Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noaptea dintre azi si maine (2)


Oaspete marius

Recommended Posts

quote:
Originally posted by Elise [brIn general, cind pui prea mult patos in a-i judeca pe altii, si mie mi se pare ceva "putred". Devin suspicioasa, si ma intreb care o fi legatura... Inteleg sa te atace foarte tare problemele proprii. Pentru ca e vorba de viata ta, e firesc. Dar poti sa dormi la fel de linistit la noapte si daca Marioara il viseaza pe Gigel, nu pe Costel. Probabil am eu un deficit de spirit civic. [:D] Cine stie. Asta apropo de Pitt, nenorocitu'... Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Trebuia sa existe un barbat in viata mea dar pentru ca era tot timpul disponibil pentru diverse femei nu a avut timp sa fie alaturi de mine. Era disponibil...am inteles, sa zic. Asta era firea lui. Dar nu inteleg cum intalnea atatea femei disponibile care preferau doar aventuri. Indiferent de starea lor civila si indiferent de locul unde se intalneau : in lift, in padure, in hotel, in masina etc. Barbatul respectiv este tatal meu si de cativa ani pur si simplu nu imi da pace. Ii spun clar si raspicat ca nu doresc sa am vreo legatura cu el si se incapataneaza sa inteleaga. Are o anumita varsta si oricat de dispobinil ar fi... nu prea mai sunt femeile disponibile pentru el. Nu stiu daca in toata viata am petrecut mai mult de cinci minute impreuna... nu avea timp. Acum nici eu nu pot avea timp. De la aceasta poveste mi se trage neincredere in barbati si "patosul" impotriva amantelor. Poate nu e corect... dar asta simt. Uneori mai trebuie sa privim si prin ochii copilului... poate barbatul (viitor amant) are copii acasa, chiar daca el spune ca este disponibil.Oare nu minte doar sa aiba o aventura? Eu nu as gandi .... te-a lovit buzduganul si hop in pat ca nu te poti abtine. Am inteles ca daca nu sunt eu poate fi alta. Totusi sunt impacata sufleteste ca nu sunt eu aceea care ii suceste mintile si ii face familia sa sufere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

coltofeanu, imi pare rau ca ai avut problema asta in copilarie, n-ar fi trebuit sa o ai... Mai ales ca inteleg ca durerea nu era neaparat ca a lipsit tatal, ci ca era cu amanta. De obicei cu cine se culca parintii nu intra in preocuparile virstei mici, in ale tale nu stiu cum de a intrat. Dar, oricum, cel care a facut din asta problema TA a gresit enorm. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
coltofeanu, imi pare rau ca ai avut problema asta in copilarie, n-ar fi trebuit sa o ai... Mai ales ca inteleg ca durerea nu era neaparat ca a lipsit tatal, ci ca era cu amanta. De obicei cu cine se culca parintii nu intra in preocuparile virstei mici, in ale tale nu stiu cum de a intrat. Dar, oricum, cel care a facut din asta problema TA a gresit enorm. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Elise, nu ai inteles... In copilarie nu stiam ca este atat de indragostit cand de una cand de alta, ca le facea complimente gratuite si muuuulte femei cadeau in capcana. Acest lucru l-am aflat muuult mai tarziu cand eram deja destul de mare si intelegem ce se intampla. Acum incerc sa-l inteleg si NU pot! Oricat de mult m-as stradui. Oare de ce nu a ramas cu nicio amanta ? I-a placut sa se distreze.... Distractie placuta ! Nu am nimic impotriva. (Nu mai doresc sa vorbesc despre asta....)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
De obicei cu cine se culca parintii nu intra in preocuparile virstei mici, in ale tale nu stiu cum de a intrat. Dar, oricum, cel care a facut din asta problema TA a gresit enorm. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
De ex nu conteaza ca ai stat in laborator pina seara tirziu sa descoperi ca ulcerul e o bacterie, sa te infectezi si apoi sa te vindeci si in final sa iei premiul Nobel. In final ptr copil e acelasi lucru daca ai fi stat la amanta. Sint sigura ca baietii lui Dr Barry Marshall sint la fel de frustrati de absenta tatalui cum sint copiii lui Spitzer( guvernatorul cu amanta) (right after they got their asses kicked in school), A L’amore che move il sole e l’altre stelle. [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada"]Camera lui Marcu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Oare de ce nu a ramas cu nicio amanta ? I-a placut sa se distreze.... Distractie placuta ! Nu am nimic impotriva. (Nu mai doresc sa vorbesc despre asta....)
coltofeanu, parerea mea e oarecum diferita de a ta - dar o sa iti respect dorinta sa nu mai discutam despre asta, daca vrei. [flo] "There's no vice as advice!"
Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incep prin a spune ca si eu am fost o constelatie...si inca mai sunt! si mai capat cate o mini-steluta in fiecare an! Pana la urma despre ce vorbim aici? Fericire, prejudecati, morala, iubire, tradare etc? Elise, este dreptul tau sa-ti cauti fericirea, indiferent ce inseamna asta si cum procedezi! Din pacate de data asta nu ai cautat-o unde trebuia insa niciodata lozul castigator nu ne iese din prima incercare....asta face viata mai frumoasa. Eu cred ca fiecare suntem o mica stea dintr-o mare constelatie....si eu as face orice sa salvez una! Va rog nu o luati ad-litteram, ca nu este cazul. Sunt sigura ca te voi "citi" in curand povestind despre "fericirea dintre azi, maine si infinita zi de dupa". Putere! Laura Europe is the best!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...