Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel mai frumos lucru facut de sotii nostri


Recommended Posts

Super acest subiect! Lucruri frumoase a facut nenumarate sotul meu...n-as putea sa spun care a fost cel mai frumos... M-a impresionat modul cum m-a ingrijit,cind la doar citeva luni de la cununie, m-am imbolnavit rau,fiind internata de doua ori in spital...in pauza pe care o avea la serviciu,in loc sa manince alerga la mine la spital...iar la sfirsitul celor 9 ore de munca,tot la mine venea,si nu se clintea de linga patul meu pina nu-l dadeau asistentele afara... Si cind in sfirsit ma pusesem cit de cit pe picioare,am fost lovita de o masina...iar spital,chinuri,plinsete,depresie... Iar el imi spunea ca sint superba,desi aveam fata desfigurata si gitul bagat intr-o proteza... Mi-a sters lacrimile,m-a imbratisat si m-a incurajat tot timpul...si nu s-a lamentat niciodata de lunga perioada de recuperare,de crizele mele de nervi...si indiferent cit ar fi de obosit,pt mine are intotdeuna un zimbet cald si o vorba dulce... Fiecare clipa petrecuta alaturi de el este magica si pt asta IL ADOR!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 95
  • Creat
  • Ultimul răspuns
cel mai frumos lucru: faptul ca atunci cand ne-am cunoscut eram divortata cu copilul meu si l-a luat de manuta,s-a indragostit definitiv de el(avea 1 an si 8 luni)...ca m-a ajutat sa imi imfrunt fostul sot cand ma ameninta ca imi va lua copilul,ca avem impreuna un copilas superb,chiar daca ingerasul nostru are mai multe degetele.... faptul ca m-a acceptat asa cum sunt,fara studii(el are 3 facultati)eu un colegiu amarat. Ca ma lasa sa fiu libera si imi respecta dorintele si capriciile. e plin de surprize,si intotdeuna reuseste sa imi faca cadouri minunate. Ca ma iubeste si e topit dupa copiii lui. Ca a stat langa mine cand imi era mai greu,cand eram gravida si [vom] ma tinea de cap si imi spunea ca ma iubeste. si in primul rand ,ca m-a acceptat asa cum eram. cu un bagaj..fara sa ii pese de averea mea,si faptul ca aveam deja un copil a fost o bucurie imensa ,nu un impediment. cezara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

