Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. TUTUNARU (24)


Recommended Posts

Bebitza[pup][flo], sunt cu tot sufletul alaturi de tine. Doamne ce putin mai ai ... nu-mi vine sa cred cat de repede a trecut timpul. Parca mai ieri discutam de analize hormonale si imi dadeai detalii despre laparo. Te pup dulce si iti tin pumnii [pup][grup]. Cu siguranta se va intampla minunea[mamica] !!! aspiranta [gravi] din aprilie 2004 Doamne ajuta tuturor[ruga] [url="http://tt.lilypie.com/b5XEp3.png"]In asteptarea ingerasului[/url] "Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta." "Avem timp" - Octavian Paler [url="http://www.flickr.com/photos/12786534@N04/"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

FELICITARI mamicutzei Musette si bun venit pe lume lui bebe LUCA !!!! Felicic76, Dianaf, Bebe2008, Madlen mai aveti putin pana la minunatul eveniment. Va pup si va doresc nastere usoara, bebei sanatosi, mancaciosi si dormiciosi. Anul acesta s-a intamplat [gravi]cu Bogdan [baietel] [url="http://md.lilypie.com/mQ83p3.png"]Bubu[/url] [url="http://community.webshots.com/user/Machus78"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Musette! Bine ai venit pe lume bebe Luca! Sa fii sanatos si sa ai parte numai de lucruri minunate! Cel mai sigur noi urmam, probabil joi, pe 18.09, cand vom implini 39 saptamani (dar intotdeauna cu o intarziere de aproximativ 1 saptamana). Mult succes si nastere usoara felicic76, dianaf, bebe2008!
Madlen [gravi] 37+ You live only once, but if you live right, once it.s enough.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!FELICITARI MUSETTE, SA FITI SANATOSI, ASPEPTAM VESTI!!!!!!! Felic76, bebe2008,Madlen, cum sunteti?.... ca eu abia ma misc, am luat 20 kg, ma oftic rau, dar am mancat non stop fara sa-mi fie rau , greturi sau alte stari, acum e si bebe mare...Am niste dureri ca niste intepaturi jos, aproape zilnic , acum o saptamana am fost la spital ca am avut contractii, sper sa nu ma apuce, eu duminca fac 37 sapt. Cand e plecat dr.T???Spuneti-mi si mie de ursitori, ce se face in spital???? dianaf
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici/burtici N-am mai dat demult pe aici, rusinica mie Am nascut in 2007 cu dl dr, si acum ma pregatesc sa nasc iar, pe la sfarsitul lunii noiembrie-inceputul lunii decembrie. Stie careva daca dr. a recoltat pana acum celule stem? am contactat firma, mi-au trimis un contract pe care trebuie sa-l completez cat mai repede, si eu am vorbit cu dl. dr. doar in principiu despre asta... Multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MAGDIIIII[pup] si eu sunt alaturi de tine si citesc tot timpul la aspirante sa vad ce faci! Iti multumesc din suflet pt gandurile frumoase si sper ca Dumnezeu sa-ti aduca cat mai repede minunea pe care o astepti[bibe] Machus, multumesc si sarcina usoara si tie! Madlen, nastere usoara si un bebe sanatos! Dianaf, si eu am aceste dureri zilnic, am fost la Tutu si totul pare ok. Colul era lung si inchis, placenta ok...asa ca nu stiu ce sa spun. Mai ales seara am dureri...si in zona pelviana si in zona lombara...dar au ceva timp, nu au aparut ieri. Trecem noi peste toate si ne vom tine bebelusii in brate[olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sal, OanaStefana, ca si mine, inseamna ca vei avea 2 copii cu diferenta mica de varsta! Eu am nascut in iulie 2007, si voi mai naste la mijlocul lunii noiembrie. Ce ai, fete, baieti, pereche? Cu celulele stem nu prea stiu nimic, dl dr. parca stiu ca nu e partizanul lor, insa intreaba-l tu personal, eu stiu doar asa din auzite/citite! Nastere usoara! Diana, Madlen, bebe2008, nasteri usoare!![pup] Monica cu [copil]Andreea Ioana - 11 iulie 2007 [url="http://www.andreeaioana.ro"] Poze [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120823"] Povestea sarcinii si a nasterii [/url] si [gravi] 30+ [fetita] Ana Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Oana Stefana
Buna mamici/burtici N-am mai dat demult pe aici, rusinica mie Am nascut in 2007 cu dl dr, si acum ma pregatesc sa nasc iar, pe la sfarsitul lunii noiembrie-inceputul lunii decembrie. Stie careva daca dr. a recoltat pana acum celule stem? am contactat firma, mi-au trimis un contract pe care trebuie sa-l completez cat mai repede, si eu am vorbit cu dl. dr. doar in principiu despre asta... Multumesc
Ziua buna, Oana Stefana, Eu nasc saptamana viitoare cu dr. Tutunaru si mi-am luat deja kitul si am si vorbit cu el. Nu-ti fa probleme, omul e obisnuit cu astfel de recoltari, mi-a spus. Sarcina usoara! ReZeVe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, dl dr ii recomanda pe cei de la Cord Blood Center. Eu l-am intrebat de la inceput si mi-a zis ca face si ca e o idee buna si sa caut pe net Cord Blood Center ca sunt seriosi. Am facut ce mi-a zis, in sapt 34 am primit kit-ul (mai devreme, prin sapt 28 am semnat contractul trimis de ei). Inca nu am platit nimic, voi plati doar daca va fi sangele recoltat bun si viabil. Dl dr a recoltat celulele la nasterea piticei mele acum 2 saptamani, tot ei (adica de la spital) au anuntat la Cord Blood sa vina sa ia coletul cu sangele. Cat am stat in maternitate l-am vazut pe tipul de la Cord Blood cel putin o data pe zi pe acolo, lua cutiutele/ kiturile de la spital, deci multe mamici au facut asta. Nu imi pare rau si astept cu nerabdare rezultatele...sper sa fie bun sangele si sa il poata pastra cat mai mult. Citeste la ei pe site, ai toate informatiile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...