Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel mai frumos lucru facut de sotii nostri


Recommended Posts

  • Răspunsuri 95
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sotul meu face multe gesturi frumoase, dar cel care m-a impresionat cel mai mult l-a facut la nasterea copiilor nostri. Fiind singuri in Viena, am cumparat si pregatit de toate pt copii, aveam tot ce ne trebuie, numai ca patuturile si comoda de infashat nu erai montate. Cnad am venit acasa de la maternitate cu cele 2 comori, nu numai ca montase patutzurile, infatzase saltelele, dar a pus in pat diversi mutzunache si ursuleti mici de plush (pe care-i spalase in prealabil) ca sa nu fie bebeii singuri in pat. M-a emotionat atat de tare gestul acesta, incat si acum imi dau lacrimile cand imi amintesc. In semn de multumire pt. ca l-am facut tata, mi-a daruit o cruciulita si lant din aur pe care le port mereu. Doresc tuturor femeilor sa aiba parte de parteneri iubitori si de tati buni pt. copiii lor. Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
nu lasati subiectul sa moara, mai scrieti. cel mai frumos lucru pe care l-a facut prietenul meu pentru mine (pentru ca noi nu suntem casatoriti ci aveam o relatie de 3 ani) a fost sa ma incurajeze mereu sa plec la studii in afara. si in ziua in care a trebuit sa ne despartim la aeroport, a plans si mi-a zis ca imi va ramane fidel si ca ma va iubi toata viata lui si ca abia asteapta sa ma intorc inapoi. a fost cel mai frumos lucru. m-a sprijinit si m-a incurajat desi plecarea putea sa fie sfarsitul relatiei noastre.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In fiecare zi face cate ceva frumos..o floare langa perna,un cuvant bun, renuntarea la PC ptr a ma ajuta la ceva in casa...dar unul din cele mai frumoase gesturi a fost in urma cu 2 saptamani cand l-am gasit la capataiul mamei mele ,hranind-o.Am plans... Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai frumos gest al sotului meu a fost... cind m-a luat de nevasta! Si vorbesc serios![:D] Si alte trei gesturi frumoase au fost cind la primul copil a respectat dorinta mea de a avea unul, iar la al doilea si al treilea a incercat, cu rabdare si cu blindete, dar si cu hotarire in acelasi timp, sa elimine din mintea mea, ca din suflet nu era nevoie, tot ce ne-ar fi putut impiedica de a mai avea inca un copil si apoi inca unul... A fost de neinduplecat si a reusit! Si totusi, cel mai frumos gest al lui ramine acela pentru care l-am luat eu de barbat.[il] De fapt sint vreo citeva gesturi consecutive care m-au pus pe ginduri... norocul meu a fost ca nu am stat prea mult asa. Noi am fost amici multi ani, in acelasi cerc de prieteni, dar la un moment dat, viata ne-a adus singuri unul in fata altuia. Intr-o dimineata ploioasa, de 8 martie, dupa ce petrecusem toti prietenii la noi acasa, luni dimineata, plecam toti pe la serviciile noastre cele de toate zilele. Cind am iesit din scara, m-am trezit cu o umbrela deasupra capului, eram multe fete si multi baieti - gestul lui insemna ceva... Dar el era in afara umbrelei, asa ca l-am tras sub ea - a fost prima apropiere (noi doi, sub o umbrela...). Acolo, el mi-a intins un brat, sa ma tin si sa nu alunec... sprijin! La metrou, m-a dus cu umbrela pina la intrare, iar el s-a intors, ca sa-si o revista... Noi, ceilalti, ne-am continuat drumul, a venit metroul, am urcat... L-am vazut cum coboara scarile in fuga, se uita disperat, ma vede si intra pe usa in dreptul careia eram, in ultima fractiune de secunda... Aglomerat, cald, oamenii uzi... noi stateam lipiti ca sardelele... prietenei mele i se intinsese rimelul si eu nu aveam cum sa scot