un subiect extraordinar... si daca imi permiteti... un subiect pe care ar trebui sa il recitim in fiecare zi...pentru ca stiu din experienta ce uneori uitam sa ne aducem aminte de cele bune pe care le fac... desi sunt multe, foarte multe... Si acum imi aduc aminte de o seara de julie acum vreo 7 ani, in Bucuresti..i bucataria alor mei, inghesuiti cu totii - mama, tata si noi doi, ca in bucatariile de la bloc. Noi abia ne cunoscusem cu ceva luni inainte in timpul unui project international... si el se intorsese in Romania "in vacanta"... cand a inceput si povestea noastra. Ne cazusem de mult cu tronc dar nici unul nu spusese nimic, pana atunci.ASi cum ai mei nu vorbesc engleza eu faceam pe traducatorul de zor pentru a intretine atmosfera. El zice " vreau sa il intreb ceva pa tatal tau". Eu transmit mesajul,tata.. cica vrea sa te intrebe ceva. " Imi dai mana fiicei tale?" Io de colo:" ii dai mana fiicei tale?" ce a urmat a fost o zapaceala majora... pentru ca numeni nu se astepta la o asemenea intrebare. Relatia noastra era inca la inceput si inca nu o facusem publica. Adica stiam eu si el.... si cam atat. Ai mei au ramas blocati. Eu la fel pentru ca abia ma ceruse pe mine mie... si mai ales de faptul ca ajunsesem ca ma cam ceream singura de la tata. Apoi lacrimi, emotii si asa mai departe... pana la urma ne-a prins miezu noptii pe toti 4 plangand de emotii. Ca sa vezi ce inseamna elementul surpriza, pentru ai mei cat si pentru mine... si de atunci a mai facut multe, dar pe asta nu o voi (si nici ai mei) uita niciodata. Muc cel mic, [bibe] Sammy & [bicla]Nadya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase povestile voastre. Al meu sot nu e barbatul perfect, dar se pricepe la cadouri ca nimeni altcineva. Intotdeauna imi ia flecustete pe care le ascunde in locuri strategice, iar eu ma topesc cind le gasesc. O data mi-a luat un inel (cu o ne-ocazie), iar pungulita cu inelul a atirnat-o cu un cleste pe...sirma de rufe! Altadata eram intr-o excursie si mi-a placut o haina de blana intr-un magazin. M-am trezit peste citeva luni, la ziua mea, ca primesc cadou acea haina de blana (cum o fi ajuns s-o cumpere atunci, nu stiu, pentru ca eram tot timpul impreuna). Dar cea mai faina surpriza a fost cind am implinit 30 de ani si eram cam suparata (am eu o problema cu virsta, mereu sint suparata ca iar am imbatrinit [:D]). Atunci am primit de la el 30 de cadouri, fiecare impachetat frumos in hirtia lui. Nu mi-a venit sa cred cind am vazut un munte de cadouri. Nu stiu cum are imaginatie sa le gaseasca pe toate. Eu ma mai si supar in sinea mea ca strica banii si citeodata mai si schimb cadourile pe furis [hot] dar mereu ma da gata cu gesturile astea... Cipcipcip si bebe Julia 4 august 2005 http://community.webshots.com/user/roxanabella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase povestile voastre. Al meu sot nu e barbatul perfect, dar se pricepe la cadouri ca nimeni altcineva. Intotdeauna imi ia flecustete pe care le ascunde in locuri strategice, iar eu ma topesc cind le gasesc. O data mi-a luat un inel (cu o ne-ocazie), iar pungulita cu inelul a atirnat-o cu un cleste pe...sirma de rufe! Altadata eram intr-o excursie si mi-a placut o haina de blana intr-un magazin. M-am trezit peste citeva luni, la ziua mea, ca primesc cadou acea haina de blana (cum o fi ajuns s-o cumpere atunci, nu stiu, pentru ca eram tot timpul impreuna). Dar cea mai faina surpriza a fost cind am implinit 30 de ani si eram cam suparata (am eu o problema cu virsta, mereu sint suparata ca iar am imbatrinit [:D]). Atunci am primit de la el 30 de cadouri, fiecare impachetat frumos in hirtia lui. Nu mi-a venit sa cred cind am vazut un munte de cadouri. Nu stiu cum are imaginatie sa le gaseasca pe toate. M-am distrat ulterior cind am gasit pe computer o lista pe care el o facuse pentru cele 30 de cadouri, cred ca n-a fost usor sa-si stoarca creierii sa gaseasca atitea chestii [:D] Eu ma mai si supar in sinea mea ca strica banii dar mereu ma da gata cu gesturile astea... Cipcipcip si bebe Julia 4 august 2005 http://community.webshots.com/user/roxanabella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frumos subiect!la mine cea mai frumoasa zi a fost cand m-a cerut in casatorie.binenteles e totul f frumos cu el.a mai fost ceva,care pe mine m-a dat pe spate:el a venit sa ma astepte la aeroport in martie,eu veneam din ro si a venit cu un buchet mare de trandafiri,cand am ajuns la masina erau trandafiri pe toate scaunele de la masina.Cand am ajuns acasa casa era plina de trandafiri si casa foarte curata si totul pus la punct dupa o luna singur.dupa toate prb pe care noi le avem,nimic nu ne poate desparti si ne iubim mai mult ca la inceput.pupici!
http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/condlucia/album?.dir=/9eed&urlhint=actn,del%3as,1%3af,0
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre viitorul meu sot nu pot spune ca a facut multe acte pline de romantism , chiar deloc.Nu e genul.Dar eu m-am obisnuit si acum mi se pare un lucru normal. Ce ma uimeste este rabdarea pe care o are cu mine(recunosc sunt un pic cam tampitica uneori) si este foarte altruist. In plus , imi place cand ma alinta...si imi spune ca daca ar fi parlamentar , m-ar ocroti prin lege.[il] [url="http://community.webshots.com/user/vulpitzayam"]My pictures[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai frumos lucru pe care sotul meu il face pentru mine este ca desi suntem impreuna de 7 ani si casatoriti de 4 si avem o fetita de 1 an jumate, nu ma face sa ma simt ca o NEVASTA. Mai imi aduce flori fara motiv, mai comandam mancare acasa daca n-am chef sa gatesc, mai dansam prin casa de nebuni, mai vedem un filmulet xxl, cand doarme asta mica mai trece pe-acasa o ora zicand ca a uitat dimineata nu stiu ce si se lasa cu o partida pe jos, prin sufragerie si apoi cu o papica la domiciliu,mai gasesc cateodata niste banuti pe undeva si cand il intreb zice ca sunt pt sufletelul meu, sa fac eu ce vreau cu ei, etc...suntem ca niste iubiti care traiesc impreuna, nu ne-am pus masca obosita si scarbita de soti plini de responsabilitati si satuli de ele... Asta e cel mai frumos lucru. Ca nu ma simt NEVASTA. Ma simt IUBITA. Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai bine mai anculina, asa urit gindesti tu despre neveste? eu cred ca ce ai descris tu ca se intimpla intre voi, e o casnicie normala. Celelalte aspecte (negative) sunt exceptii. " Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce subiect frumos si ce m-au induiosat postarile voastre! Mie cred ca mi-ar fi greu sa gasesc cel mai frumos lucru pe care l-a facut sotul meu pentru mine pentru ca tot ce face face cu multa dragoste si intotdeauna sa imi fie mie bine. De cand l-am cunoscut mi-a spus ca eu sunt printesa lui si ar face orice pentru mine sa ma faca fericita. Chiar am petrecut prima noastra "mini-vacanta" acasa la ex-ul meu, si tot acolo m-a cerut de sotie (probabil de frica sa nu ii scap:) Dupa ce am avut bebe, mi-am dat seama ca nu a glumit cand mi-a promis ca ma va face fericita, cand am nascut s-a "mutat" cu mine in spital, apoi acasa m-a ajutat cu tot ce insemna ingrijirea bb-lui, iar noaptea cand bb nu avea somn, el statea cu ea, nu conta ca a doua zi trebuia sa mearga la servici iar noaptea urmatoare o lua de la capat. [m-a] iremediabil! Scuze ca am scris mai multe, dar nu m-am putut abtine:) denizel [cheers] :) Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...