Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noaptea dintre azi si maine (2)


Oaspete marius

Recommended Posts

quote:
Originally posted by Elise
Bine... de multe ori e mai simplu sa vizualizezi o "ea" geniul raului care ti-a intors brusc viata cu fundul in sus, decit sa realizezi ce ai avut pe perna ta in tot acest timp. Cel mai greu este, dupa parerea mea, faptul ca te tradezi pe tine, ca ai avut incredere, ca nu ti-ai dat seama. Atunci cind consideri ca n-aveai ce sa stii, a venit o cucoana pur si simplu si l-a furat, e mult mai usor. Parca nu mai esti asa mintita. Si nici el atit de vinovat. Si totusi, nu asta e adevarul.... Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
La fel cum te poti minti si atunci cind iti spui ca exista un spatiu deja facut pentru tine ca amanta intr-o casnicie, si ca tu doar l-ai ocupat ptr ca natura are oroare de vid, A L’amore che move il sole e l’altre stelle. [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada"]Camera lui Marcu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Andrada, nu vad de ce m-as minti, chiar n-am nevoie de paleative morale. Si nici nu cred ca par sa am. [:D] Am spus de la inceput ca nu ma intereseaza familia lui, il priveste. Asta era doar mirare fata de increderea nezdruncinata a lui coltofeanu' in omertele feminine. Lemoni, n-am de gind sa spun nimic si sa fac nimic - e treaba lui cum isi gestioneaza ce are in casa, nu a mea. Eu mi-am facut curatenie, am plecat, am ars puntile dupa mine, in rest.... fiecare cu ale lui. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lemoni, in capitolul precedent s-a votat ca sotia sa nu afle. Asta e, majoritatea decide. Coltofeanu, chiar daca i-ai trimis tu la nevasta si copii pe aia insurati ce visau la tine, chiar stii tu ca s-au si dus acolo? [:D] N-ai fost tu, nu-i nimic, alta la rand, cata vreme are omu' nevoie de ceva spicy... Eu pe amanta nu o consider vinovata fata de mine deloc. Pot sa nu dau 2 bani pe ea, s-o dispretuiesc, s-o consider imorala, whatever...dar nu sa-i cer socoteala, pentru mine vinovatul principal e unul singur, protagonist si in patul meu. Adina + Olivia Q1.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
Bine... de multe ori e mai simplu sa vizualizezi o "ea" geniul raului care ti-a intors brusc viata cu fundul in sus, decit sa realizezi ce ai avut pe perna ta in tot acest timp. Cel mai greu este, dupa parerea mea, faptul ca te tradezi pe tine, ca ai avut incredere, ca nu ti-ai dat seama. Atunci cind consideri ca n-aveai ce sa stii, a venit o cucoana pur si simplu si l-a furat, e mult mai usor. Parca nu mai esti asa mintita. Si nici el atit de vinovat. Si totusi, nu asta e adevarul.... Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Nu, Elise, nu o " ea" este geniul raului, nu o invinovatesc doar pe ea, ci asa cum am mai spus-o , invinovatesc pe AMANDOI in egala masura. Amandoi sunt vinovati, nu ea sau el , vinovat mai mult unul decat altul. Asta am vrut sa spun. Mi se parea absurd sa se spuna ca ea nu ar avea nicio vina. Daca ar fi asa.... atunci chiar ca ar fi mai placut sa fi amanta decat sotie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adina Iulia
Coltofeanu, chiar daca i-ai trimis tu la nevasta si copii pe aia insurati ce visau la tine, chiar stii tu ca s-au si dus acolo? [:D] N-ai fost tu, nu-i nimic, alta la rand, cata vreme are omu' nevoie de ceva spicy... Eu pe amanta nu o consider vinovata fata de mine deloc. Pot sa nu dau 2 bani pe ea, s-o dispretuiesc, s-o consider imorala, whatever...dar nu sa-i cer socoteala, pentru mine vinovatul principal e unul singur, protagonist si in patul meu. Adina + Olivia Q1.04
Pai prea putin ma intereseaza unde s-au dus barbatii respectivi , chiar nu ma intereseaza deloc, atat timp cat eu sunt "neatinsa".. Asta e... ghinionul lor. Bravo mie! Imi place ca nu consideri amanta vinovata... deci nu o ciufulesti...hai, nu-mi faci cunostinta cu barbatul tau ? Tare as vrea sa-l cunosc... si ce mai pui ca ies din treaba asta si curata ca lacrima si nevinovata. Ce zici ? ( mai, glumesc.... sa nu o iei in serios!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

