Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noaptea dintre azi si maine (2)


Oaspete marius

Recommended Posts

quote:
Originally posted by balanta
" Iar faptul ca dorinta fata de partener scade cu timpul nu justifica in ochii mei asemenea aventuri/relatii extraconjugale. Libido-ul sa zicem ca nu-l poti controla. Dar in fata cui deschizi fermoarul pantalonilor... asta o poti controla. Ca parca despre asta discuta." Deci cu cuvintele tale, MissParker, daca ma dau lovita in aripa si spun ca sotul e sub nivelul meu, sub aspiratiile mele,sub dorintele mele pot sa deschid fermoarul daca e vorba de o relatie extraconjugala? Daca sunt totusi situatii care justifica asta, hai sa ne intoarcem la celalalt subiect sa vedem ce facem cu libidoul meu. A fost doar o remarca [flo] nu am de gand sa mai incep o polemica pe tema asta pentru ca am mai rasfoit pe ici pe colo si nu mai cred in consecventa cu care se posteaza. Dar sunt femeie totusi si nu m-am putut abtine.
Si de ce crezi ca eu m-as putea abtine? [:D] Pai uite aici diferenta: tu ai spus ca ai o relatie minunata, doar sexul iti lipseste. Pe asta ai dori sa-l consumi in alta parte. OK. Si daca-ti amintesti, eu ti-am dat unda verde la modul glumet pt. asta, dar te-am asigurat ca asta NU iti va rezolva problemele. La Elise in schimb era vorba de tot continutul unei relatii, practic de inexistenta unei relatii, de nefericirea totala in care ea traia si din care voia sa iasa (si a iesit, deci putem spune pe undeva si ca scopul scuza mijloacele?). Se compara cumva motivatiile voastre? Eu zic ca nu. Vorbind de desfacutul fermoarului ma refeream la aventuri, la sex de dragul sexului (asta se discuta la topicul respectiv). Ori aici pentru mine e vorba de altceva, de puuutin mai mult. Si uite si asemanarea: nici o incurcare cu alt barbat nu-ti aduce solutia, la nici una din problemele mentionate mai sus. Aduce doar eventual si mai multa nefericire. Lucru pentru care mie imi pare rau, nimeni nu merita asa ceva, oricate greseli ar face.
Felicia [gravi] 26+ mami under construction pentru [baietel] - David
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url]
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by ruxij Daaaaar nu ma luati cu texte aiurite de genul "starea civila e irelevanta cand intru intr-o relatie"---astea-s vise [alcool]--- sau celebra si preamultintalnita "amanta n-are nici o vina ca nu i-a jurat credinta nevestei". Baaai, Vaticanu' a actualizat lista cu pacatele mortale nene [:D] [:D] Faci stem cell research sau te culci cu barbatu' insurat--pacat mortal [:D] Esti insurat, sunt indragostita leoarca, plang, da' nu sar in pat si gata. Ca tot acolo ajung si pe deasupra sifonata serios la corazon. Si dc. pana la urma ramane cu mine, e pacatul meu. Putea fi alta? Da, dar de ce sa fiu eu aceea daca putea fi oarecare? Eu una zic ca e mai bine sa nu fii oarecare. Dar fiecare sa faca ce vrea si cu cine vrea. Numa' nu fetele noastre [:D]
Eu nu'sh ce cauta Vaticanul in povestea asta...dar in fine e loc pentru toate. N-am amant, nu-s amanta, nici sotu' n-are amanta ( cel putin de care sa stiu eu) si uite ca totusi asa cred ca amanta nu are nici o vina. Ca ea face pacate....a problema ei...ma intereseaza pe mine? N-are nici o vina fata de mine...o fi avand in fata lui Dumnezeu cu siguranta. Si acum ce fac ..ii dau eu o geanta in cap in numele Domnului? Ea mie nu ar fi putut sa imi faca nimic fara acordul omului pe care il iubesc. De multe ori se vede vinovatia amantei si mai mult se arunca totul pe amanta pentru a iesi sotul nevinovat. "Saracul el ma iubeste...dar daca s-a bagat aia in viata lui [bang]" Ce incerc eu sa iti zic ruxij e ca te ofensezi degeaba..mai sunt si femei cu mai pretentii de la barbatul iubit! Mai spunea cineva mai in gluma mai in serios ca si-ar incuia barbatul daca ar avea o intalnire cu Elise. Nu stiu, da' nu e stresant sa gandesti asa? Eu am o teorie...daca cineva vrea sa mi-l ia, sa-l ia, numa' sa vrea el clar. Daca reuseste inseamna ca n-a fost pentru mine! Larisa si Alexia [zana](13 iulie 2006) http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/ [url="http://www.sonia.as.ro"]S-o ajutam pe Sonia![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Si uite si asemanarea: nici o incurcare cu alt barbat nu-ti aduce solutia, la nici una din problemele mentionate mai sus. Aduce doar eventual si mai multa nefericire. Lucru pentru care mie imi pare rau, nimeni nu merita asa ceva, oricate greseli ar face.
