Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Racusori, la apel! (36)


Recommended Posts

neata ce cafea buna. as vrea si eu suc...ce daca nu-s gravida? pot bea...k promit k o sa fac alt bebe...si ma pregatesc [:D] starea mea e in ton cu vremea de afara. deci..mohorita si pleostita cris, nu e grea operatia...si refacerea e rapida. stiu. am trecut prin ea..insa eu ma simt vinovata k nu am dat importanta viki, felicitari pt FB. si lasa florile..k o inveti asa [:D] amalia, pupici pe burtik. anne, te simti mai bine? a mai trecut raceala? si tata e super racit... eu iarna asta n-am comis-o deloc .. nush cum am reusit performanta dar e bine. gata..ma apuc de treaba. o zi frumoasa sa aveti. pupici MirelaV pupicei pe burticei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata ! Tocmai am reusit sa sterg un msg. Nici o problema, o iua de la capat. De acum nu va mai stresez cu vestile proaste, pentru ca nu vreau sa ma va mai stric diminetile. Noi vom face toto ce sta in puterea noastra ca sa o ajutam, insa citind rezultatul analizelir tradus, ne-am data seama ca numai Dumnezeu o poate ajuta de acum. Sofia incepe sa spuna din ce in ce mai multe cuvinte, pe unele reusesc sa le asociez cu obiecte pebtru ca in timp ce vb arata si cu degetul, insa are o gama forate variata de cuvinte, pe care nu reusesc sa le traduc cu toata autorizatia mea de traducator[:D] Deci : mama, mami, tata, tati, papa, apa,intleg. Insa vin cuvintele stalcite : oti =ochii didi = degete budi = buric oni = Winnie uta = uta (a se citi prima varianta fara diacritice ) noni = Loui, ursuletul preferat titi = kiwi bana = banana mana = mana (cu diacritice ambele) patu = patul tei = trei tai = stai tai = ceai Moni = Monica manea = miau ama = ham pipii = piu piu puti = pute [:D] Ana = Ana pisi = pisica Si lista ramane deschisa... [pup] tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] am mult de lucru si pe deaspura vad un soooomn. si nu suport cafeaua. oare v-am zis asta? se prea poate cine vrea sa ma insoteasca la un [pepsi] - fac cinste. sunt in zona pana pe la 7, cand sper sa termin treaba. Geo, pt ce limbi ai autorizatie? ca eu am birou de traduceri si caut colaboratori ... daca te intere pupici dubli la cele 2 umflatele [gravi] si pupici simpli [pup] pt racusoare www.babiesonline.com/babies/a/alexiamaia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] sunt inca la birou. nu plec k tre sa ma vad cu cineva si mi-e cam lene sa trec pe acasa. asa..mai bantui pe aici missy, nu bei niciodata cafea? eu beau de placerea ei..nu k m-ar trezi. in schimb..seara are efect. azi pana la 4 am cascatttttt geo, ce de cuvintele stie sofia [bis]. regret insa rezultatul nasol... miki? MirelaV pupicei pe burticei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] fetele, dragutele! Ce ziceam Cristina ca nu prea am greturi?...Lasa ca am avut in seara asta...ba ma incearca rau o durere in gat si sa vad maine cu ce o combat, pe langa ceaiuri...sa-mi pun vreo cataplasma pe gat, ceva [bang] Wow Geo, ce fetita mare ai [pup], deja spune o sumedenie de cuvinte [cool] Ami, mamica lui David (6 ani si 7 luni) si [gravi]7+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Va astept cu o [cafea] si ceaiuri fierbinti, sa combat frigul de-afara[bang]. Am inghetat dimineata pe drum, pana am ajuns in caldura binefacatoare a biroului[bang]. Ce vreme[xx(]. Multa sanatate, Amalia[pup]. [pup]lui Geo si Sofia vorbareata[pup]! Ma [ruga]sa ai puterea sa treci peste toate necazurile. E foarte greu, dar nu imposibil. Sunt alaturi de tine[pup]. Nu mai facem o tentativa de intalneala? Mire? Ce zici? Tu esti sefa[flo]! Va [pup]cu drag pe toate...si va doresc o zi buna! Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata! Missy, am autorizatie pentru franceza - italiana. Pana acum am facut traduceri numai pe franceza, firma la care lucrez are capital francez,insa ma descurc si in italiana. Totusi pe franceza te pot ajuta daca ai nevoie, sunt oricand la dispozitia ta. Chiar ma intereseaza o colaborare. Domenii: tehnic in special, economic, juridic, administrativ, comercial. Mersi pentru pont! [pup] Mire, asteptam rezultatul analizelor, ca sa vedem cat de repede putem incepe tratamentul. Sofia e super vorbareata. De fapt te-ai convins cred. Chiar am ramas super mirata ieri, cand a venit tata cu cea de-a doua sotie si s-a dus la ea in brate fara sa o cunoasca sau sa o fi vazut vreodata. Bine, ca a momit-o cu un iepuras[iepu][:D] Si nu vreau sa zic cum arata Sofia dupa ce a incercat sa manace singura biscuiti cu crema de ciocolata![:D] Ne-a adus tata salau [pofta]si bineinteles ca a trebuit sa il curatam de solzi, deci nu va inchipuiti ce de solzi se gasesc acum in bucatarie. Petrica s-a ocupat de transarea lui[:)], iar eu am fost cu curatenia. In seara asta trebuie sa gatesc neaparat. Ciorbica de loboda sigur [pofta],dar felul doi ce fac? Idei? Sa fie si de post daca se poate...Si pestele bineinteles cu mamaliguta. Va astept! Veste naspa, ca nu se poate fara : trebuie sa ne luam frigider, stiti vreo marca ok care sa fie si avantajoasa la pret? Am vrea sa il luam cu banii jos, dar nu stiu daca ne incadram in buget momentan. A ajuns chiar mic pentru cata mancare trebuie sa fac, plus ca e prea mic congelatorul si la cel mult 2 sapt trebuie sa il decongelez si nu imi place....[bang]IAr usa nu se mai inchide asa bine, air la caldura care e la noi in ap. face un condens de toata frumusetea.o sa faca cercetari pe net. Acum spre [:I] mea ma indop cu prajituri de aseara de la ziua sefului la care nu am putut sa stau. Sampanie nu a mai ramas si nici suc, dar praji va dau daca poftiti si nu sunteti la cura ca mine[:I] Viki [pup] si multumesc. M-am intins cat o zi de post, ca tot suntem in Postul Pastelui. V-ati facut planuri? Eu nu. [pup][grup] [si-eu]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] PE AICI . Mire inca nu ma simt bine,tot imi curge nasul si am o tuse ingrozitoare.Seara nu ma pot culca fara doua jeturi de Bixtonim in nas.Dar o sa treaca ,ultima raceala a fost tot anul trecut pe vremea asta.La noi in firma mai toti sunt raciti,mai ales cei de la etajul 3,aia mai au putin si dau coltul[:D][:D][:D] si de caldura si de balamunc,etc. Sanatate tatalui tau. Ieri am avut o zi de tot k.... la servici,nu ma asteptam sa intampin atatea reacti negative din partea unor colegi,dar in fine.Asta este cand esti ffff bun cu lumea,cazul meu,se kaka scuzati expresia in capul tau. Maine e ziua culminanta ,vin aia in control.Bine ca suntem in ordine cu totul,dar cine stie ce li se nazare si gasesc ei ceva. Uratim succes maxim !!! Fetelor va pup dulce si vb maine dupa ce scap de ei. O dupamiaza pacuta tututror [grup][pup][pup][pup][pup][pup] annes Secretele si amintirile unei femei sunt un ocean fara fund,in care nu le vei gasi niciodata !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] anne, succes maxim! asa cum iti doresti! geo, da...sofia e o lipicioasa. eu m-am bucurat de atentia ei [:D] eu am ajuns acasa si ma foiesc de colo colo. nu stiu ce sa fac. dar mai bine nu fac nu? ca-s obosita. e tare liniste pe aici... nici eu nu-s in toane bune. o seara minunata sa aveti! MirelaV pupicei pe burticei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...