Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. TUTUNARU (24)


Recommended Posts

Salutare! Magg, felicitari inca o data pt micuta! Este f frumoasa! Ce mica este! Asa o sa fie si Ana Maria mea, si chiar ma intreb daca o sa mai stiu sa "manevrez" copii asa de mici, ca m-am dezobisnuit... [:D], de tinut capul, deci luat altfel in brate fta de un copil mai mare... pe undeva mi se pare ciudat ca o iau de la capat (dar normal, pe de alta parte astept chestia asta, ca doar ne-am dorit frate/sora pt Andreea) kid si simodina, multa bafta miercuri, nastere usoara! Monica cu [copil]Andreea Ioana - 11 iulie 2007 [url="http://www.andreeaioana.ro"] Poze [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120823"] Povestea sarcinii si a nasterii [/url] si [gravi] 28+ [fetita] Ana Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, fetelor! Am intrat si eu sa le urez multa bafta lui Kid si Simodinei! Va tin pumnii maine! Intalnire placuta cu bebeii vostri! Kid, chiar ai vorbit de rezerva? Si eu as fi foarte interesata de raspunsurile la intrebarile puse lui Magg, dar si de multe altele. Cand reveniti, fetelor, ne mai povestiti amanunte, va rog! Magg, e minunata minunea de Sara! Sa va traiasca! Si nici nu mi se pare micuta. Eu maine merg la control si nu pot spune ca nu am si eu emotii in legatura cu plecarea d-rului, desi eu am DPN-ul mai tarziu. musettepink, tinem legatura. tanima, ubirica, felicitari pentru fetite! S-a deschis sezonul fetitelor.
Madlen [gravi] 34+ You live only once, but if you live right, once it.s enough.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kid2003
Magghyy sper ca nu sughiti f des ca eu si Simodina vb de tine zilnic [:D] Stii ca suntem programate miercuri dimineata (la 8 ne-a chemat pe amandoua de parca ne si baga impreuna in sala)...si vb cu Simodina ca se prea poate sa ne ducem doar asa...in vizita si sa ne trimita acasa, ca nu ar fi prima oara. (mie mi-ar conveni ca as vrea sa nasc pe 28.08)... In fine, vom vedea ce si cum. Cica ne-a rezervat doua apartamente, clar vom fi ca in statiune (de pensionari, de tratament, la cum ne vom misca dupa operatie[:D]). Intrebari pentru tine: 1. Cand ai dat "darul" la cei prezenti (nu ma refer la T. ca stiu care e tariful lui [:D]), la anestezist, neonatolog, mana a doua? L-a dat sotul dupa ? 2. Ai avut generala sau rahi-epi? Ai avut trusa si anestezicul tau (daca a fost epi) 3. Cat te-au tinut la terapie intensiva? Toata ziua si toata noaptea (dar parca tu ai nascut mai pe seara?) 4. Sotul a putut sa faca poze si sa vada copilul cand l-a scos din sala? Cam atat...deocamdata. Morcovul a intrat adanc (eu o sa am fix 38 de s miercuri)... Si...ce frumusete am vazut eu acolo? Doamne ce scumpa e!!! Cum sa ti se para urata [:D]. Este o fetita superba. Ma mai uit la poze poate iese si a mea cu atata par si asa de negru, ce tare mi-ar placea! Iti urez inca o data tot binele din lume, sanatate, noroc si fericire pentru Sarah, sa fie o printesa rasfatata de viata pana la 100 de ani! [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kid&year=2008&month=9&day=10&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"] bb2 [/url]
Kid, daca vb noaptea ma bag si eu [alcool]! In primul rand, va tin pumnii la amandoua si va doresc sa veniti acasa fericite si cu bebelusi sanatosi si papaciosi! Acuma, hai sa raspund pana nu se trezeste domnisoara. 1. Sotul a dat toti banii pt operatie, mai putin anestezistului caruia i-am dat eu inainte. Dupa ce m-au operat, a intrat la mine la terapie intensiva, i-am spus carei asistente sa ii dea banii, si l-am rugat sa o intrebe si la cine mai are "datorii". Tipa i-a indicat instant cui mai are de dat, asa ca a fost f simplu. Neonatoloaga a fost singura careia regret ca i-am dat, pt ca nu am mai vazut-o din noaptea aia si nici nu ne-a zis ca o sa dispara de tot, dar asta e. Sotul meu a fost anuntat de aceeasi asistenta ca "domnul X, sa fiti pregatit ca vine doamna dr cu copilul". Asa ca pana sa intre la mine el vazuse copilul si ii daduse si darul. Eu i-am dat, tot dupa, si celui de-al doilea rezident, nici nu a vrut sa ia banii, m-am cam rugat de el si pana la urma i-am zis ca nu e frumos sa tina o femeie operata cu mana intinsa. Dar mi s-a parut corect sa ii dau si lui, insa el a primit mai mult de jena mea. 2. Am facut rahi cu epidurala - nu am avut trusa, nici nu mi s-a cerut, anestezia a fost facuta f bine dar...a doua zi a fost duminica, asistentele erau capiate de nr de paceinte, asa ca eu am primit doar o singura doza de anestezic pe cateterul de epi - si doaza aia mi-au facut-o asa, ca era ora, pt ca pe mine inca nu ma durea nimik, era vreo 2 dim si fusesem operata la 9 seara... A doua zi nici pomeneala sa ne bage cineva in seama - in salon vorbesc, chiar daca din 3 cezariene doua aveam cateter si deci teoretic mai puteam primi analgezic - asa ca la pranz am cerut sa imi dea jos cateterul ca ma simteam ca o stupida cu el in spate. Colega mea de salon a cerut si doza doi - i s-a facut, cu maraieli si scandal, dar mi-a spus ca nu a ajutat-o deloc ca si intensitate de durere- nu stiu sa spun de ce, eu nu m-am riscat sa mai imi fac ceva cu asistenta aia, dupa ce am patit cu sonda urinara. A! Cele 3 doze de epi le-a cumparat sotul meu ulterior de la farmacie, au costat vreo 75 de lei, el regreta ca nu le-a dat banii asistentelor ca oricum mie mi-au facut doar o doza si am platit 3. Macar daca le dadea banii scapa de drumul la farmacie. 3. Am stat la o sala numita "mici operatii" de la 9 seara (dupa ceza) pana pe al 3 dimineatza, cand m-au mutat la postpartum (care tine de fapt de nasterile naturale) pana la 6 dim, cand m-au mutat in salon. La postpartum e mai nasol, treceau mai greu pe la noi, dar eu nu am stat decat 3 ore, si totusi au venit de 3-4 ori sa vada ce facem - eram 3 cezariene in sala). Insa pana la 3 dim - cat am fost in sala de "mici operatii" au trecut sa ma vada destul de multe persoane - asistenta anestezistului - sau rezidenta, nu stiu ce era exact, infirmiera la fiecare juma de ora si asistenta de sala cam tot asa - deci m-am simtit destul de bagata in seama. Undeva alaturi era sala de terapie intensiva - cea cu 2 locuri, pt ca auzeam discutiile de acolo. 4. Sotul meu a vazut copilul si a facut poze. dar era sambata seara, nu stiu cum era daca evenimentul s-ar fi intanplat luni la 12 ziua[alcool][alcool]cand erau toti dr pe acolo... Neaparat luati-va la voi diclofenac, algocalmin fiole si carbune medicinal. Chiar daca o sa aveti epidurala, nu strica sa fie... In rest, nu stiu ce sa va mai spun. Decat ca asa cum m-ati sustinut voi pe mine acum va sustin si eu, din tot sufletul. Mai intrebati-ma, oricum, daca e ceva. Mama lui Nic cel Mic "Omnia mea mecum porto" [url="http://good-times.webshots.com/album/562400629tIDIDV"]Nic cel Mic[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

