Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu-i asa simplu cu ...amantele


Recommended Posts

  • Răspunsuri 238
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Denizel, eu stiu cum sunt barbatii. Dar imi vine greu sa cred ca barbatul asta , prima dragoste a Adellei e chiar atat de disperat dupa pussy incat trebuie sa-si ia una la mii de km departare. EU cred(si e strict parerea mea, din ce a povestit Adelle) ca acesti 2 indragostiti chiar sunt indragostiti. Ca daca omul ar vrea doar ceva de mentinut virilitatea isi gasea mai aproape de casa(si stui destui care fac asta). Ca sa nu mai spun ca oricat de bine s-ar misca cineva in pat , daca nu exista pic de sentiment de iubire nu-ti botezi copila cu numele iubirii din tinerete proaspat regasita. Putea omul dupa un an si 5 orgasme zdravene sa spun "noa , Iubi , a fost frumos , dar eu am familie , tu ai familie , e mai bine pentru noi sa nu ne mai vedem"(varianta frumoasa) sau pur si simplu sa-i spuna ca-i gata. Barbatii care nu au sentimente asa fac. Am notat-o , a fost fain , gata. Repet , e prea multa bataie de cap ca sa fie just sex . Parerea mea. Ca realitatea o stiu doar cei implicati "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si chestia asta cu vazutul o data pe an...sau asa ..e tot un fel de Am notat-o , a fost fain , gata. constat ca aveti(unii) o parere prost formata despre iubire...ziceam ceva de genul..respect,responsabilitate bla-bla-bla..... Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca atita timp cit incearca amindoi sa se abtina cit mai mult timp de la mess-uri s-alte alea, nu cred ca are de gind vreunul sa-si paraseasca familia. E doar o poveste frumoasa pentru ei si atit. Probabil ca sint constienti amindoi de raul pe care l-ar face daca ar divorta, vorba cuiva, daca vor sta impreuna nu ar mai fi doar lapte si miere, ci doar banalitatile vietii. Eu nu am simtit la adella si nici la el nu cred ca sint ginduri de a distruge atitea vieti. De asta se si ascund, ca nu e ceva serios, doar atractie sexuala si atit. Toti vor sa traiasca in virful muntelui...Dar toata fericirea si cresterea au loc in timpul urcusului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adelle6
Scriind aici pe acesst forum "despre copii" ma asteptam sa fiu dezaprobata .Insa , cel putin deocamdata , nu avem de gand sa punem capat casatoriilor noastre respective .Cat va dura "legatura" noastra nu stiu , sigur nu poate fi o situatie permanenta si pana la urma dorul si distanta ne vor "uza".
Cred ca asa se va sfarsi...se va uza relatia, nefiind alimentata decat asa rar. Asa cum spui, difera foarte mult situatia, de la caz la caz. Eu in nici un caz nu pot spune sa divortati, de fapt amandoi puneti pe primul plan familiile, copiii. Culmea, distanta este cea care va da siguranta, daca ati fi in acelasi oras lucrurile s-ar precipita si s-ar intampla ceva. Sunt un pic surprins de virulenta unor raspunsuri; nu, nu pot sa fiu de acord cu un adulter, dar subiectul tau este clar o lectie de viata pentru care ar trebui mai mult sa multumim. Ma gandesc ca persoanele care condamna asa categoric, lacrimeaza induiosate la filme gen "Strada Hanovra" (va aduceti aminte?), dupa care tin discursuri. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fac parte din putinele persoane care cred ca poti iubi doua persoane in acelasi timp. Din punctul asta pricep si mai am impresia ca pentru ea relatia cu el e in trecut si relatia cu sotul in viitor. Dar... daca as afla ca progenitura mea poarta numele unei foste ar fi rupere de nori. E lipsit de respect si discretie si orice si nici nu as incerca sa ma port ca o lady. adelle, te-ai gandit ca cineva va citi aici si va pune totul cap la cap? Cine esti si cu cine te intalnesti. Lumea e mica si acest forum are trafic serios. Ce o sa faci atunci cand balonul tau de sapun o sa se sparga?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draguta Xio, tipul asta nici macar dupa ...(ce zici tu acolosa [:D]) nu e innebunit. Daca ar fi, nu stiu, si-ar lua 2 joburi in plus si ar merge si el macar o data pe an la ea. Odata el, odata ea. Dar nuuu, el se multumeste cu vizita de odata la un an a ei. Cum ti se pare asta? Iar daca ar fi indragostit cu adevarat... Xio, nu trebuie sa-ti spun eu ce face un barbat nebun de dragoste :-). In afara de asta, pt. un barbat (mai ales unul indragostit de-adevaratelea) copiii sunt mult mai putin importanti decat ne place noua sa credem. E trist dar, din nefericire, adevarat...(am citit si studii, nu vorbesc aiurea :D). Tot ce vad eu in relatia asta (din punctul lui de vedere) nu este altceva decat o situatie care ii convine de minune. Lipsa totala de orice obligatie, amanta suficient de departe cat sa nu-l poata monitoriza si sacai cu pretentii si intalniri prea dese si, in plus, sex de voie si salbatic odata la un an. Cand se plictiseste, o mesagereala scurta, ocazie cu care ii mai creste oleaca si stima de sine ;). Nu cred sa existe relatie extraconjugala mai convenabila de atat.
