara si mi-ar prinde slabiciunea. sunt convinsa ca vei lua hotararea cea mai buna cu putinta, pt. tine si pt. bebe Andrei (tare rau imi pare ca nu mai ai pozicile, sa-l vad si eu). iti doresc multa putere si luciditate, ca sa treci cat poti tu de bine peste hopul asta! [pup] mami de [url="http://good-times.webshots.com/album/562430272jGEquM"] Olga Cristiana[/url] 5.07.07 Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zici tu ca citeste ce se scrie aici. Bun, atunci sa citeasca ca e un mare IDIOT !. O sa ajunga sa se strige singur asa cat de curand..... Doamne cat pot sa fie de tampiti barbatii astia....acum cand aveati si rodul iubirii voastre sa dea cu picorul la tot pentru o carpa.... Direct in cap se va duce [cusca]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...