Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori...(20)


Recommended Posts

Buna dimineata fetelor!Haideti la cafea, la ceai! Nico sanatate puisorului! Sper sa se faca bine! Si Roxy a avut febra joi dar cred ca a fos mai mult pe sistem nervos pentru ca am plecat eu. Anca din cate am vazut schimbi jobul. Tin pumnii sa fie bine! Acum sa va spun ca la Les Houches a fost super. Am avut zapada, am facut sky... Super ce sa mai! Am avut insa si sesiune completa de computer vision ceea ce nu era pe felia noastra de bioinginerie dar asta este... Am facut si prezentare in 3 ore ca asa a vrut seful de scoala ca a ramas cu o gaura in program. Nu am avut probleme la eneva cu trecutul la granita. A fost ciudat ca m-am dus in sectorul francez al aeroportlui si ma suna colega si prietena mea nemtoaica si imi spune ca daca vine cel cu masina care trebuia sa ne ridice in sectorul francez trebuie sa ma iplatesc o suta de euro pe drumul dus-intors si am zis ca mai bine incerc sa trec in Elvetia decat sa platesc banii astia si totul a fost OK. Acasa am ajuns dupa 22 de ore de calatorie prin masini, avioane si autobuze... Eram obosita franta dar bucuroasa ca sunt acasa. Roxy a crescut tare mult din ianuarie si pana acum. I-am adus niste chestiute de imbracat si sunt la limita ... Am avut un timp grozav acasa ... Ce pacat ca s-a terminat asa de repede ... Acum ma mai duc pe 16 mai in Romania si abia astept sa-mi vad familia ca de altceva nu as avea de ce sa mi se faca dor. Incep sa fiu din ce in ce mai convinsa ca nu avem nici o sansa sa mai schimbam ceva... Am vazut 'vangheliada care va rezulta si va rezulta' ... am vazut si tiganiada de pe acasa si am ramas profund dezamagita ca mari actori cred ca din lipsa de bani au ajuns sa se vanda pentru roluri de nimic ... De stirile de la ora 5 nu mai comentez ca am stat cred ca 20 de secunde cat am apasat butonul urmator si deja ma luase cu rau si multe altele de care nu vreau sa-mi amintesc. Am fost in schimb in niste zone la tara la noi in Dambovita si mi-am amintit de ce iubesc Romania si de ce as vrea sa ma intorc acasa! Oamenii simpli care sunt cu mult bun simt si care mai fac inca acte de ajutorare macar cu o vorba buna fara nici un fel de interes, padure adevarata, aer curat ... dar de multe ori nu stiu daca mai este suficient ... Imi pare rau fetelor ca m-am intins atat dar am fost profund impresionata de 'asa nu-ul' pe care l-am avut eu acum la TV. Va mai povestesc mai multe din Franta mai tarziu caci acum plec la cumparaturi. Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata! Haideti la un nes cu cacao si lapte [:D]! Eu as vrea sa ma las de cafea incet, incet si reduc dozele, sper sa ma obisnuiesc repede cu cacao cu lapte. Cristina, ce cautasi mami pe Protv la stiri, vrei sa ramai socata. Eu urmaresc de aici Jurnalul TVR pe www.tvr.ro si sunt la adapost de stiri bomba [bang]. Ma bucur ca ti-a crescut fata, a mea a crescut cam multisor in toamna si de atunci stagneaza cam prea mult, i-am cumparat haine si cu un nr. mai mare si sper sa-i fie bune la toamna. Chiar azi ma gandeam sa rog pe cineva sa-mi aduca niste Ca sirop din Romania ca prea nu mai creste deloc si as vrea sa i-l dau inainte sa mergem la vara undeva. Am pus si eu multe poze cu Ana nazdravana, i-am facut aseara cateva si culmea a stat la pozat [url="http://good-times.webshots.com/photo/2320031550102047664XIMOSM"]aici[/url] si cel mai bine am prins-o [url="http://good-times.webshots.com/photo/2242648820102047664KwqaIO"]aici[/url] razand. Aurora, frumoasa din padurea adormita, trezeste-te mami si fii si tu putin egoista. Sarcinile casnice se impart si fiecare trebuie sa aibe cariera lui sau macar sa inteleaga ca vrei ceva mai mult de la un job, ca ai nevoie sa te simti implinita pe plan profesional. Sa te plafonezi este foarte usor dar deloc avantajos mai ales pe termen lung. Ce s-ar fi facut sotul tau daca avea o nevasta ca mine sau ca Cristina, sa plece la mii de km. Barbatii ar trebui sa ne sprijine mai ales ca noi intrerupem activitatea pentru un bb, ei nu prea fac sacrificiul acesta. Ancutule, unde te-ai pitit, am citit pe aici o postare de-a ta si m-ai cam speriat. [url="http://community.webshots.com/user/otiliav78"]Pozele noastre[/url] si [url="http://www.dropshots.com/otiliav"]Filmulete Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! In final o dimineata insorita si o zi mai frumoasa pe aici. Otilia asa este ca nu aveam ce cauta dar este postul in memorie si fara sa vrei mai treci peste el. In fine, asta este ceea ce se prezinta pe la TV-ul nostru... Fetita mea a crescut mult de tot in ultimul timp dar si ea a stagnat o perioada. Cred ca este si un pic mai micuta decata Ana. Este normal ca dupa 4 ani sa nu mai creasca asa de rapid si de mult. Si eu am citit o postare a Acai de pe la un subiect si m-a speriat. Stiam ca are probleme cu jobul nu si cu familia. Anca da-ne de veste ca sa fim langa tine. Noi si la bine si la greu o sa te sustinem. Va pup fetelor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Azi dau eu o [cafea]. Suntem matinali. Andra s-a obisnuit ca la 6.30 sa se trezeasca. Uneori reusim sa mai stam in pat pana la ora 7 dar azi nu a vrut. Pana la urmna alex nu a mai avut nimic. Nu stiu ce a fost dar e bine ca a trecut. Noi am avut un sfarsit de saptamana foarte frumos. Am mers la niste prieteni la tara si am avut parte de mult soare. Am facut si cateva poze, le gasiti [url="http://good-times.webshots.com/photo/2358114840102828292xYwjhe"]aici[/url]. Miki ai gradina mare? Eu am cumparat doar seminte de flori pt jardiniere. Dar ma bate gandul sa ne facem casa. Nu prea stam bine financiar dar daca vindem apartamentul ne descurcam. Inca mai discutam. Stiu ca ai trei muschetari si te admir pt asta. Mi-ar placea si mie (mai ales ca alex mai vrea un fratior) dar nu stiu daca m-asi descurca. Si asa sunt putine bone care accepta sa stea cu doi copii. Tu cum reusesti cu toate? Stiu ca firma merge binisor, mergi si la cursuri, plus examene. Nu stiu cum ai timp si de casa. Cristina eu ma bucur ca nu mai am timp de tv. A venit bona asa ca intru mai tarziu. Alex inca nu a mancat si eu trebuie sa-l pregatesc de gradi. nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza fetele inginerele! haideti la o cafea / ceai, dupa preferinte:[cafea][cafea][cafea] cristina, bine ai revenit!!!!da' ai umblat mama, vad. sa-ti fie de bine! cel mai fain e ca ti-ai vazut printesa. otilia, si eu am vrut sa reduc cafeaua dar dupa nopti nedormite, daca nu beau, nu mai pot nici sa stau in picioare. miki, nu pui o poza cu gradina ta plina de flori? nico, cum e andra? tot miriici? la noi fata e virusata, sta acasa, de duminica face febra, nu f mare(38.5) numai noaptea, peste zi e fresh, am fost la dr ne-a dat siropele de tuse, fara antibiotic deocamdata, mai stam si tratam febra, daca tot nu trece peste citeva zile, modificam tratamentul. asa ca, vreme de DC nu prea am, asta este motivul absentei, da' tot mai incerc sa trag cu ochiul pe aici(daca nu imi inchide fata fereastra[:D]). va pup pe toate, sa aveti o zi buna! Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! am intrat numai sa va salut, ma pun sa deretic casa, ca e o zi splendida afara si acum am chef, dupa...il duc si pe Luca afara! de ieri tin scarsdale, sper sa se vada rezultatele! Kati, sanatate Kristztinuzei bolnavioare! Ma uit acum la pozele lui Nico! pupici si o zi buna tuturor! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of ca numai acum am reusit sa mai intru! Kati se pare ca am scris cam in acelasi timp. Nu stiam de ce lipsesti. Sanatate multa printesei! Sper sa scapati fara antibiotic. Noi suntem bine. Andra are momente. Cred ca va fi asa inca mult timp. Acum se mai vede un dintisor dar tare greu sparge gingia. Stiu ca o doare tare. Ma bucur totusi ca mananca foarte bine. Nu prea mai faca mofturi la nimic. In schimb alex indiferent ce ii pun pe masa imi spune ca nu ii place. Cand era mic manca in disperare. L-am lasat in pace dar vad ca a slabit tare. I-am dat si ceva vitamine si se pare ca fara efect. Oti ti-am admirat printesa aseara cu alex. I-a placut si lui. Ma intreba cand ne intalnim cu ea [:D]. Si acum vrea la munte ca sa-i facem si lui un om de zapada asa cum are Ana. Claudia nu stiam ce inseamna scarsdale dar am gasit ci google. Bafta multa! Eu nu sunt in stare sa tin o dieta [V]. Chiar vorbeam ieri cu o prietena ca macar cat timp alaptez puteam sa renunt la dulciuri si sucurile din comert caci motiv am avut foarte serios. Renunt o zi sau doua si apoi gata. Anca ce se intampla cu tine? Poate te ajutam cu un sfat. [pup] Ieri mi-am dus pustimea la tuns. Andra a fost pt prima data la un salon si a fost cuminte. Acum e iar cheliuta dar e simpatica. De azi incepe Alex dansuri asa ca am ceva emotii. El vrea la gimnastica nu la dansuri, dar la inceput vor face gimnastica. nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup dulce "inginerele" mele! De puturoasa ce sunt, dau "copy-paste" pe mesajul postat la alt topic (cu ajustarile si personalizarile de rigoare) si fug![:D] Si astazi tot pe fuga sunt din motive de program scurt si treaba multa ...[bang] Programu-i scurt, ca asa mi l-am facut eu (cu acordul sefilor, bineinteles [^] ) deoarece azi este ziua socroseniei [xx(] si trebuie sa fugim pana la Arad sa dam cu cadoaiele in ea! [cheers]... Am intrat doar sa va salut [:I] si sa va anunt ca sunt prin zona: va citesc, dar abia apuc sa postez si eu doua vorbe, trei prostii! [alcool] [pup] tot [grup] inginerelor! Pisicuta, mamica de Vladut [bonjovi] (17.10.2003) si Raducu [auto](15.10.2005)! "Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon) http://community.webshots.com/user/Dorina_71
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nma pai cum sa nu le fac pe toate, daca am parintii langa mine si ma ajuta!? dar peste o luna o sa pleca in tara pt cateva saptamani, si o sa ma descurc greu, cred...cu muschetarii mei. Am gradina la casa, dar nu e foarte mare, cat sa pun o groaza de flori, am si o balta mica cu pesti chinezesti sa se joace copii, si o curte unde zburda piticii toata ziua, acum e cald la noi si nu mai pot sa-i tin in casa. o sa pun si poze cand am timp..acu fug repede ca iar se bat astia mici miki-mami de trei muschetari!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...