Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Adoptii internationale


Recommended Posts

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Giani sal'!![flo] Canon cum te-ai mai descurcat prin itzele legislatiei romanesti? Asteptam vesti (da' musai sa fie bune [pup]) Toti vor sa traiasca in virful muntelui...Dar toata fericirea si cresterea au loc in timpul urcusului. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=126843
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marumiha, scuze inca o data![flo] Daca tot locuiesti in alta tara, macar sa profiti si de avantajele acestui lucru, si anume acces mai usor la informatie. Vezi ca pe amazon.com sunt foarte multe carti de calitate, eu mi-am comandat: Attaching in Adoption: Practical Tools for Today's Parents de Deborah D Gray, Toddler Adoption: The Weaver's Craft Mary Hopkins-Best Succes! Manuela Manuelita Not flesh of my flesh Nor bone of my bone, But still miraculously My own. Never forget For a single minute: You didn't grow under my heart But in it.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
nuti, ai sters cumva ce ai scris? [:D] ********************************* [url="http://www.helpsonia.com/povestea-soniei"]O inimioara are nevoie de voi![/url] / [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Blogul cu ingerasi[/url] [url="http://www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48"]Curiosilor [:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
BUNA MARUMIHA! CAUTIND INFORMATII DESPRE ADOPTII INTERNATIONALE AM DAT PESTE MESAJUL TAU SI NU IMI VINE SA CRED CA EXISTA O SPERANTA PENTRU A PUTEA ADOPTA UN COPIL DIN ROMANIA.ITI EXPLIC:SI EU LOCUIESC IN ITALIA SI SUNT CASATORITA CU CETATEAN ITALIAN ,EU AM DUBLA CETATENIE SI NE DORIM FOARTE MULT SA ADOPTAM UN COPIL DIN ROMANIA CHIAR DACA AVEM UN COPIL NATURAL DAR PE UNDE AM CERUT INFORMATII MI SA SPUS CA ESTE CONSIDERATA ADOPTIA INTERNATIONALA SI IN MOMENTUL ACESTA ESTE IMPOSIBIL SA SE FACA ACEST LUCRU. AS FI FOARTE BUCUROASA DACA AI PUTEA SA IMI DAI MAI MULTE INFORMATII DESPRE POSIBILITATEA DE A FACE ACEASTA ADOPTIE IN TARA. MULTUMESC MULT DE TOT!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Viola,daca citesti pe prima pagina am scris ceea ce mi s-a spus mie ìn RO. despre procesul de adoptie si ca este posibil si pt.cetatenii straini care au si cetatenie romìna.Nu stiu ce raspuns sa-ti dau pt.ca nu am idee ce si cìte informatii ai tu despre adoptiile internationale sau care ar fi ìntrebarile tale.Poti sa-mi scri si pe pm.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Marumiha!Am incercat sa-ti trimit un pm dar nu am reusit.Intrebarea mea este unde ai cerut tu informatii in RO la o institutie anume sau un avocat?Eu am intrebat anul trecut pe un avocat din RO si mi-a spus ca sunt sanse aproape de 0 de a adopta dupa parerea lui, dar a fost sincer spunind ca nu prea este pregatit in domeniu .Noi suntem intentionati sa mergem in vara in RO sa incepem adoptia daca asta ar fi posibil.Multumesc mult!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao Viola.Mai ìntìi trebuie sa-ti activezi pm. Eu informatiile le-am luat anul trecut de la Directia generala de asistenta si protectia copilului. Mai ìntìi trebuie sa ai recunoasterea casatoriei din strainatate ìn cazul ìn care te-ai casatorit ìn strainatate,daca v-ati casatorit ìn tara e mai simplu.Dupa aceea poti ìncepe sa faci dosarul pt.adoptie .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marumiha multumesc mult pentru informatii. Noi ne-am casatorit in RO sper sa fie mai simplu , parca tot nu imi vine sa cred...imi doresc asta din tot sufletul.Odata complectat dosarul il depunem la cei de la protectia copilului din cite am inteles? Cred ca am activat pm ,daca doresti putem scrie mai multe pe pm .[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...