Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Help - referat psihologie!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Imi pare f. rau ca apelul facut de mine a generat asemenea polemici,eu acum ar trebui sa ma simt ca un infractor pus la zid,desi,sincer,nu ma simt deloc asa...cred ca "revolutionarii care vor sa schimbe fata Romaniei" nu au inteles esentialul apelului meu...nu cred ca e vina studentului daca apeleaza la alte surse,aici nu ma refer la copiat sau furat cum spunea cineva,de ce ar trebui eu sa stiu,dupa primul an de facultate,sa fac un referat ca la carte despre ceva ce nu cunosc,nelucrand in domeniu...nu ar trebui mai intai de asta sa ni se ofere prilejul de a face practica in institutii si de a vedea cum se manifesta aceste tulburari?Miereamara spunea cum e prin alte parti,criticand studentii de la noi,probabil a plecat demult din Ro. sau nu a fost pusa in pielea studentului din Ro.,la noi studentul E NEVOIT sa se descurce cum poate si nu intotdeauna e vina lui...aici nu e vorba de copiat sau furat,e usor sa arunci cu noroi,tot sistemul e gandit altfel in tara asta...!Ma opresc aici,ar mai fi multe de spus dar ma abtin,nu are rost sa ma justific si de aceea rog moderatorii sa inchida subiectul! Multumesc! Camelia,mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui camelia72
Imi pare f. rau ca apelul facut de mine a generat asemenea polemici,eu acum ar trebui sa ma simt ca un infractor pus la zid,desi,sincer,nu ma simt deloc asa...cred ca "revolutionarii care vor sa schimbe fata Romaniei" nu au inteles esentialul apelului meu...nu cred ca e vina studentului daca apeleaza la alte surse,aici nu ma refer la copiat sau furat cum spunea cineva,de ce ar trebui eu sa stiu,dupa primul an de facultate,sa fac un referat ca la carte despre ceva ce nu cunosc,nelucrand in domeniu...nu ar trebui mai intai de asta sa ni se ofere prilejul de a face practica in institutii si de a vedea cum se manifesta aceste tulburari?Miereamara spunea cum e prin alte parti,criticand studentii de la noi,probabil a plecat demult din Ro. sau nu a fost pusa in pielea studentului din Ro.,la noi studentul E NEVOIT sa se descurce cum poate si nu intotdeauna e vina lui...aici nu e vorba de copiat sau furat,e usor sa arunci cu noroi,tot sistemul e gandit altfel in tara asta...!Ma opresc aici,ar mai fi multe de spus dar ma abtin,nu are rost sa ma justific si de aceea rog moderatorii sa inchida subiectul! Multumesc! Camelia,mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
Stiu ca doresti inchiderea topicului, insa permite-mi o opinie: sint ca si tine studenta in anul I (nu la psihologie, insa am avut curs de psihologie) si ce se cere de la tine NU e un referat ca la carte, dintr-un domeniu in care nu lucrezi, ci care ar fi pozitia ta ca psiholog in devenire, despre situatia centrelor de plasament si asta presupuine in primul rind un contact cu un astfel de centru, discutie cu personalul de acolo, cu ce probleme se lupta, discutie si cu unii din copiii/tineri din centru, sa afli ce probleme ii macina pe ei, eventual sa-ti pregatesti un setr de intrebari pe care sa-l lansezi ca pe un chestionar, sub protectia confidentialitatii, astea sint numai citeva idei ce-mi vin acum in minte, referatul tau trebuie sa prezinte date/idei desprinse in urma "sapaturilor" facute de tine..Nu e chiar asa greu, insa nu poti baga scuza la inaintare ca ai avut de lucru la serviciu si n-ai avut timp, asa ceva nu se face, nu e fair fata de cei care si-au rupt din timpul lor/al familiei si-au conceput referatele pe care le-au prezentat apoi cu drag ca rod al muncii lor[asia]. Si nici nu ma mira ca nu ai primit nici o oferta, nici eu nu as face-o, dar nu din egoism, ci din constiinta ca nu as ajuta persoana in cauza ci, dimpotriva, i-as face un defavor ca profesionist, punindu-i totul pe tava si poate m-ar dezaproba, opinia mea poate nu ar fi pe placul lui si in loc sa fac un bine, m-as alege cu critici[:D]. Eu te sfatuiesc totusi sa-ti faci un pic de timp, dracul nu e chiar asa de negru, profii nu va cer sa fiti cercetatori din primil an, doresc doar sa va atite interesul pt. psihologie[;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Help! Sunt medic in primul an de rezidentiat si am nevoie de casa. Trebuie sa depun pana la 1 septembrie un avans pentru imprumutul de la banca, altfel pierd ocazia ivita. As dori sa stiu cat este spaga data de voi la medic ca sa vad daca-i dau inainte cu precontractul de cumparare. Aceasta meserie o fac de placere si chiar mi-am propus ca dupa ce trec de acest hop sa nu mai cer spaga pacientilor.
[flo][pk][pk] MADELAINE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...