Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori...(20)


Recommended Posts

Da, fetele![pup][pup][pup] [ruga][ruga][ruga] IERTARE!!!!!!!!!!! V-am cam neglijat....imi pare rau ca nu am intrat sa va linistesc dar nu am fost in starea psihica....nu pot sa va dau mari vesti inca...incerc intai sa imi limpezesc eu capul si apoi poate voi putea comunica mai bine....momentan nu prea sunt in stare. Vestea buna ...ca am totusi vesti bune....este ca azi am inceput la noul loc de munca.......si este super. cel putin la prima vedere asteptarile pe care le aveam in urma interviului nu imi sunt deloc inselate. Ne sunt create toate conditiile pentru a putea lucra eficient si profesionist, am si laptop, si telefon de servici, un birou super misto, oamenii sunt de treaba...Asadar de azi am intrat in lumea inginerelor cu "staif".....sper ca timpul sa demonstreze ca nu ma insel. Dar prefer sa fiu optimista si "pozitiva". Despre altele.....cu alta ocazie. Va pup si va multumesc pentru incurajari, apreciez extraordinar sprijinul vostru.[flo][flo][flo] Iepumic [iepu] [url="http://good-times.webshots.com/album/561858199FIToTi"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://family.webshots.com/album/560575706QeorwD"]CONCEDIU 2007[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor! Iata si un inginer obosit venit sa vada ce faceti... Azi am avut o zi asa de incarcata ... Ma pregatesc cu o lucrarea pentru o confeinta la Vancouver (nu ca nu as vrea sa ma duc) care imi da batati de cap ... Cred ca maine termin! Am avut si programarea pentru depilarea cu laser si acolo a durat toata procedura vreo ora si 10 minute plus drumul pana la Belfast dus-intors vreao 3 sferturi de ora. Maine si poimaine am si prezentare de poster si asta pica ca naiba. Vineri predau ... Sunt ametita de tot de cap ... La bebicii care tusesc, printre care si a mea printesa, le doresc sanatate, la mamici putere sa-i ingrijeasca. Anca noi suntem alaturi de tine! Ne bucuram ca este bine la serviciu si speram ca o sa-ti clarifici si problema din viata personala. Big hug for you! Va pup fetelor! PS Sarut mana pentru ceai! A fost yumy-yumy!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup inginerele pe ziua de azi! Scriu si eu un mesajut, ca sa scot topicul pe prima pagina si ca sa va mai zic una-alta, de pe la noi. In primul rand, noi am supravietuit vizitei de ieri de la Arad si-am scapat si de data asta neciufulita de socroshenie [:D].Am dat cu cadourile in ea, ea a dat cu potoale-n noi, ai mici au dat cu bomba-n mijlocul casei, ca arata apartamentul bietei femei (inainte de a pleca noi) de parca trecuse insusi Bin Laden pe la ea si-i facuse o demonstratie de forta. In orice caz, a fost frumos, i-am dus si tort (de la Codrina, pentru cunoscatori[il]) cu muuuulta frisca si cu multe fructe in si pe el, am cantat "La Multi Ani", a suflat in lumanari (69, apropos [;)])[bis] si cand am vazut ca nu se mai poate sta in casa aia, dat fiind dezastrul savarsit de cipandeii din dotare, am tuns-o acasa [fuga], veseli si cu burtile puse la punct. Cam asa am petrecut a doua jumatate a zilei de ieri. Restul ... pentru ca am ajuns cu copii dormind tun, este ... can-can! [xinpat] Asadar: Katik, sper sa va scapati rapid de virusi, tuseli, gingiute sensibile si sa prindeti si voi niste nopti lungi si linistite de somnic adanc, ca sunt tare bune casa omului! Ancuta, ma bucur ca-ti place noul joob, mai ales ca prima impresie este, in general, cea corecta. Sa-ti dea Dumnezeu toate cele bune, multe impliniri si satisfactii maxime in "campul muncii", pana la dulcea