Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu-i asa simplu cu ...amantele


Recommended Posts

adelle nu ma indoiesc ca este reala povestea ta. Eu ma gandeam la faptul ca tu ai postat aici intentionat, poate ca ai vrut chiar sa razi in nas celor care sufera din cauza adulterului partenerilor, o faci chiar cu mandrie si fara parere de rau. Te minti singura si te gandesti la unicitate si la dragoste care dureaza de 20 de ani. Daca ati fi fost impreuna sigur nu ar fi durat atat dragostea asta. Eu am ajuns la o concluzie in ceea ce te priveste.. NU ai frica de Dumnezeu absolut deloc, faptele tale o dovedesc...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 238
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Andrusca13 , imi pare sincer rau daca tu crezi ca am deschis acest subiect pt a rade in fata celor care sufera din cauza amantelor .Daca acest sentiment razbate , imi cer scuze tuturor . Nu aceasta a fost ideea . Daca nu am regrete e doar in ceea ce priveste casnicia mea. Un lucru e sigur fata de ceea ce ziceai "Nu ai frica de Dumnezeu" . Nu , si nu de azi de ieri ,sau pt un anumit fapt , nu mi-e frica ci pt ca sunt atee .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui april16
anisia, iaca link-ul http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=122402&whichpage=5 cred ca de topicul asta e vorba April [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=115547"] Emma are nevoie de ajutor ![/url]
merci clar ca rufele se spala in familie acu nu ma mai amuza isteatza[cusca]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Citat:
citat din mesajul lui dako
andreea81 - bine punctat.
Tocmai voiam sa-i spun Andreei81 cat de aiurea si irelevant e exemplul ei, dar, nu-i asa, ar fi mai bine sa pastrez nota nobila a topicului: eu nu strivesc corola de minuni a lumii [:D] [:D].
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
...si nu strivesc corola de minuni a lumii si... "nu ucid cu mintea tainele, ce le-ntâlnesc în calea mea"[^]....daca-i bal,bal sa fie[:D]Asta este, poate a fost aiurea comentariul meu...dar eu zic ca nu-i tocmai irelevant[:D]...ma refeream la foste iubiri(corect, in cazul meu nu-i vorba de amanta,) si la faptul ca nu e ATAT DE IMPORTANT CA SI-AU NUMIT COPIII DUPA FOSTELE IUBIRI...da' am si io o intrebare: Daca unele dintre noi avem pareri mai "blande" vis-a-vis de acest subiect, gata, incurajam relatiile extraconjugale, le pupam pe amantele parfumate( acu' sincer, daca ar mirosi a ceapa, ar fi cam naspa[:I]) sau suntem de acord cu distrugerea de casnicii????? Ce, nu-mi pot exprima civilizat o parere? Sau sa luam exemplul lui Bekali, si sa iesim la interval cu sabia razboinicului luminii, sa crucificam amantele, si din nenorocite sa nu le scoatem(repet, nu sunt de acord cu acest tip de relatii)....Oricum vorbim sa ne aflam in treaba..la urma urmei,e viata lor (a adellei6 si a amantului)...si deciziile le apartin numai lor. Si daca mi-oi prinde (Doamne fereste!!!) sotz-ul cu vreuna (ahaaaaa, cu aia, boule si magarule!!!), poate o sa fiu mai virulenta vis-a-vis de persoane ca Adelle6... ~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca) ~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu vreau sa te "crestinez" acu'...dar faptul ca esti atee explica comportamentul tau......... cel putin asta cu "nu regret nimic"... eu raman cu o mare dezamagire?![:(] (nu stiu daca sa-i spun asa....sa zic totusi dezamagire)...ca exista si astfel de oameni complte indiferenti la ceea ce e in jurul lor....pt ca daca-ti imaginezi ca poveste asta va ramane doar intre voi,te inseli si la un moment dat multa lumea (draga sau nu) va avea de suferit... pt ca desi tu nu crezi,Dumnezeu exista si o sa-ti arate odata ca exista!!! iti doresc sa-L cunosti! numai bine, Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrusca, de Dumnezeu nu trebuie sa ne fie frica. Dumnezeu nu pedepseste, ci ne lasa sa suportam consecintele propriilor alegeri. In cazul de fatza, ce vrei pedeapsa mai mare decat povestea in sine? Ca sa poti sa-ti strangi in brate iubitul, trebuie sa te ascunzi, trebuie sa minti sotul, trebuie sa minti copiii :-( (mama nu sta mult. Mama se duce sa va cumpere ceva bun/frumos). Inainte de a suna la usa, trebuie sa te asiguri ca ai bine camuflate cu fond de ten urmele lasate de tzepii din barba lui iubi. Cand pasesti in casa, presupun ca nu poti sa te uiti in ochii sotului tau. Fie pentru ca iti e jena (nu e cazul nostru [:D]), fie pt. ca il dispretuiesti. In loc sa stie toata lumea de dragostea ta, in loc sa apari peste tot de mana cu iubitul tau, tu vii pe un forum si, protejata de anonimat, iti depeni povestea trista si plina de compromisuri si minciuna. Ce poate fi mai rau de atat?
