Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu-i asa simplu cu ...amantele


Recommended Posts

  • Răspunsuri 238
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui adelle6
Ideea pt care am deschis acest subiect este ca lucrurile nu sunt asa simple , ca e usor sa judeci daca nu ai trecut prin asa ceva si ca viata e adesea mult mai complicata .Fiecare "caz de amanta" sau amant e unic.Iar eu stiu ca relatia pe care o am cu primul meu iubit(in realitate , nu ar trebui sa-l numesc asa , avand in vedere ca atunci nu am facut dragoste , ci prieten)imi aduce un echilibru si amandoi ne multumim cum se zicea pe-aici pe forum cu "firimituri". Dar ce firimituri ! Care iti tin de "foame" un an , pe care le visezi si le doresti...
[flo]Sunt de acord cu tine. E complicat. Te inteleg, asta e viata. Nu este cel mai corect mod, se intampla, dar fetelor, este deocamdata cea mai buna solutie pentru ca ceilalti membri ai famliei practic nu sunt afectati. Nu sunt de acord sa li se spuna sotului sau sotiei. S-ar surpa cel putin una din familii, iar ei nu vor asta, pentru copii..si sunt si multi. Sper sa fie bine. "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand vietuiesti intr'un cuplu/ nu imi permit sa spun convietzuiesti/ ambii parteneri au si obligatii si drepturi. dar, esentiala obligatie este cea sa il simti pe celalalt. daca nu il mai simti, inseamna pur si simplu ca nu iti mai pasa. deci?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui coltofeanu
Citat:
citat din mesajul lui dako si, sunt sigura ca daca era doar o problema de hormoni dezlantuiti, adelle isi gasea un partener mai comfortabil, localizat geografic. dar....e iubire.
Ce fel de iubire? Unde duce iubirea asta ? Ce final va avea ? Este iubire... o iubire interzisa, mai bine spus franturi de iubire ascunsa. Te implinesc sufleteste framiturile unei iubiri interzise ?
Putin e mai mult decat nimic. Adelle6 si iubitul ei au decis sa se sacrifice ei si sa sacrifice iubirea lor pt a nu sacrifica cele doua familii si pe copii. Eu ii inteleg, ii compatimesc si ma bucur pt ei ca reusesc sa se intalneasca macar o data pe an. Ina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iata cum ajung iar la concluzia ca e bine sa traiesti o experienta pina la capat. asa, nu ramii cu niscai curiozitati, ci doar amintiri. situiatia e cam delicata, dar imi pare destul de echilibrata in momentul de fata - cam asa [indecis] ah ce inspirat e emoticonul asta eu cred ca fiecare isi iubeste de fapt jumatatea, dar isi retraiesc tineretea. si chiar nu sint de acord ca sinceritatea totala ar folosi la ceva. observ o mare diferenta in a trata situatiile cu amante/amanti. atunci cind cel care inseala vine si marturiseste este oarecum mingiiat pe cap. cind povesteste inselatul intransigenta e maxima [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In final cineva va avea de suferit , ca sunt ei , ca sunt sotii lor , ca sunt copii . Nu poti sa intri in asa ceva si sa te astepti ca nu vor fi consecinte , sau ca vei fi atat de istet incat sa nu te dai de gol la un moment dat . Adevarul iese invariabil la iveala , si de cele mai multe ori poate iesi atunci cand nu te astepti , atunci cand posibil totul s-a terminat , atunci cand ai depasit momentul si speri ca va ramane ingropat pe veci .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pt raspunsuri . Sincer nu speram sa starnesc atatea ecouri . Am sa va mai spun ca nici nu se va pune probl vreodata sa-mi informez sotul de existenta celuilalt . Nu e nevoie de prea mult teatru (cum sugera cineva)pt a ascunde acesta iubire aflata la 3000 km . Tot cineva ma intreba daca atmosfera din familie nu s-a alterat. A fost o vreme (acum un an) cand eram mai irascibila si nu-i iertam sotului micile iesiri (mi se pare prea exigent cu fetele). Apoi am ajuns singura la concluzia ca nu e el vinovat(poate doar pt faptul ca nu ma simt implinita sexual) si ca prin urmare trebuie sa apreciez ceea ce am .Iar El , cel din tinerete , va ramane secretul meu.Gandesc egoist , dar o fata de pe forum (scuzati-ma nu mai caut acum "numele" )a rezumat perfect :ramanem fiecare in familia lui , pe drumul lui . Macar atat sa avem dreptul ! Caci , sincer probl divortului (financiar avem amandoi o situatie mult peste medie)nu s-a pus doar pt ca ne gandim la ceilalti implicati . Si daca aceasta relatie mi-a adus, e drept, uneori nopti nedormite din cauza framantarilor , mi-a permis sa "infloresc" ca persoana. Am devenit mult mai sigura pe mine si ceea ce vreau . Inca o data multumesc pt parerile voastre .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este bine ca ai reusit sa treci peste irascibilitate. Nu multi pot, si de aici se rup si mai tare casniciile lor. Nici eu nu consider ca ar trebui sa afle partenerii, ar suferi aiurea... Ioana si [zana] Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca http://community.webshots.com/user/bebeca2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare horror de-a dreptul sa-ti botezi copii cu numele amantului / amantei. Inteleg, va traiti aventura clandestin, considerati ca "sacrificiul" personal justifica duplicitatea fata de parteneri (chipurile voi va sacrificati pentru copii si asta va da dreptul sa le impuneti partenerilor o viata falsa), dar de ce amestecati copii in promiscuitatea voastra? Cum se vor simti copii astia cand vor afla adevarul (si vor afla mai devreme sau mai tarziu, minciuna are picioare scurte)? Un singur lucru ma lasa perplexa: inseli, minti, ok, suntem oameni si nimeni nu e perfect, sa arunce cu piatra cine ...etc, dar nu poti fi cinstit pana la capat? Nu poti spune: asta e, sunt slab, sunt un nermernic? Nu, gasim justificari si motive ca sa ne peticim constiinta. As avea chiar respect pentru un amant / amanta care nu ar incerca sa-si justifice lasitatea si inselaciunea. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adelle6 El si-a botezat fetita (care are 3 ani)cu prenumele meu.
adelle6, cum ai putut sa accepti asa ceva? Cu atat mai mult cu cat, esti si tu mama... Copilul pe care sotia lui l-a purtat in pantec, copilul pe care sotia lui s-a chinuit sa il nasca, copilul caruia sotia lui ii dedica tot timpul si tot ce are disponibil, copilul ala poarta numele amantei sotului :-(((. Mi se pare o chestie de o cruzime ingrozitoare. Doamne, de n-ar afla biata femeie! [V] De ce nu divortati, oameni buni? De ce va bateti joc de oamenii care au incredere in voi? Sa zicem, inteleg, va iubiti de nu mai puteti. Dar, sa profitati de faptul ca sotii vostri nu stiu nimic, sa profitati de faptul ca ei au incredere in voi si sa puneti copiilor numele voastre?? Incredibil!! Uite de aia nu oricine poate sa fie amanta. Nu oricine e in stare sa accepte si sa faca [] chestii de asemenea "calitate". Brrrr!
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...