Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori...(20)


Recommended Posts

Buna dimineata fetelor! In primul rand sa spun si eu la Multi ani floricelelor! Sa fiti sanatoase/ sanatosi, frumosi, la punga grosi, etc, etc. Multumesc frumos pentru ceai Ioaana! Foarte bun! Eu n-am facut nimic deosebit weekendul asta decat ca am citit o carte pe acre ams i terminat-o. Asa de buna! M-a tinut lipita de ea. Am mai facut de-ale femeilor: spalat, aranjat un pic si cumparaturi de mancare. Deci chiar nimic deosebit. Aici vremea este mizerabila. Nu ploua dar este frig. Bate si vantul de nu se poate. Azi am de curatat un aparat asa ca sa traiasca murdaria! Va las fetelor. Sa aveti o zi minunata! Pupici! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare inginerele! io pe aici ca sageata albastra! suntem ok, numai in fuga continua! cu scoala de soferi, cu robi fugind, cu fata intre papusi si creioane colorate, cu sotz intre referate de dizertatie si referat nr.2 de doctorat, plus ceva pesti care tocmai au puiat si trebe supravegheati non-stop, hraniti cu lapte praf[:D]etc.etc.etc.etc...... geanina, bine ai venit pe la noi, sedere pplacuta si la multe povesti!!!! la multi ani floricelelor, cu putina intirziere dar din suflet!!!! voi reveni cit de repede voi putea! mi-e dor de voi! Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit![^] Deci, noi am avut un WE tare alambicat, in sensul c-am trecut rapid de la una la alta, caci sambata am fost la Caransebes la inmormantare, iar copii i-am lasat in grija unei prietene care are si ea doi copii pe "batatura", numai ca ai ei sunt de gen feminin si-s un pic mai mari decat cipandeii mei, respectiv 7 si 11 ani. Nu v-as fi scris despre treaba asta daca la intoarcere nu l-as fi gasit pe Ducu "deghizat" in Rocki, caci atata de "frumos" au stiut "cuminteii" mei sa se joace cu scaunul directorial din dotarea prietenei, ca s-au imburdat cu el, eveniment in urma caruia Ducu s-a ales cu arcada pocnita si cu ochiul stang umflat, ca-n scenele victorioase ale lui Balboa. Asa ca Florin junior s-a prezentat musafirilor veniti la minunata-i onomastica lovit in aripa [B)]! Halal sarbatorit, n-am ce sa zic [bang]! Desi n-am facut cine stie ce mare chef, ca nu prea-i genul nostru, programul artistic l-am avut asigurat, datorita vervei extreme in care s-au aflat piticii, drept pentru care am avut dans, muzica (este drept ca fiecare-a cantat pe limba lui, de ne intrebam la un moment dat daca interpreteaza vreo partitura din arii celebre, sau urla ca si-au tras cu ciocanul in deget), momente poetice in care s-au recitat poeme celebre gen "Catelus cu parul cret", "Un pitic atat de mic", etc, plus (la super-oferta), toti musafirii au fost "stilizati" si-au plecat acasa tapati si "coafati" la par, cum numai baietii mei talentosi - manca-i mama de artisti - stiu sa o faca. Asa ca la sfarsitul zilei, cand am inchis usa dupa ultimul musafir, Ducu al meu dormea buba, iar lui Bady ii batea bateria pe rosu! ... Cam asa am petrecut noi timpul in WE-ul care tocmai a trecut! Deci, Ancuta, sa-nteleg ca-ti venira rusii la cazarma??? Asta inseamna ca inca n-ai probleme cu ochisori??? [:-/] Kati, bine-ai revenit, ca se disperasera fetele de tacerea ta! [flo] Ioana, multumesc [asia] de ceai si sa-ti traiasca Vladi mic si frumos [olala][olala][olala] foc! Giani, Andrei ce mai face??? Este cumintel??? Cristina, te felicit pentru performanta de-a citi o carte, ca eu n-am mai reusit de cand l-am nascut pe Ducu! Nici sa shtricui un pulover sau vreun fularel, macar, n-am mai putut, desi, cand eram eu mai mica, faceam concurenta neloaiala celor cu masini speciale pentru tricotat! ... "Fusa, fusa si se dusa", vorba olteanului! No, hai ca am iar corespondenta de rezolvat, asa ca v-am pupat [pup]si ... ne vigem maine![recevere] Dori, mami de Vladut [bonjovi] (17.10.2003) si Raducu [auto](15.10.2005)! "Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon) http://community.webshots.com/user/Dorina_71
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, exact Pisi, veni invazia rusa si deci ochisorii raman pentru altadata! Da' o sa fie cu atat mai frumosi. Eu fug acum la nani vreo 2 ore, ca la 10 seara trebuie sa fiu inapoi pe santier, avem program pana maine dimineata. Sper sa reusesc sa adorm. Va pupa fata. Iepumic [iepu] [url="http://good-times.webshots.com/album/561858199FIToTi"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://family.webshots.com/album/560575706QeorwD"]CONCEDIU 2007[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Poftiti la ceai de macese [:D]. Eu am reusit sa racesc si cred ca stiu si cum, am iesit duminica la soare in pantaloni scurti si pe seara la fel sa duc sezlongurile inauntru [bang], am mai iesit afara si de la servici mai mult sau mai putin imbracata. M-a pacalit primavara asta. Stranut intr-o