Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noaptea dintre azi si maine (2)


Oaspete marius

Recommended Posts

Cineva a scris pe forum urmatoarele randuri , nu-i spun numele si imi cer scuze ca mi-am permis sa-i copiez mesajul... am tot respectul pentru ea. "Desi eram indragostita de el, am decis sa fac stanga imprejur din respect pentru sotia lui; mie acea doamna nu mi-a facut niciun rau, eu de ce sa-i fac ei rau? Ah, ca m-am indragostit eu de sotul ei, asta e altceva, e problema mea; indragostirea te paleste si nu pune intrebari. Intrebarile mi le pot pune eu insami. La fel si domnul cu pricina. Am avut norocul sa intalnesc un om deosebit, cu experienta de viata - cu 21 de ani mai in varsta, sa avem un raport sincer si sa luam impreuna taurul de coarne. Ceva de genul "No, bine, ne-am indragostit; asta e, s-a intamplat. Si acum ce facem? Cum o scoatem la capat?" Acum suntem prieteni, desi sentimentele mai sunt ancorate profund in suflete. Rezistam si continua fiecare pe drumul sau." Respectul... sau asta este doar o varba-n vant. Nu-mi pot da seama insa ce este mai dureros : sa suferi ca Elise sau sa suferi ca te abti ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Coltofeanu, si eu am tot respectul pentru ea![flo] Si daca vezi, in ambele cazuri, pana la urma, decizia de a rupe legatura nu a apartinut sotului minunat. Intrebarea mea era totusi legata de nevasta. Pe cine considera ea vinovat fata de ea? Cine avea obligatii fata de ea? O femeie oarecare, sau propriul ei sot? Sau, daca el prefera sa-si petreaca noptile in baruri, ai sa invinovatesti barurile ca exista pe lumea asta, sau pe el? Adina + Olivia Q1.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adina Iulia
Pai Coltofeanu si Ramona, serios acum, daca prin absurd voi ati descoperi ca v-a inselat sotul cu alta, nu l-ati invinovati pe sot, ci pe aia cu care v-a inselat? Daca aia v-ar fi fost prietena, as fi inteles intrebarea, dar daca nici nu va cunoaste, ce treaba are ea cu voi? Adina + Olivia Q1.04
Niciuna desigur. Nu asta am vrut sa spun, asa o fi reiesit. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adina Iulia
Intrebarea mea era totusi legata de nevasta. Pe cine considera ea vinovat fata de ea? Cine avea obligatii fata de ea? O femeie oarecare, sau propriul ei sot? Sau, daca el prefera sa-si petreaca noptile in baruri, ai sa invinovatesti barurile ca exista pe lumea asta, sau pe el? Adina + Olivia Q1.04
Eu - nevasta - as considera vinovati in egala masura pe AMANDOI. El - ca m-a inselat Ea - ca a acceptat o relatie cu un barbat casatorit, mai ales in cazul in care ea insista in relatie. Mi se pare ciudat sa se spuna ca ea nu are nicio vina si nicio treaba cu nevasta. (Mai sa fie....daca mai stam si dezbatem si despicam firul in patru referitor la nevasta si amanta... mai ca imi vine sa cred ca este mai corect sa fi amanta decat nevasta. Incep sa cred ca nevasta este singura vinovata ! Ha, ha,.... )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ramona J
quote:
Originally posted by Adina Iulia
Pai Coltofeanu si Ramona, serios acum, daca prin absurd voi ati descoperi ca v-a inselat sotul cu alta, nu l-ati invinovati pe sot, ci pe aia cu care v-a inselat? Daca aia v-ar fi fost prietena, as fi inteles intrebarea, dar daca nici nu va cunoaste, ce treaba are ea cu voi? Adina + Olivia Q1.04
Niciuna desigur. Nu asta am vrut sa spun, asa o fi reiesit. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Pai sigur ca asa a reiesit. Te rog sa te intorci si sa rectifici. Formularea corecta (ca sa o citam pe escrava Izaura) e: te admir, te respect si te iubesc (pe amanta, nu pe sot), Duh, Ramona!!!! A L’amore che move il sole e l’altre stelle. [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada"]Camera lui Marcu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai sigur ca si nevasta e vinovata, ca a zis "da" unui asemenea dobitoc, cine a pus-o? [:D] glumesc. Eu nu as compara vina barbatului cu a amantei in ochii nevestei. Si la fel, nu vad "binele" pe care mi-l face amanta ca se retrage din relatia lor, iar el sta cu ochii pe pereti tanjind dupa ea. In conditiile in care eu nu stiu nimic, si pe principiul: lasa, cu timpul, totul trece. Mie "binele" mi l-ar face careva sa vina sa-mi spuna ce om minunat adapostesc in dormitor, macar sa pot sa ies din mocirla si sa-mi vad de o viata frumoasa, nu sa ma dau de ceasul mortii gandind scenarii: o fi bolnav, o fi suparat, ce-o fi cu el... Adina + Olivia Q1.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adina Iulia
