Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. TUTUNARU (24)


Recommended Posts

Magg felicitari! Sa-ti traiasca micuta si sa va bucurati de ea! Cum mai e miscarea la elias? cum mai este pe la neonato? Ca sa stiu si eu cam peste 3 luni... Prima data la mine, a fost totul ok, nu super extra, dar ok, adica rezonabil. Tanima, 120 ron este TT la Genetic Lab, si te duci direct nu trebuie programare. Adresa e bd natiunilor unite nr 3, pe langa gemenii Sitraco. Acum, vis a vis de plata la T dupa eco morfo de la Iosup, stiu ca te costa 50 ron (nu 100 ca la vizitele obisnuite, ca nu iti mai face eco). Eu asa am platit, si acum, si data trecuta. La Iosup, eco morfo la 14 sapt m-a costat 200 ron, iar cea de mai tarziu de 20-22 saptamani (in functie de cum prinzi programarea) te costa 350 ron. Ai grija sa te progrmezi deja pt eco de sapt 20, ca sa fii sigura! Iti trebuie un CD daca vrei sa iti dea imagini cu bebe, de fapt un filmulet... La T. cand te duci la controale sa ai un stock caci iti salveaza pe el ceva imagini cu bebe. Monica cu [copil]Andreea Ioana - 11 iulie 2007 [url="http://www.andreeaioana.ro"] Poze [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120823"] Povestea sarcinii si a nasterii [/url] si [gravi] 24+ [fetita] Ana Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ia uite, inseamna ca mie Iosup mi-a luat si onorariul lui T, ca am platit 250 RON (sper ca nu am uitat totusi, din martie pana acum), iar T. nu mi-a luat deloc bani la interpretarea ecografiei, pur si simplu a aruncat un ochi pe ea si m-a trimis la Genetic Lab. De TT imi aminteam eu ca a fost pana in 150 RON. Deci cu toata distractia, iesi pana in 400 RON. Cu Eliasul...vezi ce-a patit Magghy, ca nu erau locuri (cica) si au trimis-o acasa (bine eu nu cred ca nu erau locuri, va zic sigur ca era cam goluta maternitatea dar cred ca nu aveau sala de operatii libera...pentru ca maj. dr fac cezariene acum si in Elias si probabil e cu programare, cu bataie pe sala, mai ceva ca pe saloane...) [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kid&year=2008&month=9&day=10&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"] bb2 [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca problema e mai mult legata de numarul mic de locuri la terapie intensiva. Au doar 2 saloane a cate 2 locuri, deci chiar daca sala ar opera , in conditii de pastrarea timpilor pentru asigurarea sterilitatii ei, la capacitate maxima, tot nu ar face mai mult de 8/zi. Eu in 2006 am ajuns in sala la ora 23 si la 7,30 eram pregatita pentru mutarea in salon. DianaD & Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca fiecare a platit alt pret[:D][:D]....acu sa vi le zic si pe ale mele: eco la Iosup 250 ron,apoi la Tutu 50 ron si la genetic lab pt TT 150 ron. [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Musette&year=2008&month=9&day=11&babycount=1"]asa creste minunea noastra,un baietel[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev254pp___.png"]Doamne ajuta in continuare!Mai avem 5s[olala]![/url][ruga] [gravi]35+[olala][baietel]LUCA[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit pe lume Bebe Sarah! Sa fii sanatoasa, mancacioasa si frumoasa![bis][bis][bis] eco trim I sapt 14 200 Ron si 50 Ron Tutu, eco trim II 350 ron si TT parca 100 ron sau 150 Ron, nu mai stiu exact [gravi] [baietel]Vlad [url="http://md.lilypie.com/4iXTp3.png" alt="Lilypie Expecting a baby Ticker" border="0" /></a>"]29+[/url] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=felicic76&year=2008&month=10&day=22&babycount=1"]bibinika[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=122112"]D'ale gravideniei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult fetelor ptr raspunsuri. Sunteti niste dragute ca totdeauna. Drept sa va spun nu stiu de ce trebuie sa mai trecem pe la dr T sa mai marcam si pe acolo, dar asta este, ne comformam, ce sa facem. In ce privesc preturile, vad ca difera mult. Pana la urma stiu cam cu ce suma sa ma pregatesc, macar asa orientativ. Acum incerc sa sun la genetic lab sa vb cu ei sa fac recoltarea de dimineata si apoi sa le trimit eco morfo prin mail ca si acum 2 ani. Vreau sa merg si la Medsana sa fac analizele de virusi (toxo, lysteria, rubeola...etc). In Pitesti nu am curaj sa fac nici o analiza mai simandicoasa ca astia ma scot bolnava sigur. Mamica lui Rares (15 oct 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magg, te asteptam pe forum cu impresii la cald despre nasterea la Elias...vrem toate detaliile! Deci sambata seara a nascut si marti s-a externat. Suna ok! Inseamna ca totul a fost fara probleme! Sa fiti sanatoase amandoua alaturi de cei doi barbati ai familiei! [pup] Tanima, in concluzie si ca sa fac o medie, ai nevoie de 400 RON pentru tevatura cu eco morfo + TT. Pentru analizele celelalte eu le-as face la Pitesti , ca la Medsana te rupe. Hai ca nu sunt asa simandicoase si