Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu-i asa simplu cu ...amantele


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui stralucitor1 Tu spui "ce poate fi mai rau decat atat?" draga mea Denizel pe lumea asta sunt asa de multe lucruri rele, urate si triste...incat o dragoste regasita (care bineinteles poate fi pierduta, poate cadea in desuet, in vulgar cine stie ce rezerva viitorul etc)poate insemna in viata unui om, punctul de a face un "salt" de care avea atata nevoie. [url="http://www.youtube.com/watch?v=tuZhAELnp5M&feature=user"]Pictures and sounds[/url]
Draga Stralucitor, nimic, absolut nimic nu scuza minciuna si tradarea. Orice lucru, oricat de frumos si inaltator ar fi, este devalorizat complet daca este expus pe piedestalul tradarii, al lipsei de respect, al minciunii si compromisului. Este imposibil ca tu, ca individ, sa faci un "salt" atunci cand, prin gandurile si faptele tale dovedesti ca nu ai nici o urma de respect fata de semeni.
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 238
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Adelle eu am o singura curiozitate...nu ca tu esti obligata sa imi satisfaci mie curiozitatile. Ca ti-ai regasit marea iubire, ca ai orgasme cosmice , ca esti fericita ca il intalnesti o data pe an ,e treaba ta. Nu sunt in masura sa dau sfaturi nimanui. Nu inteleg un singur lucru....de ce te-ai casatorit cu un om pe care nu il iubesti. Pe care nu l-ai iubit niciodata. Pentru mine asta este mult mai dureros decat numele copiilor . Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Citat:
citat din mesajul lui adelle6
Va pot asigura ca nu mi-am dat numele real ar fi fost "copilaresc"
Wooow, ce tare joci!! [:D]
Citat:
Si daca v-am dat exemplul cu prenumele copiilor , nu a fost pt a ma da mare , ci doar pt ca nu doream sa se inteleaga ca intre noi e doar o atractie fizica . Consideram ca e o dovada ca am reprezentat ceva pt el... Sunt sentimente .
Eu una iti multumesc pt. exemplul cu prenumele copiilor. Din prima ta postare, fara ezitari si scarpinat prea mult in varful capului [:D], am putut sa-mi dau seama atat cum esti tu, cat si cum e el. Pacat ca nu legalizati relatia voastra. Sunteti facuti unul pt. celalalt! [cheers]
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Legat de nick-ul ascuns al adellei6,acu', saraca daca posta cu numele si prenumele reale si eventual si cu CNP-ul, va dati seama cat de nesimtita ar fi fost,(dupa unele) sa posteze,"NEMERNICA" asa, fara rushinica, fara perdea!!![alcool] ~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca) ~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andreea81 Bine, bine,acum pun pariu ca or sa urmeze replici de genul : "da la sotz-ul ei, sotzia lui, la copii nu va ganditi?[:-/][/font=Comic Sans MS][/size=2][/purple] ~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca) ~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.
hai ma Andreea, chiar asa incuiate ne crezi? [:D]
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oau-oau, ce invidioasa sunt pe dragostea celor 2[vom]!!!! Hai, oricat incercati voi sa va convingeti singure si ea la fel, sa fim sinceri. Voi ati putea crede ca cineva iubeste cu toata fiinta stiind ca persoana iubita este in bratele altuia? Ca face dragoste cu altul/a? Ca ingrijeste alta persoana? Ca discuta cu alta persoana probleme majore ce tin de existenta lui? Eu nu cred! Este pur pueril sa crezi ca la cei 2 primeaza dragostea atata timp cat ea afirma in prima postare in primul rand de giganticul ORGASM. Adelle eu nu-ti invidiez dragostea, pt ca nu cred in dragostea ta!!! Dc era dragoste renuntai la tot si te duceai dupa el! Sau poate nu vrea Iubi?? Oare cate amante o mai avea aici??? Oare cate amante mai poarta numele Copiilor lui???? Eu nu te invidiez chiar deloc. Nu as putea sa-mi doresc sa fiu invidioasa pe o femeie care-si permite fericire 2 ori pe an si atunci ascunsa! Sunt multumita de viata mea sentimentala, sexuala, familiala. Cand nu voi mai fii o sa incerc sa mi-o imbunatatesc sau sa ies din ea. Eu NU cred in sacrificiu tau! Tu nu te sacrifici, asta e situatia si pare mai frumos sa zici: ,, ma sacrific" pt a lacrima unele persoane pe aici! Iar dc povestea ta e adevarata si nu inventata pt a agita spiritele pe aici sunt ferm convinsa ca se va afla. Si atunci vei pierde tot si familia si iubi, care3 se va dovedi ca nu este IUBI. andreea Alegeti viata! Avortul opreste o inima care bate plina de sperante... http://community.webshots.com/user/andreeagogo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cine, iooooo? Doamne fereste![:D][:D] Ai subliniat foarte bine: "Draga Stralucitor, nimic, absolut nimic nu scuza minciuna si tradarea. Orice lucru, oricat de frumos si inaltator ar fi, este devalorizat complet daca este expus pe piedestalul tradarii, al lipsei de respect, al minciunii si compromisului." Dar ce te faci, cand TOTI suntem oameni...o sa vina si la adelle6 vremea cand, poate, o sa regrete relatia aceasta... ~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca) ~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adelle6, as vrea si eu sa punctez ceva. De ce crezi ca sotul tau si sotia lui nu sunt afectati in momentul de fata, doar pentru ca nu stiu? Cind unul din parteneri se indragosteste de altcineva, asta se simte imediat in cuplu. Chiar daca nu sunt certuri, chiar daca aparentele ramin la fel, se simte. E o distantare sufleteasca fata de celalalt, care aduce nefericire. Crede-ma, ei simt ca casnicia lor nu merge si sunt nefericiti. Chiar daca nu divorteaza, chiar daca nu stiu exact ce se intimpla. Poate ei simt doar ca s-au indepartat de partenerul lor, ca nu mai au aceleasi interese, ca devin doi straini, bla bla. Toate ca toate, dar sa nu-mi spui mie ca cei doi sunt fericiti acum. Doar ca poate ca nu considera distantierea asta un motiv suficient ca sa divorteze. Poate daca ar stii adevarul, ar lua alta decizie. Poate ca ar avea si ei o sansa sa fie fericiti, cu altcineva. Asta bineinteles, in cazul in care nu au si ei deja pe altcineva... Oricum, aventura asta, care pe voi va face poate fericiti, este egoista.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana una alta, nu prea contreaza ce credem noi despre situatia expusa de Adelle. Si ar trebui sa nu ne depasim competentele si sa ne apucam acum de despicat firul in 4. S-au umplut 21 de pagini in 2 zile... cu pareri diferite, ca de obicei, se formeaza 2 tabere. Cum spunei tu, Denizel, faptul ca nu isi pot consuma iubirea, ca trebuie sa se ascunda, ca nu pot striga in gura mare ca se iubesc... asta trebuie sa suporte zilnic. Si, probabil, nu este usor. Eu imi amintesc ca atunci cand eram indragostita de sotul meu era un chin sa fiu departe de el. Probabil ca acelasi chin il traieste si Adella. Fiecare dintre ei este amant pentru celalalt. Deocamdata nu vor sa schimbe acest fapt. Si cine suntem noi ca sa judecam? Tocmai ce am dat de o chestie care spunea ceva de genul "inainte de a judeca pe cineva, mergi in mocasinii lui 1 mila". Nu am experimentat toti astfel de lucruri si cred ca ne putem da cu parerea doar asa..., ipotetic vorbind. Ioana si [zana] Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca http://community.webshots.com/user/bebeca2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atat mai spun: In viata totul se plateste! Si chiar foarte scump uneori! Asa ca , adelle, sa nu fii prea surprinsa cand se va narui castelul tau din nisip si vei suferi (asta daca poti)si sa nu te intrabi de unde ti se trage! Orice problema are o solutie. Trebuie doar s-o gasesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ANDREEA11
Oau-oau, ce invidioasa sunt pe dragostea celor 2[vom]!!!! Hai, oricat incercati voi sa va convingeti singure si ea la fel, sa fim sinceri. Voi ati putea crede ca cineva iubeste cu toata fiinta stiind ca persoana iubita este in bratele altuia? Ca face dragoste cu altul/a? Ca ingrijeste alta persoana? Ca discuta cu alta persoana probleme majore ce tin de existenta lui? Eu nu cred! Este pur pueril sa crezi ca la cei 2 primeaza dragostea atata timp cat ea afirma in prima postare in primul rand de giganticul ORGASM. Adelle eu nu-ti invidiez dragostea, pt ca nu cred in dragostea ta!!! Dc era dragoste renuntai la tot si te duceai dupa el! Sau poate nu vrea Iubi?? Oare cate amante o mai avea aici??? Oare cate amante mai poarta numele Copiilor lui???? Eu nu te invidiez chiar deloc. Nu as putea sa-mi doresc sa fiu invidioasa pe o femeie care-si permite fericire 2 ori pe an si atunci ascunsa! Sunt multumita de viata mea sentimentala, sexuala, familiala. Cand nu voi mai fii o sa incerc sa mi-o imbunatatesc sau sa ies din ea. Eu NU cred in sacrificiu tau! Tu nu te sacrifici, asta e situatia si pare mai frumos sa zici: ,, ma sacrific" pt a lacrima unele persoane pe aici! Iar dc povestea ta e adevarata si nu inventata pt a agita spiritele pe aici sunt ferm convinsa ca se va afla. Si atunci vei pierde tot si familia si iubi, care3 se va dovedi ca nu este IUBI. andreea Alegeti viata! Avortul opreste o inima care bate plina de sperante... http://community.webshots.com/user/andreeagogo
Andreea , intrebarile astea si le poate pune fiecare femeie de aici. ;) "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...