Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. TUTUNARU (24)


Recommended Posts

Buna fetelor. magghyc, ai o fetita splendida si...maricica (mie una asa mi se pare). Sa va traiasca si sa fiti toti sanatosi. Fetelor, am si eu o intrebare. Saptamana trecuta am fost la Tutunaru la controlul de 28 de saptamni si la sfarsit mi-a zis ca ne vedem peste o luna (adica la 32 de saptamani), fara alte comentarii. Am vazut, insa, ca multe fete au facut eco de morfologie fetala la 32 de saptamani. Voi ati facut aceasta ecografie de morfo-fetala?Credeti ca a uitat sa-mi zica sa ma programez si ca ar fi bine sa ma duc sa o fac? Chiar nu stiu ce sa fac [:-/] _____________________ "You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand [gravi] 29 s
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui malinas
Buna fetelor. magghyc, ai o fetita splendida si...maricica (mie una asa mi se pare). Sa va traiasca si sa fiti toti sanatosi. Fetelor, am si eu o intrebare. Saptamana trecuta am fost la Tutunaru la controlul de 28 de saptamni si la sfarsit mi-a zis ca ne vedem peste o luna (adica la 32 de saptamani), fara alte comentarii. Am vazut, insa, ca multe fete au facut eco de morfologie fetala la 32 de saptamani. Voi ati facut aceasta ecografie de morfo-fetala?Credeti ca a uitat sa-mi zica sa ma programez si ca ar fi bine sa ma duc sa o fac? Chiar nu stiu ce sa fac [:-/] _____________________ "You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand [gravi] 29 s
Tutu nu mai recomnada eco de 32 de saptamani dar daca tu vrei sa o faci nu te opreste nimeni.Eu am facut-o de placere efctiv si cand i-am dus-o mi-a zis ca am dat banii degeaba dar mie nu-mi pare rau ca l-am vazut pe bebe.Daca hotarasti sa nu o faci nu e nici o problema,Tutu oricum face eco la fiecare control si se uita el la tot ce trebuie,de asta nu ti-a zis de ea. [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Musette&year=2008&month=9&day=11&babycount=1"]asa creste minunea noastra,un baietel[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev254pp___.png"]Doamne ajuta in continuare!Mai avem 3s[olala]![/url][ruga] [gravi]37+[olala][i][baietel]LUCA[ruga] [bum][batetoba]AMR 15 ZILE [bum][batetoba][i]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

