Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori...(20)


Recommended Posts

oti, da' bag de seama ca nu te plictisesti deloc[:D]. nu se stie niciodata cum e cu fratii: ai mei sunt amindoi leutila trei sapt distanta dar nu se aseamana aproape deloc la purtare, cel putin deocamdata[:D]. ce-i drept nici sarcinile nu au semanat deloc: cu krisztina nu am avut nici o treaba, cu robi a fost mult mai nasol: de la greturi, lesinuri, tensiune f mica, infectie urinara, la criza de fiere super urita de era sa ajung la spital(noroc ca am asistentul medical in casa[:D]) am avut de toate[bang] claudia, poze mai noi inca n-am pus ca n-am avut vreme inca, plus ca aparatul foto este sacrificat pe altarul stiintei(e mereu cu sotul pt doctorat[bang]) dar o sa iau masuri[:D] sar'na fetele pt idei! am facut un pireu de cartofi cu pulpite de pui la cuptor si salata de primavara cu de toate. legumele aburite le voi face miine, am scos niste file de salau care il fac pane si apoi cu legumele si cu smintina. va trebui sa indop copiii cu lactate, robi nu mai vrea lapte, deci bagam iaurt al greu si brinza, kriszti baga lapte gramada ca mi-a facut circei puternici cu urlete noaptea[bang] va pup, sa aveti o duminica faina in continuare! Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Helou! Ia te uita ce de vesti bune pe aici!!!!!!1 Oti, se vede treaba ca esti o inginera ma serioasa decat mine: te-ai pus pe treaba si ai si finalizat-o! Ca la mine ...dupa cum vvezi...lucrurile treneaza.....si am mai schimbat si serviciul acum....am contract pe perioada determinata si ....nu prea imi permit acum sa dau vesti din astea...poate peste cateva luni. Sa fii sanatoasa si sa ai sarcina usoara, ma bucur mult pentru tine!!! Cristina, nu te mai consuma atat, ca iti faci rau....eu inca mai am cosmaruri cu fostul sef. katik, mai are mult sotul pana termina cu lucrarea???? Va pup si va doresc o duminica frumoasa in continuare....eu acum am facut ochi ca aseara am petrecut pana pe la 2 si ceva, am fost la o cununie. Iepumic [iepu] [url="http://good-times.webshots.com/album/561858199FIToTi"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://family.webshots.com/album/560575706QeorwD"]CONCEDIU 2007[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, [pup] si bafta la servici. Sa scapi repede de cosmaruri cu fostul sef, gata s-a terminat. Nu-i vorba despre seriozitate, cand intri in hora trebuie sa joci ca altfel tot se mareste diferenta intre copii. La capitolul diferenta te las sa ma intreci [;)]. [url="http://community.webshots.com/user/otiliav78"]Pozele noastre[/url] si [url="http://www.dropshots.com/otiliav"]Filmulete Ana[/url] [gravi] [url="http://bd.lilypie.com/VScAp2.png"]BB2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza inginerele [biz]! poftiti, cafeaua si ceaiul sunt servite! [cafea][cafea] si ceva fursecuri, biscuiti, ca doar trebuie sa avem grija de gravidutza noastra!!! anca, ma bucur ca mai intri si mai scri despre tine! este un alt ton in postarea ta![olala] al meu sotz e doar in anul II de doctorat, masteratul il termina acum in mai are dizertatia. participa la un proiect mare de cercetare care are o parte care trebuie musai facuta acum, deci, il vad numai seara tirziu cind nici nu mai pot sa-mi tin ochii deschisi[q] claudia, la noi este destul de frumos afara, mai cu soare mai cu nori dar e cald. acum de dimineata s-a racit, sunt doar 3 grade(bine ca nu mi-am scos inca florile pe balcon). bici a noastra e in revizie si tati nu are nicicum vreme sa o faca[q] cristina, incearca sa te linistesti, la nimic nu-s buni nervii astia! mai iesi pe afara, chiar daca e urit afara, te mai calmezi. va pup pe toate, sa aveti o saptamina usoara! Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Am o dimineata mai lejera si iaca, apuc si eu sa intru si sa scriu. De ieri pana azi...multe s-au schimbat...sau cel putin asa cred eu. Hai sa va povestesc: luna asta am....[xinpat] destul de mult in perioada fertila....de saptamana trecuta am avut niste dureri usoare de burtica dar nu m-am agitat prea tare ca nu e ceva neobisnuit la mine, ma doare des si aiurea. Dar cand de cateva ori m-au luat niste greturi tare ciudate din senin care apoi au trecut la fel de din senin....si cand ieri m-am trezit cu spotting clar-clar....ce sa cred io???? Decat ca [gravi][gravi][gravi] 90% ???!!!!!!!!! Sotul face misto de mine, nasa zice sa astept, sunt ziua 25....ar fi cam 1 saptamana - maxim 10 zile de presupusa conceptie. M-am uitat in calendar si daca intr-adevar as fi gravi....DPN ar fi 26 decembrie [:D]. Ma rog....Sorin imi zice sa nu mai fac calcule pana nu sunt sigura dar nu am dormit toata noaptea de stress ca ce fac eu cu serviciul?? Probabil va deveni vizibila sarcina pana va veni momentul semnarii contractului definitiv si va fi cam nasol ...daca nu zic si semnez contractul....peste 2-3 saptamani va trebui sa ii anunt....si va da nasol........daca le zic...risc sa nu mai semnez nici un contract si sa raman pe drumuri. Am o colega care este gravida acum dar poate situatia ei a fost diferita. Ma rog..ar trebui sa astept intai cele 2 liniute clare inainte sa ma agit dar am eu un feeling.....ca de data asta chiar se poate sa fie! Ah...mai tare este ca trebuie sa merg sa imi fac analize pentru angajare si mi s-a zis ca vor fi niste analize mai serioase...si mi-e teama ca va iesi pe acolo vreun beta-HCG super mare si afla astia inaintea mea ca [gravi]...Voi ce sfaturi imi dati in caz ca????? Sper ca macar voi sa ma luati in serios.....eu zic ca este foarte posibil sa fie "cu ochisori'..... Iepumic [iepu] [url="http://good-times.webshots.com/album/561858199FIToTi"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://family.webshots.com/album/560575706QeorwD"]CONCEDIU 2007[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata! va salut repede si apoi ma dezlipesc de comp ca altfel nu mai plec si am de calcat! Anca,pai eu tare m-as bucura pt tine sa fie cu ochi!!!testele de sarcina se fac cam la o saptamana dupa ce iti intarzie menstruatia, eu insa nu am asteptat niciodata sa-mi vina si apoi sa fac testul, mi l-am facut cam la o saptamana dupa ce am crezut eu ca sunt gravida si mi s-a confirmat sarcina! insa la mine e alta problema, mie imi venea tot la 2 luni! greturi poti avea de la inceput, asa ca e semn bun! de spus la servici eu nu le-as spune, poti spune mai tarziu ca nu ai stiut nici tu cand ai semnat contractul! alta e ca pt angajare trebuie sa iti faci analizele, si in cazul unei sarcini, vor sti imdiat ca esti gravida! asa ca nu stiu ce sa-ti spun,eu in locul tau mi-as lua un test si dimineata la prima ora l-as face! iar apoi ai sa te gandesti bine cum le spui, poate poti negocia sa stai acasa numai 6 luni dupa ce se naste bebe si apoi jumate de norma sa lucrezi, sau sa mai lucrezi si de acasa...ai sa vezi tu ce conditii pun ei! bafta multa si sa dea D-zeu sa fie un bebe acolo in burtica! Kati, am stiut eu ca esti descurcareata si ai sa le faci un meniu pe cinste!!! am vazut ca n-ai mai pus poze noi, tare as fi vrut sa-i vad pe piticonti! Ieri am fost la condus pe aici pe strazi, copii s-au bucurat ca e si mama la volan, insa mi-e inca tare frica, merg ca melcul, bine am avut si noroc ca e putina circulatie ca altfel nu stiu daca m-as fi incumetat! va pup pe toate, plec sa-mi fac treaba! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata, inginerele mele dragi! Meeei, un pica va las de capul vostru si ete ce-mi stiti voi face!!!! [wow][wow][wow][wow][wow][wow] Poi doua [gravi][gravi] dintr-o lovitura, asta da super-veste![cheers][cheers][cheers] Oti, pe tine te FELICIT din tot sufletul, iti doresc sarcina suuuuper-usoara la capatul careia sa te-ntalnesti cu cel mai frumos, mai scump si mai cuminte copilas de pe lume[bebic]! Din propria-mi experienta iti spun sa nu iei primul nascut drept etalon pentru cel de-al doilea, ca nu-i concludent, chiar de-ar fi sa aibe aceeasi zi de nastere. Ai mei sunt balante amandoi (17 si respectiv 15 octombrie), dar nu seamana catusi de putin. Pot spune ca se echilibreaza reciproc, dar de asemanare nici poveste! Ducu-i inalt si grasunel, Bady-i scund si plapandut, Ducu-i atent, cumintel si cumpatat, Bady-i ca o furtuna, caci face totu-n pripa, in viteza si nu gandeste nici o secunda actiunile sale... Insa impreuna sunt copii perfecti! Se spune ca Dumnezeu le da parintilor primul copil cuminte, ca sa-i "fraiereasca" sa-l faca si pe al doilea. Cum noua ne-a lasat neshte zgaibe la primii nascuti si-am "riscat", totusi, si-un nr. 2, inseamna ca premiul va fi pe masura! In orice caz, eu ma bucur enorm pentru tine si-ti stau la dispozitie oricand pentru consiliere si incurajari! [;)] [pup][gravi] si-nca o data FELICITARI![flo][flo][flo][flo] Ancuta, eu am facut testul la 4 zile de intarziere si-a iesit pozitiv de fiecare data. Nu te descuraja si nu o lua pe Oti ca punct de reper pentru ca, de obicei, dupa ce-ai nascut o data ramai mult mai usor insarcinata cu al doilea prunc. Eu l-am intzarcat pe Bady la 1 februarie 2005 si-n 16 am si ramas gravida, desi n-am prea prestat [xinpat] din greu caci noi ne propusesem doar sa incepem "antrenamentele" pentru a ne pune la punct cu conditia fizica, nici atata nu ne-am asteptat sa si "punctam" la "poarta" ceva! Deci, la nr.2 mai discutam! [;)] Eu sper sa fie "cu ochisori" ciudatele tale senzatii si sa nu te grabesti cu anuntul la serviciu, mai ales ca trim. I este cel mai delicat si astfel ai justificere pentru "discretia" ta. Deci ... Doamne ajuta! Eu tin pumnii stransi si ma [ruga] la DD sa sarbatorim in jur de 26 decembire venirea pe lume a unui Iepumicmic-pitic [copil]![^] Katik, super-cafa, super-ceai (ca mi-am bagat mustatile-mi pofticioase si-n el[pofta]) ne-ai servit si azi! [pup] trupa de copii cuminti, isteti si frumosi si pe mami lor! Clara, multumesc ca mi-ai atras atentia cu privire la poze si multumesc pentru vot!Mii de [pup] si-un munte de [flo] si promit ca-mi voi trece in semnatura locatia pozelor ... desi nu ma prea pricep cum sa fac chestia aia cu apasa aici si sa ti se deschida linck-ul dorit[alcool][batcap][help]. Si, da, suntem la pag. 17 cu "dragoste la malul marii" si la pag. 27 cu "La Multi Ani" [bis] Noi n-am reusit nici WE-ul asta sa-l tundem pe Ducu si-am inceput sa ma intreb daca n-o fi vreun semn de vreme ce-i a treia tentativa ratata, din motive independente de vointa noastra! [:-/] No, va tzuc dulce pe toate si poate mai revin cu o postare pe ziua de azi ... dar nu promit![;)] [pup] inginerele! Dori, mami de Vladut [bonjovi] (17.10.2003) si Raducu [auto](15.10.2005)! "Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon) http://community.webshots.com/user/Dorina_71
