Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu-i asa simplu cu ...amantele


Recommended Posts

  • Răspunsuri 238
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J Rufus, mie chiar mi-a placut "Strada Hanovra".[:D] Trebuia sa mai zic?!
Excelent film. Da' nu-i asa ca tineai cu lupu'??? [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca iubirea lor va rezista peste ani si se va dovedi la fel de puternica, eu cred ca Adelle isi va parasi in cele din urma sotul. Acum nu este pregatita pentru acest pas...copiii sunt mici, au nevoie de ambii parintii si nu ar intelege ce se intampla.Cand vor fi mari si vor intelege, poate chiar ei o vor indemna pe Adelle sa-si urmeze dragostea. Dar asta in situtia in care este intr-adevar vorba despre o mare dragoste, nu o amagire sau doar atractie sexuala.Referitor la partenerii lor de viata.....nu cred ca ei chiar nu simt nimic (raceala, indiferenta, nepasarea etc oricat de mici ale celor doi), chiar nu-si dau seama ca ceva se intampla cu partenerul lor....dar poate se complac in situatia asta. Nebanuite sunt caile Domnului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci..nu am avut rabdare sa citesc decat vreo 5 pagini. Parerea mea e ca , da, e o situatie grea dar nu voi intelege in ruptul capului de ce nu divortati![bang] Inteleg iubirea, fulgeratoare sau nu, never say never..bla-bla...dar trebuie sa intelegeti ca mai rau faceti copiilor fortandu-i sa traiasca intr-o famlie cu niste parinti care nu se iubesc. indiferent cum se poarta intre ei. Copiii invata din ceea ce vad si simt, nu din ceea ce li se spune. Copiii simt pur si simplu cum va intelegeti voi (sotii) de fapt, chiar daca incercati sa disimulati. Copiii vor repeta ca adulti pattern-urile din copilarie, ei invata acum cum sa aiba relatii, cum se comporta partenerii intr-o relatie, cum se rezolva conflictele si tot asa. Copiii au nevoie de parinti fericiti, relaxati, care au relatii de iubire satisfacatoare, naturale, firesti. Nu au nevoie ca ele sa fie obligatoriu formate din parintii lor , intamplator, biologici. E mai bine sa fie in custodie comuna, sa petreaca timp si cu mama si cu tata, iar acestia sa isi faca viata asa cum isi doresc. Gresesti fata de copiii tai ramanand in relatia cu sotul tau, gresesti fata de tine pentru ca nu-ti urmezi iubirea, gresesti fata de sotul tau pentru ca nu il eliberezi - poate ar avea si el sansa sa isi gaseasca adevarata fericire, de ce sa fie blocat intr-o relatie cu o femeie care nu il iubeste....etc. Gandeste-te bine! Urmati-va visul, traiti-va iubirea dar corect macar fata de voi insiva![flo] Ioana cu [copil]Serghei (2 mai 2006) si [zana] Katja (30 martie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inaioana [flo] Ce interesant lucru, nu exista nici un sentiment de vinovatie fata de sot, dimpotriva, crede ca se sacrifica pentru el si pentru copiii. Asa un sacrificiu...[bang] Eu consider ca sotul ei trebuie sa afle. Este dreptul lui de a alege ulterior. Si chiar nu-i inteleg pe cei ce sustin ca acesta sa traiasca mai departe in minciuna. Chiar asa, putin ne pasa de ceilalti?! Poate omul ala vrea si merita si el sa fie iubit asa cum este iubit amantul, de ce-i limitati sansa asta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off topic pentru Rufus: din cate imi amintesc, actiunea din Strada Hanovra se petrecea in timpul razboiului. In situatii limita, cand traiesti cu bomba in brate, o atare abatere e pe jumatate iertata [:D] PS Io sigur nu lacrimez la melodramolete zaharate :):) Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dayanara
eu nu fumez, dar tot ma gandeam la ceva, ce urate si pline de ura sunt unele posturi, unde adelle a fost facuta nemernica uite asa de.a dracu mi.as trage cativa amanti, neaparat insurati :))) [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Esti haioasa raaaaaaaaaau de tot!!!![:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] P.S. Off-topic: Da' frumusel mai este Ivan!!!!!! ~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca) ~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza.... de acord cu cu ceea ce a afirmat rufus. e o lectie de viatza, la care doar suntem observatori. e un forum public unde putem sa ne exprimam parerile. stiu ca si uratul este o categorie estetica, dar nu si vulgarul care s'a regasit in multe etiketari.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...