Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu-i asa simplu cu ...amantele


Recommended Posts

Si daca sotul tau afla? Te-ai gindit la varianta asta? Te-ai gindit la ce ai face in cazul unui divort, in conditiile in care amantul nu renunta la familia lui actuala? [url="http://www.wrongspelling.com/cambodia/"]Cambogia[/url] * [url="http://www.wrongspelling.com/turkey/"]Istanbul[/url] * [url="http://www.squarethoughts.com/"]Fotografie[/url] I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 238
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu sincer, sper sa va treaca. Cit mai repede. Probabil ca este "criza virstei". Din ce inteleg eu esti o femeie frumoasa, cu 2 copii, cu acelasi sot ... "consumat"/stiut. O femeie - cred - peste 30 de ani, pentru care ceasul, hormonii, au incept sa ticaie. Te-ai constientizat, ai devenit FEMEIE. Ai fost si esti sotie, esti mama. Acum probabil copii sunt la scoala si ai mai mult timp si mai multa independenta - mai mult timp sa te descoperi. Ai gasit femeia din tine. Si femeia din tine are dreptul ei, la admiratie, la complimente, la o viata sexuala fericita. Poate putin si panica virstei: daca nu acum, cit inca mai sunt tinara, atunci va fi niciodata? Ce pot sa spun, nu apreciezi ceea ce ai decit atunci cind piezi sau ai putea pierde. Uneori prea tirziu, uneori poate la timp. Ma gindesc la familia ta. Pentru ca viata ta sexuala este strict a ta, portia ta maaaare de egoism. E ca o minge mare - familia, un tot din care tu iesi cind si cind si iti traiesti viata ta, independenta de a lor. Daca nu esti atenta, poate ca vintul va lua mingea - familia si o va duce mai depate, sau se va rostogoli si nu vei mai gasi calea de intoarcere. Pe de alta parte, casatoria nu este inchisoare. Daca nu poti inflori sexual in interiorul ei, este instinctual sa gasesti o ruptura prin care sa te poti deschide / oferi / primi la maxim. Hai sa fiu toleranta si deschisa la minte, si sa compar iesirea ta din cadrul familie cu iesirea unui barbat pe stadion cu prietenii la injurat sau la o noapte de betie. Poate nu sunt la fel, dar sunt tot momente de egoism si refulare a necesitatilor. Singura scuza a inselatului este doza maxima de egoism. Necesitati are toata lumea, fantezii, ohoho, dar nu toata lumea le si pune in practica. Mai ales pentru ca se simt responsabili centru ceea ce au si ar putea pierde. Cum nu sunt eu sotia tipului, cum nu sufar, nu sunt implicata in nici un fel, iti pot spune doar : consuma la maxim aceasta aventura pentru a o epuiza si a te intoarce satisfacuta / linistita / vesela, acasa. Recunoscatoare pentru ceea ce ti-ai oferit, dar recunoscatoare si pentru familia pe care o ai. Ai incercat sa iti oferi mai multi pantofi? Sau mai multe posete? Uneori egoismul poate fi satisfacut si altfel, nu numai inselind. Daca este doar aventura, se va termina. In timp se va transforma in sport. Apoi va veti vedea din ce in ce mai rar. El poate isi va gasi o alta femeie mai apropiata si mai "frecventa". Sau nu. Dar... ochii care nu se vad se uita intotdeauna. Fa-ti damblaua si intoarce-te apoi acasa. Fii recunoscatoare la fiecare intoarcere pentru familia ta, pentru ceea ce ai, pentru ce ESTE al tau. Acel barbat nu este al tau, este al altei femei, al familiei lui. Tu doar il ai si el te are din cind in cind. Dar nu este al tau. E ca o haina frumoasa pe care poate o iei de la o prietena fara ca ea sa stie. Te bucura, te dai mare, dar stii ca nu este a ta. Ai grija sa nu o murdarestei, sa nu o patezi, sa nu o decolorezi. O iei de cite ori poti, te avantajeaza mai bine, iti sta mai bine, dar nu este a ta, si cindva va trebui sa renunti la ea. Se numeste FURT chiar daca vei fi prinsa sau nu. Dar daca vei fi prinsa, vei suporta consecintele. Asa ca ... mare atentie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adelle6 cred ca esti un actor desavarsit. Nu este usor deloc sa traiesti o viata dubla. Cum reusesti? Cum reusesti se te comporti normal cu sotul tau, cu copiii tai, cu cei din jurul tau? Sentimentele si trairile tale s-au schimbat. Esti indragostita si in general asta se vede pe chip.Cum reusesti sa te prefaci ca de fapt nu este asa? Sa fi prea " ingramadit la minte" sa nu-ti dai seama de asta....sau poate sotul tau se preface ca nu pricepe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fain subiectul.... Chiar cred ca tie nu iti pasa ce va fi.Eventual te gandesti ca daca se va afla vei vedea atuci ce faci....Asta e ok..in ce va priveste pe voi adultii.Dar "minciuna are picioare scurte" si tot se va alfa ..te-ai gandit la copiii care vor suferi?Te vor condamna poate?Ai tai poate te vor inelege, dar ai lui sigur te-ar strange de gat ca le-ai destramat familia. E atata lume implicata..sotul tau, sotia lui, copiii...vor suferi... Mai bine ..cum spunea cineva mai sus..gaseste-ti echilibrul in a-ti cympara mai multe posete, pantofi..coafor, plaja..ce vrei tu..dar fara sa ranesti pe cei de langa tine. Ca pana la urma familia insemnati "voi"..nu "tu" singura si trebuie sa-i respecti si sa-i feresti de suferinta. Eu asa vad lucrurile..si intr-adevar "inselatul" tine de persoana , nu de imprejurari, frustrari,nemultumiri... Sorana [zana][gravi]21+ si [hagi]Codrin 3 ani Where there's a will there's a way! [url="http://community.webshots.com/user/lorellay15"][foto][/url] [url="http://www.totsites.com/tot/codrin"][Despre Codrin][/url] Poate va place poza mea...[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3"][foto][/url]sunt...lo1.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aderavarat..nu e simplu ca amanta/amant...dar zau ca nici partenerii nu sunt de lasat deoparte... eu una prefer adevarul oricat de dur ar fi....ca am trait in minciuna si stiu ca nu duce niciunde! minciuna nu aduce decat suferinta,suferinta si iar suferinta pt toata lumea mai devreme sau mai tarziu......pt ca odata tot se va afla! daca ati decis sa traiti asa e treaba voastra,am mai spus,repet...nu judec pe nimeni...ca are cine! doar ca ..... sa va dea Dumnezeu gandul cel bun [asia] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

