Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

S-a incheiat un vis...


Recommended Posts

Absoluta, m-ai facut sa rad!!!! I-ai zis-o!!! Sper sa citeasca in continuare![:-)))] Olgutza, ca sa fiu sincera, nu cred ca sotul meu se incadreaza in categoria celor cu infidelitatea in sange. Timp de multi ani sunt aproape sigura ca mi-a fost fidel, si nici nu era genul de barbat care sa se uite dupa altele pe strada, sa faca comentarii indecente, etc. Pur si simplu acum s-a indragostit atat de tare, incat nu mai stie nici el ce sa faca. Dar as fi vrut, din respect pentru mine, sa recunoasca, sa-mi spuna adevarul, sa nu ma mai minta cu atata nerusinare, sa nu mai nege in fata dovezilor evidente. Si sa vrea sa vorbeasca cu mine, indiferent cat de dureros este adevarul. Eu in nici un caz nu am vrut sa il tin cu forta langa mine. Pana la urma nu am semnat un contract ca o sa ne iubim toata viata. Dar am sperat ca macar o sa ne respectam mereu. Aiuras, ai dreptate, cu semnele de infidelitate: taceri, plansete, nu recunoaste nimic, etc. Si sunt din ce in ce mai convinsa ca amanta e maritata. V-am pus eu ca duminica a venit la 12 noaptea acasa. Ei bina, am aflat ca de fapt fusese la niste prieteni si a stat la ei, probabil ca sa ma enerveze pe mine. Daca tipa nu ar fi avut alte obligatii, normal ar fi fost sa se duca la ea. Dar probabil ca era cu sotul. SI am observat ca ei in general se intalneau in wee-end-uri dimineata. Adica se scula si fuga la intalnire. Proabil ca si ea spunea acasa ca se duce la serviciu. Seara tine mai greu scuza asta. Carolyne, asa e, o sa aprecieze ce a pierdut cand nu o sa mai aiba. Sau poate ca acea femeie e ceea ce ii trebuie lui. In orice caz, stiu sigur ca el nu mai e barbatul care imi trebuie mie. SI intr-adevar, nu e in stare sa-si asume responsabilitatea faptelor lui. Daca ati sti, fetelor, cat de scarba imi e de toate minciunile astea. Cum oare pot trai unii asa? Sa te afunzi in minciuni din ce in ce mai rau...nu e de mirare ca a devenit extrem de stresat si irascibil. Mi-a spus ca si la serviciu face tot felul de gafe. Mamagiuliei, mi-a placut ceea ce ai spus cu exercitiul de imaginatie despre cum va fi peste 10 ani. Daca ma uit in urma, constat ca in ultimii 10 ani am realizat enorm. Noi doi, cand ne-am cunoscut, nu aveam nimic material,stateam la camin, mancam o mancare oribila la cantina, mergeam la filme de la 9 dimineata ca era reducere de pret la jumatate, cand aveam bani de Spring Time era sarbatoare. Dar eram fericiti. Acum avem foarte multe, ne permitem orice, avem un copil, dar dragostea s-a dus. Cum va fi peste 10 ani? Cine stie...Imi e si frica sa ma gandesc. Viata asta a fost atit de imprevizibila cu mine! Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Of Cristina draga ..chiar zilele astea am vrut sa-ti trimit un Pm sa vad ce mai faci si vad ca faci rau...tare rau ma-m suparat in 2006 si pe urma au venit vestile bune si luna de luna semnam condica la tine cu pm.... Si totusi dupa atatea nenorociri barbatul asta al tau nu are suflet deloc .Sa-si gaseasca el amanta.Adica ce tu nu mai esti buna??Nu ai suferit destul ca sa-l faci pe el fericit in final??Sa aiba copilul?? Beyyyyyy sotul Cristinei te rog sa ieie aminte..iti lasi casa nevasta si copil pt ce???Unde-i dragostea si devotamentul???Bag sama ca nu ai 20 de ani si totusi te crezi crai??? Draga Cristina te rog sa nu mai plangi asta nu face nici cat o ceapa degerata..scapa cat mai repede de el..si Doamne feri sa-l primesti innapoi.Da ce crede el ca pt el usa ta va fi deschisa intotdeauan?? Fantastic barbatii astia le dai totul si ei dau cu piciorul....si fii sigura ca tipa e maritata ca altefl c clar isi facea vecu si noptile la ea. Eu in locul tau,bagajelu frumos si la ea sau la ma-sa.Lasa pozele si nu mai plange ca tre s afii tare pt bb..Nu ai nevoie de un astfel de tata pt copil.Pai orice tata normal se mandreste cu copilul lui. si el il lasa deoparte. te pup si capul sus ca esti tanara si viata ta nu trebuie sa se termine aici...vai ce m-am nervat[bang]Monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi pare tare rau ca treci prin asa ceva...suntem colege de odisee, elisa mea trebuia sa se nasca pe 25 iulie dupa DPN,ma pun in locul tau si....nu am cuvinte...eu o aud acum