Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Puteti demonstra ca nu exista Dumnezeu?


lucia_cs

Recommended Posts

quote:
Originally posted by mamagiuliei
Eu nu sunt convinsa de bunatatea lui ... parca doarme cateodata ... [V] ... Leoaicele Daria & [bibe] Giulia (16.08.2004.) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" http://community.webshots.com/user/giulia16
... nu poti sa spui ca Dumnezeu nu e bun din cauza a ce se intampla in lume ... Dumnezeu ne-a lasat libertatea alegerii, lumea e asa cum o facem noi ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by icradulescu
Biserica?!Cea mai puternica forta de manipulare in masa! Nu sunt atheu dar nici nu Al venerez.Eu unul nu am vazut nimic concred facut de El eu cred ca fiecare este D-zeul lui insasi!
Nu despre biserica e vorba ! Ci despre Dumnezeu ! Se vede treaba ca ai o viziune foarte nombrilista despre asta ! Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote: -------------------------------------------------------------------------------- Originally posted by icradulescu Biserica?!Cea mai puternica forta de manipulare in masa! Nu sunt atheu dar nici nu Al venerez.Eu unul nu am vazut nimic concred facut de El eu cred ca fiecare este D-zeul lui insasi! -------------------------------------------------------------------------------- Nu despre biserica e vorba ! Ci despre Dumnezeu ! Se vede treaba ca ai o viziune foarte nombrilista despre asta ! Mik. si tu daca reusesti sa citesti tot mesajul scris de mine poate.........(nu cred ca este foarte greu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adela99 chiar te indoiesti? pana acum nu prea ai dat semne de indoiala ....
unde te referi? pe forum? pai nu despre asta era vorba.
quote:
si fara scurtatura ... Descartes accepta ca unic fapt sigur "Ma indoiesc, deci cuget; cuget, deci exist" [flo]
si dupa aia urmeaza "deci Dumnezeu exista", dar continuarea asta nu e chiar asa populara. [flo] ----------------------- este suficient sa judeci bine spre a proceda bine. (descartes)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita
quote:
Originally posted by Adela99 chiar te indoiesti? pana acum nu prea ai dat semne de indoiala ....
unde te referi? pe forum? pai nu despre asta era vorba.
ma refeream ca nu ai dat semne de indoiala in privinta existentei lui Dumnezeu ... si da, pe forum ca doar aici iti citesc convingerile, parerile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by xenocid
"o afirmatie pozitiva e.g. <<Dumnezeu NU Exista!>>"" Lucia_cs tu nu numesti asta afirmatie pozitiva ? Nu vezi cata NU'ul ai pus acolo :D
Avand in vedere ca intrebarea mea era adresata celor care nu cred in Dumnezeu, am tras concluzia ca tu ai gresit. [:I] Incercam sa te corectez.[:I][:I][:I] Scuze![flo] Lucia sotia lui Csaba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by icradulescu
Biserica?!Cea mai puternica forta de manipulare in masa! Nu sunt atheu dar nici nu Al venerez.Eu unul nu am vazut nimic concred facut de El eu cred ca fiecare este D-zeul lui insasi!
Nimeni nu discuta despre biserica aici. :) Nimic concret facut de El? Ce inseamna pentru tine "ceva concret"? Lucia sotia lui Csaba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adela99 ma refeream ca nu ai dat semne de indoiala in privinta existentei lui Dumnezeu ... si da, pe forum ca doar aici iti citesc convingerile, parerile
de unde se deduce, logic, ca am trecut de faza indoielilor si am ajuns la ipostazele cugetarii si existentei; ureaza-mi succes pentru ultima :)) ----------------------- este suficient sa judeci bine spre a proceda bine. (descartes)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...