coltofeanu, mai placut nu e, doar mai palpitant! [:D] Era o gluma... in caz ca te pregatesti sa imi sari in cap. Nu au aceeasi vina - cel putin, din punctul meu de vedere... Repet, ca vad ca se tot intelege aiurea - nu ma disculp, am alta parere, pur filozofica daca vreti. [hippi] Pe sotz IL ALEGI. Si TE ALEGE. Se presupune ca o face pentru ca te iubeste. Si pentru ca vrea sa fie cu tine. Nu cu altcineva. Ca nu l-a obligat nimeni sa spuna da. In momentul in care descoperi ca nu e asa, te simti tradata. Pe buna dreptate. Si probabil nici nu conteaza cine e "a doua", poate fi orice oarecare. Tot aia e, la fel te simti. Ei, daca acea oarecare s-ar culca cu orice alt barbat in afara de el - te-ar interesa? Te-ai considera mintita? Ti-a promis ea ceva? Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se stie ca e mai bine sa fi amanta , nu gatesti nu faci curat sau speli pt nimeni aici e vina noastra ca ne-am maritat.Poate deschidem un subiect sa aflam de la fetele care au trecut prin asa ceva ,ce este mai bine sa fi sotie sau amanta care sunt avantajele dezavantajele. Sorry Adina cred ca am omis ceva din capitolul trecut. "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
Ramona, eu la partea cu "folosirea" am cam alta opinie... Mi se pare ca e valabil sa vorbesti de folosire in cazul unor copii sau a unor persoane fara discernamint - altfel, tine de alegere. Se presupune ca amindoi stim ce facem. Nu foloseste nimeni pe nimeni. Cit timp el considera ca putem avea o relatie, din punctul meu de vedere nu prea conteaza cum si de ce a ajuns la concluzia asta. Daca el se considera disponibil, pentru mine exact asa este. Disponibil. Nu sint nici... fascinata [:D] de faptul ca e casatorit, nici oripilata. Nu-l aprob, nu-l dezaprob, nu ma amestec. Daca ajung sa consider ca vreau mai mult decit imi poate oferi el la un moment dat - datorita faptului ca e casatorit sau datorita altor multi factori posibili - inseamna ca nu sintem potriviti, mi-a parut bine de cunostintza. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Stai putin ca nu e chiar asa. Daca tipul e casatorit te bagi singura intr-o relatie care are un mare potential de a fi moarta de la inceput. Si prin urmare are potentialul ridicat sa te raneasca. Ca eu cred ca daca te bagi intr-o relatie, te bagi cu speranta sa mearga, sa ai un partener langa tine poate pentru tot restul vietii. Ah ca orice relatie poate esua, da. Dar dc. e casatorit, din start iti cresti sansele de a nu primi tot ce meriti si ce ti-ai dori, atat in timpul relatiei (ascuns, neiesit in public, renuntat la multe), cat si ca viitor. E foarte relevanta starea civila. Imposibil sa fie "amanunt" demn de a fi ignorat. Nu mai spun de nevasta--copii. Dupa mine nu e chiar asa ca nu conteaza, e problema lui, oricum aparea alta. Pai sa apara alta, de ce sa apari tu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coltofeanu, eu sunt divortata, si nu am ciufulit pe nimeni [:D], deci vorbesc chiar din experienta, nu doar ipotetic, chiar daca am avut o perioada de soc la propriu ce m-a tinut vreo luna, cam asa. Dar cu urmatorul sot pot sa fac cunostinta oricui, daca se duce, pai duca-se, si cat mai repede, sa nu ma mai incurce asa, inutil, i-auzi, sa pierd ani valorosi spaland sosetele unuia care viseaza la alta. Nu mai bine i le spala ea? [:D] PS: Si exul e disponibil, care vrea cunostinta cu el...fac inscrieri. [:D] Garantez ca e tata bun, de altceva nu mai garantez. Adina + Olivia Q1.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...