F multa lume a vrut pe PM sumele pe care le-am dat ca dar la elias. Pls dati-mi mesaj pe magghyc - pe yahoo si va dau acolo reply. Forumul merge f greu, si ar trebui intai sa imi golesc inboxul in care am tot felul de date importante, apoi sa dau reply etc. Pup! Mama lui Nic cel Mic "Omnia mea mecum porto" [url="http://good-times.webshots.com/album/562400629tIDIDV"]Nic cel Mic[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc mult Magghy! Si din partea Nadinei. Noi azi ne-am dus peste Tutu cu burtile inainte desi el ne-a zis ca ne vedem direct miercuri. Nu stiu, a facut o fatza cand ne-a facut, pana la urma s-a mai relaxat. Ne-am dus cu intrebarile scrise pe foaie. Am emotii...un pic, pentru ca maine fac 38 de saptamani si acum am indoieli ca poate ar mai trebui sa mai astept nu sa o dau afara[bang]. Te pup mult si multumesc. Multumesc Monica si Madlen. [pup] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kid&year=2008&month=9&day=10&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"] bb2 [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kidule, Cat are aia mika ca si estimare de greutate? Nu iti fa probleme, daca ai 38 de saptamani inseamna ca intri in 39, e OK, ai sa vezi ca totul va fi bine. Eu am vrut la 38-39 de saptamani sa o nasc ca aveam o paranoia ca o sa imi crape cezariana veche, deh, facuta de urgenta, si la 36 de saptamani. In fine, ideea e ca te inteleg, dar ai incredere ca lucrurile se intampla cu un scop. De exemplu, moaka mea s-a nascut sambata, la 9 seara. Nasa ei e nascuta tot sambata la 9 seara..o fi doar o coincidenta, dar poate nu e [:D], cine-s eu ca sa spun? Te pup si astept vesti. Mama lui Nic cel Mic "Omnia mea mecum porto" [url="http://good-times.webshots.com/album/562400629tIDIDV"]Nic cel Mic[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MAGGHYC - sa fie sanatoasa fetita! Am vazut ca ai intrebat de restaurant, noi am facut la Casa Mica in crangasi - Regie(au site) - este si pensiune, restaurantul e micut si cochet, preturi ok,decor frumos contracost sau gratis, mancare buna si multa-functie de meniul ales, singurul lucru e sa mai vorbiti cu ospatarii sa fie mai insistenti cu servitul - ma refer la bautura, ca nu prea intrebau. Am vazut ca ai scris despre nastere, asistente, daca vorbesti de Elias, imi pare de nerecunoscut, la mine a fost cu totul altfel, felul in care s-a comportat personalul maternitatii mi-a lasat un gust amar(putin spus) - desi am cotizat din plin. Nota 10 insa pt Tutu + echipa(anestezist si rezidenti). Ellis,[mamica]de[zana] ALESSIA MARIA (20.11.2007) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=117356"]POVESTEA NASTERII[/url] [url="http://picasaweb.google.com/mariusadrianalex/6LuniAlessia"]ALESSIA 6LUNI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mag este o dulcica brunetica ta! Si este ata de expresiva. Mie mi se pare mare. Sa fiti sanatosi si fericiti cu totii ! Kid, dar de ce vrei sa nasti pe 28.08? Eu pe 28.08 schimb prefixul! Dar ma simt atat de bine si atat de fericita. Va pup ! Anul acesta s-a intamplat [gravi]cu Bogdan [baietel] http://md.lilypie.com/mQ83p3.png http://community.webshots.com/user/Machus78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...