cum striga "tata" si se uita la usa dupa sotul meu... pari o femeie atat de puternica,ai fi o mandrie pt orice barbat.din postarile tale se vede ca a fost si poate chiar este multa dragoste acolo la voi,dar cand un barbat gandeste cu "celalalt cap" uite unde se ajunge.oare chiar nu il duce capul ca asa cum s-a bagat intre voi cealalta il poate insela la fel de "fain" si pe el mai tarziu?oare chiar isi pierde si neuronii la fiecare "eliberare"? e greu intr-adevar sa te desprinzi cand exista un copil,dar nu trebuie sa devina copilul singurul liant dintre doi oameni.ma pun in locul tau si ma trec frigurile ,asa de durere,e greu...e fff greu sa realizezi ca doreste o alta femeie,dar sa si fie cu ea...asta este intr-adevar de neiertat si cu siguranta mi-as vedea si eu de viatza mea.esti tanara,frumoasa,ambitioasa si desteapta,acum el a devenit bolovanul care te trage inapoi.capul sus cristina mai bine o mama devotata si iubitoare decat doi parinti nefericiti,asta e important pt un copil.eric te iubeste si momentan e tot ce trebuie sa sti. felicitari pt "mama" si mai treci pe la noi pe la odisee sa ne povestesti de el.cu siguranta trec mai repede orele si mai placute povestind de strumful tau.[pup] alina mamica bulinei [url="http://www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0"]Elisa[/url] [zana](20 iunie 2007) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?member=31403"]povestea noastra... [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga cristina_ana m-am intristat mult cand am citit prin ce treci...dar vreau sa-ti aduc aminte ceva : tu esti o luptatoare si o puternica, chestiuni despre care cu siguranta "minunatul" tau sot nu stie, ca nu a avut timp sa descopere asta, era ocupat cu alte prostii. Esti tanara, frumoasa si desteapta, ai un copil reusit si sunt sigura, ca undeva in lumea asta mare, este si acel care iti este jumatate, in adevaratul sens al cuvantului, un BARBAT ADEVARAT (ceea ce nu se poate spune despre cel care isi zice "sotul tau") care va stii sa te pretuiasca, sa te iubeasca, sa te respecte si care va fii un tata demn de titulatura asta, pentru puiul tau. Stiu ca iti este si inca iti va fii greu o perioada, dar stii si tu, ce nu ne omoara, ne face mai puternici. Capul sus, ca ai de ce, si privirea inainte si la copilasul tau minunat, care merita tot ce e mai bun pe lume. Abia astept ziua in care, ti se va citi din nou bucuria si fericirea pe fata, alaturi de cel care te merita si care va stii sa aprecieze ceea ce esti, ca femeie, sotie si mama. Sunt alaturi de tine! [pup] mamica si puiul vorbaret. Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Lau-Meli [8**] si [biz] " Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta " [url="http://good-times.webshots.com/album/562067710eLADkd"]Concediul visat[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Poveste[/url] [url="http://da.daisypath.com/ZT4Np3.png"]Doi zapaciti![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, Alina, Lau-Meli, Michelle, va multumesc mult pentru mesajele voastre. Nu am timp acum sa scriu mai mult, ca nu ma lasa bebele. Revin spre seara. Alina, eu nu am mai scris demult la mamicute, pentru ca nu am avut starea psihica necesara. O sa imi fac curaj sa revin printre voi![pup] Anasia, daca e frumos in week-end, te sun! Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina noi ne stim de la durere. imi pare rau ca acum ai parte de o alta durere in viata ta. dar orice rau e spre bine, stii cum se spune ca daca D-zeu inchide o usa deschide o fereastra. peste catva timp ii vei multumi lui D-zeu ca s-a intamplat asa. nu poti sti ce e pus deoparte pentru tine. peste catva timp vei fi alaturi de un barbat care te va aprecia pt ceeea ce esti si va sti sa fie un adevarat tata pt eric, si atunci te vei bucura ca s-a intamplat asa. nu mai prelungi agonia asta si muta-te vezi-ti de viata ta. afara e primavara, e un nou inceput si la fel e si pt tine. o sa vezi ca la anul pe vremea asta totul va fi mult mai frumos. pana atunci... il ai pe eric. in ceea ce il priveste pe el convinsa sunt ca isi va primi pedeapsa, dar oricum pt tine nu mai are importanta. te pup si iti urez multa forta sa treci si peste aceasta durere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...