nici Pitestiul nu este Adunatii Copaceni! [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kid&year=2008&month=9&day=10&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"] bb2 [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am hotarat sa le fac la medicover, am vazut ca medsana e rupere de buzunar. Iar Pitestiul chiar e crima in privinta sistemului sanitar. Am facut o secretie vaginala la 3 lab si m-au scos bolnava de 3 boli diferite. Tutu a zis ca sigur nu am nimic, mai ales ca nu am nici un simtom. Mamica lui Rares (15 oct 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, dragelor, Multumesc tutror de urari. Sunt acasa, sunt OK, prima noapte acasa cu 2 copii a fost ...interesanta [:D] si extrem de lunga, asa ca sunt praf de oboseala. Despre Elias - am promis ca scriu detalii - In primul rand, maternitatea era full - nr de internari posibile fiind dat de nr de locuri la copii. Atat de full, incat au tinut inclusiv gravide cu membrane rupte acasa (cu indicatie de cezariana) pt ca efectiv nu aveau unde sa le puna. Cum maternitatea este mica, chestia asta cu sunt sau nu locuri se poate schimba in 2 zile - cand m-am externat eu era liniste, pace si cred ca jumate din patuturile de bebelusi erau goale (ne-au externat evident pe toate odata). Pe scurt - operatia a fost OK, T a fost prezent si "in charge" pana a scos-o pe Sara, rezidentii lui - Ioana si Marius m-au cusut. Ioana e super dulce si eficienta. Iar Marius mi s-a parut un tip cu mult bun simt. Pana in momentul mutarii in salon, nu am avut nici cea mai mica problema cu nimeni. Mi s-a vorbit frumos, asistentele au fost chiar f dragutze, am fost intrebata daca ma simt bine, daca vreau ceva etc. Sincer, am fost chiar socata, ma asteptam de contrariul. Rugamintea mare este sa dati anestezistului banii inainte. Asistentelor de la TI le-am dat dupa - nu uitati infirmiera, pe mine m-a ajutat f mult cu tot felul de chestii minore, dar importante cand esti legata de pat. Mi s-a facut rahi cu epidurala, anestezia a fost facuta impecabil dar eu am renuntat f repede la cateterul de peridurala (a doua zi la pranz l-am dat jos, si oricum nu mi s-a facut decat o doza de analgezic pe el in noaptea de dupa ceza). Mutarea in salon a schimbat complet lucrurile - mie mi se miscase sonda urinara, din cauza epiduralei nu mi-am dat seama imediat, la un moment dat a inceput sa doara mai rau ca operatia si mi-am dat seama ca ceva nu e in regula. Asistenta de garda a refuzat sa vina sa mi-o scoata, a urlat la tipa care s-a dus sa ii spuna, a ignorat vreo 2 ore chemarile de salon iar cand a venit a inceput sa urle ca sigur nu ma dau eu jos din pat si de aia nu mi-o scoate. Am ramas socata - de atitudine, de tupeu si de comportament. Am avut o zi cretina, care m-a terminat psihic cum nu credeam ca e posibil - as ca am inceput recuperarea destul de prost si cu nervii la pamant. Plus ca sonda aia a iritat ceva pe acolo asa ca aveam senzatia ca trebuie sa merg mereu la baie - ceea ce era o mare placere... Ma rog, aia a fost o zi pe care as sterge-o cu placere din calendar.[bang] Faza tare e ca pe asistenta minune am mai prins-o o tura - si desi era tot rece, a avut cu totul alta atitudine - m-a intrebat cum ma simt, ce regim alimentar am etc. Daca nu as fi stiut cum s-a comportat la prima tura, as fi zis ca e o tipa de treaba..Asa ca oricum, fiti pregatite si pt exp mai putin placute. Am dat si asistenta dr Iosup - a fost una din cele mai misto ture. E f dragutza, si culmea ca isi aminteste gravidutele de la cabinet. La neonato mie lumea mi s-a parut OK. Copiii erau schimbati regulat, li se facea o oarescare baie - dar in super viteza, evdent. In schimb, da, sunt hraniti cu glucoza si lapte praf, asa ca chestia aia cu alaptatul din 3 in 3 ore e o mare gogoritza. Fimea dormea tun cam de fiecare data. A, si hainele cu maneca scurta NU au fost Ok. [:D]Adica doar pe 1 tura mi-au imbracat-o in maneca scurta, in rest nix. Mi s-a spus ca e prea mik si nu se accepta decat trei sferturi - in cel mai bun caz. Toti bebelusii aveau salopete din acelea intregi, cu maneca lunga - vb de cei imbracati. Doar cand a venit dr Constantinescu, luni, s-au deschis brusc geamurile in maternitate si fimea a fost si ea imbracata la pulpine goale. Si ca final - daca nasteti pe weekend o sa va bucure ca intra sotul usor la voi - si la copil. Daca nasteti in timpul saptamanii o sa va bucure ca exista consultant pe alaptare, care chiar trece prin saloane si raspunde la intrebari, ajuta mamicile etc. Plus ca e mai mult personal, deci nu e riscul asa de mare sa nimeriti o asistenta naspa. Mama lui Nic cel Mic "Omnia mea mecum porto" [url="http://good-times.webshots.com/album/562400629tIDIDV"]Nic cel Mic[/url] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=magghyc&year=2008&month=8&day=14&babycount=1"]bebe Sara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...