MissParker, eu n-as fi sigura. Hai sa absolutizam acu'... Reluam discuta cu morala? Oamenii sint diferiti, vor lucruri diferite d ela o relatie: daca sint unii care nu gindesc asa ca noi, nu inseamna ca pentru ei solutiile lor sint proaste, si ca noi stim unele mai bune. Cred ca pina la urma orice om ii e dator lui insusi sa fie fericit asa cum stie si cum poate. Balantza dintre "sa imi fie mie rau" versus "sa ii fie altuia rau" este in functie de egoismul/principiile fiecaruia: dar ambele conteaza. Nu cred ca fata de tine insati esti dator mai putin decit fata de altii. Din punctul meu de vedere, orice e permis pina la punctul la care iese prost si are cineva - oricine - de suferit din chestia asta. Si asta tine de control. Deci nici situatia in care esti cu cineva care nu-ti indeplineste (toate) asteptarile - fie si ele pur sexuale, cum am mai vazut cazuri, nu e una fericita. Nu poti minimiza problema, spunind asa dispretuitor "sex de dragul sexului". Da, sint persoana pentru care sexul nu prea conteaza. Si altele pentru care e o parte importanta din viata. Cit timp astea sint criteriile lor, nu am eu dreptul sa le impun altele. Poate pentru ele o relatie de "sex de dragul sexului" este foarte importanta. Sa se lipseasca? Sa gaseasca unul care vine "la pachet" cu sentimente? Poate sentimente nu vor. N-au nevoie. E obligatoriu sa existe?! Sint relatii si relatii... nu una singura, de un singur fel, cit mai asezaonata, e universal valabila. Si concluziile astea ca "daca nu faci asa SIGUR iti provoci mai multa nefericire" ma fericesc de tot... Intr-o lume in care nimic nu e sigur, nici macar ca mai traim maine, n-am inteles de unde atitea certitudini. Balanta intreba ceva de "resemnare"... nici eu n-am fost de acord, din punctul meu de vedere. Dar chiar nu pot sa emit axiome care i se aplica altuia de genul "nu asta trebuie sa faci, in nici unul dintre cazuri, NICIODATA". Hai sa acordam totusi un pic de credit fiecaruia... nu e nimeni asa de orb... asta se presupune ca e o discutie. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ac se poate discuta la infinit pt ca sunt infinit de multe posibilitati. De obicei cel care inseala simte "lipsuri" , relatia ori e moarta ori nu exista comunicare. Sunt absolut sigura ca ft ft putine din cele care scriu aici sunt in stare sa faca ce a facut Elise, sa renunte ....la el, da, cel insurat Parerea mea este ca este mult mai bine sa fii sotie, daca relatia este ft frumoasa (bine, nu perfecta, dar normala). Daca nu, sigur este mai bine amanta: nu speli ciorapi, faci ce vrei si nu esti ranita daca e o "alta" pt ca nu speri din start. Ce ziceti? "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by zepellina
Eu cred ac se poate discuta la infinit pt ca sunt infinit de multe posibilitati. De obicei cel care inseala simte "lipsuri" , relatia ori e moarta ori nu exista comunicare. Sunt absolut sigura ca ft ft putine din cele care scriu aici sunt in stare sa faca ce a facut Elise, sa renunte ....la el, da, cel insurat Parerea mea este ca este mult mai bine sa fii sotie, daca relatia este ft frumoasa (bine, nu perfecta, dar normala). Daca nu, sigur este mai bine amanta: nu speli ciorapi, faci ce vrei si nu esti ranita daca e o "alta" pt ca nu speri din start. Ce ziceti? "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
/quote] ...hmm ce simplu ar fi nimic sa nu te raneasca... Cu alte cuvinte ai fi amanta pentru ce? Sex? Ca in rest de corazon nu vrobim, de quality time nu, so...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ruxij
Larisa, nu ma ofuschez draga, ca n-am de ce. Sau nu imi dai tu voie sa fiu de alta parere? Dupa mine amanta nu e curata si placut uscata asa cum nimeni nu e curat si placut uscat atunci cand face ceva imoral.
