Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu-i asa simplu cu ...amantele


Recommended Posts

Neata! [:D] Topicul minunat a ajuns intr-o noua etapa, hm? Se vorbeste despre filme de dragoste, dragoste ca-n filme, poeti care si-au pierdut mintile scriind despre dragoste si dragostea ca traire unica, minunata si miaaaaam. Scuzati-ma ca va intrerup din reverie [bibe], da' va reamintesc [] contextul in care aceasta, reveria, v-a furat: barbat cica indragostit, care ii arata amantei ca o iubeste taaaaare de tot, umilindu-si si mintindu-si sotia si copiii. Wooooooow, ce dragoste, domle! Cata DRAGOSTEEEEE!!!!! Mai ceva ca-n Love Story [:D]. Nu mai vorbim de amaratii aia doi (sotul si sotia inselati). Dragostea amantilor trebuie sa le fie suficienta, nu? [hot]. Ce le mai trebuie si lor dragoste si povesti ca-n filme...[^]. Da' nu ma luati pe mine in seama. Am niste gusturi asaaa, mai ciudate [ups]. Niciodata nu mi-au placut barbatii lesinati, slabi de inger, mincinosi, lasi si incapabili sa ia o hotarare.
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 238
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cred ca exista perceptii deferite despre iubire. unele considera ca iubirea e posesivitate. ca iubind trebuie sa fie in permanenta cu iubitul/iubita sa imparti totul..sa'ti obosesti partenerul/precum se spunea pe aici/ in asa fel incat sa nu mai aiba puterea fizica sa se mai uite la altcineva. poate, de ce nu?! iubirea e tocmai acel ceva care stii ca exista. o simti permanent, dar o atingi o data pe an..sau o data la multi ani...nu conteaza. exista!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ANDREEA11 Eu chiar nu pot sa inteleg: eu il iubesc pe Ionescu, alaturi de sotul meu Popescu viata e searbada, nu sunt implinita sexual, emotional, social etc, Ionescu ma iubeste si el pe mine la nebunie, atunci ce ne retine sa fim impreuna????? Copiii???? Nu cred. Daca il aleg pe Ionescu asta nu inseamna ca renunt la copii. Credeti ca la 30 de ani copiii vor ramane alaturi de ea, doar ca ea vezi Doamne s-a sacrificat pentru ei???? Nu, eu voi ramane cu Popescu, nefericita si el nefericit. Chiar nu inteleg daca se iubesc asa de mult, asta nu e exclus, de ce nu formeaza un cuplu adevarat?! De ce nu-si elibereaza parteneri?! Sa aiba si ei parte de dragoste! Eu din aceasta cauza imi pun un mare semn de intrebare in legatura cu marea lor IUBIRE!!!! andreea Alegeti viata! Avortul opreste o inima care bate plina de sperante... http://community.webshots.com/user/andreeagogo
Andreea, exista o multime de motive pentru care x nu isi poate abandona casnicia cu y pentru z. Chiar daca pentru z simte acea dragoste si are impresia ca z este marea iubire. De cele mai multe ori motivul real pentru care x si z nu sunt impreuna este teama de a incepe ceva nou, preferand ca lucrurile sa ramana clandestine, ca este putin mai usor. Sau le este teama, atat lui x cat si lui z de un esec. Este foarte posibil ca unul din ei sa aiba curajul de a termina ce are cu partenerul pentru a incepe o viata noua alaturi de marea iubire, dar poate celalalt nu este pregatit. La Adelle, din cate am inteles, decizia de a ramane in aceasta situatie are si implicatii financiare. Ei stiu care este bucataria lor interna. Dar sunt convinsa ca doi oameni care se iubesc, la un moment dat, se vor putea desprinde de ceea ce ii tine departe unul de celalalt. La un moment dat. Ioana si [zana] Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca http://community.webshots.com/user/bebeca2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In regula, exista iubirea. Exista pur si simplu. Nu esti posesiv(a), te multumesti cu o intalnire pe an. Nu esti pretentios, nu vrei sa partenerul sa aiba alese calitati. Te multumesti cu cele mai jalnice defecte (regret, dar chestia cu prenumele fetitei este odioasa). Cu alte cuvinte, esti un om de zahar. Bunatate, deschidere, capacitate de intelegere nelimitate. Si tu, omul asta minunat, omul asta care accepta atatea mizerii in viata, de dragul dragostei, ce faci? Minti, tradezi, nu te gandesti ca poate si sotul/sotia ta au nevoie de dragoste. Ti se inchid brusc toate orizonturile cand e vorba de cel pe care il minti, inseli si umilesti.
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o mica poveste, dar reala. tineri casatoriti. cariere stralucite. ea..din delegatie in delegatie. un an, doi...trei. el...hm...nu indraznea sa creada ca e altceva la mijloc. si totusi apare inevitabilul- colega de proiect. lucrau peste 12 h pe zi. un pahar intr'o seara. un altul..in alta seara. iar intr'o oarecare seara apare si adulterul. au trecut cateva luni. intr'o seara, cand sotia era tot in delegatie...el cu amanta intr'un club. in acelasi club, in aceeasi seara, sotia lui la alta masa, ce'i drept, era in tandreturi cu un alt el. deci, prin urmare si concluzie sotia lui avea o legatura chiar f. serioasa cu mult timp inainte de a savarsi el adulterul. deci, ar mai fi o spetza nedezbatuta de voi, doamnelor. partenerii lor, sotul si sotia incriminatilor, la randul lor sa aiba alte legaturi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dako deci, ar mai fi o spetza nedezbatuta de voi, doamnelor. partenerii lor, sotul si sotia incriminatilor, la randul lor sa aiba alte legaturi.
Posibil. In tot cazul, daca are o legatura, sotia este mult deasupra sotului ei. Numele fetitei lor nu este adaptarea numelui amantului ei. Este numele pe care el, sotul, l-a dorit. Mi se par jalnice toate exemplificarile astea. In cazul de fata, realmente jalnice. Vorbim despre marea dragoste, ne dorim marea dragostea si, cand sa trecem la fapte, ne multumim cu firimituri, mizerii si compromisuri.
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dako deci, ar mai fi o spetza nedezbatuta de voi, doamnelor. partenerii lor, sotul si sotia incriminatilor, la randul lor sa aiba alte legaturi.
[:D] asta e ca si cum i-am cauta scuze unui criminal, pe ideea ca victima o fi ucis si ea la randul ei vreo 3 oameni da' ce pacat ca nu a prins-o nimeni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adelle6
Mi-am propus sa nu mai scriu , insa cum am vazut ca nu am fost sg uimita de unele remarci expuse "mai dur" , am revenit.
uimirile date de situatia in care traiesti au fost depasite? [:D]
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adelle6
Mi-am propus sa nu mai scriu , insa cum am vazut ca nu am fost sg uimita de unele remarci expuse "mai dur" , am revenit. Bebe Beca
Aici sunt, ce-am facut? Mesajul este incomplet... Ioana si [zana] Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca http://community.webshots.com/user/bebeca2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...