Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noaptea dintre azi si maine (2)


Oaspete marius

Recommended Posts

  • Răspunsuri 122
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Ramona J
Elise, acum ca m-ai linistit l-am eliberat...[:D] De fapt nu stiu ce-i cu el, ca s-a aciuat pe linga mine de vreo 20 de ani si inca n-a plecat... E "special" dac-a rezistat atita.
20 de ani sint 20 ani...dar asta inseamna ca diavolul nu a aparut...si nu ca EL e un erou. intelegi ce zic yo? [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MissParker
Mult m-am gandit ca sa ma lamuresc daca judec cu doua masuri sau nu. Pentru ca eu condamn adulterul si in acelasi timp nu o pot condamna pe Elise. Mai mult decat adulterul condamn insa duplicitatea, minciuna, inselarea partenerului cu sange rece si fara scrupule plus continuarea relatiei ca si cum nici usturoi nu ar fi mancat, nici gura nu i-ar puti. Pe Elise o inteleg pentru ca imi dau seama ce inseamna sa ai (pe buna dreptate) niste pretentii si asteptari atat de mari de la un potential partener incat nimeni sa nu se apropie de imaginea respectiva, la nimeni sa nu corespunda si caracterul, si intelectul, si fizicul. Este stadiul in care te bucuri chiar si cand intalnesti unul despre care sa poti spune ca este un "poate"... Iar cand il intalnesti pe cel care iti trezeste exact sentimentele despre care nu mai sperai ca le vei avea vreodata, realizezi ca acea persoana speciala este deja casatorita. Eu o admir pe Elise pentru autocontrolul ei, pentru coloana vertebrala, luciditatea si curajul cu care a pus punct atat relatiei ei nefericite cat si concomitent unei noi incercari de a fi fericita. Nu spun ca ar fi gasit fericirea, probabil ca nu, dar iti trebuie cisterne de curaj si autodisciplina si caracter ca sa renunti din proprie initiativa la un posibil nou inceput. Deci n-o condamn. Caci la ea motivele n-au fost nici curiozitatea, nici plictiseala, nici dorinta de nou/variatie, nici hormonii, nici lehuzia sau kilogramele in plus ale sotului, nici mai stiu eu ce alte elucubratii s-au vehiculat pe aici pentru a justifica de ce inseala barbatii.
Felicia [gravi] 26+ mami under construction pentru [baietel] - David
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url]
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE

Eu sunt mai grea de cap.... Prin absurd, daca ai fi constatat ca misteriosul L. ar fi sotul tau sa inteleg ca l-ai condamna pe el si ai ramane prietena cu Elise ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, ba chiar nu ma deranjeaza observatia ta, de aia mi-am aratat si disponibilitatea spre dialog. [:)] Am zis doar ca e o concluzie pripita si ca eu nu consider ca m-ar atrage. Nu mi se pare o calitate. E adevarat, nici defect. Pur si simplu nu intra in criteriile mele. Starea lor civila e problema lor. Nu face parte din ciorba mea [:D], daca e mai clar asa. Ruxij, eu la partea cu "folosirea" am cam alta opinie... Mi se pare ca e valabil sa vorbesti de folosire in cazul unor copii sau a unor persoane fara discernamint - altfel, tine de alegere. Se presupune ca amindoi stim ce facem. Nu foloseste nimeni pe nimeni. Cit timp el considera ca putem avea o relatie, din punctul meu de vedere nu prea conteaza cum si de ce a ajuns la concluzia asta. Daca el se considera disponibil, pentru mine exact asa este. Disponibil. Nu sint nici... fascinata [:D] de faptul ca e casatorit, nici oripilata. Nu-l aprob, nu-l dezaprob, nu ma amestec. Daca ajung sa consider ca vreau mai mult decit imi poate oferi el la un moment dat - datorita faptului ca e casatorit sau datorita altor multi factori posibili - inseamna ca nu sintem potriviti, mi-a parut bine de cunostintza. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu nu este disponibil. Si daca prin absurd ar fi, atunci zau ca mi s-ar parea o onoare sa se indragosteasca de cineva ca Elise. Si nu, el nu ar fi ca L., el ar fi un om cu caracter si mi-ar spune-o inainte sa se ajunga la "carnalisme" [:D]. De ce? Fiindca relatia noastra nu este ca aceea a Elisei cu sotul ei, remember?? Cum vrea intamplarea, chiar aseara vorbeam cu Bogdan despre eventualitatea ca eu - Doamne fereste - sa mor la nastere. El de obicei nu vrea sa discute despre asa ceva, dar aseara era mai melancolic si mi-a spus: "Cred ca stii ca, daca vreodata se va pune problema sa am de ales intre tine si copil, te aleg pe tine fara sa clipesc. Dar daca Doamne fereste se intampla ceva cu tine, eu ce ma fac? Si cum il cresc singur pe David?". Puteti rade, dar un gand mi-a venit in modul cel mai firesc posibil: "Bogdan, nu il vei creste singur. Vei gasi in mod sigur alta femeie cu care sa fii fericit. Si eu chiar stiu pe cineva, o fata de pe forum, care ar fi minunata pentru tine." Si, cu toate ca el a inceput sa rada si a zis ca am innebunit, eu i-am vorbit vreo 10 minute despre Elise.
Felicia [gravi] 26+ mami under construction pentru [baietel] - David
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url]
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MissParker
Si daca prin absurd ar fi, atunci zau ca mi s-ar parea o onoare sa se indragosteasca de cineva ca Elise. ..... Si eu chiar stiu pe cineva, o fata de pe forum, care ar fi minunata pentru tine." Si, cu toate ca el a inceput sa rada si a zis ca am innebunit, eu i-am vorbit vreo 10 minute despre Elise.
Miss Parker and Elise sitting on a tree...[:D] A L’amore che move il sole e l’altre stelle. [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada"]Camera lui Marcu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...