Pai sigur ca si nevasta e vinovata, ca a zis "da" unui asemenea dobitoc, cine a pus-o? [:D] glumesc. Eu nu as compara vina barbatului cu a amantei in ochii nevestei. Si la fel, nu vad "binele" pe care mi-l face amanta ca se retrage din relatia lor, iar el sta cu ochii pe pereti tanjind dupa ea. In conditiile in care eu nu stiu nimic, si pe principiul: lasa, cu timpul, totul trece. Mie "binele" mi l-ar face careva sa vina sa-mi spuna ce om minunat adapostesc in dormitor, macar sa pot sa ies din mocirla si sa-mi vad de o viata frumoasa, nu sa ma dau de ceasul mortii gandind scenarii: o fi bolnav, o fi suparat, ce-o fi cu el... Adina + Olivia Q1.04
Subscriu la ceea ce zici Adina asa ar fi cel mai bine Elise sa mearga sa-i spuna sotiei totul sa poata sa iasa saraca din mocirla! "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MissParker, Inteleg ca ai mare necaz pe sotul tau de ii prezinti asemenea optiuni... sau e un alt mod de a-l invita sa aprecieze ce are. [:D] Coltofeanu, daca tu chiar crezi ca un argument solid in sprijinul casniciei tale este ca neamu' feminin in totalitatea lui nu e interesat de sotul tau (sau ma rog, e interesat dar se multumeste sa plinga in tacere) PENTRU CA E AL TAU, te inseli. Sa nu fie disponibil - da, asta e un argument imbatabil. Dar intre a nu fi disponibil si a fi casatorit este o mica diferentza... Nu vad posibila situatia in care un om nu este diponibil si devine pentru ca a intilnit pe cineva. Cauzalitatea e inversa: solutia apare pentru ca a existat nevoia, nu apare nevoia datorita solutiei. NIMENI nu poate interveni intre doi oameni - casatoriti sau nu - cit timp intre ei nu este loc de un altul. Nu exista situatii general valabile... exista nemultumiti indiferent ce primesc, exista oameni care sint fideli in pofida faptului ca partenerul lor isi bate joc de ei, exista nspe posibilitati. Nu astea sint importante: important este ca nu pe cei din exterior trebuie sa te bazezi. Bine... de multe ori e mai simplu sa vizualizezi o "ea" geniul raului care ti-a intors brusc viata cu fundul in sus, decit sa realizezi ce ai avut pe perna ta in tot acest timp. Cel mai greu este, dupa parerea mea, faptul ca te tradezi pe tine, ca ai avut incredere, ca nu ti-ai dat seama. Atunci cind consideri ca n-aveai ce sa stii, a venit o cucoana pur si simplu si l-a furat, e mult mai usor. Parca nu mai esti asa mintita. Si nici el atit de vinovat. Si totusi, nu asta e adevarul.... Nu incerc sa culpabilizez pe nimeni, nici sa imi pun cenusa in cap, nici sa ma scot vreo Alba ca Zapada din povestea asta. Dar sincer imi pare rau - si nu rau, foarte rau - d cei implicati direct si care au ieshit sifonati, in spetza de el si de mine. Pe restul nu-i cunosc, nu-i vizualizez ca... oarece entitati prezente pe undeva, nu ma intereseaza. Asa cum probabil nici pe ei nu i-ar prea interesa ca exist eu. Asa o mai fi suspinat vreo fatuca dupa el cine stie pe unde si io fi incurcat-o si pe aia... regretele mele, da' e din alt film. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adina Iulia
Eu nu as compara vina barbatului cu a amantei in ochii nevestei. Si la fel, nu vad "binele" pe care mi-l face amanta ca se retrage din relatia lor, iar el sta cu ochii pe pereti tanjind dupa ea. Adina + Olivia Q1.04
Nu compar vina barbatului cu a amantei... ci i-am pus pe acelasi loc pe amandoi, in egala masura. Si daca stau si ma gandesc bine.....sunt convinsa ca exista barbati ( soti) care stau cu ochii pe pereti tanjind dupa mine. Sau poate s-au plictisit de atata visat si au revenit pe drumul cel bun,pentru ca eu am manifestat indiferenta si ceva de genul " Mai, stai in banca ta ca nu ma intereseaza barbatii casatoriti !" , chiar il trimit la nevasta si copii !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...