pensioara! ... Dar sa nu uiti nici de proiectul roz de pe planseta, ca-i pacat! Cristina, succes la prezentarea de "maine - poimaine" si incearca sa nu te stresezi prea tare, ca nu-i sanatos. Apropos de depilarea definitiva: m-ar interesa si pe mine niste amanunte, ca-s foarte interesata de subiect. M-as cam scapa si eu definitiv de blanita, ca fac concurenta neloaiala maimutei daca ies mai mult de doua saptamani din raza de actiune a cosmeticienei, si m-am cam saturat de sportul asta, mai ales ca-i o adevarata aventura pana pun la punct o programare: cand este libera cosmeticiana, cand poate boni sa stea peste program si pentru cat timp, daca vine sotul sa o inlocuiasca ... chestii din astea [xx(]. Misha, sa-ti traiasca mushchetarii si parintii care-ti sunt alaturi si te ajuta! Esti o fericita, ca le ai cam pe toate! Eu, oricum, astept cu nerabdare pozutele de la voi. [pup] Nico, felicitari pentru noul look al pustimii si ma bucur ca Andra mica a stat cumintica la tuns. Ma gandesc cu groaza ca si noi vrem sa-l tundem in we pe Ducu si el nu prea este de acord. Drept este ca nici pe mine nu ma incanta ideea, dar nici nu mai pot sa-l tin asa pletos, ca, o data toata lumea crede ca-i fetita, si a doua ca vine vara si-o sa transpire la ceafa, ceea ce nu-i prea bine, mai ales ca lui nu-i place sa i-l strang in nici un fel. Deci, tineti-mi pumnii stransi, caci voi avea un we foarte greu [q] Claudia, ai reusit sa-ti termini ieri treburile??? Ce sunt alea scarsdale??? [:I] No, as mai sta la troci cu voi, dar s-a intors sefa de pe teren, asa ca ma grabesc sa inchei aici mesajul! [pup] toate inginerele! Pisicuta, mamica de Vladut [bonjovi] (17.10.2003) si Raducu [auto](15.10.2005)! "Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon) http://community.webshots.com/user/Dorina_71
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hop si noi in graba mare! anca, bine auzim de tine! ma bucur ca e ok la job si m-ar bucura si mai mult daca as auzi acelasi lucru si despre problemele de acasa! bafta multa pt noul inceput, sa fie intr-un ceas bun! nico, si noi ne-am tuns tot familionul vineri, cu mic cu mare si a mers totul foarte bine! cristina, spor la trebuir, vad ca nu te plictisesti deloc! ai grija de tine! noi inca ne luptam cu nopti nedormite, nas infundat, muci, tusit, dar inca fara antibiotic[:D] va pup pe toate, sa aveti o zi buna! Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!he he de cand nu am mai scris pe forum...nici parola nu o mai aveam salvata. Suntem rari la fata[:D] mai Kati ca am treaba. Bine inca nu inteleg cum ai timp si de forum si de 2 copii. Pe mine ma termina Osama asta mic. Ba e pe tv, ba e pe wc. In 2 secunde isi schimba pozitia. Intr-o continua agitatie. Crsiti vine numai noaptea si....obosesc rau, asa ca seara nu mai deschid calculatorul. Uite nici acum nu ma lasa, ma bate cu ciocanul...al lui bineinteles (adica de jucarie). Suntem bine, adica Osama se automutileaza frecvent. Sapt trecuta spre exemplu luni s-a taiat pe gat in parc, miercuri si a nenorocit degetul din mijloc si l a prins rau, inca si acum are o umflatura, joi si- a spart buza. Deci nu stam locului. Uite si acum scriu cu pauze ca se tot loveste...fuge si cade. Anca ia-o mai usor ca vezi tu cum o sa fie si cu bebe. Asa eram si eu cu munca...si acum am uitat ca mai exista si asa ceva. Am aflat ca la anu' o pot pensiona pe mama. Asa ca poate rasare si la mine soarele! Nu mai are rabdare. va pup! Deci eu stau in piciaore si asta e pe scaun si tipa. NU MAI POT!!!!! Sa stiti ca nu v am uitat dar....e cineva care ma chinuie Ioana si