Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel mai frumos lucru facut de sotii nostri


Recommended Posts

Da, frumos subiect.Prea ii criticam pe ai nostri soti...uitand si de clipele bune pe care ni le ofera.Sa nu uitam ca nici noi, femeile, nu suntem perfecte in casnicie.Cel putin eu... Primul lucru care m-a impresionat la sotul meu a fost momentul nasterii Ioanei.M-am dus sa nasc in localitatea mea de bastina.Un orasel mic in care ai mei parinti cunosteau f bine medicul cu care trebuia sa nasc(de fapt acelasi medic a asistat-o si pe mama la nasterea mea si a fratelui meu).Cand m-am internat sa-mi induca nasterea ca depasisem cu mult cele 40 de saptamani, sotul meu era la o distanta de aproape 200km de mine(era acasa la el, invata, cica!!!, ca era in sesiune).Cand m-am internat, mama l-a sunat si i-a zis.A venit intr-o viteza, a incasat 2 radare( la al doilea i-a spus politistului ca-i naste sotia...si l-a iertat).Eu n-am stiut ca mama l-a anuntat....si in timp ce asteptam eu durerile( care nu mai veneau desi aveam vreo trei injectii la bord) asistenta care statea cu mine imi zice:"Doamna, e un barbat la usa imbracat la patru ace si cu un buchet de trandafiri...e sotul dvs?"...Eu i-am zis ca nu, nu e el...cum sa fie Robert al meu la costum???Dar el era....A stat cu mine tot travaliul si la nastere.Doctorul il dadea afara...el intra mereu, pana la urma s-a imprietenit cu doctorul... Dupa ce am nascut(dupa aproape 24 de ore de chin si travaliu) s-a dus acasa(era 5 dimineata) la ai mei si i-a zis mamei plangand...ca daca stia ca e asa de greu nici nu mai faceam copii[bang]. Al doilea lucru frumos care l-a facut a fost cand....intr-o dimineata m-am trezit cu febra 40.El era deja la serviciu.Rares avea aproape o luna.....L-am sunat si i-am zis sa vina urgent acasa ca nu eram capabila sa-l iau pe cel mic in brate.A venit urgent, a chemat doctorul urgent...si pt ca trebuia sa ia doctorul cu masina a sunat-o pe soacra-mea si i-a spus sa vina sa stea cu mine o perioada.Soacra-mea sta la 20 de minute de mers pe jos fata de noi si la 5 minute de mers cu taxiul.Soacra-mea i-a zis ca de ce nu venim noi la ea...atunci Robert s-a enervat atat de tare incat i-a vorbit urat maica-sii si i-a trantit tel in nas(asta in conditiile in care este mamos la modul absolut....!!!!).Bineinteles ca soacra-mea a venit la noi asa de repede ca eu cred ca a comandat un avion nu un taxi....Si nu e prima oara cand se ia de mama lui in favoarea mea.... Toate cele bune! M.P
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 95
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sunt foarte multe lucruri frumoase, dar cel mai important dintre ele este faptul ca mi-a salvat viata (o masina m-ar fi facut bucati)atunci cand inca nu eram casatoriti. If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai proaspata surpriza este cea facuta anul acesta in iunie. Faceam 7 ani de casnicie si 14 de cand ne cunoscusem. Si a complotat cu ai mei....astfel incat a dus fata la ei pentru weekend, iar el a pregatit bagajul. Mi-a luat de la pijama, haine adecvate, pana la trusa de unghii. Si a venit la serviciu si m-a "rapit" pentru un weekend la munte....Eu nu stiam absolut nimic, pentru ca a strans bani din banii lui de buzunar.... Chiar ca si-a spalat multe pacate cu o asa surpriza!!!! Copii sanatosi si parinti voiosi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Jocelyn
Sunt foarte multe lucruri frumoase, dar cel mai important dintre ele este faptul ca mi-a salvat viata (o masina m-ar fi facut bucati)atunci cand inca nu eram casatoriti. If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.[flo]
Stii ca cei care salveazea o fiinta, se simt apoi responsabili fata de ea (am vazut eu asta intr-un film american), asa ca omul, ce sa faca, te-a luat de nevasta. [:D] _____________ Sapte dintr-o lovitura!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by descintec
quote:
Originally posted by Jocelyn
Sunt foarte multe lucruri frumoase, dar cel mai important dintre ele este faptul ca mi-a salvat viata (o masina m-ar fi facut bucati)atunci cand inca nu eram casatoriti. If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.[flo]
Stii ca cei care salveazea o fiinta, se simt apoi responsabili fata de ea (am vazut eu asta intr-un film american), asa ca omul, ce sa faca, te-a luat de nevasta. [:D] _____________ Sapte dintr-o lovitura!
Eeee, vezi cum te grabesti sa tragi concluzii?[:D] Si eu l-am salvat pe el cu o alta ocazie si uite-asa suntem chit [cheers] p.s. Nu te mai uita la atatea filme si nu mai crede tot ce spun. Mai ales cele americane. hihihi If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nici o problema, acu mai multi ani, intr-o seara, am stat pana tarziu la el acasa si pe urma am plecat sa ma conduca la mine acasa. Am zis sa ne mai plimbam putin. Era cam pustiu si semaforul pt pietoni rosu, eu nu, ca sa stam pana se face verde. In momentul in care s-a facut verde am pasit pe trecere, dar n-am apucat sa pasesc bine, fiindca m-a luat efectiv pe sus si m-a tras langa el, chiar in momentul in care un sofer a trecut cu viteza f mare si pe care el nu il vazusem. ...si ar fi trecut prin mine daca el nu ma tragea atunci inapoi. In ce hal m-am speriat... si el era asa de fericit ca n-am patit nimic. Tot intr-o seara s-a intamplat si cu el, traversam o strada si eu i-am spus: stai si l-am tras de mana. El a vrut sa faca un pas mai mult si atunci l-am smucit si eu cu putere fiindca la cativa cm de noi a trecut tot la fel de nervos un camion. Nici eu la momentul respectiv nu observasem masina si nici el camionul. Poate acum nu suna asa periculos, dar stiu f bine ce viteza aveau aia si cat de aproape au trecut de noi. Cineva acolo sus ne iubeste. If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce subiect frumos!!!!l-am citit pe nerasuflate si mi-a venit sa plang aproape la fiecare mesaj[il] Intr-adevar sotilor nostri li se pot ierta multe pacate cand au asemenea initiative.Important e sa nu le lasam sa se piarda in rutina de zi cu zi sau sa ni se para normale,ca ni se cuvin. Oare sotii nostri ce ar avea de povestit,daca ar scrie la subiect?Cum i-ati impresionat?cu ce dovada de dragoste? poze de la mare-super!:) http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=1b51&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/my_photos Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005 http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...