Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Puteti demonstra ca nu exista Dumnezeu?


lucia_cs

Recommended Posts

quote:
Originally posted by Ahasverus
quote:
Originally posted by tata lu Toma Aparitia vietii pe Pamant demonstreaza existenta lui Dumnezeu ?
Unii zic ca da, altii ca nu....depinde cu cine vorbesti. Eu zic ca si Toma (Ioan 20,27): pâna nu vãd (in sensul stiintific) nu cred. Si acum presupun ca urmeaza aruncatoarele de flacari! :))
Din punct de vedere stintific, ce te nesatisface? In ceea ce privesc "aruncatoarele de flacari"..., fiecare este liber sa gandeasca ceea ce doreste, curiozitatea mea era sa vad motivul pentru care unii afirma cu fermitate ca nu exista Dumnezeu si sa vad daca ei cu adevarat nu cred in existenta acelei "Forte" care coordoneaza totul. Fiecare este liber sa gandeasca ceea ce doreste. Lucia sotia lui Csaba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by lucia_cs
quote:
Originally posted by tata lu Toma
Aparitia vietii pe Pamant demonstreaza existenta lui Dumnezeu ?
Nu stiu cat stii tu despre astronomie,
Acum ma gandeam ca ai putea sa crezi ca eu am citit vreo 2-3 carti si ma cred om de stiinta. Nu, nu stiu prea multe, dar tot ceea ce spun este numai din cate stiu eu. Lucia sotia lui Csaba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o nelamurire. De ce este atat de important sa demonstram existenta sau non-existenta lui Dumnezeu? Adica cine crede bine, cine nu crede .. la fel de bine. Credinta in Dumnezeu mi se pare o chestie de optiune pur individuala, si nu o teorema care trebuie demonstrata.. __________________ * Ignorance is bliss.. *
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by pulstar
Am si eu o nelamurire. De ce este atat de important sa demonstram existenta sau non-existenta lui Dumnezeu? Adica cine crede bine, cine nu crede .. la fel de bine. Credinta in Dumnezeu mi se pare o chestie de optiune pur individuala, si nu o teorema care trebuie demonstrata.. __________________ * Ignorance is bliss.. *
Oamenii au preocupari si interese deosebite. Daca pentru tine nu este important, pentru altii poate fi. Lucia sotia lui Csaba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lucia_cs
quote:
Originally posted by pulstar
Am si eu o nelamurire. De ce este atat de important sa demonstram existenta sau non-existenta lui Dumnezeu? Adica cine crede bine, cine nu crede .. la fel de bine. Credinta in Dumnezeu mi se pare o chestie de optiune pur individuala, si nu o teorema care trebuie demonstrata..
Oamenii au preocupari si interese deosebite. Daca pentru tine nu este important, pentru altii poate fi.
Eu nu am spus ca pentru mine nu este important. Am spus doar ca este o chestie care tine de optiunea individuala a fiecaruia, si nu ceva care trebuie demonstrat sau infirmat... __________________ * Ignorance is bliss.. *
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...