Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (9)


Recommended Posts

Ah, cu Japonia... nu a fost nimic cu telefonul. Dar nici nu am vorbit saptamina cit a stat acolo. Nu a luat, din pacate, examenul... asta e, mai are de muncit, inca nu e pregatit. A fost o saptamina buna, cica acum stie ce are de facut. Pe 2 septembrie se intorc! Te intrebi ce caut la ora asta aici... ca 4 fara un sfert la noi. M-a sunat Octav la 3, ca ii e dor de copii si sa-i trimit poze (ca eu tocmai le-am scos de pe albumul de pe net, cu gindul ca fac altul, dar privat, si nu am mai apucat). A zis ca l-a lovit un doooor si vrea sa-i vada! Asa ca, m-am executat, i-am trimis poze! CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU
Starile sufletesti care par a nu avea nici un motiv, au motivele cele mai adinci. (Blaga)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nelia,chiar ma miram cind am vazut ca ai scris!Am zis "ooo,e dimineata in Canada!"[:D] Nu prea stiu diferenta de fus orar.Acum la mine e 22:43,ne pregatim de nani. Amira sforaie deja,azi a avut o zi in creierul muntilor.Au fost sa prinda raci,pe care bineintele ca nu i-a prins de frica.Apoi au fost la niste vecini de-ai doamnei care a luat-o la ea si au dat mincare la vaci si la gaini,au intrat si in piscina desi a fost racoare si au iesit imediat si i-a udat femeia cu apa calda sa-si revina din tremurat![:D]Cind m-am dus erau la prins lacuste! a avut activitate nu gluma! Ma bucur ca n-au fost probleme,chiar mi-am facut griji[:I]Inca nu au venit acasa zici,cred ca ti-e tare dor de ei! Cu desenul ,ai dreptate!si sotul meu imi zice la fel.Cind m-am dus sa o iau acasa sapt. trecuta ea desena ceva .Un elefant parca,si-l facuse tot negru.A vrut sa o ajut sa termine de colorat si-am colorat impreuna fructele si florile de pe pagina in culori frumoase.Acum doua zile mi-a adus un desen ,asa o mizgalealea verde si zotul meu zice "uite asta arata ce este in inima ei,adica o amestecatura de sentimente". Stiu ca se simte data la o parte.Ma gindesc ca am nascut-o pe aia mica cind ea avea un an si 10 luni.Acum pitica mai are putin si implineste 2 ani si eu tot bb o vad.Si ma gindesc,oare cum a simtit Israa venirea unui bb exact cind avea cea mai mare nevoie de mine![q] Stie ca face pipi in pat.Prima data cind a facut,i-am adus schimburi si in timp ce o schimbam,asa adormita ,ridea! Aseara n-a simtit nimic,dar dimineata cind am intrebat-o daca stie ce-a facut mi-a zis ca da,pipi in pat!! E geloasa,are nevoie de confirmari ca este iubita!Are un caracter puternic,iar de vorbit ,nici o problema,stie mai multe decit mine citeodata.Spune niste cuvinte de raman perplexa,citeodata o intreb ce inseamna si imi explica! Nu avem probleme cu comunicarea!Din contra,nu o putem opri!Turuie toata ziua! Faza cu "asa i-a venit" o are amira.Ea zice ,"nu stiu de ce dar inima mea imi zice sa nu dorm",sau "eu nu vreau sa ma port urit cu surorile mele,dar inima mea imi zice citeodata sa o fac,nu stiu de ce!"Uite probleme!! Si sa te tii de-acum incolo.ASa zice si al meu,ca nu or fi mici mereu,cresc si o sa-mi fie dor de momentele astea! Si pe masura ce cresc ,cresc si problemele si grijile.Acum inca sunt in raza noastra vizuala,dar cind vor "zbura din cuib" ce ne facem? Eu deja fac scenarii,ti-am zis ca`s buna la de-astea!![bang] Te pup,fugi la nani!Somnic usor![pup] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Noutati[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Amira scolarita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai, ca m-am convins: nu-mi placi numai tu, ci si sotul tau! Imi place cum gindeste... Ah, cu scenariile despre cum va fi cind vor creste stau si eu foaaarte bine! Pe mine ma doare partea dreapta ca capului, de plesnesc. Cu tot cu ochi, cu dantura, cu ureche, cu timpla... Atit mai am din gripa, asta mi-a mai ramas, in rest se pare ca am scapat. Numai ca la mine durerile de cap sint tare nasoale si tin mult, asta e deja a patra zi. S-a agravat si la bebe, tuseste si aproape ca a dat in laringita, tuseste magareste si se sufoca... Astazi stam acasa, nu am putere sa ies sa o duc pe Tudora! Asa ca, mai vin![:D] CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU
Starile sufletesti care par a nu avea nici un motiv, au motivele cele mai adinci. (Blaga)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, boscodinelor! Am revenit pe baricade, toata sapt. m-am culcat la ore mici, inclusiv aseara, ca sa termin de facut lucrarea pt. partialul de luni. Hamdulillah, azi-noapte la 3 am tarminat si ramine doar sa le trimit prin email pina luni dupa-masa. Dar, la 7:30, cine credeti ca era in picioare? Mindra si cu cel mic, ca ala mare se trezise singur dar n-a vrut s-o deranjeze pe mami, era pe Xbox si butona de zor. Si aveam un soooomn![bang] A trebuit sa trag de mine sa ma dau jos din pat, sa le fac lapte, mi-am tras si eu o cafea sa-mi vin in fire, am pus masina de spalat la treaba si-am venit sa stau cu voi. Depresii! Hm, cred ca sint fericita ca nu am timp sa ma las pe mina lor, sau poate copiii nu m-au adus (inca!) sa fac cunostinta cu ele. Sau poate faptul ca cel mare e la scoala cea mai mare parte a zilei si cei mici merg si ei la daycare, unde-si descarca energia, timp in care pot sa-mi fac si eu trebile-cumparaturi, studiu, mincare, curatenie, deci cu totii avem un program in linii mari acelasi zilnic ma face sa nu cad in borcanul cu melancolie..In mod singur eu nu sint o maniaca a curateniei, nici jumatatea mea nu e, asa ca nu ma ia cu pitici daca nu am pus aspiratorul azi-mai e si miine o zi, vorba lui Scarlett, daca nu am timp sa gatesc, arunc niste cartofi la prajit si nuggets de pui(un fel de mini-snitele, gata facute, trebuie doar bagate la cuptor sa fie incalzite si crocante) si gata! Doar cel mare e mai figurant la mincare, mijlocia maninca orice iar cel mic maninca dupa cum are chef, oricum e mic, insa nu si-a format "pretentiile culinare", sper sa nu mearga pe urmele celui mare[bang] Acum va las, mai intru dupa-masa insa nu inainte sa-i multumesc lui mcrmiki pt. urare. Copiii nu stiu deocamdata, nu le spun ca nu vreau sa bata toba la toata lumea iar consortul a comentat doar ca nu era momentul acum pt. o noua sarcina, insa nu cu suparare, mai degraba cu resemnare[:D]. Mai ramine sa dau vestea in RO, cred ca va fi pe la sfirsitul anului, asa, cadou de Craciun[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamici, va multumim mult pt urari, la fel va dorim si noi voua, la toate si la toti piticii din dotare! miha, pai uite, dam din colt in colt cu copiii, eu am inceput job-ul din 20 august, gradi si cresa incepe din 1 sept. am luat la rind toti prietenii dispusi pt postul de baby-sitter[:D][:D][:D]. iar de luni ii duc pe amindoi la cresa, aici in lipovei, toata saptamina, pina incepe activitatea si la noi la gradi/cresa. asta este, alta solutie nu am avut! fug sa mai fac ceva treaba ca singura nu vrea sa se faca nimik! hannen, esti tare mami! numa' ai grija de tine! Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la [cafea]! Si aici e liniste!?! Katik, am vazut pozele voastre, ce frumuseti de copii ai tu acolo! Sint tare deosebiti, si fetita si baietelul, fiecare in felul lui! CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU
Starile sufletesti care par a nu avea nici un motiv, au motivele cele mai adinci. (Blaga)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nelia, sar'na pt aprecieri! [flo] da, sunt f deosebiti, dar au un lucru comun: baterii full tot timpul[:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D] acu ma doare si pe mine capul de pocneste, cred ca am tras curent azi-noapte, a fost f cald, am deschis tot ce se putea deschide, am dat drumul la ventilator si, evident, am adormit[:D][:D][:D] ma duc sa ma doftoricesc cu ceva ca asa nu mai merge[bang][bang][bang] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui katik
nelia, bine ai revenit pe DC!!!!!!ma bucur tare mult cind citesc postarile tale! dodo, felicitari pt sarcina!!!!!bb sigur e bine si asa va fi, ai grija de burtik!!!!imi pare rau ca ai pb cu dintii tocmai acum(ce-i drept niciodata nu pica bine pb[:D]). si eu imi tot fac curaj sa ma duc la dintzar, desi ne este prietena doctoritza, vorbim curent la telefon dar....[:D][:D][:D] hannen, ma bucur sa aud si de voi!!!!!am mai citit pe ici-pe colo[:D] hi, hi, hi!!! ziceati voi de reactia rudelor la aflarea vestilor despre bb2, 3...la noi au fost socati si "ce va trebe 2" cind au auzit despre bb2, drept urmare nu mai dam amanunte nimanui despre ce facem, cum facem, ce fac copiii decit celor care intr-adevar se intereseaza de noi[V] LA MULTI ANI cu intirziere pt david!!!!sa creasca mare si sanatos si sa va aduca numai bucurii, mira!!!! laura, cum mai merge soferitul? Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Ualeu, eu abia acum vaz ca v-ati sarbatoritara![mariaj], La Multi Ani leushorului, sa fie sanatos si cuminte![flo] Si ceva, poze de la party nu ne servesti? Ca tortul banuiesc_ca e doar amintire[pofta] Mey, fetelor, m-au speriatara astia ai mei, in w/end se scoala numai pe la 7:15-7:30 si mie-mi pica okii de somn, ca in timpul sapt ma scol prima sa-l pregatesc pe cel mare de scoala, apoi decoleaza consortul si cei mici mai tirziu, cind nu mai e asa aglomerat din cauza scolilor, dupa 9 dim, insa in w/end vreau si eu sa mai stau in scutece, mai ales aspt. asta ca am stat pina tirziu si mi-ar fi prins bine o juma de ora de somn extra..ti-ai gsit! Acum dupa-masa dorm ca bursucii si se scot, eu nu poci sa dorm ca ma scol nauca daca dorm ziua si uie-asa[mariaj].Dar de ciuda nu am gatit nika, mincam ce-a ramas de ieri, ha! Ca oricum e frigiderul plin de mincare, in cite un bol, ca la restaurant, si zgimboii deschid frigi, se uita ca la TV si il inchid la loc. Daca-i intreb ce vor de acolo, zic:nika, doar inspectam[:D], cred ca se-asteapta sa rasara ceva nou[:D] La voi, ce mai poveste? V-ati depresat? Cuscra, eu stii ce ti-as face? Ti-as ascunde aspiratorul si ti l-as lasa la vedere max de 2 ori/sapt si-as comanda mincare+delivery inainte sa ajungi tu acasa, sa nu mai gatesti tot asa, de 2-3/sapt si-ti garantez eu ca te depresezi![:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cuscra,vad ca-i liniste azi!Las` ca esti norocoasa ca dorm la prinz,ale mele alearga ca zapacitele toata casa.E 18:45 si de dimineata n-au inchis un oki.Inas a dormit putin in masina ca am iesit la cumparaturi si putin la om la munca,dar n-am putut face mare brinza cu caprele dupa noi,ne-am intors acasa. Sa vezi show azi.Cind sa iesim,ploua asa de tare si astea mari si-au luat cizmulitzele de ploaie.Alea ale lui Inas iau ramas mici dar ea nu si nu,ca le vrea.Picoarele nu-i intrau si plingea ca o dor,daca o descaltam,urla sa o incaltz. cine a plecat cu copchilu descultz sa-i cumpere "ciubote"?Noi![:D] Ma duc sa le fac baie ,sa le dau papa(n-am hotarit oridnea inca[:D]) si sper sa cada late pe undeva ,ca numai in paturile lor nu dorm![bang] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Noutati[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Amira scolarita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...