veselie, ma dor ochii, dar sper si eu sa-mi revin repede si sa nu-l afecteze deloc pe bb. [url="http://community.webshots.com/user/otiliav78"]Pozele noastre[/url] si [url="http://www.dropshots.com/otiliav"]Filmulete Ana nazdravana[/url] [url="http://bd.lilypie.com/VScAp2.png"]BB2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Multumim frumos Otilia pentru ceai! Ai grija de tine! Mananca multa lamie si ceai cu miere sa pui raceala la colt si acum in situatia ta ar trebui sa fi mai atnta - eu vorbesc! Anca imi pare rau ca au venit musafirii cei neasteptati. Poate data viitoare. Dar aveti de lucru nu gluma frate draga daca lucarti si noaptea! Pisi dar ce bombardament ai avut acolo! Distractie nu gluma! La mine azi e frumos dar nici sa ies sa iau o gura de aer nu pot ca azi am ore toata ziua. Si uitasem! Aseara am vazut un film care m-a si distrat dar m-a si impresionat povestea de dragoste: Stardust. Va las fetelor. Sa aveti o zi buna! Pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor! sar'na pt ceai!!! io bag totusi o cisterna de cafea ca sa pot sa-mi tin ochii deschisi: de trei nopti adorm dupa 3-4 si ma scol la 7, robi plinge din cauza de dinti(sper), krisztina se mai trezeste si ea ca o dor picioarele, dar nu tare, si tot asa, cind unul, cind altul. plus am inceput scoala de soferi, deocamdata teoria si e tare greu cu un singur neuron functional.[:D] in fiecare seara am program de scoala, in 06.05 dau primul test de teorie si daca il iau, numai dupa aceea pot iesi cu instructorul pe traseu.deci, deocamdata, teorie multa si grea[bang][bang][bang][bang] otilia, ai te rog grija de tine! la voi nu exista homeopate? eu toate sarcinile cu astea m-am reparat. anca, da' chiar asa, si zi si noapte?????da' ce faceti acolo noaptea???[:0][:0][:0][:0][:0] gianina, mai pove despre bb andrei un pik!!!! claudia, voi ce mai faceti? cristina, wooowwww, carte, filmmmmmmm!!!!bravo fata!!!!! io nu mai stiu ce sunt astea. de carte doar de decret stiu acuma[zid][zid] nico, tot fara bona? acu va fi si mai greu ca acusika vine vacanta. si noi vom fi in trio mai mult de o saptamina si mi-e si groaza, mai ales daca va fi urit afara[bang][bang][bang] nu am timp sa va enumar pe toate, data viitoare incerc. ma duc sa fac repede ceva prinz si sa-mi fac temele pt acasa, deseara am scoala de la 19-21. va pup pe toate, sa aveti o zi buna!!!! Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau, fetele-inginerele! Mei, cam liniste-i pe aici, si din pacate, cand mai intra cate cineva ne da numai vesti mai putin bune! [xx(] Oti, mami, ai mare grija cu raceala, ca esti in primul trimestru si ai posibilitati de tratare extrem de limitate. Eu sper sa nu fie nimica grav si sa treci rapid peste stranuturi si ochisori obositi! Uie, vin si eu c-o tona de [pup] ca sa-ti treaca! Ancuta, tare rau imi pare ca n-a fost cu ochisori intarzierea asta [q][q][q], ci a fost vorba doar de uin vampir [vampir] intarziat! [xx(] Lasa, ca data urmatoare-o fi mai cu noroc si apuci si tu sa prinzi o leaca de cheag la minunatul loc de munca unde "dai cu sapa" mai nou! No, eu va [pup] pe toate si va astept cu vesti de pe la voi! Dori, mami de Vladut [bonjovi] (17.10.2003) si Raducu [auto](15.10.2005)! "Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon) http://community.webshots.com/user/Dorina_71
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Kati, da ce tarziu ai orele seara!!! tinem pumnii sa iese odata dintisorul si sa nu-l mai chinuie pe Robilicu mic si frumos! Oti, sanatate! Miki, voi ce mai faceti? ca nu mai dai pe aici... Aseara Luca si-a bagat o margica in nas, a venit la mine si imi arata nasul si zicea "stein", atunci mi-am dat seama ca si-a bagat-o in nas si nu mai iesea, la un moment dat nici nu am mai vazut-o! Eu in panica, m-am pus pe plans, Marc in rand cu mine, al meu l-a mai prins pe dr la cabinet si asta i-a zis ca e periculos poate ajunge pana la operatie sa-l ducem repede la el...intre timp insa i-am scos un mucisor si a venit al meu sa-mi zica sa-l imbrac ca pleaca cu el la dr, dar atunci l-am ridicat dintr-odata si a cazut si margica! Eh, bucurie mare atunci ca am rezolvat problema ...acum nu-l mai scap din ochi ca cine stie ce idei ii mai vin! L-am tuns aseara, atata de rau...ca nu sta deloc si are si par des, trebuie sa-l mai finisez dar nu stiu cand! pupici si ne mai auzim! Nico, ce mai e la voi? Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

claudia, doamne-ajuta ca a iesit! a mea si-a bagat un cartilagiu din ala de la piciorul de pui, la gradi. n-a stiut nimeni numai acasa imi tot spune ca o doare nasul, ca e ceva acolo. nu se vedea. o pun sa sufle si atunci noroc ca a iesit. [bang] da, luni si marti am de la 19, in rest de la 17-19. om vedea, poate se mai schimba programul[:D] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...