bebe [url="http://s223.photobucket.com/albums/dd149/ioanapaicu/"]Vladimir[/url] "Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza lume inginereasca! haideti de va dezmortiti![cafea][cafea][cafea][cafea] woowwww, lume noua pe la noi! ioana, iti spun io secretul: mai fa un bb si apoi se joaca impreuna[:D][:D][:D][:D][:D] robi nu e chiar asa terorist, am noroc cu asta dar mutilat a fost si el: o minutza fracturata si in gips doua saptamini, cucuie peste cucuie, julituri, vinatai, din astea stim si noi[:D][:D][:D] va pup fetele, sa aveti o zi faina si usoara! la noi se arata a fi frumos, acum e soare si senin, 3 grade. Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil sta la reclame! [bis] Auzi mai Kati asta cand aude de surioara urla si zice nunu, mama mea! Nici Cristi nu are voie sa puna mana pe mine. E f posesiv si gelos. Se vede si cu jucariile in parc. Ne stie toata lumea. Nu da nimic, in schimb fura si bate. Asa baiat ca al meu mai rar! La noi e innorat dar destul de cald! Poate iesim la o plimbare in jurul blocului! Pupici! Ioana si bebe [url="http://s223.photobucket.com/albums/dd149/ioanapaicu/"]Vladimir[/url] "Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioana, acu asta e virsta, sa nu dea nimik, e normal asa, toate se invata. noi acum suntem la faza la care la amindoi le trebe acelasi lucru, indiferent daca este vorba de o jucarie sau de o bucata de hirtie[:D], deci fac pe arbitru[:D][:D][:D][:D][:D] dar ma bucur ca au inceput sa se joace impreuna, krisztina il apara strasnic pe robi, nu are voie nici un strain sa puna mina pe el[^] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor! Eu sunt dupa un razboi si inainte de altul din seara asta ca am prezentarea. Nu stiu de ce nu sunt foarte tare stresata dar nu-am dormit toata noaptea. ma ia si o raceala din aia socotita. Aseara mi-am pregatit trusoul pentru seara asta. Nu trebuie sa fie nici rochie de seara nici costum de prezentare. asa ca aveam o combinatie draguta fusta cu top alb cu negru si arata binisor. Fetita mea nu mai este mucioasa. A fost doar un guturai sper. Ca de multe ori se termina mucii si incepe febra. Sper ca nu. Sotul meu este racit si ma ia si pe mine. Ca m-am trezit de dimineata cu gatul parca aveam spini in el. Cu depilarea pisi uite cum sta treaba aici cel putin, nu stiu in Romania ca nu m-am interesat: Se fac intre 6 si 8 sedinte, fiecare din ele la interval de 8-10 saptamani. O sedinta constand in: jumatate de picioare (de la varful degetelor pana deasupra genunchiului o palma), sub brat si bichini line avansata pana la brazil = 275£. Deci toata smecheria costa in jur de 1500£ in mare intr-un an si jumatate si te scapa de par pentru 10-15 ani. Eu am zis ca merita. Cand incepe sa apara dupa 10 ani mai poti face cate o sedinta de laser ca sa-l omori si deci nu mai trebuie sa o iei de la capat ca la inceput. Este o investitie si pentru tine si pentru sot zic eu ca in loc sa pierzi ora aceea sa te duci pe la cosmetica sau ta te depilezi tu o petreci cu familia. Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina, tinem pumnii pt prezentare! si trateaza-te printre picatele ca sa nu avanseze raceala. la noi e oabla, fata inca face febra, acu la prinz mi-a facut 38.7, dupa-masa bag antibioticul ca nu mai merge, de duminica tot asa, ba este febra, ba nu este. nu are rost, inseamna ca ceva undeva este. am vorbit cu pisicuta, n-a intrat ca este acasa cu raducu, (acasa nu are net) ca a facut otita, a fost azi-dimineata la urgenta cu el. multa sanatate la bolnaviori! Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...