incredibil, doamnelor. nici macar in gluma nu mi'as permite sa spun ca echilibrul sentimental ti'l poti asigura prin cantitati industriale de pantofi, posete sau, eventual prin vopsirea parului. si, sunt sigura ca daca era doar o problema de hormoni dezlantuiti, adelle isi gasea un partener mai comfortabil, localizat geografic. dar....e iubire.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dako si, sunt sigura ca daca era doar o problema de hormoni dezlantuiti, adelle isi gasea un partener mai comfortabil, localizat geografic. dar....e iubire.
Ce fel de iubire? Unde duce iubirea asta ? Ce final va avea ? Este iubire... o iubire interzisa, mai bine spus franturi de iubire ascunsa. Te implinesc sufleteste framiturile unei iubiri interzise ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viata e facuta din momente. si doar aceste momente ne apartin in totalitate, si nu persoanele cu care le traim, chiar daca au statut de sot/iubit/amant etc. iubirea nu se duce, ci se aduna. ne este garantat doar ce am avut si nu ce vom avea. cred ca cel mai relativ lucru in viata asta e tocmai sigurantza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui coltofeanu
adelle6 cred ca esti un actor desavarsit. Nu este usor deloc sa traiesti o viata dubla. Cum reusesti? Cum reusesti se te comporti normal cu sotul tau, cu copiii tai, cu cei din jurul tau? Sentimentele si trairile tale s-au schimbat. Esti indragostita si in general asta se vede pe chip.Cum reusesti sa te prefaci ca de fapt nu este asa? Sa fi prea " ingramadit la minte" sa nu-ti dai seama de asta....sau poate sotul tau se preface ca nu pricepe.
Hohoho,sa rid in barba !Ce m-as mai fi mirat si eu daca acum citiva ani nu vedeam la TV povesti adevarate despre amanti/amante si vieti duble! O tipa avea 3 copiii cu sotul si 2(sau 3) cu amantul!!!Amantul bineinteles ca stia ca-i casatorita(exact povestea adellei,era "iubitul" ei din tinerete si ea a fost fortata de bunici sa se marite cu actualul sot) . Sotul si copii ei habar nu aveau!Intretinea doua familii complet normal ,spala,calca,facea curat,mincare pt. doua familii! A purtat sarcinile cu amantul fara ca sotul sa aiba habar!! Cind nastea (copii amantului) se ducea la bunici spunind ca se simte putin rau si are nevoie de cineva sa o supravegheze! Acum copiii erau marisori!Si barbatul ei nu avea nici cea mai vaga idee,iar copiii facuti cu amantul care ramaneau cu el(tatal lor,in casa lor/lui) peste noapte,stiau ca mama noaptea merge la munca ,de aia nu doarme cu ei acasa). Ceilalti plecau la scoli/gradi ,sotul la munca si ea dupa ce termina treburile casei fugea dincolo si-o lua de la capat! Scuze adelle6,pt. off-topic,dar vroiam sa-i arat lui coltofeanu ca sunt actori si mai si!Eu n-am sa uit povestea asta cite zile voi avea! E prea[soc][soc] p.s daca intereseaza,tipa era japoneza[:D] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Noutati[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Amira scolarita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...