Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

S-a incheiat un vis...


Recommended Posts

cristina_ana si eu sunt alaturi de tine. Sunt convinsa ca iti vei reface viata, defapt ca ti-o vei construi asa cum iti doresti. Esti atat de puternica incat vei razbi. Ps: eu merg zilnic in parc, asa ca sa imi zica si mie anasia cand va vedeti si unde. Miruna + Alexei (13.07.2006) il asteapta pe BB2 in septembrie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mai fetelor mai lasati-o moale cu jignitul ca nu e frumos! Ultimul mesaj a intrecut masura... Daca intre ei dragostea s-a terminat asta nu inseamna ca unul sau altul este de vina. Pur si simplu oamenii evolueaza diferit in viata iar el isi doreste altceva acum. Stiu ca nu este drept, a jurat iubire eterna, s-a casatorit, a facut un copil... dar pe de alta parte fiecare are dreptul la fericire. Si este nedrept sa spuneti ca ar fi bine sa ii gaseasca baietelului un alt tata... un tata mai bun.. un tata care il merita mai mult... Tata o da aiba numai unul in lumea asta si acela o sa fie tatal lui! Cristina_ana imi pare rau pentru situatia in care va aflati. Dupa ce se vor mai linisti lucrurile vei putea vedea altfel viata. Pina la urma sa stii ca tot raul este inspre bine! Pastreaza atitudinea optimista pe care o ai acum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tata poate fi unul biologic, unul adoptiv ... deci tata biologic poate exista unul, in rest ... mai este speranta ... Cris, sper ca sunteti bine [flo] ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2720628280059491989seZdoY"]arta la 3,4 ani[/url] [url="http://family.webshots.com/photo/2304397830059491989URxETK"]Alba ca Zapada[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lurma urmei nu are importanta daca amanta e maritata sau nu. Daca e maritata asta ar fi o explicatie pentru faptul ca el trage sa ramana cu tine, dar asta nu il pune decat intr-o lumina si mai urata, de interesat. Eu nu stiu ce sa iti mai spun decat ca iti doresc multa putere si sa te bucuri cat mai mult de fiecare clipa alaturi de Andrei. Este foarte trist ca treci prin asa ceva dar tu nu ai nici o vina... El acum cum se poarta cu Andrei?... Orice s-ar intampla intre voi, copilasul trebuie sa fie cat mai putin afectat. Happy_in_To, mi-a placut mult cum ai scris si sunt de acord cu tine. Din pacate insa cand esti in situatia in care s-a terminat o casnicie, e mult mai dureros sa privesti lucrurile la rece...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Happy in to scuza-ma ca asta e parerea mea, ca un om care isi gaseste amanta in momentul in care sotia lui se chinuie sa aduca pe lume un copil, nu poate fi numit tata. Imi pare rau daca am fost mai agrsiva in limbaj, insa chiar nu suport astfel de oameni. Dc o aventura o accept, o relatie in astfel de momente nu este de acceptat. Da orice om are dreptul la fericire, dar nu sa-si construasca fericirea pe nefericirea altuia. Atata timp cat nu i-a pasat de sotia care se chinuie si de copilul care are nevoie de el pt mine nu poate fi considerat OM. Dc se simtea nefericit in relatie trebuia sa spuna de la inceput, nu sa-si caute intai iubita. Sincer, si eu am avut un tata cu amanta. Nu pot sa zic ca nu tin la el, insa am suferit cand in zilele de 1 ianuarie zicea ca are antrenamente! Si eraM MARE, iar de reprosat i-am reprosat tot timpul. Iar dc ar fi fost situatia cum este in cazul Cristinei chiar poate nu as fi vrut sa stiu de el. Acum depinde de ea cum ii va prezenta situatia micutului. Eu ii doresc multa rabdare si sa treaca cat mai repede peste tot. andreea http://community.webshots.com/user/andreeagogo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, nu mi-a placut mesajul tau. Urat spus si gandit. Cum a spus si Happy in To, copilul un tata are. Bun, rau, asta e. El este tatal copilului. Daca casnicia nu mai merge, asta nu inseamna ca pui o bariera si tatal nu isi mai poate vedea copilul sau copilul sa nu se bucure de prezenta tatalui lui, oricat de rara ar fi. Nu vreau sa supar pe nimeni, dar am observat ca gandirea asta in Ro tot predomina. daca parintii se despart, atunci copiii nu ar mai trebui sa isi vada tatii. Cristiana a spus ca au avut o casnicie frumoasa, in care s-au iubit, respectat. Nu poti sterge cu buretele anii aia, sa ajungi sa te incaieri si sa te jignesti. Nu mai merge, asta este. Te desparti civilizat si mergi mai departe. Fiecare cu sansa lui. Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006) [URL="http://community.webshots.com/album/413983623DOHqnP"]Camera lui Luca/Finding Nemo[/URL] si [URL="http://good-times.webshots.com/album/557235620iZEBjC?start=0"]Camera Evei-Gradina cu flori vesele[/URL] [URL="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Binecuvantarea[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sters mesajul taios care ii era adresat sotului Cristinei si chiar cred ca il merita! Insa nu vreau sa o supar mai mult pe Cristina! Inca o data: capul sus, micutul tau te va ajuta. L-ai dorit f mult si esti o femeie putenica O sa treaca totul. Mama mea a trecut prin asa ceva si i-a fost f greu, dar acum ii este f bine, insa tatalui meu NU! andreea http://community.webshots.com/user/andreeagogo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, vad ca esti printre prieteni si asta este mare lucru. Chiar daca tu ti-ai fi dorit ca doar un om sa te "mangaie", uite ca viata te aduce pe carari pe care nu ai fi vrut sa le strabati nicicand. Trebuie sa fie tare greu... Oricare e hotararea ta, sa crezi in ea. Sigur vei reusi! Am aflat de povestea ta de la strumfii de iulie-august2007 si asa cum spunea si alina.a, ai face bine sa intrii si pe acolo. M-a impresionat ca fetele te-au avut in gand... Ele te asteapta cu bratele deschise. Si inca ceva... Imi plec fruntea in fata ta, mamica de ingeras si de copil dulce, si ma rog pentru tine sa ti se vindece ranile sufletului. Mare pacat ca omul caruia i-ai pus inima ta in palma, nu a putut sa se bucure de ceea ce e cu adevarat frumos si curat in viata. Sunt sigura ca tu si puiul tau de abia v-ati inceput drumul spre steaua voasta. Bucurati-va unul de altul si nu lasa nimic sa umbreasca drumul vostru! Mamica de printese
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Nu v-am mai scris de cateva zile, pentru ca sunt bulversata rau de tot. De vreo trei zile, sotul meu este un cu totul alt om. Cred ca in sfarsit si-a dat seama ca situatia este extrem de grava, ca eu chiar o sa ma mut fara el, si in sfarsit s-a hotarat sa vorbeasca cu mine. Ce sa va zic, ma roaga si ma implora cum poate el mai frumos sa nu ma despart de el, imi promite ca nu o sa ma mai faca niciodata sa sufar, ca o sa imi demonstreze ca este omul pe care mi-l doresc eu![bang] Atitudinea asta a lui ma intoarce pe dos rau de tot. Imi era mult mai usor cand era indiferent. Am stat de vorba ore intregi, mi-a spus ca si-a dat seama de ce greseala imensa a facut. Este pur si simplu disperat la gandul ca baietelul nostru ar putea sa creasca alaturi de un alt barbat. Mi-a spus ca relatia cu amanta a incheiat-o in ianuarie (in sensul de relatie fizica), dar nu s-a putut desprinde total de ea, si a continuat sa o sune zilnic, sa-i dea SMS-uri, sa ia masa impreuna la serviciu (este o colega de muna). Cu alte cuvinte, a recunoscut asa, printre randuri, ca este indragostit de ea. Dar ca acum este atit de disperat sa nu ma piarda, incat nu mai vrea sa mai stie nimic de ea. Mi-a spus ca daca eu vreau sa ma mut fara el, o sa imi respecte decizia, dar ca o sa vina zilnic pe la mine si o sa ma recucereasca in timp. Stie ca va fi foarte greu, dar ca nu concepe sa traiasca fara mine si fara copil. Cam astea au fost o mica parte din discutiile avute. Ma intreb daca chiar s-o fi trezit, sau e doar un circ ieftin. Oricum atitudinea asta a lui este mult mai greu de suportat decat cea de dinainte. Cred ca si cele citite pe aici l-au facut sa vada cat de mizerabil s-a purtat. In fiecare seara, dupa ce citea mesajele de pe forum, venea si ma lua in brate si nu zicea decat ca isi dat seama cat de mult am suferit. Oare chiar e posibil sa te indragostesti atat de tare, incat sa nu iti mai pese de suferintele pe care le provoci celor din jur? Mi-a spus ca la inceput a fost asa, ca un mic flirt, dar ca situatia a scapat de sub control si nu s-a mai putut opri!!!![bang][bang] Stiti, ma tot gandesc de mult la ceva. Eu am fost prima lui femeie, suntem impreuna din facultate, pana acum nu a mai cunoscut altceva in afara de mine. Multi m-au avertizat ca la un moment dat o sa vrea sa vada cum e si cu alta. Si uite ca a aparut o femeie care i-a luat mintile. As fi putut oare sa fac ceva sa impiedic asta? Mi-a spus ca nu e cu nimic mai buna decat mine, doar ca a fost "alta". Eu oricum o sa ma mut saptamana viitoare. Ce va mai fi, voi vedea. Nu stiu daca o sa pot sa il iert vreodata. SI chiar ma intreb: daca el o sa continue sa se poarte frumos, sa imi demonstreze ca regreta cele intamplate, o sa il pot primi inapoi in viata mea? Mai merita un barbat care a facut asa ceva sa fie iertat? Se mai poate reconstrui oare ceva dupa atata minciuna? Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...