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E o poveste complicata. Ma bucur mult ca eu nu am doi copii si fata mea are un nume...ca nimeni altcineva. Bine, mai are unul, da' eu l-am ales, ar fi culmea sa fi nimerit...In orice caz, nu-i vorba de mine... Nu vreau sa judec cazul, chiar nu stim ce e in casnicia fiecaruia, ce e cu "marea dragoste" (cu sau fara ghilimele, nu stiu). Pai atunci de ce am mai intrat? Stiti de ce? Fiindca am tras o concluzie. Pentru mine, nu pentru altcineva. Cand unul din copiii mei o sa fie indragostit (chiar si fata, jur) ii pun in mana si in toate buzunarele un brat de prezervative si ii spun sa se duca sa incerce, sa vada ce ii place, cu cine ii place si cum e cu orgasmul. Si in viata mea nu o sa zic "Nu-l lua, mama, ca nu e bun...", nici "Sunteti prea tineri.", nici nimic. Si va rog sa ma trageti de maneca si sa-mi spuneti toate vorbele urate pe care le stiti daca vin aici si ma plang de prietena/prietenul unuia din copiii mei. Fiindca, daca fata asta incerca atunci cu "iubirea" poate ramaneau impreuna, poate se desparteau dar stiau de ce si apoi ea stia ca nu e la fel cu sotul (viitorul sot) si lua un tert sau pe al patrulea sau al cincilea, si era femeia acum fericita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus iti multumesc pt randurile tale si pt cat de bine ai analizat situatia.Caci e clar ca distanta e aliata noastra .De multe ori ne-am intrebat amandoi ce-ar fi fost daca eram mai aproape unul de altul. Imi pare rau , dar nu cred ca voi mai raspunde la acest subiect pt ca , desi accept ca parerile sa fie impartite , consider ca exista intotdeauna un mod "elegant" de-a o spune ,atunci cand nu esti de acord.Nu citez pe nimeni , nu voi sari pt a contrazice o alta pers pt duritatea apropoului, dar cum sent. mele sunt oarecum calcate in picioare , prefer sa tac pe viitor. Iubirea noastra (care nu se reduce doar la sex cum au sugerat unele)nu trebuie s-o dovedesc nimanui(ma refer la realitatea sent) . Nu am dat amanunte pt ca , desi anonima ,considez ca ne apartine doar noua (cei doi indragostiti).Ar fi fost incorect din partea mea .Eu insa am avut destule ocazii sa ma conving de sentimentele lui . Si daca nu a venit el aici , in Spania , nu e deloc din motive financiare ci doar pt ca nu a vrut sa lase urme . Lista de pasageri pe avion poate fi consultata si de pers indiscrete. Eu insa pot veni in Romania ,caci e tara mea, fara a starni banuieli sotului meu. Si pt cele care m-au sfatuit mai mult sau mai putin ironic sa vin acasa , ne-am intalnit deja in iulie.Si nu am nici un regret . Cand am deschis acest subiect a fost doar in ideea de-a va spune ca nu te poti desparti doar pt a fi cu celalalt. Discutiile au deviat mult ,insa au dovedit ca e un subiect care va starni mereu controverse.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andrusca13
adelle tu te-ai gandit macar o secunda ca s-ar putea ca sotia amantului sa fie printre cele care intra pe acest forum? Doar si ea are copii si sunt sigura ca stie de acest site. Gandeste-te macar putin, daca ea a citit ce ai scris tu oare nu s-a intrebat "as putea fi eu aceea?" Sper din suflet sa NU, altfel...
Inseamna ca intrebarea asta si-o poate pune orice femeie din Romania , casatorita , care are 2 copii , printre care o fetita de cca 3 ani. Si sunt cam destule.[:D] "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...