eu iti respect parerea, asa cum respect parerea fiecaruie. asta insemna de fapt comunicare! Larisa si Alexia [zana](13 iulie 2006) http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/ [url="http://www.sonia.as.ro"]S-o ajutam pe Sonia![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxij, cre'ca n-a zis nimeni ca asta ar fi vreo fapta crestineasca [:p] - ca tot sintem in post. Pina la urma, vinovati sint amindoi, era vorba pe cine ai trage la raspundere la o adica. Ca eu as sari cu cratitza in capul aluia de-l am acasa, de fapt asa am si facut. Sint persoane care se duc sa o paruiasca pe AIA si cauta scuze ... bietului om. Nah, fiecare reactioneaza in felul lui. Si spuneam ca e mai simplu sa crezi ca ai un nemaipomenit de barbat si o casnicie minunata si te iubeste de nu mai poate da'a venit aia si l-a rapit, saracu', ce era sa faca...[vrajitor] Asta era discutzia: nu ca ar fi cineva imaculat in povestea asta. Acu'poate imi spui si care era treaba cu celulele stem la subiectul asta, ca n-am prea inteles.... zeppelina, [:D] eu am luat asta drept o intrebare retorica... tu vad ca ai luat-o de buna... miramar, pentru nimic, evident. [:D] Ce intrebari iti pui si tu.... [alcool] Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise, parerea mea e ca ar trebui sa opresti tiribomba asta. Ca si nu ti-ar fi de ajuns cutremurul de acum trei saptamani, iti expui in mod regulat ranile si dai voie sa se puna sare pe ele. Cred ca ar trebui sa te retragi si sa-ti lingi ranile in liniste. Nu cred ca in aceasta perioada iti fac bine analizatul, despicatul in paispe si filozofatul pe marginea actiunilor tale, a factorilor care le-au declansat, a moralitatii tale, a necesitatilor tale inainte si dupa. Fuse, fuse si se duse. Ce-a fost, a fost; sa mai plangem,n-are rost. Ia ce poti lua drept invatatura din tot ce s-a intamplat, si mergi mai departe. Stinge computerul, ia-ti fata si du-te la aer, la soare! Gata, ajunge! Ai grija de fata si de tine! Formul e o comunitate virtuala, dar micuta aceea are nevoie de mama ei odihnita. Eu va urez numai bine! __________________________________________________ Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

blue eyes, apreciez. [:D] pai ce am zis eu in vreo trei mesaje anterioare este ca da, vreau inchis subiectul initial, care era de cu totul alta natura. Am analizat si ingropat, mi-a trecut "amocul", s-a rezolvat. Nu s-a inchis subiectul ala si se vorbeste peste... ok, asta e, nu pot sa le diferentiez eu dpdv tehnic ca as face-o... Ideea e ca acum discutam discutii care nu mai au nici o legatura, si putem filozofa asa pina in pinzele albe. np, pt. mine un forum e doar un forum, e virtual. Probabil vineri o sa imi iau o luna de time off, deocamdata n-am ce face, so... [flo] Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...