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui violeta69
eu nu vreau sa te "crestinez" acu'...dar faptul ca esti atee explica comportamentul tau......... cel putin asta cu "nu regret nimic"... eu raman cu o mare dezamagire?![:(] (nu stiu daca sa-i spun asa....sa zic totusi dezamagire)...ca exista si astfel de oameni complte indiferenti la ceea ce e in jurul lor....pt ca daca-ti imaginezi ca poveste asta va ramane doar intre voi,te inseli si la un moment dat multa lumea (draga sau nu) va avea de suferit... pt ca desi tu nu crezi,Dumnezeu exista si o sa-ti arate odata ca exista!!! iti doresc sa-L cunosti! numai bine, Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Foarte frumos spus, Violeta![flo][flo][flo] ~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca) ~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adelle6
Va pot asigura ca nu mi-am dat numele real ar fi fost "copilaresc"
Wooow, ce tare joci!! [:D]
Citat:
Si daca v-am dat exemplul cu prenumele copiilor , nu a fost pt a ma da mare , ci doar pt ca nu doream sa se inteleaga ca intre noi e doar o atractie fizica . Consideram ca e o dovada ca am reprezentat ceva pt el... Sunt sentimente .
Eu una iti multumesc pt. exemplul cu prenumele copiilor. Din prima ta postare, fara ezitari si scarpinat prea mult in varful capului [:D], am putut sa-mi dau seama atat cum esti tu, cat si cum e el. Pacat ca nu legalizati relatia voastra. Sunteti facuti unul pt. celalalt! [cheers]
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]citat din mesajul lui denizel
In loc sa stie toata lumea de dragostea ta, in loc sa apari peste tot de mana cu iubitul tau, tu vii pe un forum si, protejata de anonimat, iti depeni povestea trista si plina de compromisuri si minciuna. Ce poate fi mai rau de atat?
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Denizel, din povestea Adellei nu reiese tristete...tristetea si toate celelalte au fost adaugate de comentatori, fiecare utilizand tonul pe care l-a considerat mai nimerit(incluzand nuante de la intelegere pana la amenintari...). Eu din subiectul acesta am inteles doar ca e mai usor sa judecam dupa aparente si dificil, dc nu imposibil, sa vedem ce e in spatele unei povesti care poate scandaliza o parte a societatii. Poate trebuie sa vedem ca oamenii acestia au in spate un parcurs individual care nu ii implinea ca fiinte umane si ca la un moment dat au simtit nevoia unei re-elaborari privind evolutia emotionala a existentei lor.In acelasi timp, eu vad ca ei tin cont de cei care ii inconjoara si se straduiesc sa nu ii afecteze in nici un fel. Tu spui "ce poate fi mai rau decat atat?" draga mea Denizel pe lumea asta sunt asa de multe lucruri rele, urate si triste...incat o dragoste regasita (care bineinteles poate fi pierduta, poate cadea in desuet, in vulgar cine stie ce rezerva viitorul etc)poate insemna in viata unui om, punctul de a face un "salt" de care avea atata nevoie. [url="http://www.youtube.com/watch?v=tuZhAELnp5M&feature=user"]Pictures and sounds[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui stralucitor1
[quote]citat din mesajul lui denizel
In loc sa stie toata lumea de dragostea ta, in loc sa apari peste tot de mana cu iubitul tau, tu vii pe un forum si, protejata de anonimat, iti depeni povestea trista si plina de compromisuri si minciuna. Ce poate fi mai rau de atat?
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Denizel, din povestea Adellei nu reiese tristete...tristetea si toate celelalte au fost adaugate de comentatori, fiecare utilizand tonul pe care l-a considerat mai nimerit(incluzand nuante de la intelegere pana la amenintari...). Eu din subiectul acesta am inteles doar ca e mai usor sa judecam dupa aparente si dificil, dc nu imposibil, sa vedem ce e in spatele unei povesti care poate scandaliza o parte a societatii. Poate trebuie sa vedem ca oamenii acestia au in spate un parcurs individual care nu ii implinea ca fiinte umane si ca la un moment dat au simtit nevoia unei re-elaborari privind evolutia emotionala a existentei lor.In acelasi timp, eu vad ca ei tin cont de cei care ii inconjoara si se straduiesc sa nu ii afecteze in nici un fel. Tu spui "ce poate fi mai rau decat atat?" draga mea Denizel pe lumea asta sunt asa de multe lucruri rele, urate si triste...incat o dragoste regasita (care bineinteles poate fi pierduta, poate cadea in desuet, in vulgar cine stie ce rezerva viitorul etc)poate insemna in viata unui om, punctul de a face un "salt" de care avea atata nevoie. [url="http://www.youtube.com/watch?v=tuZhAELnp5M&feature=user"]Pictures and sounds[/url]
Stralucitor1, da' bine le mai zici...mai ales la partea cu "ce poate fi mai rau decat atat?" draga mea Denizel pe lumea asta sunt asa de multe lucruri rele, urate si triste...incat o dragoste regasita (care bineinteles poate fi pierduta, poate cadea in desuet, in vulgar cine stie ce rezerva viitorul etc)poate insemna in viata unui om, punctul de a face un "salt" de care avea atata nevoie." Bine, bine,acum pun pariu ca or sa urmeze replici de genul : "da la sotz-ul ei, sotzia lui, la copii nu va ganditi?[:-/] ~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca) ~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...