Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate... (71)


Recommended Posts

Draga Miki, subliniez faptul ca nu sunt in masura sa iti dau sfaturi ... doar relatez ... pe 24 ianuarie anul acesta m-am operat pentru complicatii post-cezariana; am primit aceleasi indicatii si nu am rezistat sa ma "curat" cu prosop udat decat foarte putin timp; sora mea insa, mi-a dat ideea cu infasurarea burtii cu folie pentru alimente; foloseam multa dar cred cu tarie ca a functionat caci nu am intampinat probleme pana in prezent. Sfatul meu ar fi sa pui folie pe o zona foarte "inalta" si sa incepi prin a verifica in partea superioara daca patrunde apa si- daca nu e in regula - renunti; oricum, eu nu am fost in stare nici metoda cu folia sa o aplic prea mult ... dupa 2 saptamani faceam baie doar cu plasturi postati peste operatie; e drept, operatia o curatam doar cu rivanol si m-a invatat chirurgul (sa-i dea Dumnezeu sanatate) sa fac rost de o penseta si sa apuc pansamentele sterile doar cu penseta bine dezinfectata in prealabil; Insanatosire grabnica si tie si celor care au nevoie si bafta multa sa nu aveti complicatii Pentru restul iesenilor: in caz ca va amintiti cumva, nu intrebati cand ajungeti in farmaciile de pe langa voi daca au MEDOCLAV? Nu l-am gasit nicairi si pediatra mi-a zis ca nu e necesar in momentul consultului dar sa i-l dau daca vad ca se agraveaza starea ... si tremur la gandul ca nu-l am daca va fi cazul (mentionez ca stau la Podul Cantemir si farmaciile acoperite de mine tin din Baza3 pana inceputul lui Alexandru) Cel mai mare bine pe care il poate face un tata copiilor sai este sa o iubeasca pe mama lor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by miki68 Lacrabaciu, esti vecina cu mine? Eu stau la B-urile de pe Splai (alea 6 de pe partea cu Palatul).
si cu mine, se pare...eu - tot Podul Cantemir, dar la C-uri, pe partea cu Barbarosa... PS: va uitati la gimnastica?
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nuuu! Eu am facut un pic nani ca am obosit de atata stat si acu' pap si mai uit pe Explorer e un docum. fain.[;)] Vecinelor, cand e cald nu veniti cu copiii in fata blocului meu ca am parc de joaca nou? Hai, acu cat mai e intreg! cristina d. [url="http://www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1"]Motaneii mei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Dupa o lunga absenta... Sanatate multa bolnaviorilor (copilasi, Cristina, sot de Simo). Mai, ce zi urata e azi!!! Bantui pe net cat doarme copilul (cel mic, ca cel mare e la o pizza cu sotul). Da am o stare apasatoare. Carmen, nu am aflat nimic in plus despre gradi. Eu nu-l duc maine pe Stefan. daca sunt acasa si ma pot ocupa de el...nu ma risc. Mai greu cu cei care chiar nu au cu cine ramane. Azi e o zi de mers in vizite. Sau de primit musafiri. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [bonjovi] (11.03.2003) si Victor [bibe] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by miki68
Nuuu! Eu am facut un pic nani ca am obosit de atata stat si acu' pap si mai uit pe Explorer e un docum. fain.[;)] Vecinelor, cand e cald nu veniti cu copiii in fata blocului meu ca am parc de joaca nou? Hai, acu cat mai e intreg! cristina d. [url="http://www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1"]Motaneii mei[/url]
ce parc nou??
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...