musettepink, multumesc mult de raspuns. Stiu ca Tutunaru face eco la fiecare control, dar peste tot am citit ca se face morfo-fetala si la 32 de saptamani si ma gandeam ca poate a uitat sa-mi zica. Acum m-am linistit _____________________ "You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand [gravi] 29 s
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Malinas cu multa placere! Magghyc merci pt mail! [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Musette&year=2008&month=9&day=11&babycount=1"]asa creste minunea noastra,un baietel[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev254pp___.png"]Doamne ajuta in continuare!Mai avem 3s[olala]![/url][ruga] [gravi]37+[olala][i][baietel]LUCA[ruga] [bum][batetoba]AMR 15 ZILE [bum][batetoba][i]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, T. nu mai recomanda in mod expres morfo de 32 sapt., decat daca Doamne fereste a fi ceva pprobleme El recomanda morfo la 14 sapt pt pliul nucal si pt TT si apoi pe cea de 20-22 sapt, cand organele lui bebe sunt gata formate, si daca totul este ok, de atunci inainte bebe doar creste si nu mai e nevoie de inca o morfo. El oricum face eco la fiecare control, in care il urmareste pe bebe... Monica cu [copil]Andreea Ioana - 11 iulie 2007 [url="http://www.andreeaioana.ro"] Poze [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120823"] Povestea sarcinii si a nasterii [/url] si [gravi] 28+ [fetita] Ana Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pentru sustinere! Da, am nascut miercuri si sambata eram deja acasa (neonatoloaga vroia sa ma expedieze de vineri seara si Tutu la fel, dar am preferat sa mai stam o noapte). Am nascut cu Simodina...ea la 2, eu la 1. Ea la 11.55, eu la 12.40, Tutu a facut pe Superman, a zburat la sala mea de operatii dupa ce a rezolvat-o pe Simodina si m-a operat si pe mine. Am reusit sa ne cazam (cu ajutorul lui Tutu) la o rezerva a spitalului. Nu in acelasi loc cu maternitatea, dar pe acelasi etaj. A fost super! Nu tu asistente acre (bine ca tot alea erau, dar ne-am obisnuit sa ne descurcam fara ele, ne faceam singure si epidurala cand incepeau durerile)...joi ne-au mutat in rezerva (am stat o noapte la post travaliu, cam nashpa). Bebe a fost bine, 3.070 si 53 de cm. A fost bine ca m-am operat, Tutu mi-a zis ca ii vedea parul prin uter cand m-a taiat, adica era f f intins uterul si se putea rupe la locul vechii cezariene...deci a fost la fix! Daca ar mai fi stat macar o saptamana in burtica bebe ar fi crescut mai mult (in greutate), dar nu-mi pare rau. E micuta dar sanatoasa. E f cuminte, papa si doarme. Cea mare nu a fost niciodata asa cuminte, ma rog la Dzeu sa o tina tot asa ca tare bine mai e. Despre Elias ce sa va spun...am petrecut destul de putin timp la maternitate (in rest am stat cu Simodina la noi in rezerva)...ne duceam la 3 ore ziua la alaptat ca sa ne gasim copiii dormind...Ei erau imbuibati cu lapte praf, asa ca la san nu au prea supt acolo...Am ajuns insa acasa si ne-am pus pe treaba cu alaptatul. Asistentele de la copii asa si asa, parca acum 3 ani erau mai grijulii. A doua zi de la nastere copiii erau inca murdari, cu vernix in cap si pe la cutele de la gat...Cand am plecat cu bebe sambata m-a alergat o asistenta (la care cotizasem 50 RON pentru cercei) pe hol, spre iesirea din spital, sa imi spuna ca bebe nu a facut vaccinul...ca nu l-a gasit in registru. Inutil de spus ca eu am carnetul de vaccinari semnat de dr (Popa) cu vaccinul inregistrat pe 28 aug (ne-am intors in maternitate si a facut vaccinul pe 30 cand ne-am externat)...Cam asa stau lucrurile. Toata lumea asteapta ceva, in afara de Tutu si echipa sa, evident...asa ca am aruncat cu hartii de 5 si 10 Ron mai tot timpul ca sa se intample ceva. Cam asta e, tin pumnii fetelor care se pregatesc de marea intalnire, nastere usoara! [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kid&year=2008&month=9&day=10&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"] bb2 [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kid, ma bucur ca sunteti bine, si v-ati intors acasa [flo] Zici ca cea mica e cuminte...inseamna ca va descurcati, mai ales ca nu plange intre mese, doar papa si doarme... Andreea mea nu era asa dsciplinata, ar fi trebuit la fel, sa pape si apoi sa doarma intre mese...dar ea nu, nu dormea intre toate mesele...se intampla de mulete ori sa planga la 1/4 ora dupa ce am alaptat-o, ia-o iar si tot asa, alaptam si ne gasea ora cealalta (adica peste 3 ore) tot treze....noaptea la fel, pana o adormeam, dura cred ca o ora...du[a care iar se trezea si tot asa.. Cand auzeam de copii care doar papa si dorm, si se trezzesc doar de 1-2 ori pe noapte, mi se parea viata [:D] Acum, slava Domnului doarme ok la pranz si noaptea, si-a stabilizat in timp programul, bine, conform varstei de la acel moment... Multa sanatate in continuare! Aaaa, si sa vad si eu cnd oi naste, cum o sa fie prn Elias... Monica cu [copil]Andreea Ioana - 11 iulie 2007 [url="http://www.andreeaioana.ro"] Poze [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120823"] Povestea sarcinii si a nasterii [/url] si [gravi] 28+ [fetita] Ana Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...