Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu-i asa simplu cu ...amantele


Recommended Posts

Scuza-ti : Bebe Beca , ai descris frumos un alt mod de iubire . Asa e , gandul ca exista , acolo departe ,ma incalzeste . Si nu ne vedem mai des (ar putea veni si-odata pe luna , nu se pune probl banilor)pt simplul motiv ca nu vrem sa dam de banuit . Pt ca nu vrem sa se afle si ceilalti sa sufere. De aceea spun ca nu regret intalnirile nostre anuale .Nu ma simt vinovata fata de sot si sa nu credeti ca sufera.Viata nostra e plina de alte preocupari : lucreaza f mult , are un post de raspundere si-atunci cand e acasa , nu sunt o sotie rautacioasa,capricioasa , care sa-i caute "nod in papura". Copiii nu sufera nici ei . Daca mai sunt discutii intre noi , parintii , ele sunt mereu pe aceesi tema :autoritatea lui fata de ele .Iar in fam lui , la fel , sotia nu sufera .Oricat vi s-ar parea de necrezut ,niciodata nu ne "barfim" partenerii si nu ne plangem de soarta noastra, de familisti . Evitam subiectul si , cand ne revedem , suntem doar noi doi , din tinerete (schimbati , e drept) Iar prima mea iubire va ramane in sufletul meu si poate , atunci cand copiii vor fi mai mari , ne vom regasi . Insa nu se stie ce ne rezerva viitorul . Deocamdata nu vrem ca fericirea nostra sa calce in picioare doua familii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 238
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bebe Beca, cred ca adelle6 voia sa spuna ca s-a hotarat sa mai participe la subiectul initiat de ea, cand a vazut ca sunt si persoane ale caror postari nu au fost "extrem" de virulente la adresa ei... ~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca) ~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc acum ca oricare din cele de pe aici ar putea fi sotia iubitului Adellei,mai ales cele cu 2 copilasi si cele care au in dotare vreo fetita cu numele Adela,eu banuiesc ca asta e cel de al doilea prenume real al ei,zic si eu.Ce faceti in situatia asta? Sybille [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adelle6
Scuza-ti : Bebe Beca , ai descris frumos un alt mod de iubire . Asa e , gandul ca exista , acolo departe ,ma incalzeste . Si nu ne vedem mai des (ar putea veni si-odata pe luna , nu se pune probl banilor)pt simplul motiv ca nu vrem sa dam de banuit . Pt ca nu vrem sa se afle si ceilalti sa sufere. De aceea spun ca nu regret intalnirile nostre anuale .Nu ma simt vinovata fata de sot si sa nu credeti ca sufera.Viata nostra e plina de alte preocupari : lucreaza f mult , are un post de raspundere si-atunci cand e acasa , nu sunt o sotie rautacioasa,capricioasa , care sa-i caute "nod in papura". Copiii nu sufera nici ei . Daca mai sunt discutii intre noi , parintii , ele sunt mereu pe aceesi tema :autoritatea lui fata de ele .Iar in fam lui , la fel , sotia nu sufera .Oricat vi s-ar parea de necrezut ,niciodata nu ne "barfim" partenerii si nu ne plangem de soarta noastra, de familisti . Evitam subiectul si , cand ne revedem , suntem doar noi doi , din tinerete (schimbati , e drept) Iar prima mea iubire va ramane in sufletul meu si poate , atunci cand copiii vor fi mai mari , ne vom regasi . Insa nu se stie ce ne rezerva viitorul . Deocamdata nu vrem ca fericirea nostra sa calce in picioare doua familii.
Mai sa-ti cred povestea lacrimogena [:D]. In secunda 2 insa, mi-a venit mintea inapoi in cap :-)). TU!, o persoana care isi pune topicul alaturi de topice in care femeile isi povestesc chinurile si suferintele date de tradatorii pe care ii iubesc, esti ultima persoana din lume care sa nu vrea ca fericirea ei sa calce in picioare pe cineva. Chiar alaturi de topicul tau este un topic, Infidelitate. Crezi ca Andra, cea care povesteste pe acel topic cum viata ei a fost data peste cap de sotul tradator, nu a citit aici? Sunt sigura ca a citit! Faptul ca ea, Andra, nu-ti spune nimic este cu adevarat o lectie de viata. Andra, [asia]!! Astea sunt adevartele lectii de viata, nu povestile patetice despre amantul care ii da copilului numele amantei si care nu-si viziteaza amanta de teama de a nu fi prins [help].
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui misha71
Citat:
citat din mesajul lui anisiap
sincer si eu am fost un copil in aceiasi postura mama mea a stiut 8 ani de relatia lu taica miu fara sa faca nimic doar ocupandu se de mine tot timpu depinde de mama cum reuseste sa nu faca o drama in ochii copilului eu una nu am suferit am ajuns chiar la concluzia ca a fost mai bine fara el si l iubesc ca e tatal meu si nu l judec asa a dorit el s a si casatorit cu amanta acum ii este sotie relatia noastra e de prietenie am o sora iar acum mama si tatal meu sunt cei mai buni prieteni nu se pune problm de sex ca au o varsta la care nu cred ca se mai poate[bruta]cel putin la tata nu intru in detalii [;)]
Aproape aceeasi situatie a fost si la mine. Mama mi-a spus RIZIND ca eu port numele unei vechi iubiri de a tatalui meu. Mi-a spus-o rizind si la fel am luat-o si eu: ca o gluma, desi stiam ca e real, insa nu m-am suparat deloc. Chiar rideam amindoua de cit de fraier a putut fi. Toti vor sa traiasca in virful muntelui...Dar toata fericirea si cresterea au loc in timpul urcusului.
Asta e altceva, presupun ca tatal tau i-a spus mamei tale, "stii imi place numele X, asta o cheama pe fosta, ai ceva impotriva sa ne botezam asa fiica?" Iar mama ta a fost de acord. Tata inca mai are un "foto fix" (pentru cunoscatori :)) cu poze ale unei foste mari iubiri de acum 2000 de ani si mama mi-o arata uneori in copilarie zicand "uite, ea era iubirea lui taica-tu, el zice ca era o fata foarte buna. Daca se insura cu ea, ii manca ficatii :), norocul ei s-a insurat cu mine si-i manac eu lui ficatii:):)". Dar iti trebuie un munte de ipocrizie sa-spui nevestei "vai draga, ce-mi place prenumele nasei, hai sa botezam asa fetita" timp in care sa gandesti "ce noroc ca nasa are acelasi prenume cu amanta". Bleah. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Sybille
Ma gandesc acum ca oricare din cele de pe aici ar putea fi sotia iubitului Adellei,mai ales cele cu 2 copilasi si cele care au in dotare vreo fetita cu numele Adela,eu banuiesc ca asta e cel de al doilea prenume real al ei,zic si eu.Ce faceti in situatia asta? Sybille [pup]
Hai mai Sybille, asta nu-i numele real. E numele de scena [:D]. Adelle inseamna nobila, mey [hot]. Nobletea de a nu face sa sufere sotul mintit si inselat. NObletea de a nu regreta faptele facute. Nobletea de a accepta fara mofturi faptul ca, fetita unei femei care iubeste, la fel ca tine, poarta numele tau. Pai??
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...