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[wow][wow][wow][wow][wow][wow] anccaaaaaaaaa, tu taci si faci mama!!!!!! si bine faci!!!!!bravo mami!!!! daca esti curioasa foc poti sa-ti faci un b-hcg la orice laborator, nu e f scump, e doar vorba de o intepatura si ai rezultatul f repede si este sigur. acum, cu analizele pt angajare, in mod curent nu se face hcg-ul, sunt niste analize obligatorii, iar altele care se fac doar cu consimtamintul tau. nu cred eu ca te descopera ei inainte sa sti tu. poate de aia ar fi bine sa le-o iei tu inainte. iar despre spus, nu prea stiu eu care e politica prin firmele astea mari(ca dehh, io la stat n-am avut asemenea ob).sfat nu stiu ce sa-ti dau dar daca este intr-adevar pui mic atunci eu as lasa balta tot, daca ma vor asa e ok, daca nu m-as baga sa lucrez pe firma mea cit incape si gata. poate poti negocia cu ei ceva conditii avantajoase(poate chiar lucru de acasa), daca nu, atunci asta este. puiutzul este cel mai important, voi oricum va puteti descurca, sunt sigura de asta! claudia, bravo pt condus! da-i bataie, nu te lasa! io de-abia invat teoria, condus n-o sa apuc decit daca iau primul test teoretic, altfel nu[bang] dorina, ma bag pe mess, sa vad ce faceti.[:D] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oooooooooooooooooooooooaaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuu! Otilia sarcina usoara si bebe sanatos si.....sa fie baiat[;)]! Anca sa fie cu ochii. Lasa ca te oi descurca. Eu m am angajat la o alta firma gravida in 2 luni[:D] deci se poate. Crezi ca e burta imensa in primele luni? Poti sa o ascunzi. Eu nu s inca cu bb la purtator. Mai astept....sa se faca Vla mai cuminte[:D]. Dragele noastre azi am fost la tuns. Durere mare, f mare, tipete, urlete, plansete....l au tuns alea cu masina pe 3 in tot capul....urat....la mine in brate. eu vroiam sa l fac gagic frumos si el a plans. Asta este. Poate data viitoare. I am trimis o poza mamei si ce credeti....a zis ca o sa l mai vada cand o sa i creasca parl[q]. Sincer nici mie nu mi place, dar deja transpira intr-una, plus ca toata lumea zicea ca i fetita. Are trasaturi de fata...na ce sa i fac.Asta am facut noi azi. Suntem fara papa ca dupa fiecare weekend. Trebuie sa mergem la cumparaturi.Cred ca ma bag la somn...cu vremea asta... Va pup si sper cand intru data viitoare Anca sa fi dat vestea cea mare. Pupici! Si sarcini usoare fara greturi[;)]! Ioana si bebe [url="http://s223.photobucket.com/albums/dd149/ioanapaicu/"]Vladimir[/url] "Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor! Multumesc frumos Kati de ceiut! Este foarte bine venit! Mai fetelor ce e aici? Concurs: cu burta si fara burta![;)] Glumeam! Ma bucr mult pentru voi! Eu din pacate nu o sa va pot da niciodata o astfel de veste... Asta este! Ma bucur mult pentru voi! Sa va fie de bine, sa fie sanatosi si voi asemeni. Eu azi sunt mai linsitita ca ieri am stat toata ziua in casa si am lenevit. Sambata am fost pe la cumparaturi dar nimic interesant. Cam asa a decurs weekendul. Va pup fetelor! Sa aveti o zi minunata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...