servetelele din geanta. Si in acele conditii vitrege... el scoate de sub haina un superb trandafir alb-galbui si mi-l intinde, fara nici un cuvint, decit prinvindu-ma intr-un fel pe care nu-l voi uita niciodata! Am luat trandafirul, dar am fost destul de desteapta sa-l iau si pe cel care mi l-a oferit... si bine am facut![:)] CORNELIA , mami de [url="http://www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04"]AGATA[/url], [url="http://www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08"]TUDORA[/url] si [url="http://www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43"]LISANDRU[/url]
In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, Doamne, ... eu n-am sa uit niciodata perioada in care amandoi studenti fiind, desi lucram nu ne ajungeau banii. In anul 2003 dupa pierderea unei sarcini m-am imbolnavit foarte tare, si practic sotul meu a facut aproape imposibilul. Dupa multe umilinte si rugaminti, a batut pe la toate usile posibile pana a reusit sa faca un imprumut bancar urias pentru puterile noastre financiare de la acea vreme,pentru a -mi asigura mie tratamentul si medicamentele de care aveam nevoie. Din toata adunatura de rude, parinti si prieteni, el.. sotul meu, a fost singurul care mi-a sarit in ajutor. Dupa convalescenta, a urmat o perioada forte grea, ptr ca trebuia sa inapoiem banii imprumutati si faceam economie la maxim. Insa nu uita ca o data pe luna, in zi de salariu, sa-mi cumpere o prajitura. N-am sa uit niciodata sacrificiul lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A facut multe lucruri frumoase pentru mine. O sa povestesc cateva. Cand am suferit o interventie chirurgicala, a stat langa mine tot timpul.Interventia a trebuit facuta pe neasteptate, ceva de genul: maine vii sa te operez...El tocmai isi schimbase locul de munca, avea un sef dificil. Eu am zis sa nu-si faca griji ca ma duc singura , dar el nici n-a vrut sa auda, a sunat si si-a cerut o zi libera si a stat cu mine toata ziua respectiva. Apoi imi aduc aminte, ca eram intr-un salon pentru femei, nu prea am vazut soti pe acolo, dar el statea si pazea usa salonului si ,cand se putea, venea si se punea pe pat si ma lua in brate.Nu o sa-i uit privirea niciodata. Atata duiosie nu am vazut la nimeni.Si cand eu plangeam de durere, el se ducea si aducea sistenta sa-mi faca calmante.El are oroare de spital in general, dar in zilele alea m-a uimit cat de bine a rezistat si cum s-a descurcat cu toate. M-am ingrasat destul de mult in cei 5-6 ani de cand suntem impreuna. Cand ma plangeam odata ca sunt enorma, ca nu arat bine, ca sigur nu-i mai place de mine,etc, mi-a zis: " Nu e adevarat, esti frumoasa, acum am mai mult de iubit!". A facut multe lucruri frumoase pentru mine, m-a surprins de multe ori. Imi place la el faptul ca este un om vesel si optimist. Intotdeauna reuseste sa vada partea plina a paharului. Ceea ce conteaza enorm in relatia noastra, deoarece eu sunt mai pesimista de fel. Sa mai dau un exemplu.Eu ma lasam coplesita de problemele tuturor membrilor familiei.Si bineinteles, ma plangeam lui,pana cand intr-o zi a zis: "Gata!Pana aici! De azi incepand nu vreau sa te mai aud zicand nimic de nimeni,vom vorbi doar despre noi. Incepand de azi tu esti cea mai importanta" Si saptamani intregi dupa aceea mi-a amintit in fiecare zi: " Sa nu uiti ca tu esti cea mai importanta".Pana am bagat la cap. Sotul meu nu e cine stie ce mare psiholog, ba din contra nu sta sa analizeze oamenii si nici nu-i place filozofatul, dar prin ceea ce a facut mi-a mai confirmat inca odata ceea ce stiam deja, ca este un barbat destept.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...